przekwalifikowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-17, 11:14   #1
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386

przekwalifikowanie


Dziewczyny, czy są wśród Was nauczycielki szkoły/przedszkola, które "uciekły" ze swojej branży i zaczęły pracę poza swoim zawodem? Nie chcę zdradzać za dużo szczegółów, ale pracuję w prywatnej placówce (kolejnej już od czasu skończenia studiów, ciężko znaleźć coś w państwówce) i powoli zaczynam mieć już serdecznie dość. Organizacja w niepublicznych placówkach jest jaka jest, mało kadry, a obowiązków i szczegółów, o których trzeba pamiętać coraz więcej. Nie wspomnę już o tym, jak wychowywane są dzisiaj dzieci (nie wszystkie oczywiście, ale jednak chyba niestety może nawet większość) i co nauczyciele w związku z tym mają na co dzień :P Dochodzi do tego długie zostawanie w pracy, a trzeba jeszcze się jakoś przygotowywać na kolejne dni i wychodzi na to, że praca przechodzi też na całe życie prywatne. Studia skończyłam już jakiś czas temu, a zaczynam się zastanawiać czy w ogóle się do tego nadaję. Momentami marzy mi się praca w stałych godzinach w jakimś biurze czy sekretariacie - na spokojnie, zrobi człowiek co ma zrobić, godzina 15:30 i do widzenia. Jakie są Wasze doświadczenia? Czy w ogóle z naszym wykształceniem jest możliwość pracy poza zawodem, czy pozostaje przekwalifikowanie, jakieś dodatkowe kursy, uprawnienia itp.? Czy może dać sobie szansę, czekać na miejsce w państwowej placówce i próbować?
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 19:24   #2
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: przekwalifikowanie

Podnoszę
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 14:51   #3
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: przekwalifikowanie

Jeśli znasz języki obce, to możesz próbować w korporacjach. Do pracy np. w sekretariacie też raczej nie jest potrzebne specjalne wykształcenie. A czy próbować dalej jako nauczyciel, czy całkiem zmienić branżę, to już zależy od tego, co rzeczywiście lubisz robić.
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 10:31   #4
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: przekwalifikowanie

Wiadomo, że nie trzeba jakiegoś specjalnego wykształcenia do pracy w sekretariacie, w biurze może czasem ekonomiczne czy administracja. Bardziej się zastanawiam czy w ogóle starczyłoby mi odwagi próbować zupełnie poza zawodem, tym bardziej, że mogłyby się pojawić pytania o to, czego szukam np. właśnie w biurze mając wykształcenie pedagogiczne i już trochę doświadczenia w tej dziedzinie. Dlatego pytam jakie są Wasze doświadczenia, mam nadzieję, ze znajdą się jakieś dziewczyny, które były w podobnej sytuacji i zupełnie zmieniły zawodową drogę
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 14:18   #5
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: przekwalifikowanie

Cytat:
Napisane przez morning_coffee Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy są wśród Was nauczycielki szkoły/przedszkola, które "uciekły" ze swojej branży i zaczęły pracę poza swoim zawodem? Nie chcę zdradzać za dużo szczegółów, ale pracuję w prywatnej placówce (kolejnej już od czasu skończenia studiów, ciężko znaleźć coś w państwówce) i powoli zaczynam mieć już serdecznie dość. Organizacja w niepublicznych placówkach jest jaka jest, mało kadry, a obowiązków i szczegółów, o których trzeba pamiętać coraz więcej. Nie wspomnę już o tym, jak wychowywane są dzisiaj dzieci (nie wszystkie oczywiście, ale jednak chyba niestety może nawet większość) i co nauczyciele w związku z tym mają na co dzień :P Dochodzi do tego długie zostawanie w pracy, a trzeba jeszcze się jakoś przygotowywać na kolejne dni i wychodzi na to, że praca przechodzi też na całe życie prywatne. Studia skończyłam już jakiś czas temu, a zaczynam się zastanawiać czy w ogóle się do tego nadaję. Momentami marzy mi się praca w stałych godzinach w jakimś biurze czy sekretariacie - na spokojnie, zrobi człowiek co ma zrobić, godzina 15:30 i do widzenia. Jakie są Wasze doświadczenia? Czy w ogóle z naszym wykształceniem jest możliwość pracy poza zawodem, czy pozostaje przekwalifikowanie, jakieś dodatkowe kursy, uprawnienia itp.? Czy może dać sobie szansę, czekać na miejsce w państwowej placówce i próbować?
W sekretariatach nie ma spokojnej pracy w stałych godzinach... Jest to praca chaotyczna, szybka i bardzo wymagająca. Często występują nadgodziny.


Do jakiej branży chciałabyś przejść? Jeśli nie czujesz pracy z dziećmi, to uważam za rozsądne zrezygnowanie niż dalsze spalanie się tym. Szkoda zdrowia
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 17:06   #6
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: przekwalifikowanie

Ja akurat bardzo lubię dzieci. Tylko jedna rzecz jest taka, że dzisiaj jest z nimi niestety coraz gorzej (efekty bezstresowego wychowania), co odbija się na nauczycielach, a poza tym w prywatnych placówkach warunki pracy i wymagania są takie, że człowiek zwyczajnie wysiada...
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 19:14   #7
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: przekwalifikowanie

Co poza pedagogiką Cię interesuje ? W czym byś się jeszcze odnalazła ? I nie chodzi mi o siedzenie przy biurku 8h i przekładanie papierków
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-25, 07:13   #8
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: przekwalifikowanie

W tym momencie jestem raczej nastawiona na pracę biurową. Mam już trochę za dużo lat żeby podejmować kolejne studia. Ewentualnie jakiś kurs czy szkolenie dające konkretne uprawnienia. Po prostu robię rozeznanie jak to u Was było, ale widzę, że nie ma tu chyba osóbki w podobnej sytuacji.
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 13:44   #9
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: przekwalifikowanie

Ja mam 28 lat. Obecnie sama się uczę programowania bo też chcę się przekwalifikować. Na FB jest mnóstwo grup, gdzie osoby z jakimś tam doświadczeniem zawodowym postanawiają zmienić branżę i zacząć od zera.
Musisz generalnie poszukać CO BYŚ CHCIAŁA robić. Bo uczyć się czegokolwiek byleby zmienić branżę jest trochę bez sensu. Zmień to na coś, co Ci się podoba i będzie Ci się przyjemnie uczyło. Żebyś nie straciła motywacji. Jeśli zaczniesz coś na siłę i nie będzie to dla ciebie miłe, to szybko to zakończysz, i możesz wylądować bez pracy. Nie o to chodzi w przekwalifikowaniu
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 16:42   #10
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: przekwalifikowanie

Cytat:
Napisane przez morning_coffee Pokaż wiadomość
Ja akurat bardzo lubię dzieci. Tylko jedna rzecz jest taka, że dzisiaj jest z nimi niestety coraz gorzej (efekty bezstresowego wychowania), co odbija się na nauczycielach, a poza tym w prywatnych placówkach warunki pracy i wymagania są takie, że człowiek zwyczajnie wysiada...
Możesz rozwinąć swoją myśl i opowiedzieć o tych wymaganiach i warunkach pracy?
Jestem bardzo zainteresowana tematem.


Ja z kolei chce odbić z branży biurowej/administracyjnej w inną.
Myślałaś o własnej działalności gospodarczej?
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 15:55   #11
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: przekwalifikowanie

Cześć autorko.

Zmiana branży to zawsze jest jakieś wyjście poza strefę komfortu. Osoby młode i bez zobowiązań pod tym względem chyba mają łatwiej. Ja pracuję od 7 lat w małej firemce prywaciarza, chcę zmienić pracę bo w obecnej czuje się niedoceniona finansowo i mam dosyć patrzenia na to jak moją ciężką pracą mój leniwy szef się bogaci poszłam na podyplomówkę, później na praktyki zawodowe, teraz będę przygotowywać się do egzaminów państwowych. Mój nowy zawód wiąże się z otwarciem działalności gospodarczej i pracy na własny rachunek. Myślę, że warto
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-02, 10:55   #12
karo92xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Dot.: przekwalifikowanie

Ja chodziłam po targach pracy i różnych meet upach, pełno jest tego w dużych miastach, więc nawet jeśli nie mieszkasz w dużym mieście, to warto się wybrać na kilka takich spotkań, przeważnie są darmowe i niekiedy nawet z prelekcjami head hunterów w różnych branżach. Dobrze jest zdobyć informacje kto jest poszukiwany na rynku pracy, zestawić to ze swoimi umiejętnościami, uzupełnić braki i iść do przodu.

Pamiętaj, każdy dzień zwłoki działa na korzyść Twojego obecnego pracodawcy a nie Ciebie. Powodzenia!
karo92xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-02 11:55:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:47.