Studia a piercing ciała . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-24, 16:21   #1
klaudusia001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9
Question

Studia a piercing ciała .


Ponieważ jestem w drugiej klasie liceum ogólnokształcącego i bardzo chciałabym zajmować się w przyszłości piercingiem ciała oraz jego tatuowaniem , zaczęłam myśleć o studiach . Nie wiem czy są jakieś studia które mogłabym powiązać z moją pasją . Zastanawiam się czy mogły być to studia kosmetologiczne/kosmetyczne(?) . Jeśli tak to czy są tam jakieś podkierunki , bo ja kompletnie tego nie ograniam .

Zastanawiałam się też czy nie wystarczyło by mi same studium kosmetyczne . Oczywiście wszystkie kursy piercingu także mam w planach .
Z góry dziękuję za odpowiedź .
klaudusia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 10:01   #2
blackswan
Raczkowanie
 
Avatar blackswan
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bad Dürkheim/Wloclawek
Wiadomości: 398
GG do blackswan Send a message via Skype™ to blackswan
Dot.: Studia a piercing ciała .

Ja tez chce w przyszlosci pojsc w te ze strone...
Z tym ze to traktuje jako pasje, a nie prace z ktorej bede mogla sie w przyszlosci utrzymac...
Tak naprawde chce byc masazystka...
Nie ma zadnej szkoly w tym kierunku (piercing i tattoo, ogolnie body art) przeciez to nie zadna sztuka przebic cialo wenflonem czy wydziergac obrazek ?
Czyz nie ?
Nie rozumiem Twojej niewiedzy...
Skoro az tak Cie to rajcuje, masz te 17/18 lat to powinnas sie nieco tym tematem zainteresowac...
A nie pytac sie na wizazu...
Wizaz ma niewiele wspolnego z ta dziedzina sztuki...
Mysle ze to chwilowa zachcianka, tak czy owak nie chce Cie tym obrazic...
__________________
Serdecznie zapraszam na moj watek 'Ambasadorka Garniera'...
Wasza Czyscioszka Pedantka...
How can I be lost,
If I've got nowhere to go?
Search for seas of gold
How come it's got so cold?


Edytowane przez blackswan
Czas edycji: 2009-03-25 o 10:03
blackswan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 12:49   #3
klaudusia001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9
Dot.: Studia a piercing ciała .

Ja jednak wolałabym w życiu robić coś co będzie związane z moją pasją . To po 1 . Po 2 , jeśli przebicie skóry wenflonem to nie żadna sztuka to dlaczego nie powinnyśmy robić tego same w domu lub powiedzieć obojętnie komu żeby nam to zrobił , byle by było wszystko sterylne ? Dlaczego tyle przekłuć się babrze , powstają zakarzenia itd. ? Jeżeli uważasz , że to takie proste to nie radzę Ci robić jakich kolwiek kolczyków ... :P A jeżeli chodzi o 'wydzierganie obrazka" ... To już ja wolę się nie wypowiadać ... Jeżeli chodzi Ci o to że się tym nie interesuję lub interesuję się przez chwilę to się mylisz i nie powinnaś tego oceniać w ten sposób bez znajomości mojej sytuacji i mnie . Nie wiem jakie studia mogą się wiązać w jakikolwiek sposób z piercingiem ciała . Ale widzę , że wypowiadasz się bez dokładnego przeczytania ze zrozumieniem mojej poprzedniej wypowiedzi . Nie chodzi mi o studia piercingu , ponieważ dobrze wiem , że coś takiego nie istnieje a jeśli istnieje to chyba nie slychać o tym w Polsce . Acha , i jeszcze , dlaczego nie mam się o to pytać na wizażu ? Nie rozumiem , tyle jest tematów o kolczykach , piercingu itd. Jeśli ich jeszcze nie zauważyłaś to nie mój problem . To forum istnieje aby pomagać , a zapytać chyba nie zaszkodzi , prawda ? A jesli chodzi o obrażanie , to nie powinnaś z góry patrzeć na innych , bo jak już mówiłam nie wiesz jak jest .

P.S. Jeżeli nie masz nic do powiedzenia na ten temat lub nie znasz odpowiedzi jakiejkolwiek która by mi pomogła lub próbowała mi pomóc to proszę Cię abyś się nie wypowiadała bo nazywa się to zwykle - zaśmiecaniem forum .
klaudusia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 13:43   #4
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Studia a piercing ciała .

Nie słyszałam o takich studiach, ale powiem Ci, że ja również chcę zająć się tym w przyszłości, tyle że tak jak koleżanka powyżej - dodatkowo, na pewno nie jako główne źródło utrzymania. Proponuję przejść się do najbliższego salonu piercingu & tatuażu i wypytać o szczegóły.
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 13:44   #5
Ewakuacja69
Rozeznanie
 
Avatar Ewakuacja69
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 664
Dot.: Studia a piercing ciała .

mysle, ze nie znajdziesz studiow, ktore beda odpowiednie. co do piercingu - kurs + praktyka w jakims studiu,bo mimo wszystko to nie jest takie hop siup. i trzeba miec troche wiedzy z zakresu anatomii, zeby wiedziec, czego nie uszkodzic. co do tatuazu - podobnie, kurs, praktyka i trzeba miec talent plastyczny, ale to raczej oczywiste
ja bym Ci jednak porpopnowala zainteresowac sie studiami, tak na wszelki wypadek bo nie kazdy jest w stanie utrzymac sie z tego, duzo zalezy od szczescia. mozna to potraktowac jako pasje i mozliwosc zarobienia dodatkowej kasy. musisz byc swiadoma, ze np. chcac zalozyc wlasny interes (po tych wszystkich kursach), trzeba troche kasy wylozyc na sprzet, np. autoklaw, ktory (podobno) 'troche' kosztuje.
powodzenia.
Ewakuacja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 13:49   #6
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Studia a piercing ciała .

Jestem kosmetyczką po studium, nie uczyli nas takich rzeczy, tylko przekłuwanie uszu pistolecikiem Ale za pare lat moze cos sie zmieni.. Ja jednak jestem temu przeciwna. Uczyć sie chyba mozna tylko od "mistrza"
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.