Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 2008 - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-04, 14:59   #2431
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Ja znowu mam super, nie pocę się. Troche przy upałach, ale to glównie plecy mam mokre. Moja mama też sobie chwali taki apteczny bloker pod pachy, warto kupić. Na tabletki to bym się nie skusiła, teraz to już na wszytsko chyba tabletki, jedno wyleczy, drugie zniszczy i biznes farmaceutyczny się kręci Jak czasem patrze ile ci starsi ludzie w Pl w aptekach zostawiają to sama sie dziwie, przecież to by zdrowego konia powaliło prędzej czy później jak by się tyle szprycowal...
Idę z dzieckiem do lekarza bo katar ma a ta mi listę lekow wypisuje, ze aż flaki skręca . Zawsze kupuję 1/3 tego co mi przepisze...


Gothika udanego wczasowania.

Ja też maniaczka zakupowa, zwłaszcza jeśli chodzi o ciuchy dla dzieci, ale ja jednak wolę na żywo kupić, dotknąć, obadać fason.

Parno się zrobilo u nas, parno a zero słońca. Jutro ma być ciepło, pojutrze też, sobota już lipna.
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 15:22   #2432
Kjane
Zadomowienie
 
Avatar Kjane
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: KUTNO
Wiadomości: 1 834
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

do Smyka zajrze w sobotę - moze coś kupię chłopakom.
faktycznie ceny dużo niższe, ale z jakością w smyku tez róznie bywa wiec mając okazje wolę zobaczyć

ide ubierać chłopkaów - jedziemy zrywac wiśnie do tesciów
bede dzisaj drylowac wieczorem...

Gothika - udanego wypoczynku...
Kjane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 15:37   #2433
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
Asienak - Ty tam masz pewnie jeszcze wiecej sklepów niż my tutaj, a C&A to chyba właśnie niemieckie..
w Pl tam gdzie mieszkam mam 100 razy wiecej niz tutaj Owszem jak pojedziemy do wiekszych miejscowosci to tez sa wielkie centra handlowe i miliony sklepow ale Tz dlugo pracuje to w tygodniu nie ma sensu, jedynie w soboty a teraz pomaga szwagrowi wiec i to odpada

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
Kjane, Asieńka a reklamuja teraz takie tabletki na pocenie - moze spróbowac ?
ja nie jestem za tabletkami, jest to wprawdzie meczace ale nie na tyle powazne zeby ladowac w siebie chemie

Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość
Ja znowu mam super, nie pocę się. Troche przy upałach, ale to glównie plecy mam mokre. Moja mama też sobie chwali taki apteczny bloker pod pachy, warto kupić. Na tabletki to bym się nie skusiła, teraz to już na wszytsko chyba tabletki, jedno wyleczy, drugie zniszczy i biznes farmaceutyczny się kręci Jak czasem patrze ile ci starsi ludzie w Pl w aptekach zostawiają to sama sie dziwie, przecież to by zdrowego konia powaliło prędzej czy później jak by się tyle szprycowal...
Idę z dzieckiem do lekarza bo katar ma a ta mi listę lekow wypisuje, ze aż flaki skręca . Zawsze kupuję 1/3 tego co mi przepisze...
Mam dokladnie tak samo z poceniem

No wlasnie
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 15:40   #2434
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez Kjane Pokaż wiadomość
ale z jakością w smyku tez róznie bywa wiec mając okazje wolę zobaczyć
.
Właśnie tez tak myślę. Ciuszki od nich potrafią się nieźle skurczyć w praniu. Jakościowo podobnie jest w Re, ale Re ma zdecydowanie fajniejsze ceny i wzory mnie się też bardziej podobają. Smykowe bodziaki uwielbiałam, drogie były ale fajne, trwałe.
Do 5 10 15 to już nawet nie wchodzę. Ostatnio tż był jak Szukaliśmy bluzki Euro dla Michala, byla ale w takiej cenie, ze w HM bym kupiła dwie bluzki za to. Teraz to głównie do H&M wchodzę bo ceny w miarę i potem na allegro fajnie schodzą używki. No i Reserved, teraz też super promocje u nich są...
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 17:10   #2435
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

a ja mialam glupia sytuacje na parkingu, zaden wielki wypadek ledwie dotknelam auta innego i babka tez nie jechala dobrze ale oczywiscie wyskoczyla do mnie jakby nie wiem co, i teraz musze sie tlumaczyc zglosic do ubezpieczalni i tlumaczyc sie, nie mam zadnego uszkodzenia na aucie nic, ona ponoc minimalny slad. Bezsensu sytuacja, ale z TZ klotnia no i wiecie na obecny moment odechcialo mi sie jezdzic autem
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 20:25   #2436
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Ja bylam w smyku podaczas pobytu w Pl, juz wszystko bylo poprzeceniane i kupilam Nati piekna sukienke, w ktorej byla na slubie Do tego jeszcze jedna taka sukienke ogrodniczke, turkusowe dlugie spodnie i jedne z dresu. Ogolnie patrzylam na to co akurat potrzebuje A no i tez bluzke na euro ale z germanska flaga bo polskiej nie bylo sensu kupowac A w 5 10 15 kupilam sliczna sukienke dla chrzesnicy Tz bo ma urodzinki pod koniec miesiaca - wlasnie - co kupic dziewczynce na roczek w sensie jaka zabawke jeszcze dokupic
Ogolnie jestem zadowolona z jakosci ubran tych sklepow, mi sie nic nie pokurczylo, to Nati tylko tak szybko rosnie fajne ciuszki sa tez w cocoodrillo

Caterin no to nieciekawa sytuacja A nie bedziesz miec wiekszych problemow z powodu tego, ze nie masz jeszcze prawka bo u nas to bys mogla sie juz z nim pozegnac Nie przejmuj sie tym tak bardzo, dobrze ze nic wiekszego sie nie stalo a zdarzyc sie moglo kazdemu Wszyscy popelniamy bledy wiec glowa do gory A Tz pofochuje i mu przejdzie Tylko sie nie zniechecaj
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 23:07   #2437
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

tak czlowiek uczy sie na błędach, musze sie postarac sie nie robic takich glupich rzeczy za kierownica, potrzebuje wiecej treningu, wiecej jezdzenia
nie ma to zadnego efektu na moje prawo jazdy, a jesli zaplacimy tej babce odrazu to zadnego efektu na ubezpieczeniu
bylismy juz na rozmowie, gdzies za tydzien orzekna co i jak
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 06:33   #2438
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
jak biedronka-albinos do tego ewidertnie drugi ząb idzie, w nocy goraczka... dostała czopka i przeszło. dzis wysypana mocniej, ale ją chyba nie swędzi.masę ma we włosach a tam cięzko dotrzeć, bo ma dość długie. cala wysmarowana na biało... ciagle na ręcach albo spi...

cholera, znowu mam kleszcza...
znaczy się ..że TY masz kleszcza?
Umiesz to usuwać??? Bo u nas tylko zwierzaki maja kleszcze i nie potrafie tego usuwać, musze jechac do Wet zawsze

Ponoc dobry na kleszcze (żeby nie zlapać) jest OFF - ale śmierdzi okrutnie..bleeeeeee

Kleszcze sa groźne - przenosza jakąś chorobe, co wywołuje zapalenie opon mózgowych

Cytat:
Napisane przez asienka213 Pokaż wiadomość


ja nie jestem za tabletkami, jest to wprawdzie meczace ale nie na tyle powazne zeby ladowac w siebie chemie



z tego co widziałam, to sa zioła, a nie chemia. Szałwia, melisa, skrzyp polny.

Nie wiem jak działają, bo ja nie mam problemów z poceniem w ogóle


Gothika udanego wyjazdu!
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 07:34   #2439
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

ja to maniaczka zakupowa jestem ale tylko lumpeksowa albo jakieś super okazje, te ceny ze smyka wcale nie były jakieś szokujaco niskie, zresztą u nas nie ma żadnych sieciówek dla dzieci. Ale w lidlu można często cos fajnego i taniego! kupić i dobra jakość. Pamiętam koszulki na to lato - 3 za chyba 21zł? a śliczne koszulki, piękne kolorki, bawełna

Asia - chyba bys nie mogła mieszkac koło lasu, Ramona już miała kleszcza, tydzien temu, ale dopiero co jej wszedł to łatwo wyjąć, bo jak juz duży to ja tez się boje wyjmować, bardziej mnie to brzydzi wtedy bo mozna rozwalić, koło lasu to zawsze może wejść kleszcz, a psy to normalne że maja ich dużo, niestety mój pies umarł kiedyś od kleszcza prawdopodobnie

dzięki dziewczyny ale pewnie czasem wpadnę, teraz może w sobotę lub niedzielę, na wsi tez może wejdę na kompa
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 07:47   #2440
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość
Ja też maniaczka zakupowa, zwłaszcza jeśli chodzi o ciuchy dla dzieci, ale ja jednak wolę na żywo kupić, dotknąć, obadać fason.
ja też tak wolę, ale u nas na wyprzedaże strasznie kipeskie, jeszcze na malutkie dziewczynki do 80cm można fajne ubranka w dobrej cenie kupić ale dla chłopców w wieku Szymka to masakra - strasznie mało i ceny też średnie. C&A u nas wcale nie ma a stacjonarnym smyku wszystko przebrane, h&m to już zupełnie nic nie ma W intenetowym smyku jest tak ze przy odbiorze w empiku możesz wszyskto rozpakować, sprawdzić czy Ci pasuje i od razu oddać jak jest złe.

Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość
No i Reserved, teraz też super promocje u nich są...
U nas w Reserved też padaka, mało ciuszków, ceny średnie... Chyba że dla małytch dzieczynek to wybór ogromny. Ostatnio chciałam kupić tam w przecenie podkoszulki na jesień dla Szymka były w rozmiarze 86/92 a potem dopiero od 122.

Cytat:
Napisane przez asienka213 Pokaż wiadomość
co kupic dziewczynce na roczek w sensie jaka zabawke jeszcze dokupic

fajne ciuszki sa tez w cocoodrillo
A ja jakością cocodrillo jestem bardzo zawiedziona.

Co do prezentu to my w zeszłym roku kupowaliśmy na roczek taki mały rowerek, ale z zabawek to fajne są z fisher prica np cos takiego:
http://www.fisher-price.com/pl/infan...bulnl&id=55750
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 07:51   #2441
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
znaczy się ..że TY masz kleszcza?
Umiesz to usuwać??? Bo u nas tylko zwierzaki maja kleszcze i nie potrafie tego usuwać, musze jechac do Wet zawsze


Kleszcze sa groźne - przenosza jakąś chorobe, co wywołuje zapalenie opon mózgowych

z tego co widziałam, to sa zioła, a nie chemia. Szałwia, melisa, skrzyp polny.

Nie wiem jak działają, bo ja nie mam problemów z poceniem w ogóle
A to co innego, a jak sie nazywaja te tabletki ??

Kleszcze przenosza bolerioze. Ja mojemu psu sama usowalam

Ja nie wiem co sie dzieje ostatnio z Natalia. Zanioslam ja teraz do przedszkola i nie chciala mnie poscic, w oczach pojawily sie lzy w srody chodzimy po poludniu na gimnastyke- dzieci tam cwicza, bawia sie, tancza, ogolnie fajna sprawa a ta mi juz drugi raz nie chciala tam zostac, tylko placze tak zalosnie ze chce do domu i nie chce powiedziec czemu tylko gada, ,,ze tak to jest '' . W ogole jest ostatnio nieznosna, uparta, robi na zlosc, nie slucha nic a nic i mam przy niej nerwowy okres teraz. Nie wiem jak juz na nia reagowac, czasem sie wydre na nia z tych emocji. Niech mi juz z tego wyrosnie

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość

A ja jakością cocodrillo jestem bardzo zawiedziona.

Co do prezentu to my w zeszłym roku kupowaliśmy na roczek taki mały rowerek, ale z zabawek to fajne są z fisher prica np cos takiego:
http://www.fisher-price.com/pl/infan...bulnl&id=55750
ooo a ja wrecz przeciwnie, nie wiem od czego to zalezy

rowerek - super pomysl ze tez wczesniej na to nie wpadlam
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 07:57   #2442
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
Ostatnio chciałam kupić tam w przecenie podkoszulki na jesień dla Szymka były w rozmiarze 86/92 a potem dopiero od 122.
[/URL]
Bo teraz w Re są promocje letnie, na jesień to już resztki zostały. Pamiętam chyba w styczniu takie super promocje mieli, bluzki na długi za 9,90 i to bardzo spory wybór, na zaś pokupowałam.

Ja Cocodrillo też nie lubię Ich wzornictwo średnio trafia w mój gust, ceny to już w ogóle kosmos. Jakość delikatnie mowiąc średnia. Jedynie spodenki zwykłe bawełniane super, Szymon ma jeszcze po Michale. Bluzki mi po jednym praniu szersze niz dłuzesze się porobily. Bodziaki pamiętam takie mało rozciągliwe od nich, kupę pieniędzy za to dałam a nawet nie nosili bo załozyc to to byla mordęga. Dobrze, że na allegro ładnie zeszły

Asieńka a może Arka Noego :
http://allegro.pl/kiddieland-arka-no...442489781.html
świnka skarbonka: http://allegro.pl/fisher-price-swink...437811269.html
Obie zabawki są świetne. Zwłaszcza tą świnką Sz się do dzisiaj bawi. Arka też fajna jak dziecko lubi zwierzątka.
Mozaika: http://allegro.pl/mozaika-quercetti-...437399761.html
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53

Edytowane przez ona1981
Czas edycji: 2012-07-05 o 08:15
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 08:48   #2443
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość

Asia - chyba bys nie mogła mieszkac koło lasu, Ramona już miała kleszcza, tydzien temu, ale dopiero co jej wszedł to łatwo wyjąć, bo jak juz duży to ja tez się boje wyjmować, bardziej mnie to brzydzi wtedy bo mozna rozwalić, koło lasu to zawsze może wejść kleszcz, a psy to normalne że maja ich dużo, niestety mój pies umarł kiedyś od kleszcza prawdopodobnie

dzięki dziewczyny ale pewnie czasem wpadnę, teraz może w sobotę lub niedzielę, na wsi tez może wejdę na kompa
no zdecydowanie bym nie mogła.
Mamy znajomych, którzy mieskzaja w lesie - masakra - jak do nich jade to oczy mam na około głowy, czy aby jakis pająk nie łazi po mnie.
W domu w każdym okenie mam siatke - żeby nic do domu nie wlazło

Brzydze sie tego okropnie.
A kleszcz to juz w ogóle obrzydliwy. Jak już wiekszy się zrobi to wygląda masakrycznie. Brzydziłabym sie go wyjąć i dotknąć

ale bardziej boję sie tych chorób przenoszonych od kleszczy - kleszczowe zapalenie mózgu. Ponoć choroba może sie ujawnic dłupo po ukąszeniu przez kleszcza.

Asieńka ja znam Perspi Blok z reklam w radio o TV:
wyciąg z liścia szałwi
wyciąg z ziela pokrzywy
wyciąg z ziela melisy
ekstrakt z ziela skrzypu

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość

Asieńka a może Arka Noego :
http://allegro.pl/kiddieland-arka-no...442489781.html
świnka skarbonka: http://allegro.pl/fisher-price-swink...437811269.html
Obie zabawki są świetne. Zwłaszcza tą świnką Sz się do dzisiaj bawi
.
Arka też fajna jak dziecko lubi zwierzątka.
Mozaika: http://allegro.pl/mozaika-quercetti-...437399761.html
my tez mieliśmy ta świnke - super zabawa była. Do dzis ja mamy, ale służy już do przechowywania różnych skarbów Kalinki
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 08:52   #2444
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Szymon miał już w tym roku kleszcza jak byliśmy na konwaliach. My mamy blisko las, pewnie jak by dzieci się w lesie nie nudziły to byśmy byli codziennie. Ale ja jakoś nie mam tak, że panicznie się boję robali, albo, że jak kleszcz to zaraz choroby się dopatruje. Ja jakoś lajtowe mam podejscie do tego tematu, pewnie dlatego Michal tak mało choruje
Pamiętam jak kiedyś moja młodsza kuzynka przyjechala do moich rodziców na tydzień w wakacje i oni ją na grzyby zabrali. Jak się ciotka dowiedziala to jazdę moim rodzicom zrobiła, własnie o tej boleriozie zaczela gadać. Kosmos. Oni ją dziwnie chowali, doszukiwali sie wiecznie chorob, nie wypuszczali z domu jak padało, tabletki garsciami jadla na wszytsko.

A mnie migdał boli od dwóch dni. Taką wypasioną pogodę mamy...

Asia pamiętam jak zachwalalas tą swinkę. Michalowi nie kupilismy, ale dla Szymona już tak bo strasznie się na nią napaliłam. Jedna z lepszych zabawek fosher.
Asieńka a może szczeniaczek uczniaczak Foshera, też super zabawka!
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53

Edytowane przez ona1981
Czas edycji: 2012-07-05 o 09:01
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:16   #2445
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

My świnkę też mamy, ale jest u moich rodziców więc nie aż tak często używana. Szczeniaczek też super, kupowaliśmy dla chrześniaka mojego męża.
U nas hitem był też garnuszek:
http://www.fisher-price.com/pl/infan...&index=2&pos=2

A ja właśnie jestem po lekturze pracuja, wysłałam cv do 4 firm - ciekawe czy będzie jakiś odzew...

Edytowane przez Sonia11
Czas edycji: 2012-07-05 o 09:17
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:17   #2446
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

my mamy blisko rzekę z chaszczami.
Często tam chodzimy, ale nigdy nie mielismy kleszcza.
Moze dlatego, ze dzieciaki nie zapuszczaja sie w zarosla, tylko idziemy wydeptanymi ściezkami...

a ja się tam boje tej choroby od kleszczy. nie mówie, ze każdy kleszcz to ma, ale istnieje prawdopodobieństwo zarażenia sie tym , wszedzie o tym trąbią, więc staram sie unikac miejsc, gdzie te paskudy przebywają.


Zaczęły pojawiac sie chrabąszcze majowe - wyjątkowo znienawidzone stworzenia przeze mnie
Ja to nawet motyla nie lubie jak mi blisko twarzy lata. Poogladac jak siedzi na kwiatku to moge, ale żeby pozwolic żeby usiadł na mnie to nie lubię.
Taki dzikus i wypłosz ze mnie
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 12:24   #2447
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

dzieki dziewczyny za propozycje

swinki to nie znam, tej mozaiki tez nie moze dlatego, ze zadko kupuje zabawki przez neta A u nas w sklepach takich nie widzialam, podobaja mi sie Pokaze Tz i cos wybierzemy

Ja wlasnie skonczylam sprzatac i mopa polamalam, nie pamietam kiedy tu bylo az tak czysto , ale nie na dlugo bo za godzinke przyjdzie kolezanka z dwiema corami a potem ide z nia jeszcze do piachu Tez se wybralam dzien na sprzatanie
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 12:46   #2448
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

asieńka ta mozaika jest firmowa, u nas w stacjonarnym sklepie też można kupić. Pokazałam przykłady na allegro byś widziała o co chodzi.
Świnka jest fajna, naciskasz ryjek to gra, monety wrzucasz to albo liczy albo też gra. Bardzo przyjemne pioseneczki. Garnuszek na klocuszek też fajny, zapomniałam o nim. Taki krokodylek też fajny: http://allegro.pl/fisher-price-kroko...438390370.html Albo jakiś fajny zestaw duplo ze zwierzątkami?

Jeszcze tylko napisze, że teraz jak Michał nie chodzi do przedszkola to całkiem inne dziecko, grzeczne, wyciszone, normalnie go nie poznaję. Nawet teście zauwazyli różnice. Nie wiem czemu tak przedszkole na niego wpływa, że wracał jak wariat sie zachowywał, nie słuchał, nerwus itp.
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53

Edytowane przez ona1981
Czas edycji: 2012-07-05 o 13:06
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 14:03   #2449
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

WITAM z domu
Bylismy z TZ na obiedzie i deserku i niedawno przyjechalismy do domu.Leżę.Marcel u dziadków od 2 dni,wieczorem przyjada.Moja mama zosatnie bo ma urlop.
SONIA nie kupilam duzo bo chce kupic cos jeszcze na allego,z C&A na ich stronie i w sklepach jak pojedziemy po wyprawke.Jesli chodzi o Smyka to z jakoscia srednio ale maja fajne wzory.wklejam to co kupilam.
Pisalyscie jakis czas o Bon prixie.Mojej mamy kolezanka non stop cos od nich zamawia.Moja mama sie napila i tez sobie zamowila sukienke i dla Marcela koszulke.Fajna jesli chodzi o jakosc i ceny ok.

Boję sie kleszczy.Jakby ktos u nas mial to napewno wolalabym podjechac do lekarza zeby wyjal niz pozniej sie stresowac ,ze cos zostalo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bluza-chlopieca-rozmiar-68-m-iext6633619.jpg (24,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg komplet-chlopiecy-rozmiar-62-m-iext7846594.jpg (26,8 KB, 7 załadowań)
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 14:20   #2450
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

alusia fajne ciuszki. Wlaśnie te ze smyka bobaskowe są śliczne. Dużo bodziaków i pajacyków od nich miałam. Fajna rozciągliwa bawełna, pajacyki proporcjonalne do dziecka a nie jak czasem nogi długie a wszystko inne nie.

Wczoraj napusciliśmy wodę do basenu pierwszy raz by dziś cały dzień się grzała. W sumie dopiero teraz fajnie i ciepło jest, do południa to tak średnio było. Mam nadzieję, ze dzieciaki się wypluskają choć trochę.
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 17:04   #2451
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

a ja mialam borelioze a nie mialam kleszcza! tak jest to mozliwe ze inne insekty moga przeniesc ta chorobe. Nie mialam kleszcza napewno, dlatego ze moja choroba na szczescie zostala wykryta dosc wczesnie bo pojawil mi sie tzw rumien wedrujacy ktory pojawia sie do 3 miesiecy po ugryzieniu a a u mnie pojawil sie w marcu wiec nijak wypada ze cos ugryzlo mnie zima, wiec napewno nie byl to kleszcz.
Pierwsza pani dermatolog powiedziala ze ta plama to uczulenie, poszalam do drugiej a ta byla mocno zdziwiona bo owszem wiedziala co to jest ale nikt do niej jeszcze z tym nie przyszedl o tej porze roku.
Generalnie po za tym rumieniem nie mialam jakichs wiekszych objawow na szczescie.
Kuracja antybiotykowa trwala cos chyba miesiac czy dwa nawet.
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 06:55   #2452
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez alusia* Pokaż wiadomość
WITAM z domu
hura!!!!!!


Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość

Wczoraj napusciliśmy wodę do basenu pierwszy raz by dziś cały dzień się grzała. W sumie dopiero teraz fajnie i ciepło jest, do południa to tak średnio było. Mam nadzieję, ze dzieciaki się wypluskają choć trochę.
no wreszcie udało sie rozłożyc basen!
Mam nadzieję, ze pogoda będzie dla was łaskawsza

Cytat:
Napisane przez Caterin17 Pokaż wiadomość
a ja mialam borelioze a nie mialam kleszcza! tak jest to mozliwe ze inne insekty moga przeniesc ta chorobe. Nie mialam kleszcza napewno, dlatego ze moja choroba na szczescie zostala wykryta dosc wczesnie bo pojawil mi sie tzw rumien wedrujacy ktory pojawia sie do 3 miesiecy po ugryzieniu a a u mnie pojawil sie w marcu wiec nijak wypada ze cos ugryzlo mnie zima, wiec napewno nie byl to kleszcz.
Pierwsza pani dermatolog powiedziala ze ta plama to uczulenie, poszalam do drugiej a ta byla mocno zdziwiona bo owszem wiedziala co to jest ale nikt do niej jeszcze z tym nie przyszedl o tej porze roku.
Generalnie po za tym rumieniem nie mialam jakichs wiekszych objawow na szczescie.
Kuracja antybiotykowa trwala cos chyba miesiac czy dwa nawet.
o kurcze!
Właśnie czytalam, ze podobno lekarze nie wykrywaja w pore tej choroby i potem sa problemy.

Ciekawe skąd to miałas....



a u nas...TZ i Kuba wczoraj byli na meczu w Poznaniu. Ponoc było super. Dla mnie to nudy....
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 07:42   #2453
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
a u nas...TZ i Kuba wczoraj byli na meczu w Poznaniu. Ponoc było super. Dla mnie to nudy....
A ja wygrałam w pracy bilet na mecz otwrcia Euro w Warszawie, nie pojechałam, sprzedałam

Zakupowy ciąg dalszy:
http://endo.pl/
mają darmową dostawę do 11.07,
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 07:57   #2454
mala_stopka
Zadomowienie
 
Avatar mala_stopka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiadomości: 1 217
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość
Bylismy na rowerach, 20 km, na pierwszy raz może być, zmęczenie czuje Zakupiłam tez karnet na siłownie, ostatnio się zaniedbałam. Nie przytylo mi się może, ale jakas taka brzydka skóra się zrobiła na nogach...
Michał był z babcią w tym czasie na placu zabaw, miał wypadek, jakiś dzieciak na niego wpadł i Michał walnął uchem w granitowy murek:/Nawet nie wiem jak to wygląda bo już u nich zasnął o 19 i został na noc...
no 20 kilsów to konkretnie

a jak Michał i jego ucho?

Cytat:
Napisane przez Kjane Pokaż wiadomość
Hubert po bilansie 4 -latka - wzrost 113 cm waga 21 kg
Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
my tez dzis na bilansie bylismy, 109cm, waga 19.300. i na plaży znowu kąpanie, ale nie będe już robiła gula bo nie wszyscy maja taka pogodę
ha ha to był chyba dzień bilansów

bo ja też byłam w ten dzień z Igą
19 kg i 112 cm
no i przy okazji Majczkę pani doktor tez pomierzyła i 7kg i 65cm

Cytat:
Napisane przez Caterin17 Pokaż wiadomość
a ja mialam glupia sytuacje na parkingu, zaden wielki wypadek ledwie dotknelam auta innego i babka tez nie jechala dobrze ale oczywiscie wyskoczyla do mnie jakby nie wiem co, i teraz musze sie tlumaczyc zglosic do ubezpieczalni i tlumaczyc sie, nie mam zadnego uszkodzenia na aucie nic, ona ponoc minimalny slad. Bezsensu sytuacja, ale z TZ klotnia no i wiecie na obecny moment odechcialo mi sie jezdzic autem
nie znęchęcaj się, bo potem będzie Ci jeszcze cieżej wrócić....
głowa do góry

Cytat:
Napisane przez alusia* Pokaż wiadomość
WITAM z domu
Bylismy z TZ na obiedzie i deserku i niedawno przyjechalismy do domu.Leżę.Marcel u dziadków od 2 dni,wieczorem przyjada.Moja mama zosatnie bo ma urlop.
SONIA nie kupilam duzo bo chce kupic cos jeszcze na allego,z C&A na ich stronie i w sklepach jak pojedziemy po wyprawke.Jesli chodzi o Smyka to z jakoscia srednio ale maja fajne wzory.wklejam to co kupilam.
Pisalyscie jakis czas o Bon prixie.Mojej mamy kolezanka non stop cos od nich zamawia.Moja mama sie napila i tez sobie zamowila sukienke i dla Marcela koszulke.Fajna jesli chodzi o jakosc i ceny ok.

Boję sie kleszczy.Jakby ktos u nas mial to napewno wolalabym podjechac do lekarza zeby wyjal niz pozniej sie stresowac ,ze cos zostalo.
super, ze już w domku

Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość
Wczoraj napusciliśmy wodę do basenu pierwszy raz by dziś cały dzień się grzała. W sumie dopiero teraz fajnie i ciepło jest, do południa to tak średnio było. Mam nadzieję, ze dzieciaki się wypluskają choć trochę.
fajnie, ze w końcu Wam sie pogoda poprawia...oby tak dalej!!
a u nas ukrop, ja już teraz się rozpływam....

co do ciuszków z sieciówek, to ja najbardziej lubie te z H&M
kupuje tez w smyku, ale tu głównie dla Majki, a tym bardziej, ze u nas niedaleko mam takiego outletowego smyka
i w 5 10 15 kupuje dla Igi bluzki, ale zawsze na przecenach, bo normalne ceny maja powalające
cocodrillo tez lubie (tez mam w outlecie i ostatnio kupowałam super bodziaki po 5 zł ) ale tu głównie dla Majki i wybieram te rozciągliwe body, bo zauważyłam ze oni mają dwa rodzaje i te nieciągnące się to moze i ładne, ale gorzej w użytkowaniu...

lece umyć głowę, moze zdąże zanim Majka się obudzi
mala_stopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 08:02   #2455
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
A ja wygrałam w pracy bilet na mecz otwrcia Euro w Warszawie, nie pojechałam, sprzedałam

Zakupowy ciąg dalszy:
http://endo.pl/
mają darmową dostawę do 11.07,
o kurcze!
Ale mialas szczęście!

Tez bym sprzedała

Cytat:
Napisane przez mala_stopka Pokaż wiadomość

co do ciuszków z sieciówek, to ja najbardziej lubie te z H&M
kupuje tez w smyku, ale tu głównie dla Majki, a tym bardziej, ze u nas niedaleko mam takiego outletowego smyka
i w 5 10 15 kupuje dla Igi bluzki, ale zawsze na przecenach, bo normalne ceny maja powalające
cocodrillo tez lubie (tez mam w outlecie i ostatnio kupowałam super bodziaki po 5 zł ) ale tu głównie dla Majki i wybieram te rozciągliwe body, bo zauważyłam ze oni mają dwa rodzaje i te nieciągnące się to moze i ładne, ale gorzej w użytkowaniu...

lece umyć głowę, moze zdąże zanim Majka się obudzi
a gdzie sa te outletowe sklepy?
Moze bym sie czasem wybrała, bo do Poznania często jeżdżę
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 08:18   #2456
mala_stopka
Zadomowienie
 
Avatar mala_stopka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiadomości: 1 217
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Sonia ale miałaś farta z tymi biletami!!!

i ja pewnie bym sprzedała...

Asia te sklepy sa w Factory outlet w Luboniu
ale takie naprawdę fajne ceny to mają niestety tylko czasem i większość to dla małych bobasów....
no trzeba się przyczaić
ja tam zaglądam co jakiś czas, mam jakies 20 spacerkiem, jak coś będzie ciekawego to dam ci znać, jeśli jestes zainteresowana

aha i z dziecięcych to jeszcze jest tam Quadri foglio ale ja nie znam tego sklepu, jakoś nie potrafie sie tam odnaleźć i jakoś nic tam nie kupuje....

Edytowane przez mala_stopka
Czas edycji: 2012-07-06 o 08:26
mala_stopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 08:28   #2457
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Powiem Wam że tym biletem to było tyle zamieszania że potem żałowałam że go wogóle wygrałam. To była pojedyńcza wejściówka, bo gdyby był podwójny to bym z mężem pojechała, ale sama nie chciałam i on też nie. Potem chcialiśmy go mojemu tacie oddać, on chciał ale moja mama nie chciała żeby jechał- stasznie się pokłócili o to. Potem ja chciałam z nią porozmawiać żeby jakoś ułagodzić sytuację i się z nią pokłóciłam - do tej pory praktycznie się do mnie nie odzywa...
W końcu bilet sprzedaliśmy w dzień meczu znajomemu znajomej.
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 08:44   #2458
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez mala_stopka Pokaż wiadomość
ja tam zaglądam co jakiś czas, mam jakies 20 spacerkiem, jak coś będzie ciekawego to dam ci znać, jeśli jestes zainteresowana
dzięki, będe wdzięczna

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
Powiem Wam że tym biletem to było tyle zamieszania że potem żałowałam że go wogóle wygrałam. To była pojedyńcza wejściówka, bo gdyby był podwójny to bym z mężem pojechała, ale sama nie chciałam i on też nie. Potem chcialiśmy go mojemu tacie oddać, on chciał ale moja mama nie chciała żeby jechał- stasznie się pokłócili o to. Potem ja chciałam z nią porozmawiać żeby jakoś ułagodzić sytuację i się z nią pokłóciłam - do tej pory praktycznie się do mnie nie odzywa...
W końcu bilet sprzedaliśmy w dzień meczu znajomemu znajomej.
ło, to myślałam, ze to są podwójne bilety. No bo kto by chciał iśc na mecz sam...
Ja tez bym sie sprzeciwiała jakby TZ miał sam jechac - nie dziwię się Twojej mamie.
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 10:10   #2459
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

MAŁA STOPKA my w tym Quadri foglio kupilismy małemu kąmbinezon.Fajne maja ciuchy ale baardzo drogie.
SONIA ja nie lubie ubranek z Endo.Wzory maja nijakie ,takie zwykle.Marcel dostal na urodziny koszulke ale brzydka.

Marcel dostał basen na urodziny(ja wybralam ,chrzestny zaplacił).Wczoraj kupilismy pompke i TZ nadmuchał.Juz woda nalana ,grzeje się.Pochlapałabym sie bo spokojnie bym sie zmiescila ale nie bede wchodzic.
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:08   #2460
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

30 stopni ( w koncu) a kinga wykrosciała na tą ospe w najlepsze. mamy jednak pozwolenie na siedzenie na działce i korzystamy. jest ok chwile, a potem tylko ryk. gorączkuje mi w nocy, ciagle na czopkach jedziemy przeciwbólowych (lepiej mi dzialaja u niej niz w syropie). a jutro impreza firmowa meza. mamy pozwolenie nawet od wszystkich by kinga w kropki jechala. to bedzie nad jeziorem wiec moze pojedziemy.

a kleszcza to tak, ja mialam. mnie sie wszystkie robale trzymają. nikogo na dzialce nie ugryzl komar tylko mnie, nikt nie mial kleszcza - ja dwa... moznaby mnozyc przyklady! słodka jestem i tyle
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-13 11:53:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.