EPIDUO- jak na was działa? - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-20, 08:45   #2221
salateX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Mam podobnie jak dziwczyny, i wsumie też sie zastanawiam czy nie przestało to na mnie działać ale chyba to mało prawdopodobne bo uzywam go od tygodnia z hakiem;p
A mianowicie juz od samego początku nie miałam zadnych zaczerwienień ani pieczenia tylko wysuszyło mi skóre. I wydawało mi sie ze juz po 2 dnia było zdecydowanie lepiej. Ale teraz juz nawet nie mam suchej skóry tylko taka jak zasze mieszana a nawet bardziej tłustą niż kiedyś a w dodatku zaskórniki na czole, które były moim głównym porblemem, tak jakby wyszły na wierzch i teraz sa takie jakby ropne. i na brodzie też mi wyskoczyły ze 2. Zastanawiam sie czy używać dalej czy co. Moja pani dermatolog akurat wyjechała wieć musze sie ratować na forum.

Ps. Dodam tylko ze od 3 dni zarzywam tebletki antykoncepcyjne. Czy one jakoś dziwnie moga wpływać na epiduo. Szczerze to nawet nie powiedziałam o tym mojemu ginekologowi bo wydawało mi sie to bez związku.
salateX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 11:01   #2222
frotka22
Przyczajenie
 
Avatar frotka22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez agravvka Pokaż wiadomość
Dokładnie mam to samo.

czy przed epiduo brałaś jakieś antybiotyki?


w ogóle policzki teraz mam czysciutkie , skupisko syfów mam wokół ust i na brodzie , po prostu na srodku twarzy
na stronie galdermy po ang przeczytalam ze srednio ok 12 tygodnia sa dopiero zadowalające efekty, nie wiem czy wytrwam bo mam ochote pirzgnąć to w cholere
frotka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 14:31   #2223
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez frotka22 Pokaż wiadomość
czy przed
na stronie galdermy po ang przeczytalam ze srednio ok 12 tygodnia sa dopiero zadowalające efekty, nie wiem czy wytrwam bo mam ochote pirzgnąć to w cholere
Ja też Oprócz większych i liczniejszych ropnych 'syfów' (tak, to słowo dokładnie oddaje ich wygląd...) i suchej jak wiór skóry na policzkach w okolicach nosa, nie widzę żadnych rezultatów...

Dziewczyny, czy nie jest tak, że na okres wakacji trzeba przestać stosować epi? bo słońce + leczenie trądziku nie idzie w parze... Dlatego zastanawiam się, czy dać sobie z nim spokój :/
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 14:59   #2224
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy nie jest tak, że na okres wakacji trzeba przestać stosować epi? bo słońce + leczenie trądziku nie idzie w parze... Dlatego zastanawiam się, czy dać sobie z nim spokój :/

Osobiście, to nie przestaję stosować, tylko że ja nie mam problemów z ropnymi, a raczej z zaskórnikami.
Kremów z filtrami używam tylko jak mocno grzeje słońce, a nie idę do szkoły. Staram się nie wystawiać skóry na słońce. Wiem, pewnie zostanę skarcona za to, że nie używam kremów z filtrami, ale mnie zapychają i zamiast leczenia, to epi nie daje żadnych rezultatów. Szczerze? Wolę mieć wyleczony trądzik i przebarwienia, niż niewyleczony trądzik. Potem w razie czego przebarwieniami się zajmę. Na razie TRĄDZIK!
A o tym, że terapię należy przerwać w okresie dużego nasłonecznienia, to skąd słyszałaś?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 15:05   #2225
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez frotka22 Pokaż wiadomość
czy przed epiduo brałaś jakieś antybiotyki?


w ogóle policzki teraz mam czysciutkie , skupisko syfów mam wokół ust i na brodzie , po prostu na srodku twarzy
na stronie galdermy po ang przeczytalam ze srednio ok 12 tygodnia sa dopiero zadowalające efekty, nie wiem czy wytrwam bo mam ochote pirzgnąć to w cholere
troche chamskie, bo na ulotce bylo napisane, ze po 3-4
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 15:06   #2226
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
troche chamskie, bo na ulotce bylo napisane, ze po 3-4
hahaha byle żeby zadziałało
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 15:27   #2227
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

no na mnie działa w ten sposób, że nawet po dwóch miesiącach używania wywala wszystko na wierzch.
w miejscu, gdzie miałam zaskórniki, mam teraz potężne gule.

chyba odstawię Epiduo, bo narobił więcej bałaganu niż porządku.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-20, 15:36   #2228
agravvka
Zadomowienie
 
Avatar agravvka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 117
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez frotka22 Pokaż wiadomość
czy przed epiduo brałaś jakieś antybiotyki?


w ogóle policzki teraz mam czysciutkie , skupisko syfów mam wokół ust i na brodzie , po prostu na srodku twarzy
na stronie galdermy po ang przeczytalam ze srednio ok 12 tygodnia sa dopiero zadowalające efekty, nie wiem czy wytrwam bo mam ochote pirzgnąć to w cholere
Nie brałam. Ale czytając Wasze posty, odnoszę wrażenie, że u większości na początku widać rezultat, większy bądź mniejszy, ale po jakimś czasie, znów jest nawrót.
__________________


" Lubię, gdy na mnie patrzysz i udajesz, że tego nie robisz."

agravvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 15:46   #2229
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez agravvka Pokaż wiadomość
Nie brałam. Ale czytając Wasze posty, odnoszę wrażenie, że u większości na początku widać rezultat, większy bądź mniejszy, ale po jakimś czasie, znów jest nawrót.
albo nie maja w ogole efektow, tylko ciagle ich wypryszcza pozdrawiam
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 15:52   #2230
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
no na mnie działa w ten sposób, że nawet po dwóch miesiącach używania wywala wszystko na wierzch.
w miejscu, gdzie miałam zaskórniki, mam teraz potężne gule.

chyba odstawię Epiduo, bo narobił więcej bałaganu niż porządku.
Kurcze, ja straszny problem mam z zaskórnikami zamkniętymi(na policzkach, czole, brodzie), ale nie zamienia mi się to w gule.
Byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu i stosuję epi i zaskórniki na razie nie wracają
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 15:57   #2231
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Mam coraz bardziej miszane uczucia co do tego epi czuję, że nie jest to dla mnie dobre i tylko wywaliłam pieniądze w błoto.


Burza_1994, wszędzie o tym piszą. Moja dermatolog też mi tak mówiła. powiedziała, żebym najlepiej przyszła z tym trądzikiem po wakacjach, no ale w sumie to można już sobie zapodać ten epi. Szczerze, to mam wrażenie, że dała mi to jako taką 'zapchajdziure' aż do czasu konkretnego leczenia, tj. po wakacjach. Tak, tylko wtedy będę się musiała pewnie leczyć z ropniaków powstałych wlasnie po epi?

Wkurza mnie on coraz bardziej, bo strasznie mi podrażnił buzię, jest coraz bardziej przesuszona. Odstawiłam na 4 dni, bo zrobily mi się takie czerwone placki przy nosie :-/ i mam wysyp ropnych codziennie taki, jakiego nie miałam wczesniej nawet przed okresem...
__________________


Edytowane przez Lilith36
Czas edycji: 2011-05-20 o 15:59
Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-20, 16:04   #2232
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Mam coraz bardziej miszane uczucia co do tego epi czuję, że nie jest to dla mnie dobre i tylko wywaliłam pieniądze w błoto.


Burza_1994, wszędzie o tym piszą. Moja dermatolog też mi tak mówiła. powiedziała, żebym najlepiej przyszła z tym trądzikiem po wakacjach, no ale w sumie to można już sobie zapodać ten epi. Szczerze, to mam wrażenie, że dała mi to jako taką 'zapchajdziure' aż do czasu konkretnego leczenia, tj. po wakacjach. Tak, tylko wtedy będę się musiała pewnie leczyć z ropniaków powstałych wlasnie po epi?

Wkurza mnie on coraz bardziej, bo strasznie mi podrażnił buzię, jest coraz bardziej przesuszona. Odstawiłam na 4 dni, bo zrobily mi się takie czerwone placki przy nosie :-/ i mam wysyp ropnych codziennie taki, jakiego nie miałam wczesniej nawet przed okresem...

No to może faktycznie odstaw epi Tylko co zamiast tego będziesz stosować?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 16:13   #2233
frotka22
Przyczajenie
 
Avatar frotka22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja też się boje o słońce ;/ i przebarwienia a nie chce nakładać filtrów bo mnie makabrycznie zapychają i wtedy już w ogóle będę wyglądać uroczo...

przed epiduo miałam niestety duzo lepszą cere niż po zastosowaniu tego cuda. teraz siedzie w mieszkaniu bo jak juz wspominałam wyglądałam koszmarnie, o przebarwienia się boje, zauwazylam tez ze makijaz w ogole nie wchodzi w gre bo wyglądam komicznie...
moze to kwestia pory roku? daje epi jeszcze czas do konca maja
jesli nic sie nie zmieni juz wole brac antybiotyk i smarowac sie filtrami , psuc zoladek ale wygladać "do ludzi" niż siedzieć z twarzą jak tatar w mieszkaniu i płakać za kazdym razem jak popatrze na te gejzery na twarzy
frotka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 16:17   #2234
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Kurcze, ja straszny problem mam z zaskórnikami zamkniętymi(na policzkach, czole, brodzie), ale nie zamienia mi się to w gule.
Byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu i stosuję epi i zaskórniki na razie nie wracają
ja mam te biale grudki.
to jakie to sa zaskorniki?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 16:28   #2235
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
ja mam te biale grudki.
to jakie to sa zaskorniki?
Jeśli są one pod skórą w to zamknięte.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 16:29   #2236
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
ja mam te biale grudki.
to jakie to sa zaskorniki?
No właśnie zamknięte. Pjona! Mamy problem z tym samym... Dziadostwo jedne....
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 17:33   #2237
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja je lubie wyciskac, bo taki makaronik wychodzi. ale zeby nie bylo- na miare moich mozliwosci sie powstrzymuje
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 17:58   #2238
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
No to może faktycznie odstaw epi Tylko co zamiast tego będziesz stosować?
Zamiast? Przez wakacje nie muszę nic stosować, a po wakacjach można zaczac to powaznie leczyc. Przed epi raz leczyłam trądzik, potem 1,5 roku przerwy, ale wróciło cholerstwo i teraz znowu.

dontknow, ja często jestem wręcz zmuszona wycisnąc, bo nie da się z taką żarówką ludziom pokazać
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 13:26   #2239
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ile dni po odstawieniu epiduo można opalać się na naturalnym słońcu?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 22:20   #2240
doduŚ
Rozeznanie
 
Avatar doduŚ
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 781
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
ja je lubie wyciskac, bo taki makaronik wychodzi. ale zeby nie bylo- na miare moich mozliwosci sie powstrzymuje

hahahhahahhahahaha

mam tak samo !!! ja to po prostu lubię !
__________________


"Największym więzieniem jest przeszłość"



"należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia... "
doduŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:31   #2241
Agavaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 88
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Z jednej strony fajnie - po tygodniu czysta skóra.
Z drugiej strony - czy to aby na pewno możliwe u osoby z trądzikiem? Nie wyobrażam sobie, żeby coś zadziałało tak szybko. Ja mam epiduo od grudnia i nie mam "wyczyszczonej" skóry; nie wyobrażam sobie też nie używać niczego do nawilżania. Również myję buzię białym jeleniem, ale nie ukrywam, że podsusza, jak każde mydło zresztą, poza tym epiduo robi swoje (nie wiem, czy tydzień wystarczy, aby ocenić, czy wysusza czy tez nie)
Mam nadzieję, że efekt się utrzyma i nie życzę Ci nawrotu na jesień.
Mnie, jako osobę z trądzikiem (walczę już długo) troszeczkę podłamują takie posty. Używam niby tego samego, a tu lipa. O takiej poprawie skóry mogę sobie jedynie pomarzyć. Czasami zastanawiam się, jakie tak naprawde nasilenie musi mieć taki trądzik, który znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i zastanawiam się dlaczego mnie akurat trzyma się rękami i nogami przez tyle lat leczenia. Tak,widzę poprawę, ale to, co Ty zaobserwowałaś jest dla mnie niewyobrażalne
Nie łam się, o ile cudowne poprawy mogą mieć miejsce, o tyle norma wygląda niestety tak,że leczenie trądziku jest długotrwałe, a na rezultaty trzeba poczekać.
Moja historia z Epiduo zaczęła się 4 lata temu, kiedy to nagle w wieku 23 lat zaczęło mi się coś pojawiać na twarzy, to początkowe "coś" przeobraziło się w zwyczajny trądzik. Epiduo zadziałał na objawy, poznikało to co miało z twarzy i wróciłam do normalnego trybu życia. Twarz stała się czysta po 4 miesiącach leczenia Epiduo i Tetracykliną, akurat u mnie to połączenie sprawdza się rewelacyjnie. Niestety trądzik wrócił i nadal mnie nęka,ale ciągle z nim walczę, w chwili obecnej znowu jestem po kuracji Tetracykliną, antybiotyk odstawiłam i został tylko retinoid.
Radzę wszystkim stosującym Epi obserwować to co się dzieje na buzi bo czasami owszem wysypuje po stosowaniu takich leków bez połączeń z antybiotykami, a czasami taki wysyp może być alarmem do dołączenia do kuracji antybiotyku gdyż najzwyczajniej w świecie następuje rozsiew.Wtedy im szybciej udacie się do lekarza tym lepiej.
Sama miałam problem tylko z zaskórnikami, spróbowałam tylko leczenia Differinem i Skinorenem (wg zaleceń lekarza zresztą) i nabawiłam się prawdziwej masakry na twarzy przez własną głupotę, zbyt długo czekałam z udaniem się do lekarza...jeśli po 2-3 miesiącach leczenia jest nadal tylko gorzej to oznacza wg mnie kiepski efekt terapeutyczny danej kuracji i zmianę leków, ot co,ale poddawać się nie można
Agavaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:06   #2242
maomi
Przyczajenie
 
Avatar maomi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Witam! Pani dermatolog przepisała mi właśnie żel Epiduo.Kosztował mnie niecałe 45zł.Używam go jakie 2 tygodnie.
Przez pierwszy tydzień nakładałam żel na noc na całą twarz (tak zaleciła Pani dermatolog) a na dzień krem mocno nawilżający.Oczywiście twarz strasznie swędziała,szczypała....Z twarzy zaczęły znikać krosty ale...miałam okropnie wysuszoną twarz,skóra złaziła płatami,zrobiłam peeling (którego używam od 4 miesięcy) twarz mnie potwornie zaczęła piec - byłam cała czerwona...Teraz w domu stosuję krem nawilżający nivea dla dzieci s.o.s łagodzący podrażnienia oraz punktowo Epiduo.
Krosty wracają - wniosek taki ,że Epiduo należy stosować na całą twarz a nie punktowo...ale jak doprowadzić do nie-wysuszenia???
__________________
nakarm kotka jednym kliknięciem ! http://kolekcjawhiskas.pl/#/imiona/2/8970
maomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:12   #2243
agravvka
Zadomowienie
 
Avatar agravvka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 117
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja nie wyobrażam sobie, żebym miała stosować Epiduo na całą twarz. Raz posmarowałam w miejscu, gdzie skóra jest bardzo delikatna i strasznie mnie piekło , wręcz wypaliło to miejsce. Teraz stosuję od czasu do czasu , jak mi coś wyskoczy. Ogólnie mogę stwierdzić, że jest to lek jak każdy inny. Na początku widać efekty, ale po dłuższym stosowaniu wszystko wraca do stanu pierwotnego. Tak przynajmniej było ( jest ) w moim przypadku. Nie mniej jednak trzeba czegoś używać, chociaż dorywczo. Zawsze dermatolog mi przypomina,że leczenie tego cholerstwa jest długie
__________________


" Lubię, gdy na mnie patrzysz i udajesz, że tego nie robisz."

agravvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 23:40   #2244
salateX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja stosuje epiduo na cała twarz, i może na początku wysuszył skórę i było lepiej to teraz już nic nie widać. Żadnego przesuszenia, zaczerwienienia, szczypania czy czegoś podobnego, za to syfów ile było tyle jest. może trochę lepiej się goją. Ja od początku używania nie mogę pozbyć się przeświadczenia ze to jakieś dziwne wszystko jest, bo od zawsze miałam skórę wrażliwą a tu po tak aktywnym środku nic.
Ja jakiejś masakry na twarzy nie miałam, głównie to zaskórniki, które po zastosowaniu epiduo przeobraziły sie w normalne ropne syfy ale tylko na czole ale teraz już zaczynają schodzić, ale reszta twarzy - nic sie nie zmieniło.
:p
salateX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 12:22   #2245
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez salateX Pokaż wiadomość
Ja stosuje epiduo na cała twarz, i może na początku wysuszył skórę i było lepiej to teraz już nic nie widać. Żadnego przesuszenia, zaczerwienienia, szczypania czy czegoś podobnego, za to syfów ile było tyle jest. może trochę lepiej się goją. Ja od początku używania nie mogę pozbyć się przeświadczenia ze to jakieś dziwne wszystko jest, bo od zawsze miałam skórę wrażliwą a tu po tak aktywnym środku nic.
Ja jakiejś masakry na twarzy nie miałam, głównie to zaskórniki, które po zastosowaniu epiduo przeobraziły sie w normalne ropne syfy ale tylko na czole ale teraz już zaczynają schodzić, ale reszta twarzy - nic sie nie zmieniło.
:p

Ja mam podobnie. Też mam wrażliwa skórę i na początku nie było wysuszenia, ale teraz jest duże, na policzkach. To mnie dziwi, bo na policzki już go nie stosuję, może to wina kremu? Ale w jaki sposób krem nawilżający może mi wysuszac skórę...? (kupiłam właśnie nowy ostatnio, pollena eva z melisą...)
Tyle, że mi 'syfy' nie schodzą, tylko jest gorzej niz przed epi Jak długo używasz?
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 15:31   #2246
Monika C
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 13
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Kurdę ja mam Epiduo od piątku i muszę go stosować co 2 dni, byłam strasznie pod jarana, że wreszcie pozbędę się trądziku a tu wchodzę na wizaż.pl a tu takie komentarze ;/ Ogólnie mnie Pani dermatolog 'uprzedziła' że za ok. 2-3 tyg. wyjdzie mi wysypka, będę mieć zaczerwienioną twarz, bo tak ten lek działa i że mam go wtedy odstawić dopóki mi nie zejdzie wysypka i znowu go zacząć używać i że wtedy będzie już dobrze. Oczywiście jak mi się wysuszy twarz to mam używać Cetaphilu nawilżającego ;d mam nadzieje że mi pomoże Chociaż mój entuzjazm coraz bardziej gaśnie, bo jak dzisiaj spojrzałam na mą twarz to aż beczeć mi się chcę bo na jednej stronie twarzy mam teraz takie dziadostwo, że najlepiej to nie wychodzić z domu a tu kurde oczywiście mam teraz najwięcej roboty bo koniec roku szkolnego
Monika C jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 16:38   #2247
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Widzisz, Ciebie przynajmniej uprzedziła, że będziesz mieć jakąś wysypkę, ja dostałam tylko receptę i do widzenia, praktycznie żadnych wyjaśnień :-/
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 09:33   #2248
19kacha90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Widzisz, Ciebie przynajmniej uprzedziła, że będziesz mieć jakąś wysypkę, ja dostałam tylko receptę i do widzenia, praktycznie żadnych wyjaśnień :-/
Też mnie nie poinformowano o ewentualnych efektach ubocznych, nawet nie kazała nawilżać skóry. Strach pomyśleć, co by było, gdyby nie Wizaż
19kacha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:38   #2249
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dzisiaj zaczynam moją przygodę z epi i po przeczytaniu tego wątku trochę się boję
Czy mogę w trakcie trwania kuracji używać kremu Babydream z cynkiem ? Czy cynk może mi jeszcze bardziej przesuszyć skórę ?Jeśli nie ten z babydreamu, to jaki ?
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 21:14   #2250
Monika C
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 13
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

No niby mnie uprzedziła Ale i tak już nie jestem tak pod jarana jak byłam wcześniej, po testuję, zobaczę czy pomaga i potem tu napiszę moje uwagi
Monika C jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.