żonaty... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-16, 15:31   #31
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
no tak - w koncu jestem lepsza i wszystko wiesz
i masz monopol na udzielanie jedynych slusznych rad
nie, za to ty go masz
powiedz mi, czy byś tak od swej żony odszedł
a jeślibyś jednak nie umiał w ten sposób - to jak byś siebie postrzegał, gdybyś jednak tak zrobił?
jako równiachę siebie byś widział, czy jak coś nieciekawego
proste pytanie - proszę o prostą odpowiedź

nie baw się w obrońcę uciśnionych mężów i ich kochanek, bo zdajesz mi się wtedy naiwny: ten facet i ta kochanica by ciebie przekręcili w realu 5 razy, bo dbają tylko o swój interes mając na innych wywalone
a ty tu będziesz bronic ich jak niepodległości, jakby było czego
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:31   #32
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
no tak - w koncu jestem lepsza i wszystko wiesz
i masz monopol na udzielanie jedynych slusznych rad

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------



nie widze problemu

im dluzsze nie mieszkanie razem tym lepiej - latwiej dostac rozwod

a jesli czlowiek jeszcze sobie z kims juz nowe zycie uklada - tym lepiej - sad nie ma watpliwosci ze nastapil nieodwracalny rozklad pozycia

ile znasz osob ktore sie rozwiodly ? a ile z nich mialo/ma naprawde ciezki rozwody ? (powyzej 2 lat powyzej 4 rozpraw) ?
a Tobie ona w jajka uwiera czy co?

chyba za osobiscie podchodzisz do tematu, bo sie Tobie nie udalo. life.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:35   #33
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: żonaty...

Skoro z żoną jest tak źle, dlaczego nie weźmiecie dziecka do siebie? U mnie, facet, który w takiej sytuacji zostawia dziecko same sobie, byłby skreślony. Bo nie można powiedzieć, żeby kobieta w ciężkiej depresji, z atakami nerwicy, była najodpowiedniejszą opiekunką.
Facet czeka aż dziecko zadzwoni, że mama się nie rusza/nie budzi się, bo przedawkuje tabsy?
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:41   #34
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
nie widze problemu

im dluzsze nie mieszkanie razem tym lepiej - latwiej dostac rozwod
no to sadź dalej te swoje "rady" i oceniaj innych użytkowników oraz kobiety w tym wątasku

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-10-16 o 15:46
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:41   #35
otoMati
Rozeznanie
 
Avatar otoMati
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 610
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Skoro z żoną jest tak źle, dlaczego nie weźmiecie dziecka do siebie? U mnie, facet, który w takiej sytuacji zostawia dziecko same sobie, byłby skreślony. Bo nie można powiedzieć, żeby kobieta w ciężkiej depresji, z atakami nerwicy, była najodpowiedniejszą opiekunką.
Facet czeka aż dziecko zadzwoni, że mama się nie rusza/nie budzi się, bo przedawkuje tabsy?
bo to Polska jest .. sproboj odebrac matce dziecko bez wyroku sadowego

czemu prawie wszyscy w watku zakladaja ze facet jest be, a kobieta jest taka biedna ?
a co jesli jest odwrotnie ?
otoMati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:44   #36
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Skoro z żoną jest tak źle, dlaczego nie weźmiecie dziecka do siebie? U mnie, facet, który w takiej sytuacji zostawia dziecko same sobie, byłby skreślony. Bo nie można powiedzieć, żeby kobieta w ciężkiej depresji, z atakami nerwicy, była najodpowiedniejszą opiekunką.
Facet czeka aż dziecko zadzwoni, że mama się nie rusza/nie budzi się, bo przedawkuje tabsy?
- bo Twoja reakcja jest zdrowa i normalna , no i dlatego piszę: odpad atomowy, być może dobry do kotłowaniny na kanapie, ale nie do życia. A z każdego łóżka kiedyś się wychodzi i zostaje życie z takim facetem. Fuj.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
bo to Polska jest .. sproboj odebrac matce dziecko bez wyroku sadowego

czemu prawie wszyscy w watku zakladaja ze facet jest be, a kobieta jest taka biedna ?
a co jesli jest odwrotnie ?
- bo mam rozwiedzionych kolegów i jakoś żaden nie zaczynał nowego związku od mieszkania z nową panną, gdy ciągle był żonaty; dlatego piszę: atomowy odpad. Gdy w związku jest dziecko, ono najpierw wymaga ochrony, jest przed żoną i przed dupczoną panną.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:45   #37
otoMati
Rozeznanie
 
Avatar otoMati
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 610
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
nie, za to ty go masz
powiedz mi, czy byś tak od swej żony odszedł
a jeślibyś jednak nie umiał w ten sposób - to jak byś siebie postrzegał, gdybyś jednak tak zrobił?
jako równiachę siebie byś widział, czy jak coś nieciekawego
proste pytanie - proszę o prostą odpowiedź
tak - jesli by pewne warunki byly spelnione to nie mialbym problemu zeby tak postapic
otoMati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 15:45   #38
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
czemu prawie wszyscy w watku zakladaja ze facet jest be, a kobieta jest taka biedna ?
a co jesli jest odwrotnie ?
wtedy oko w twym avatarze oślepnie, zapewniam
dziwne, w danych masz 36 lat, a ty wierzysz w dobroć i sprawiedliwość pana, który tak od żonki odchodzi, to jest niepojęta naiwność i niezyciowość - no jak uczniak

mój wujek taki wykręcił numer - tyle zyskał, że syn sie go wyrzekł, córka zaś nienawidzi
ech, takie z nich głuptoki, a przecież "karzdy ma prawo do szczenźcia, nie morzna oceniać ~~Paulo Coelho"

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-10-16 o 15:47
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:49   #39
otoMati
Rozeznanie
 
Avatar otoMati
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 610
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- bo mam rozwiedzionych kolegów i jakoś żaden nie zaczynał nowego związku od mieszkania z nową panną, gdy ciągle był żonaty; dlatego piszę: atomowy odpad. Gdy w związku jest dziecko, ono najpierw wymaga ochrony, jest przed żoną i przed dupczoną panną.
ale to nie stoi w sprzecznosci

i dla mnie osobiscie zamieszkanie z inna osoba przed rozwodem nie jest jakims wystepkiem

bo np co jesli zona miala kochanka ktory ja posuwal przed moja wyprowadzka ? hm ? ja mam pozostac tym jedynym "etycznym" i porzadnym ?
otoMati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:50   #40
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
bo to Polska jest .. sproboj odebrac matce dziecko bez wyroku sadowego

czemu prawie wszyscy w watku zakladaja ze facet jest be, a kobieta jest taka biedna ?
a co jesli jest odwrotnie ?
Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak że dziecko może brać do kochanki ,prawa mają równe .

Może być odwrotnie , dziecko równie dobrze może być manipulowane przez matkę ,udawane ataki skutkujące dzwonieniem z płaczem do tatusia w celu wywarcia presji i wpędzenia w poczucie winy ,takich rzeczy można się spodziewać .


Ciekawe co też ta żona autorce naopowiadała hmmm.

Edytowane przez ARAKSJEL
Czas edycji: 2013-10-16 o 15:55
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:50   #41
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
ale to nie stoi w sprzecznosci

i dla mnie osobiscie zamieszkanie z inna osoba przed rozwodem nie jest jakims wystepkiem

bo np co jesli zona miala kochanka ktory ja posuwal przed moja wyprowadzka ? hm ? ja mam pozostac tym jedynym "etycznym" i porzadnym ?
tak, pan z tematu dokładnie przez to się wyprowadził
ty poważny człowiek jesteś, czy będziesz pisać o swych wrażeniach i impresjach
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 15:50   #42
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
bo to Polska jest .. sproboj odebrac matce dziecko bez wyroku sadowego

czemu prawie wszyscy w watku zakladaja ze facet jest be, a kobieta jest taka biedna ?
a co jesli jest odwrotnie ?
'
Dlatego on jest "be" i dlatego nie jest na odwrót bo to właśnie on zdradza swoją ŻONĘ i jeszcze mieszka z kochanką. Niech weźmie najpierw rozwód a potem sobie szuka innej, w końcu ślub do czegoś zobowiązuje.
Ciekawe jaka w tym wszystkim niby ma być wina żony? Że mąż ją zdradza, czy to że nie umie on najpierw wziąć z nią rozwodu i załatwić wszystkiego tak jak się załatwiać powinno?

A największym draniem jest dlatego bo ma z tą żoną dziecko i ma to dziecko głęboko gdzieś.

Zresztą autorka i ten "facet" (choć dla mnie facetem to on nie jest, ale nie chcę używać obraźliwych słów..) to są siebie warci..bo na cudzym nieszczęściu szczęścia sie nie buduje!
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:51   #43
otoMati
Rozeznanie
 
Avatar otoMati
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 610
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
wtedy oko w twym avatarze oślepnie, zapewniam
jasne, bo ze chlop jest winny to oczywista oczywistość ?
otoMati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:54   #44
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: żonaty...

Mati, weź sobie własny temat załóż, a nie OT robisz i się niezdrowo ekscytujesz. Jeszcze na tematy, o których nie masz większego pojęcia.
I proszę, nie odpisuj mi. Mało mnie interesują Twoje impresje.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:54   #45
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
jasne, bo ze chlop jest winny to oczywista oczywistość ?
No akurat w tym przypadku to nie da się ukryć, że to on jest winny skoro jak ostatni za przeproszeniem dupek zdradza żonę zamiast mieć jaja i najpierw się rozwieźć a potem znajdować inną

Widać, że Ty to moralności raczej nie masz...
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:54   #46
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
jasne, bo ze chlop jest winny to oczywista oczywistość ?
- kotek , Ty zdaje się nie widzisz jednej rzeczy: pan jest ciągle żonaty, nierozwiedziony, a z nową panną już mieszka, ma z żoną dziecko, żona chora na depresję (czyli średnio do opieki się nadaje, ale co tam, nowy zadek do obrobienia na horyzoncie).
Tak, ten opisany facet z TAKIM właśnie zachowaniem jest zwyczajnie obrzydliwy. Bo widzisz, mam kolegów czy koleżanki po rozwodach, poukładali sobie życie- nikt z nich TAKI sposób nie żył, jak ten pan.
Panna, która wątek założyła, wyjątkowo adekwatny nick sobie wybrała.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:56   #47
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak że dziecko może brać do kochanki ,prawa mają równe .

Ale masz racje ,sytuacja może wyglądać tak że mamusia posługuje się dzieckiem w celu wywierania presji > ojej ojej coś mi się dzieje ...dzwoń do tatusia szybko !

Ciekawe co też ta żona autorce naopowiadała hmmm.
wpływ na to, że w tym (i w ogromnej ilości innych) kraju dzieci dają matkom masz wpływ nawet ty sam!
Prosty przykład: jak usłyszysz, że matka odeszła od swych dzieci, to będziesz myślał "wyrodna matka"
jak będą cię pytać, kto najlepiej zadba o rozwój niemowlaka, znów powiesz: matka, dopiero potem ojciec
że matka jest potrzebna dziecku
że jak facet sam musi wychowywać dzieci, to dokonuje niezłomnego czynu - zaś nad kobietą w takiej sytuacji się o tym tak nie myśli

i każdy niemal z nas - również i ustawodawcy, również i sędziowie - tak na to patrzy: kto, jak nie matka

póki trwa takie przeświadczenie w ludziach - póty dzieci w miażdżącej przewadze będą przyznawane matkom
bo to jest kwestia tego, jaki masz obraz matki, a jaki ojca

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-10-16 o 16:41
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:59   #48
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Skoro z żoną jest tak źle, dlaczego nie weźmiecie dziecka do siebie? U mnie, facet, który w takiej sytuacji zostawia dziecko same sobie, byłby skreślony. Bo nie można powiedzieć, żeby kobieta w ciężkiej depresji, z atakami nerwicy, była najodpowiedniejszą opiekunką.
Facet czeka aż dziecko zadzwoni, że mama się nie rusza/nie budzi się, bo przedawkuje tabsy?
NO dokładnie.

Przede wszystkim to się, autorko wątku, zastanów, czy ta żona to tak sama z siebie ma te nerwy "naderwane", czy przypadkiem nie przez mężunia, który może nie pierwszy raz odpier... akcję pt. zaczynam nowe życie z nową panią. I czy to w ogóle prawda. Generalnie opis związku przypomina mi historię mojej koleżanki. Też się do niej wyprowadzał, żona oczywiście wariatka, nerwowa, miłość się wypaliła dawnooo i co? Podobno (to było kilka ładnych lat temu, potem koleżanka na szczęście zmądrzała) nadal jest z żoną, od której tak bardzo chciał się uwolnić, na fejsie fotki z wakacji i opisy jak to pięknie razem. I oczywiście koleżanka myślała, że jest jego pierwszą poza żoną partnerką, a potem się okazało, że już wcześniej miewał romanse.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-10-16 o 16:00
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 16:00   #49
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
jasne, bo ze chlop jest winny to oczywista oczywistość ?

nie, napisz to tak:
w ten sposób odchodzący chłop jest winny to oczywista oczywistość

sprawdź to w prosty sposób:
kobita odchodzi od męża swego, któren wcale łatwo jej odejścia nie przeżywa, i wynosi się do kochanka
o rozwód nie postara się, by mężulowi nerwów nie psuć - choć je psuje stale mieszkając u kochanka
no i tak ona żyje sobie w rozkroku, a kochanek wielce wierzy w jej dobroć i sprawiedliwość i bycie równą babą, że tak postępuje - no i baran jeden na dodatek jeszcze czeka, aż ona złoży papiery rozwodowe

i tak sobie żyją, mąż dzwoni, dziecko płacze, a ona u kochaneczka sobie żyje i przezywa kac vegas

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-10-16 o 16:40
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 16:01   #50
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
3. jesli facet zlozy papiery nie mieszkajac z zona 3 miesiace to prawie kazdy sad oddali wniosek
Nie prawda. Jeśli strony rozchodzą się za porozumieniem stron to mogą mieszkać razem nawet i w dniu rozwodu a nawet i 10 lat po rozwodzie bo to nie ma znaczenia. Znaczenie miało by tylko jeśli by wnosił o rozwód z powodu "trwałego rozpadu pożycia", przy rozwodzie z orzekaniem o winie szczegóły mają już większe znacznie ale akuratnie to, kto gdzie mieszka nie jest decydujące a już na pewno nie jest podstawą do odrzucenia wniosku.

Autorko - gadki stare jak świat i tyle, po co sobie zawracać głowę kimś takim?
Weź sobie normalnego faceta poszukaj i tyle.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 16:01   #51
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- kotek , Ty zdaje się nie widzisz jednej rzeczy: pan jest ciągle żonaty, nierozwiedziony, a z nową panną już mieszka, ma z żoną dziecko, żona chora na depresję (czyli średnio do opieki się nadaje, ale co tam, nowy zadek do obrobienia na horyzoncie).
Tak, ten opisany facet z TAKIM właśnie zachowaniem jest zwyczajnie obrzydliwy. Bo widzisz, mam kolegów czy koleżanki po rozwodach, poukładali sobie życie- nikt z nich TAKI sposób nie żył, jak ten pan.
Panna, która wątek założyła, wyjątkowo adekwatny nick sobie wybrała.
Jak wyżej.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 16:01   #52
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: żonaty...

Tak, tylko mamy też do czynienia z dużą manipulacją.
Jakoś w wakacje TVP Info cały dzień grzmiało, zapowiadając materiał - w 90% spraw, opieka nad dziećmi przyznawana jest matkom!!1!1one
A w ilu z tych spraw ojciec w ogóle wnosi o wyłączną opiekę, lub miejsce zamieszkania przy ojcu? Z doświadczenia zawodowego, wiem, że ojcowie ochoczo zostawiają za sobą dzieci, rwąc się szukać szczęścia.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 16:05   #53
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Tak, tylko mamy też do czynienia z dużą manipulacją.
Jakoś w wakacje TVP Info cały dzień grzmiało, zapowiadając materiał - w 90% spraw, opieka nad dziećmi przyznawana jest matkom!!1!1one
A w ilu z tych spraw ojciec w ogóle wnosi o wyłączną opiekę, lub miejsce zamieszkania przy ojcu? Z doświadczenia zawodowego, wiem, że ojcowie ochoczo zostawiają za sobą dzieci, rwąc się szukać szczęścia.
haha, myślę, że autorka raz dwa by się z zmyła od żonkosia gdyby wykazywał chęci stałej opieki nad dzieckiem
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 16:10   #54
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
wpływ na to, że w tym (i w ogromnej ilości innych) kraju dzieci dają matkom masz wpływ nawet ty sam!
Prosty przykład: jak usłyszysz, że matka odeszła od swych dzieci, to będziesz myślał "wyrodna matka"
jak będą cię pytać, kto najlepiej zadba o rozwój niemowlaka, znów powiesz: matka, dopiero potem ojciec
że matka jest potrzebna dziecku
że jak facet sam musi wychowywać dzieci, to dokonuje niezłomnego czynu - zaś nad kobietą w takiej sytuacji się o tym tak nie myśli

i każdy niemal z nas - również i ustawodawcy, również i sędziowie - tak na to patrzy: kto, jak nie matka

póki trwa takie przeświadczenie w ludziach - póty dzieci w miażdżącej przewadze będą przyznawane matkom
bo to jest kwestia tego, jaki masz obraz matki, a jaki ojca
Gdyby większość facetów miała odpowiednie instynkty to nie oszukujmy się obraz taki byłby dawno zmieniony ,najnormalniej w świecie większości jest tak wygodniej .Szkoda tylko że ci co chcą przez to cierpią ,jak i ich dzieci niejednokrotnie pozostawione mamusi alkoholiczce tudzież nadającej się w kaftanik .

40% >>>>>> tym się zająć powinni .
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 16:13   #55
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
Gdyby większość facetów miała odpowiednie instynkty to nie oszukujmy się obraz taki byłby dawno zmieniony ,najnormalniej w świecie większości jest tak wygodniej .Szkoda tylko że ci co chcą przez to cierpią ,jak i ich dzieci niejednokrotnie pozostawione mamusi alkoholiczce tudzież nadającej się w kaftanik .

40% >>>>>> tym się zająć powinni .
- zgadzam się w 100%- część normalnych mężczyzn, którzy chcą dalej być ojcami, mimo ze z matkami dzieci nie są, traci przez to szansę, gdy żona zechce "zagrać na nosie", ale większości jest zwyczajnie wygodnie: nowa pani, nowe życie, stare (z dziećmi często) odcina się. Tyle ze taki typ facetów jest z tych obrzydliwych. I dziewczyna, którą wątek założyła, na typ obrzydliwy trafiła.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 16:17   #56
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
Gdyby większość facetów miała odpowiednie instynkty to nie oszukujmy się obraz taki byłby dawno zmieniony ,najnormalniej w świecie większości jest tak wygodniej .Szkoda tylko że ci co chcą przez to cierpią ,jak i ich dzieci niejednokrotnie pozostawione mamusi alkoholiczce tudzież nadającej się w kaftanik .

40% >>>>>> tym się zająć powinni .

o tym już był film Tato (z Bogusławem Lindą), a ile to było lat temu - i nadal niewiele zmieniło się
jednak o czym mówię: ten stan rzeczy będzie trudno zmienić, bo jakby wszyscy bierzemy w tym udział: że matka to MATKA

zmiana rzeczywistości ma właśnie po drodze ten duży pohybel: że i ty i ja i te 30-ileś milionów ludzi w tm kraju uważa, że matka to MATKA, jest niezastąpiona dla dziecka, więc jak dziecko dawać ojcu, to tylko w ostatecznosci - mówię o odruchowym przekonaniu, bo jak zacząć rozmawiać o tym, to wielu stwierdzi "no ale ojciec też powinien mieć równe szanse"
co z tego, bo jak kiedy spytać kogoś szybko o temat matki, to polecą teksty, że ona jest niezastąpiona - no i przez to właśnie mamy to, co mamy
przez ten mentalny stan, te przekonania głęboko wrośnięte

--------------------------
problem wcale wg mnie nie rozbija się głównie o to, że sędziami w tym kraju są przeważnie kobiety
bo sędziowie-faceci też przyznają zapewne w ogromnej większości prawa matce

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-10-16 o 16:40
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 16:34   #57
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: żonaty...

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
. Tyle ze taki typ facetów jest z tych obrzydliwych. I dziewczyna, którą wątek założyła, na typ obrzydliwy trafiła.
No z pewnością nie jest wzorem do naśladowania ,Jane chyba już pisała ,rozwodu nie weźmie bo żona chora i jej zaszkodzi ,ale mieszkanie z kochanką już nie poczyni szkód żadnych albo on głupi albo za taką uważa autorkę ...chyba że to terapia jaka nowoczesna rodem z Hameryki .Sytuacje z dzieckiem pomijam bom uczulony .

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
problem wcale wg mnie nie rozbija się głównie o to, że sędziami w tym kraju są przeważnie kobiety
bo sędziowie-faceci też przyznają zapewne w ogromnej większości prawa matce
Jedyny rozsądny wyrok w sprawie rozwodowej jaki znam był wydany przez faceta <jedyny jaki znam wydawany przez mężczyznę>
Zdecydowana większość wraz z moim wydawanym przez kobietę nadaje się do uwagi czy innego badziewia <jeżeli chodzi o stronniczość jak i przebieg rozprawy >

^Tu mi chodzi głównie o sprawy alimentacyjne .

Edytowane przez ARAKSJEL
Czas edycji: 2013-10-16 o 16:38
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 16:47   #58
fashionaddicted
Zakorzenienie
 
Avatar fashionaddicted
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8 160
Dot.: żonaty...

DLa mnie bycie w związku z żonatym mężczyzną nie jest głupie... ale nie powiem jakie to dla mnie jest bo nie chcę dostać ostrzeżenia.

Moim zdaniem wróci do żony... albo będzie taką sytuację jak jest ciągną bardzo długo.

Moim zdaniem powinnaś mu kazać definitywnie podjąć decyzję i kroki. NIe tylko z szacunku do siebie ale też z jakiejś... empatii - bo trudno tu mówić według mnie o szacunku - wobec jego żony.
__________________
Krysia
fashionaddicted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 16:51   #59
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: żonaty...

Ciekawe dlaczego jego żona ma depresje.

Nie oszukujmy się że będziesz impulsem do rozwodu. Przez kilka lat żył sobie z nią wygodnie. Zapewne żona dowiedziała się o zdradzie, wpadła w depresję, a mężulek zwiał do kochanki bo u niej milej Dba tylko o to żeby zachować pozory.

Poza tym
- nie płaci tylko jej rachunków ALE TEŻ JEGO DZIECKA
- dziecko już jest obciążone
- podpisanie "papierka" może ją dobić ponieważ ona zapewne wciąż kocha tego twojego kochasia, a w chwili rozwodu zda sobie sprawę że to koniec,
- powinien się nią opiekować ponieważ jest to matka jego dziecka. Wożąc ją po lekarzach pomaga też swojemu dziecku któremu łatwo nie jest, bo nie dość że rozwaliła mu się rodzina to jeszcze ma chorą mamę.

Chyba troszeczkę inaczej sobie to wyobrażałaś, co? Myślałaś że kochaś się wyprowadzi od żony i dziecka, oni w cudowny sposób znikną, a ty będziesz żyła długo i szczęśliwie z księciem. No cóż, życie bywa nieprzewidywalne. Poza tym żona będzie cały czas obecna w jego życiu, bo mają dziecko.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 16:57   #60
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: żonaty...

Jane przekonanie, że matka jest niezastąpiona wynika z czegoś konkretnego - dokładnie z tego, że przeważnie właśnie tak jest.

W statystycznej rodzinie to matka chodzi na wywiadówki, kupuje buty i kurtkę na zimę, wie gdzie są schowane kredki i którą pastę do zębów dziecko lubi, czym je ostatnio leczono i na co jest uczulone, zna na pamięć ulubioną bajkę, wie gdzie znaleźć ukochaną przytulankę albo bluzkę z konikiem, w 10 minut zrobi ulubioną potrawę i jak pocałuje guza to od razu przestanie boleć.

I nie dlatego, że ojcowie są źli, ale dlatego, że się tak u nas przyjęło, dlatego, że w naszej kulturze dziećmi opiekują się głównie kobiety i to wydaje się wszystkim normalne i właściwie. Co za tym idzie mężczyźni ani o to nie walczą, ani nie starają się konkurować z matkami, gdzieś tam sobie stoją w cieniu, a gdy matka nawala to nieliczne wyjątki próbują to naprawiać - ale to na prawdę nieliczni.

Małe dzieci często silniej związane są z matką (ze względu na ilość spędzanego czasu) i oddanie je pod stałą opiekę ojca jest dla nich emocjonalnie złe (a często też technicznie niemożliwe bo np. ojciec pracuje od rana do wieczora), duże dzieci podczas rozstania rodziców powinny już móc wybierać swobodnie o ile rodzic jest w stanie sprawować nad nimi opiekę (czyli jest zdrowy i poczytalny itd.).

Aczkolwiek dla mnie jako kobiety w sumie dobrze, że nikt mi dzieci nie odbierze "w razie czego" o ile tylko z głową będę miała wszystko w porządku
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.