szydełkowe buciki, kapcie na szydełku, kapcie na drutach - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-19, 10:05   #211
jodiczka
Przyczajenie
 
Avatar jodiczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 11
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez justyna_203 Pokaż wiadomość
no i ponownie pochwalę się swoimi pracami może kogoś zainspirują chętnie podpowiem też jak wykonać poszczególne butki
Wszystkie buciki są przecudowne, jeżeli mogłabym prosić o schematy? olapru@poczta.fm z góry dziękuję
jodiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 10:37   #212
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez jodiczka Pokaż wiadomość
Wszystkie buciki są przecudowne, jeżeli mogłabym prosić o schematy? olapru@poczta.fm z góry dziękuję

Przejrzyj dokładnie wątek a na pewno coś dla siebie znajdziesz - trudno decydować o czyimś guście
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 11:31   #213
ewika 38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Exclamation szydełkowe ubranka do chrztu

dziewczyny pilnie i szybko poszukuję wzorów na szydełkowe ubranka do chrztu.jeżeli macie to proszę ojakieś namiary na stronki .moj adres mailowy- ewika1215@interia.pl .będę wdzięczna za każdą pomoc.
ewika 38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 12:00   #214
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: szydełkowe ubranka do chrztu

Cytat:
Napisane przez ewika 38 Pokaż wiadomość
dziewczyny pilnie i szybko poszukuję wzorów na szydełkowe ubranka do chrztu.jeżeli macie to proszę ojakieś namiary na stronki .moj adres mailowy- ewika1215@interia.pl .będę wdzięczna za każdą pomoc.


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...mowlaka&page=5

http://picasaweb.google.pl/mir3czka1...ychIWiekszych#

http://picasaweb.google.pl/mir3czka1...eDlaMalychDam#
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 14:28   #215
blondi94s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez justyna_203 Pokaż wiadomość
no i ponownie pochwalę się swoimi pracami może kogoś zainspirują chętnie podpowiem też jak wykonać poszczególne butki
Justynko_203 baaaaardzo mi się podobają Twoje buciki. Jednak najbardziej urzekły mnie białe z niebieską kokardką (te na pierwszym zdjęciu). Normalnie się w nich zakochałam! Chciałabym zrobić takie cudeńko jako prezent na chrzciny. Proszę więc o pomoc. Pragnę zaznaczyć, że to będzie moja pierwsza przygoda z szydełkiem, dlatego też proszę o szczegółową instrukcję. I jeśli to nie będzie problem, proszę, napisz mi, czym mam się kierować przy kupnie materiałów do szydełkowania. Mój e-mail: sylwiaw57@wp.pl
blondi94s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 19:10   #216
ewika 38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: szydełkowe ubranka do chrztu

serdecznie dziękuje za pomoc.a masz może jakieś schematy na szydełkowe buciki i czapeczki
ewika 38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 17:49   #217
marthy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: szydełkowe buciki...

Ja też bardzo poproszę o schematy sukieneczki lub jakiegoś ubranka do chrztu i bucików, bo moja już niedługo będzie na świecie , a bardzo bym chciała jeszcze coś zrobić. marthy@buziaczek.pl
marthy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 19:21   #218
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez ewika 38 Pokaż wiadomość
serdecznie dziękuje za pomoc.a masz może jakieś schematy na szydełkowe buciki i czapeczki
Cytat:
Napisane przez marthy Pokaż wiadomość
Ja też bardzo poproszę o schematy sukieneczki lub jakiegoś ubranka do chrztu i bucików, bo moja już niedługo będzie na świecie , a bardzo bym chciała jeszcze coś zrobić. marthy@buziaczek.pl

Dziewczyny będę niegrzeczna - ale nie umiecie czytać albo jesteście bardzo wygodne
W tym wątku jest masa wzorów na buciki - wystarczy troszkę poszperać a 2 wątki do góry podałam linki do ubranek dla dzieci - zresztą jest wątek o ubrankach jak też jest wątek o czapeczkach - tak więc na dzieła i nie czekajcie że ktoś Wam poda na tacy
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 11:47   #219
basiaporc
Raczkowanie
 
Avatar basiaporc
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Zawiercia
Wiadomości: 20
Dot.: szydełkowe buciki...

Witam, miałam problem ze znalezieniem zrozumiałego wzoru na szydełkowe buciki dla maluszka, ale poszperałam i znalazłam. Wklejam poniżej moje wypociny (proszę się nie śmiać-bo to pierwsze buciki w moim życiu ). POZDRAWIAM!!!!!!

Wklejam również schemat.
__________________
Basia

Edytowane przez basiaporc
Czas edycji: 2010-09-29 o 18:21
basiaporc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 11:51   #220
basiaporc
Raczkowanie
 
Avatar basiaporc
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Zawiercia
Wiadomości: 20
Dot.: szydełkowe buciki...

A może któraś z Was ma wzór na takie buciki??Bardzo mi się podobają, ale nie mogę znaleźć schematu...
__________________
Basia
basiaporc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 14:34   #221
julkaa24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: szydelkowe buciki...

hej czy moge prosić te 2 opisy na kapciuszki? podaję meila OB23714@interia.pl Z góry slicznie dzieękuję

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Justynka bardzo prosze o schemat na kapciuszki te różowe z kwiatuszkami na przodzie
julkaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 12:48   #222
julkaa24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: szydelkowe buciki...

Witaj jajko, jeśli mogłabym prosić o wzory na szydełkowe buciki dla maluszka... Będę bardzo wdzieczna. OB23714@interia.pl
julkaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 14:43   #223
Kaliyna
Raczkowanie
 
Avatar Kaliyna
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 47
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez justyna_203 Pokaż wiadomość
no i ponownie pochwalę się swoimi pracami może kogoś zainspirują chętnie podpowiem też jak wykonać poszczególne butki
buciki są śliczne. czy można również prosić o przesłanie schematów? anusienka3@wp.pl
Kaliyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 11:11   #224
julkaa24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: szydelkowe buciki...

JAJKO bardzo prosiłabym o schematy na buciki. Podaje meila OB23714@interia.pl Z góry ślicznie dziękuję

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

justka76 - Justysiu bardzo ale to BARDZO prosze o schematy papci-autek. Nie wiem jak Ty je wyczarowałaś ale sa bombowe. Jeśli mogłabyś narysowac schemat do nich, bądź opisać.... będę przeszczęliwa mogąc stworzyc podobne cudo. Pozdrawiam serdecznieps. meil OB23714@interia.pl

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

justyna_203 - Justynko bardzo proszę o schemat pierwszych białych bucików jakie uwidoczniłaś na zdj. z niebieską wstążeczka. Przecudne Mój meil OB23714@interia.pl Buziaczki

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

natali6 - Natalio zakochałam sie także w Twoich białych buciczkach z niebieska wstązeczka. Gdybyś mogła podesłać mi schemacik na to cudo... Z góry ślicznie dziękuję i pozdrawiam
julkaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 07:25   #225
basiaporc
Raczkowanie
 
Avatar basiaporc
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Zawiercia
Wiadomości: 20
Dot.: szydełkowe buciki...

Rozkręciłam się: oto moje buciki
__________________
Basia
basiaporc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 13:00   #226
anka43
Zakorzenienie
 
Avatar anka43
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Ziemia Lubuska
Wiadomości: 9 535
Dot.: szydełkowe buciki...

Śliczne te buciki Basiu
__________________
anka43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 14:34   #227
basia_e
Rozeznanie
 
Avatar basia_e
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 609
Dot.: szydełkowe buciki...

Witam wszystkich
Moja przyszła szwagierka właśnie urodziła i musiałam na szybko znaleść jakieś buciki, a nigdy nie robiłam. Oczywiście jak zwykle z pomocą przychodzą wizażanki Przeszperałam wątek i zrobiłam małe co nie co. Oczywiście nie są one aż tak piękne jak Wasze ale mi się podobają i w ogóle zakochałam się w tych małych buciczkach, aż mam ochotę robić i robić Dobrze że mam komu, bo jeszcze za niedługo koleżanka urodzi więc jej też zrobię
Miałam trochę problem ze schematami, niektóre nie były po polsku, a niektóre musiałam dopasowywać do mojej włóczki, tak że dużo prucia miałam. Te białe buciki to właściwie sama wykombinowałam, a w czerwonych trochę przerobiłam schemacik
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03649.jpg (46,5 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03636.jpg (49,5 KB, 19 załadowań)
__________________
Zapraszam do:
mojego wątku Moje rękodzieła
albumów z moimi pracami szydełkowymi
a także do buszowania w moim chomiczku: basia_e

Edytowane przez basia_e
Czas edycji: 2011-11-05 o 00:49 Powód: wyrzuciło fotki po awarii
basia_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 12:12   #228
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: szydełkowe buciki...

a ja przypadkiem znalazłam takischemacik http://picasaweb.google.com/gitte.so...35723665946834 chyba dość czytelny. Moze komuś się przyda
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 13:49   #229
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez basia_e Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Moja przyszła szwagierka właśnie urodziła i musiałam na szybko znaleść jakieś buciki, a nigdy nie robiłam. Oczywiście jak zwykle z pomocą przychodzą wizażanki Przeszperałam wątek i zrobiłam małe co nie co. Oczywiście nie są one aż tak piękne jak Wasze ale mi się podobają i w ogóle zakochałam się w tych małych buciczkach, aż mam ochotę robić i robić Dobrze że mam komu, bo jeszcze za niedługo koleżanka urodzi więc jej też zrobię
Miałam trochę problem ze schematami, niektóre nie były po polsku, a niektóre musiałam dopasowywać do mojej włóczki, tak że dużo prucia miałam. Te białe buciki to właściwie sama wykombinowałam, a w czerwonych trochę przerobiłam schemacik
Właśnie o to chodzi aby dopasować do swoich potrzeb - nici szydełko - nie zawsze to odpowiada opisowi
Buciki śliczne
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 14:56   #230
blondi94s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: szydełkowe buciki...

Chciałam pochwalić się bucikami, jakie udało mi się wykonać, korzystając ze wskazówek pani Justynki. To moja pierwsza przygoda z szydełkiem (mam 16 lat) i jestem bardzo zadowolona, że już za pierwszym razem dałam radę
blondi94s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 17:27   #231
anna8411
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 183
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez blondi94s Pokaż wiadomość
Chciałam pochwalić się bucikami, jakie udało mi się wykonać, korzystając ze wskazówek pani Justynki. To moja pierwsza przygoda z szydełkiem (mam 16 lat) i jestem bardzo zadowolona, że już za pierwszym razem dałam radę
Śliczne buciki zrobiłaś.
__________________
Andzia

Jestem jeszcze tu...
http://anulka84.fotosik.pl/albumy/744463.html
anna8411 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 21:06   #232
agusa23
Raczkowanie
 
Avatar agusa23
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 484
Dot.: szydełkowe buciki...

Wyszły naprawdę profesjonalnie, masz talent
__________________
Mój Blog :
http://wyskoczyospodpazurka.blogspot.com/


Zapraszam!





agusa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 13:46   #233
blondi94s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: szydełkowe buciki...

Dziękuję za miłe słowa
blondi94s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 21:18   #234
meheret
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 27
Dot.: szydełkowe buciki...

Czy ma ktoś możne schematy na te buciki??
i najlepiej po polsku albo po angielsku jak z wykonaniem (bo bucików jeszcze nie robiłam)
, a że lada dzień zostanę ciocią, chciałam to jakoś uczcić i przyszłej mamie sprezentować taki drobiazg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg buciki2.jpg (26,5 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg buciki.jpg (51,4 KB, 46 załadowań)
meheret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 17:45   #235
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
tlumaczenia opisu na szydelko z ang.

Witajcie;
Potrzebuje pomocy w rozszyfrowaniu opisow do roznych roznosci do zrobienia na szydelku z jezyka angielskiego. Niby znalazlam nazwy pods. sciegow, ale i tak z opisow niewiele rozumiem. Zalozylam nowy watek, bo nie wiem czy istnieje podobny, albo czy w ktorym moglabym zapytac; Robic chce rzeczy dla maluszkow, ale moze nie tylko. jesli istnieje podobny watek, prosze, przekierujcie mnie? Jesli nie, wrzuce opis i czekac bede na podpowiedzi.
Albo wrzuce maly kawaleczek juz teraz, aby wiadomo bylo o co mi chodzi:

With A ch 13
Round1: 2sc in 2nd from hook, sc in each of the next 9, 3sc in last loop of chain, then, working down the other side of the foundation row sc in each of the 9 sts.
Round2: (2 sc in next st)twice, sc in each of the next 9, (2sc in next st)3 times, sc in each of the next 9, 2sc in last st of round;


To jest poczatek robotki; buciki dla malenstwa.
Ropzumiem:
Lancuszek z 13 oczek
Rz.1: 2 polslupki w drugie od szydelka oczko, polslupek w kazdy z 9 nast., 3 polsl. w ostatnie oczko;
potem z drugiej str lancuszka po 1 polsl w kazde z 9 oczek (tutaj nie rozumiem, bo ja tu mam wiecej oczek lancuszka niz 9)
rz.2- no i teraz nie rozumiem do czego sie odnosi to w nawiasie, co jest twice, czyli 2x, potem znowu co to ten nawias... I tak w kazdym rzedzie nast.


Tyle na razie; czekam na odzew mile panie
cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 18:26   #236
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: tlumaczenia opisu na szydelko z ang.

Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
Witajcie;
Zalozylam nowy watek, bo nie wiem czy istnieje podobny, albo czy w ktorym moglabym zapytac; Robic chce rzeczy dla maluszkow, ale moze nie tylko. jesli istnieje podobny watek, prosze, przekierujcie mnie? Jesli nie, wrzuce opis i czekac bede na podpowiedzi.

Tyle na razie; czekam na odzew mile panie
Następnym razem miła Pani przeszukaj forum - są tematy dla maluszków następnym razem nie będę przekierowywać a wyrzucę
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 18:31   #237
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: tlumaczenia opisu na szydelko z ang.

Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
Witajcie;
Potrzebuje pomocy w rozszyfrowaniu opisow do roznych roznosci do zrobienia na szydelku z jezyka angielskiego. Niby znalazlam nazwy pods. sciegow, ale i tak z opisow niewiele rozumiem. Zalozylam nowy watek, bo nie wiem czy istnieje podobny, albo czy w ktorym moglabym zapytac; Robic chce rzeczy dla maluszkow, ale moze nie tylko. jesli istnieje podobny watek, prosze, przekierujcie mnie? Jesli nie, wrzuce opis i czekac bede na podpowiedzi.
Albo wrzuce maly kawaleczek juz teraz, aby wiadomo bylo o co mi chodzi:

With A ch 13
Round1: 2sc in 2nd from hook, sc in each of the next 9, 3sc in last loop of chain, then, working down the other side of the foundation row sc in each of the 9 sts.
Round2: (2 sc in next st)twice, sc in each of the next 9, (2sc in next st)3 times, sc in each of the next 9, 2sc in last st of round;


To jest poczatek robotki; buciki dla malenstwa.
Ropzumiem:
Lancuszek z 13 oczek
Rz.1: 2 polslupki w drugie od szydelka oczko, polslupek w kazdy z 9 nast., 3 polsl. w ostatnie oczko;
potem z drugiej str lancuszka po 1 polsl w kazde z 9 oczek (tutaj nie rozumiem, bo ja tu mam wiecej oczek lancuszka niz 9)
rz.2- no i teraz nie rozumiem do czego sie odnosi to w nawiasie, co jest twice, czyli 2x, potem znowu co to ten nawias... I tak w kazdym rzedzie nast.


Tyle na razie; czekam na odzew mile panie
Faktycznie coś nie gra z tą liczbą oczek... A masz może link do strony, z której jest ten opis?
Jeśli chodzi o nawiasy, to są po to, żeby zaznaczyć która część jest 2 lub trzy razy. Czyli (2 sc in next st)twice oznacza, że dwa razy robimy 2 półsłupki w kolejnym oczku, a (2sc in next st)3times, że robimy to 3 razy.
Czasem jest coś w stylu: (2sc in next sc, 1sc)5 times i to oznacza, że swkwencję 2 półsłupki w jednym, 1 półsłupek robimy 5 razy.

Mam nadzieję, że dobrze to wytłumaczyłam
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 18:39   #238
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
Następnym razem miła Pani przeszukaj forum - są tematy dla maluszków następnym razem nie będę przekierowywać a wyrzucę
Dziekuje uprzejmie za przekierowanie i nie wyrzucanie brutalne niewinnej...
Bylam przekonana, ze sa takie tematy, jednakze nie bardzo wiedzialam pod ktory sie podpiac z zapytaniem, tymbardziej, ze chodzi mi glownie wlasnie o tlumaczenia z ang. i myslalam, ze ew. taki watek moglby byc, a jesli nie to jakas serdeczna dusza mnie przekieruje ; Teraz zaczynam od butkow, ale beda pewnie inne rzeczy i moze nie tylko dla maluszkow.
Wybacz, ze nie przeszukalam tych 96 stron, ale mam malenkie dziecko, sporo zajec, troche problemow...
sorki i dzieki;
cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 19:12   #239
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
Dziekuje uprzejmie za przekierowanie i nie wyrzucanie brutalne niewinnej...
Bylam przekonana, ze sa takie tematy, jednakze nie bardzo wiedzialam pod ktory sie podpiac z zapytaniem, tymbardziej, ze chodzi mi glownie wlasnie o tlumaczenia z ang. i myslalam, ze ew. taki watek moglby byc, a jesli nie to jakas serdeczna dusza mnie przekieruje ; Teraz zaczynam od butkow, ale beda pewnie inne rzeczy i moze nie tylko dla maluszkow.
Wybacz, ze nie przeszukalam tych 96 stron, ale mam malenkie dziecko, sporo zajec, troche problemow...
sorki i dzieki;
Jakby co, to zawsze możesz też spytać tutaj (gdyby problem nie dotyczył bucików): https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=320042
Pomagamy tu sobie z przeróżnymi problemami dotyczącymi szydełkowania.

Znalazłam ostatnio takie buciki i bardzo mi się podobają, mam nadzieję, że z tych schematów da się coś zrobić, bo z hiszpańskim (czy co to za język...) to ja niestety nie bardzo...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Tejer La Moda 20 (2).jpg (59,9 KB, 132 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Tejer La Moda 20 (19).jpg (101,2 KB, 84 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Tejer La Moda 20 (20).jpg (97,3 KB, 80 załadowań)
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 21:24   #240
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
Faktycznie coś nie gra z tą liczbą oczek... A masz może link do strony, z której jest ten opis?
Jeśli chodzi o nawiasy, to są po to, żeby zaznaczyć która część jest 2 lub trzy razy. Czyli (2 sc in next st)twice oznacza, że dwa razy robimy 2 półsłupki w kolejnym oczku, a (2sc in next st)3times, że robimy to 3 razy.
Czasem jest coś w stylu: (2sc in next sc, 1sc)5 times i to oznacza, że swkwencję 2 półsłupki w jednym, 1 półsłupek robimy 5 razy.

Mam nadzieję, że dobrze to wytłumaczyłam
dzieki;
sprobuje przetrawic to co mi napisalas i zaraz dam znac czy zrozumialam cos z tego...;
Ogolnie mam problem z podeszwami; robilam jedne butki, w ktorych podeszwe po prostu na koncach sie powieksza o polslupki, czyli robi sie dwa w jednym; potem 3 razy 2 w jednym, przerwa, znowu 3 itd.
A chcialam sie nauczyc takich innych, wydaja mi sie bardziej sztywne. Jak robicie podeszwy w butkach zeby byly takie sztywne, nie wywijaly sie?

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Just-in
Round2: (2 sc in next st)twice, sc in each of the next 9, (2sc in next st)3 times, sc in each of the next 9, 2sc in last st of round;

Czyli co tu bedzie to next. Rozumiem, ze rozpoczynam nowy rzad (robie oczko lancuszka na scislym jako pierwszy polsl-??? tak domniemam bo to nie napisane) i teraz 2 polsl w nastepne (??? ktore?) oczko (chyba tu chodzi o oczko lanc) i to powtarzam; potem po polsl w 9 i znowu 2 w NASTEPNE tzn ktore znowu....
Rany, ale ja sie naglowie nad tymi opisami...
no i za nic nie wychodzi mi te 9...

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
Jakby co, to zawsze możesz też spytać tutaj (gdyby problem nie dotyczył bucików): https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=320042
Pomagamy tu sobie z przeróżnymi problemami dotyczącymi szydełkowania.

Znalazłam ostatnio takie buciki i bardzo mi się podobają, mam nadzieję, że z tych schematów da się coś zrobić, bo z hiszpańskim (czy co to za język...) to ja niestety nie bardzo...
Ja mowie po francusku; z tego nie lapie, tyle tylko ze talon to pieta, bo to tak samo jak po fr, wiec punta to beda palce; na razie tyle zrozumialalm; sliczne butki, ale chyba lmalo praktyczne dla malucha (bo to dla dziecka, tak?) na sznureczkach;
cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-31 16:50:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.