Shellac- rewolucyjna nowość - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-29, 09:07   #121
pauli88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 104
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

no właśnie dziewczyny a jakie jeszcze firmy posiadają lakiery typu creative shellac?? może jest coś tańszego a równie dobrego i więcej kolorów może mają...
pauli88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 03:31   #122
donna_g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

ja polecam GELISH firmy Harmony, pracuje się tak samo jak na Shellac. Posiadają już 48 kolorów, również piękne brokatowe kolory i utrzymują się do 3 tygodni. Dobra jakość, usuwa się w 10 min.
donna_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 14:40   #123
chastetty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez donna_g Pokaż wiadomość
ja polecam GELISH firmy Harmony, pracuje się tak samo jak na Shellac. Posiadają już 48 kolorów, również piękne brokatowe kolory i utrzymują się do 3 tygodni. Dobra jakość, usuwa się w 10 min.

ale sa znacznie drozsze wiec mysle, ze jednak zostane przy CND juz sprawdzonym przezemnie.
chastetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 15:40   #124
grado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Witam, dostałam dzis ten zestaw shellac
i bardzo chce to juz miec na paznokcich, jednak nie dostalam zadnej instrukcji..
mozecie mi pomoc??
jak to zrobic?
zmatowic plytke, nalozyc wszystkie warstwy i pod lampe czy po kazdej warstwie do lampy?? no i ile w tej lampie trzymac??
grado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 16:06   #125
pauli88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 104
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

a gdzie można kupić ten gelish?? teraz mnóstwo firm wypuściło te lakiery żelowe shellac jest fajny ale ma mało kolorów...;/ i dość drogi jest..
jakich firm jeszcze polecacie te lakiery??
czy ktoś próbował opi albo star nails??
pauli88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 16:50   #126
panna13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

witam
Ja byłam zachwycona systemem shellac do tego stopnia ,że chciałam go sobie kupić do domu, na szczęście nie kupiłam (ponieważ były trudności z dostępem niektórych produktów) za to robiłam kilka razy w salonie i tak jak po pierwszym razie z paznokciami było wszystko ok, tak po trzecim zrobiły się suche , łamliwe , sprawiały wrażenie cienkich . Czwarty raz zrobiłam tylko dlatego ,że miałam bardzo ważne uroczystości i wstyd mi było wystąpić z takimi paznokciami , teraz mam już zmyty shellac i hoduję moje własne paznokcie od początku . Nigdy nie miałam tipsów ,żeli ani niczego podobnego i miałam naprawdę ładne i długie własne paznokcie . Szkoda ,że się tak zniszczyły . A już myślałam ,że będzie wreszcie na rynku coś, co nie odpada po 2 dniach i nie niszczy płytki .
panna13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 18:12   #127
czaroli6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

A można coś podobnego kupić od shellac w Polsce?
czaroli6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 23:56   #128
ilonamaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Mi Shellac nie zniszczył paznokci, mimo, że stosuję nonstop od kilku miesięcy. Mam wrażenie, że nawet się poprawiły.
Mam pytanie co jest z tym kolorem Fedora?? Jako jedyny marszczy się, mimo, że staram się nakładać cienko. Czy to jakaś feralna partia, czy wszystkie Fedory się tak zachowują. Już ktoś pisał wyźej, że coś z tym kolorem nie tak, ale jak u innych??

Edytowane przez ilonamaria
Czas edycji: 2010-09-30 o 23:58
ilonamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 04:14   #129
donna_g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez chastetty Pokaż wiadomość
ale sa znacznie drozsze wiec mysle, ze jednak zostane przy CND juz sprawdzonym przezemnie.
GELISH nie jest droższy, tylko tańszy. Nie wiem gdzie sprawdzałaś. Mi koleżanka przysłała ze Stanów, ale widziałam że pojawiły się na Victoriasbeauty.com , mają dużą ofertę. Ja również używam Shellac. Te dwa produkty współpracują ze sobą b. dobrze

---------- Dopisano o 04:14 ---------- Poprzedni post napisano o 04:13 ----------

Cytat:
Napisane przez pauli88 Pokaż wiadomość
a gdzie można kupić ten gelish?? teraz mnóstwo firm wypuściło te lakiery żelowe shellac jest fajny ale ma mało kolorów...;/ i dość drogi jest..
jakich firm jeszcze polecacie te lakiery??
czy ktoś próbował opi albo star nails??
Koleżanka przysłała mi ze Stanów, zachwalając ten produkt, ale widziałam że pojawił się na victoriasbeauty.com
donna_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:24   #130
pauli88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 104
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

a jak z kolorami tego gelish?? bo przez internet to naprawdę ciężko kupić i wybrać kolor;/ shellac niektóre kolory wyglądają zupełnie inaczej niż w internecie.. można go kupić w polsce gdzieś poza internetem?? może na targach będzie??
jakich firm jeszcze polecacie lakiery żelowe??
pauli88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 14:53   #131
TOMASZKA
Raczkowanie
 
Avatar TOMASZKA
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 241
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez donna_g Pokaż wiadomość
ja polecam GELISH firmy Harmony, pracuje się tak samo jak na Shellac. Posiadają już 48 kolorów, również piękne brokatowe kolory i utrzymują się do 3 tygodni. Dobra jakość, usuwa się w 10 min.
Ale czytałam o Gelishu, że jest to produkt typu soak off, czyli trzeba zmatowić najpier płytkę, a przy shellacu słyszałam , że niekoniecznie.
TOMASZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 15:17   #132
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Jedna z koleżanek po fachu zachwala Gelish pod niebiosa. Ja się nie wypowiadam, bo nigdy nie miałam styczności ani z nim ani z Shellac.
Za 2 tygodnie rozpocznę pracę w nowym miejscu gdzie używają podobnych do nich produktów IBD. Różnica jednak polega na tym, że są w normalnych słoiczkach i są dość gęste. Nie miałam okazji jeszcze tego wytestować więc jeśli ktoś coś na ten temat wie to niech pisze absolutnie wszystko bo dobrze coś wiedzieć zanim się samemu zacznie dłubać.
kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 16:36   #133
czaroli6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Wie może ktoś czy w Polsce są dostępne te marki?
Która marka jest najlepsza i dobrze się nakłada?
czaroli6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 20:43   #134
pauli88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 104
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez donna_g Pokaż wiadomość
ja polecam GELISH firmy Harmony, pracuje się tak samo jak na Shellac. Posiadają już 48 kolorów, również piękne brokatowe kolory i utrzymują się do 3 tygodni. Dobra jakość, usuwa się w 10 min.

a jak się nakłada gelish?? tak samo jak shellac? lampa jakaś specjalna czy może być cnd od shellac?? co jest potrzebne do tego systemu oprócz base i top?? jakiś odtłuszczacz, coś do przemywania wierzchniej masy czy coś jeszcze??

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

czy gelish można zrobić frencha?? i czy twoim zdaniem utrzymuje się lepiej niż shellac cnd??

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

jeżeli ktoś jest zainteresowany kolorkami shellac prosze pisać do mnie.
z racji iż na wizaż nie można nic sprzedawać proszę o kontakt mailowy : pauli88@op.pl
pauli88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 04:21   #135
donna_g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez pauli88 Pokaż wiadomość
a jak się nakłada gelish?? tak samo jak shellac? lampa jakaś specjalna czy może być cnd od shellac?? co jest potrzebne do tego systemu oprócz base i top?? jakiś odtłuszczacz, coś do przemywania wierzchniej masy czy coś jeszcze??

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

czy gelish można zrobić frencha?? i czy twoim zdaniem utrzymuje się lepiej niż shellac cnd??

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

jeżeli ktoś jest zainteresowany kolorkami shellac prosze pisać do mnie.
z racji iż na wizaż nie można nic sprzedawać proszę o kontakt mailowy : pauli88@op.pl
Gelish, nakłada się podobnie jak Shellac, kolor utwardzasz krócej (1min). Base coat 10 sek. Top coat 2 min. Lampa CND, jest rewelacyjna , zaoszczędzasz dużo czasu. Ja od niedawna testuje nową lampę LED firmy HARMONY, nowość na rynku, czas utwardzania koloru 30 sek. !!, nie szkodliwa dla zdrowia,
Jeśli chodzi o French, Gelish ma zdecydowanie więcej kolorów, w odcieniach różu i kości słoniowej,

---------- Dopisano o 04:21 ---------- Poprzedni post napisano o 04:11 ----------

Cytat:
Napisane przez TOMASZKA Pokaż wiadomość
Ale czytałam o Gelishu, że jest to produkt typu soak off, czyli trzeba zmatowić najpier płytkę, a przy shellacu słyszałam , że niekoniecznie.
Jak zdejmujesz Shellac, i nakładasz ponownie to musisz zmatowić i wyrównać powierznię paznokcia, podobnie jest z Gelish.
donna_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 10:50   #136
pauli88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 104
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

donna_g a powiedz mi jeszcze proszę czego potrzebuję aby rozpocząć pracę z gelish soak off?? na pewno base, top i kolorki ale coś jeszcze?? jakiś odtłuszczacz do płytki, coś do przemywania wierzchniej warstwy, coś jeszcze?? czy ta firma to posiada??
pracujesz na gelish i shellac ... które twoim zdaniem są lepsze?? chodzi mi o łatwość nakładania (konsystencja), a także trwałość lakieru...itp??
proszę o radę..
pauli88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 13:07   #137
czaroli6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

czy znacie może pewne źródło gdzie można kupić shellac?
czaroli6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 16:20   #138
TOMASZKA
Raczkowanie
 
Avatar TOMASZKA
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 241
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez czaroli6 Pokaż wiadomość
czy znacie może pewne źródło gdzie można kupić shellac?

Przecież Pauli88 napisała wyraźnie, że u niej.
A co do Gelisha to po 10 października ma go mieć EUROFASHION - tak czytałam. Premiera na targach a potem u nich w sklepie.
TOMASZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 08:41   #139
czaroli6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

[QUOTE=TOMASZKA;22446623]Przecież Pauli88 napisała wyraźnie, że u niej.


Wiem ale chciałam wiedzieć czy ktoś jeszcze to ma do sprzedaży.
czaroli6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-04, 03:58   #140
donna_g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez pauli88 Pokaż wiadomość
donna_g a powiedz mi jeszcze proszę czego potrzebuję aby rozpocząć pracę z gelish soak off?? na pewno base, top i kolorki ale coś jeszcze?? jakiś odtłuszczacz do płytki, coś do przemywania wierzchniej warstwy, coś jeszcze?? czy ta firma to posiada??
pracujesz na gelish i shellac ... które twoim zdaniem są lepsze?? chodzi mi o łatwość nakładania (konsystencja), a także trwałość lakieru...itp??
proszę o radę..
Do odtłuszczania płytki używam CND Scrubfresh , do przemywania wierzchniej klejącej warstwy Harmony Cleanser, on nie wysusza skóry, Shellac i Gelish są podobnej konsystencji i tak samo się nakłada, Gelish ma większą pojemność, buteleczka jest jeszcze raz taka jak Shellac, a cena taka sama

donna_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 11:46   #141
pauli88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 104
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

a jakiegoś wytrawiacza do płytki typu primer, bond nie używa się?? bo na youtube oglądałam aplikacje gelish soak off i tam coś nakładała po odtłuszczeniu płytki...
gelish też można w acetonie odmoczyć czy tego ich płynu do zdejmowania używasz??
jakie kolory byś poleciła?? bo w internecie niestety nie wyglądają tak jak na żywo więc naprawdę trudno wybrać.. u mnie na pewno odpadają brokatowe i perłowe.
chciałabym kupić jakis ładny ciemny (b.ciemny fiolet, albo coś w tym stylu), bordowy (coś w stylu malaga wine opi), klasyczną krwistą czerwień, taki wrzosowy, (jak miami beet opi) , i jakiś ładny róż ale nie taki mocny jaskrawy... możesz coś polecić???

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

aa i zapomniałabym... jakiś ładny do frencha. aby nie był za mocno różowy ale też nie kremowy.. proszę o poradę jeśli masz jakieś z takich kolorków i jesteś w stanie coś podpowiedzieć
pauli88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 21:19   #142
chastetty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

a mozecie mi wyslac link do plynu ktorym przemywacie shellac bo po moim sie nie blyszczy
chastetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 21:24   #143
pauli88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 104
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

ja używam alkohol izopropylowy ekert nails i po nim błyszczy się super.
pauli88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 15:20   #144
natus2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 168
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

[QUOTE=beakta;21004865]Jak nie to znalazlam w pl miejsce gdzie maja.


mozna widziec gdzie jest to miejsce?
natus2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 21:30   #145
beakta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: IRL
Wiadomości: 26
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Yyyy ale o co chodzi......???
beakta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 10:30   #146
grado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

a czy ktos kto sie dobrze na tym zna moze mi odpowiedziec na kilka pytan?
1. czy czas trzymania w lampie zalezy od lampy czy lakierow?
2. jak sie robi french lakierami shellac? pierwsza warstwa-lampa, bialy pasek-lampa, kolor-lampa, utwardzacz-lampa, czy pasek z kolorem razem i lampa??
3. jezeli pasek i kolor osobno do lampy to tez kazdy z nich na 2 minuty?
4. czy do frencza wykonanego lakierami shellac mozna dodawac ozdoby np kryształki? i w ktorym momencie je dodac? po nalozeniu koloru i razem do lampy?? pozniej utwardzac i znowu do lampy?? czy krysztalki w niczym nie przeszkodza??
5. czy w czasie robienia paznokci mozna zmywac jedna warstwe? tz jak naloze pierwsza-utwardze, a pozniej zrobie pasek ktory bede chciala zmyc bo wyjdzie mi krzywo to moge to zrobic np. zmywaczem bezacetonowym? oczywiscie przed utwardzeniem paska. czy nie popsuje to pierwszej warstwy? czy musze zmyc wszystko i tego paznokcia robic od nowa??

Edytowane przez grado
Czas edycji: 2010-10-06 o 10:43
grado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 22:07   #147
grado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

czy nikt nie zna odpowiedzi??
moze macie jakies linki chociaz do tych wiadomosci??
grado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 19:56   #148
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez grado Pokaż wiadomość
a czy ktos kto sie dobrze na tym zna moze mi odpowiedziec na kilka pytan?
1. czy czas trzymania w lampie zalezy od lampy czy lakierow?
2. jak sie robi french lakierami shellac? pierwsza warstwa-lampa, bialy pasek-lampa, kolor-lampa, utwardzacz-lampa, czy pasek z kolorem razem i lampa??
3. jezeli pasek i kolor osobno do lampy to tez kazdy z nich na 2 minuty?
4. czy do frencza wykonanego lakierami shellac mozna dodawac ozdoby np kryształki? i w ktorym momencie je dodac? po nalozeniu koloru i razem do lampy?? pozniej utwardzac i znowu do lampy?? czy krysztalki w niczym nie przeszkodza??
5. czy w czasie robienia paznokci mozna zmywac jedna warstwe? tz jak naloze pierwsza-utwardze, a pozniej zrobie pasek ktory bede chciala zmyc bo wyjdzie mi krzywo to moge to zrobic np. zmywaczem bezacetonowym? oczywiscie przed utwardzeniem paska. czy nie popsuje to pierwszej warstwy? czy musze zmyc wszystko i tego paznokcia robic od nowa??
5. O ile wiem, nie można zmyć lakieru samodzielnie,musi zrobić to kosmetyczka.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 02:40   #149
grado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez aga696 Pokaż wiadomość
5. O ile wiem, nie można zmyć lakieru samodzielnie,musi zrobić to kosmetyczka.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

oczywiscie!!
przeciez to nie sa tipsy zeby nie mozna bylo sobie samemu poradzic ze zmyciem..
ale dzieki!!
jestescie bardzo pomocne
grado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 17:52   #150
annik75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 17
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Właśnie pierwszy raz nałożyłam produkty Shellac. Kolor świetny, połysk również ale... Nie wiem dlaczego ale baza po utwardzeniu (20 sek.) była lekko wilgotna - tak ma być czy powinna być mocno utwardzona? Kiedy przemywałam top zmywał się kolor na brzegach, zostawał na płatku kosmet. Po dwóch dniach są małe wytarcia koloru na brzegach paznokci Dodam, że lampa jest nowa, kupiona u Dobrej Rady marki Eurotech. Czy możliwe jest, że żarówki są za słabe? Co może być przyczyną takich problemów? I jeszcze jedno, czy odtłuszczać paznokcie przed nałożeniem bazy można acetonem, alkoholem izopropylowym czy musi to być jakiś specjalny preparat?

Edytowane przez annik75
Czas edycji: 2010-10-14 o 18:02
annik75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-24 07:10:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.