Problemy z jedzeniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-23, 15:34   #1
Carpathia
Raczkowanie
 
Avatar Carpathia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 341

Problemy z jedzeniem


Cześć. Od pewnego czasu mam problemy z jedzeniem. Zaczęło się od sytuacji przed egzaminami. Nie mogłam zjeść śniadania albo co zjadłam, organizm zaraz zwracał. Później ten schemat regularnie pojawiał się w porze zimowo-wiosennej i to nie z powodu egzaminów. Po prostu czasami nie mogłam nic rano zjeść lub organizm to zwracał.
Ostatnio wydarzyło się coś co przysporzyło mi ogromnej ilości stresu. Myślałam że po jednym, dwóch dniach wszystko wróci do normy, ale jest tylko gorzej. Nie tylko rano ale przez cały dzień nie mogę jeść. Po wszystkim występują wymioty, w trakcie, zaraz po jedzeniu a nawet na widok jedzenia.
Ciążę można wykluczyć i bulimię też. Najgorsze jest to że chcę jeść ale nie mogę. Od kilku dni nie jadłam żadnego sycącego posiłku. Piję tylko płyny i ewentualnie jogurty. Jestem bardzo słaba i nie za bardzo wiem jak rozprawić się z tym problemem.
Jutro idę do lekarza rodzinnego, ale wiem że on sprawy nie rozwiąże. Do jakiego specjalisty najlepiej się z tym zgłosić? Wolę wiedzieć wcześniej, żeby poprosić jutro o skierowanie.

A może jest coś co mogę sama zrobić żeby zacząć znów normalnie jeść?
Proszę o rady.
Carpathia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 16:10   #2
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Problemy z jedzeniem

Cytat:
Napisane przez Carpathia Pokaż wiadomość
Cześć. Od pewnego czasu mam problemy z jedzeniem. Zaczęło się od sytuacji przed egzaminami. Nie mogłam zjeść śniadania albo co zjadłam, organizm zaraz zwracał. Później ten schemat regularnie pojawiał się w porze zimowo-wiosennej i to nie z powodu egzaminów. Po prostu czasami nie mogłam nic rano zjeść lub organizm to zwracał.
Ostatnio wydarzyło się coś co przysporzyło mi ogromnej ilości stresu. Myślałam że po jednym, dwóch dniach wszystko wróci do normy, ale jest tylko gorzej. Nie tylko rano ale przez cały dzień nie mogę jeść. Po wszystkim występują wymioty, w trakcie, zaraz po jedzeniu a nawet na widok jedzenia.
Ciążę można wykluczyć i bulimię też. Najgorsze jest to że chcę jeść ale nie mogę. Od kilku dni nie jadłam żadnego sycącego posiłku. Piję tylko płyny i ewentualnie jogurty. Jestem bardzo słaba i nie za bardzo wiem jak rozprawić się z tym problemem.
Jutro idę do lekarza rodzinnego, ale wiem że on sprawy nie rozwiąże. Do jakiego specjalisty najlepiej się z tym zgłosić? Wolę wiedzieć wcześniej, żeby poprosić jutro o skierowanie.

A może jest coś co mogę sama zrobić żeby zacząć znów normalnie jeść?
Proszę o rady.
Najlepiej wybrać się do lekarza, tutaj nikt Ci nie postawi diagnozy, ewidentnie to nie jest problem z psychiką dlatego potrzebne są specjalistyczne badania, oby jak najszybciej, bo to może być coś poważnego!
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 19:55   #3
Carpathia
Raczkowanie
 
Avatar Carpathia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 341
Dot.: Problemy z jedzeniem

Tak, ale o skierowanie do jakiego specjalisty prosić?
Carpathia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 21:28   #4
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Problemy z jedzeniem

mysle, ze jak powiesz rodziennemu objawy, sam zdecyduje do kogo skierowac
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 15:09   #5
ChiyoChan
Raczkowanie
 
Avatar ChiyoChan
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 71
GG do ChiyoChan Wyślij wiadomość przez MSN do ChiyoChan
Dot.: Problemy z jedzeniem

Kochana miałam kiedyś podobny problem, przeszłam przez różne badania w szpitalu i nic nie wyszło...
Moim zdaniem, tak jak to było w moim wypadku, może to być problem psychologiczny. Mi po tygodniu terapii u psychologa wszystko przeszło.
ChiyoChan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 12:38   #6
Carpathia
Raczkowanie
 
Avatar Carpathia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 341
Dot.: Problemy z jedzeniem

Chciałam się rozpytać ponieważ mój lekarz rodzinny na wszystkie takie problemy (mama i koleżanka miała to samo) zapisuje Deprim i to wszystko. Tak było też w moim przypadku, ale wybębniłam skierowanie do psychologa i receptę na tabletki które poleciła mi znajoma farmaceutka. Z jedzeniem wszystko się unormowało. I liczę że wizyta u psychologa rozprawi się z podłożem problemu.
Carpathia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.