Bezsenność ;-( - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-10, 13:15   #61
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166
Dot.: Bezsenność ;-(

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
nie spac w dzien chocby ci sie chcialo- organizm bedzie spac w nocy
przed snem melisa, komputer i tv conajmniej 2,5 godziny przed snem wylaczone niech beda
jedynie ksiazka przed snem czy gazeta
To jest raczej wyjście dla osób które mają trudności z zasypianiem, a nie cierpią na bezsenność....

Ja obecnie też nie zasnę wcześniej niż o 3-4. I wstanę o 7 czy 8, cały dzień się na nogach słaniam a w nocy od początku zabawa. Staram się nie siedzieć przed komputerem, przed telewizorem. Czytam ksiązki, nie jem na noc, piję melisę. Nic nie pomaga.... Jedynie mocne leki na recepte daja radę, ale też nie w 100% przypadków....

Ale wiem że u mnie psychika szwankuje....
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 13:52   #62
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Bezsenność ;-(

[QUOTE=Baby Lu;10823977]Magdo - leki p/depresyjne oraz inne psychotropowe mają to do siebie, że na początku działania wywołują efekt paradoksalny czyli przeciwny do zamierzonego, (zapewne stąd próba samobójcza) ale po pewnym czasie ujawnia się pożądane działanie lecznicze..
współczuję szczerze przeżyć :glaszcze:


To prawda jak się bierze leki antydepresyjne czy tym podobne do 3 tygodnii istnieje ryzyko prób samobojczych, samookaleczen,
Dlatego trzeba je stosowac pod scislym okiem lekarza...albo w szpiatalu..
Po 3 tygodniach oragnizm się przyzwyczaja i zaczynają pomagac..
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 14:12   #63
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Bezsenność ;-(

Cytat:
Napisane przez pogubiona88 Pokaż wiadomość
To jest raczej wyjście dla osób które mają trudności z zasypianiem, a nie cierpią na bezsenność....

Ja obecnie też nie zasnę wcześniej niż o 3-4. I wstanę o 7 czy 8, cały dzień się na nogach słaniam a w nocy od początku zabawa. Staram się nie siedzieć przed komputerem, przed telewizorem. Czytam ksiązki, nie jem na noc, piję melisę. Nic nie pomaga.... Jedynie mocne leki na recepte daja radę, ale też nie w 100% przypadków....

Ale wiem że u mnie psychika szwankuje....
wcale nie! to jest rada od psychiatry dla osob z bezsennoscia , jesli ktos nie chce łykac tabsow nasennych na recepte
najwaznijesza tutaj tez jest systematycznosc
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2014-04-16 o 14:56
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 11:02   #64
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Bezsenność ;-(

Znam to niestety z autopsji...Najdluzszej nie spalam 7 dni...wogole....myslalam, ze wykituje...Nie pomagało nic...kazdy szum i szmer rozwalał mi głowe....Pomógł Deprexolet....
A propos sportu...wtedy gdy nie spalam, jezdziłam 40 km dziennie rowerem i co...wieczorem nie zasnelam...byłam tak pobudzona. Ciepłe mleko - nic, Benosen ( pól opakowania raz zjadłam i nic), melisa itp. nervosol - nic...Od pazdziernika łykam Deprexoltet, ze snem jest roznie....chce w koncu wyzdrowiec i zapomniec o bezsennosci, mam nadzieje, ze Wszystkim nam sie to uda, dziewczyny
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 13:36   #65
robin333
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: Bezsenność ;-(

Jeśli chodzi o walkę z bezsennością to istnieje wiele mitów, o tym co może pomóc. Z tego co wiem i co sama przerabiałam np. męczenie się przed snem (przykładowo przez bieganie) wcale nie pomaga. Bezsenność to jednak coś więcej niż tylko brak potrzeby snu, problem leży głębiej. Mi pomógł ten artykuł http://www.pulsmedyczny.pl/pl/strona...kojny-sen.html niby sposoby bardzo proste, ale jak naprawdę się ich przestrzega to przynoszą skutki. Ja zaczęłam wreszcie spokojnie zasypiać
robin333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 19:03   #66
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: Bezsenność ;-

Przede wszystkim dla wszystkich majacych problemy ze snem.

Zasada numer 1 i najwazniejsza: kiedy nie mozna zasnac, nie wolno pozostac w lozku, bo bedzie nam sie kojarzylo nie ze snem, a z jego brakiem. Nalezy pojsc do innego pokoju zajac sie jakas spokojna aktywnoscia (np. czytaniem ksiazki) i poczekac, az przyjdzie sennosc. Jak przyjdzie, to dopiero wtedy wybrac sie do lozka. Jesli nie usnie sie w ciagu okolo 20 minut, to ponownie z niego wyjsc i czyms sie zajac i tak do skutku.

Skoro brak snu powoduje u niektorych z Was placz i zamartwianie sie tym, to tak nie da sie zasnac. Za duzo stresu i adrenaliny. Bardzo moze pomoc po prostu zaakceptowanie swojej bezsennosci. Nie da sie zasnac sprawdzajac co chwile, ile to juz czasu sie meczymy, ktora jest godzina, o ktorej musimy wstac, co zrobic danego dnia i ze nie damy rady, bo bedziemy zmeczone.

Na pewno warto tez uregulowac swoje godziny snu. Nastawiac budzik codziennie na ta sama godzine i do lozka tez klasc sie o tej samej porze. Nawet jesli wraz z lezeniem, mialoby sie spac tylko godzine. Trudno, trzeba cialo nauczyc prawidlowgo rytmu, skoro sie go oduczylo. W ciagu dnia mozna sobie uciac krotka drzemke (max. 30 minut), zeby poprawic samopoczucie, ale przede wszystkim zeby nie doprowadzic do hiperaktywnosci, kiedy organizm wydziela adrenaline, zeby moc funkcjonowac. Ta adrenalina uniemozliwi pozniej zasniecie. Tak samo rezygnujemy z kawy itp.

Warto tez zastanowisc sie nad problemami, jakie mamy. Jesli to one sprawiaja, ze nie mozemy spac, trzeba o nich myslec konstruktywnie w ciagu dnia np. spisujac plan ich rozwiazania. Jesli dopadna nas one w nocy, to rozluznic sie przypominajac sobie, ze planujemy ich rozwiazanie i ze wrocimy do tego w ciagu dnia.

Przypomnijcie tez sobie okres, kiedy sen nie byl zadnym problemem i wyobrazcie sobie, ze za jakis czas znow tak bedzie. Bezsennosc to tylko pewien okres w zyciu, okres ktory sie skonczy tak, jak sie zaczal.

To tyle tak z grubsza ode mnie. Mam nadzieje, ze pomoge
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 20:24   #67
Basia_gfd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Bezsenność ;-(

Jak radzić sobie z bezsennością?
W walce z bezsennością stosowane są różne metody leczenia. Im wcześniej zostaną tu podjęte odpowiednie kroki – tym lepiej dla pacjenta. Głównym celem leczenia może być usuniecie przyczyny bezsenności (a zazwyczaj jest to stres lub nieprawidłowy tryb życia) oraz wzmocnienie tych procesów, które są odpowiedzialne za sen człowieka. Ważny jest tu m.in. odpowiedni rytm okołodobowy oraz zwiększanie aktywności fizycznej. Za pomocą odpowiednich terapii można nauczyć się regulować zarówno długość, jak i głębokość snu, co pozwala rozwiązać wiele problemów związanych z bezsennością
Polecam
Basia_gfd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 15:30   #68
martin_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Bezsenność ;-(

Witajcie,

W najbliższym czasie będę prowadził darmowe szkolenie na temat leczenia bezsenności


Zamierzam poruszyć następujące tematy:
1. Jak nauczyć się szybko zasypiać.
2. Najczęściej popełniane błędy przez które nie możesz spać.
3. Jak zacząć przesypiać całą noc bez przebudzania się.
4. Jak zwiększyć poziom energii.


W związku z tym, że chciałbym przygotować i poprowadzić to szkolenie na wysokim poziomie chciałbym abyś wskazał mi tematy dodatkowe. W ten sposób będę mógł precyzyjnie dopasować tematykę do Waszych potrzeb.

Wypełnij proszę poniższą krótką ankietę aby mi pomóc i otrzymać darmowy dostęp do tego szkolenia

https://docs.google.com/forms/d/1ojNO3v64pl8OJeHY-OlH0UOC2ORFUBLhMig2SsX3cC 4/viewform


Z góry dziękuję serdecznie za pomoc.

Pozdrawiam,
Marcin.
martin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 18:56   #69
Lenka 100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Dot.: Bezsenność ;-(

Ja też czasami mam problemy z zaśnięciem. Tabletka Relany mi pomaga, ale staram się nie nadużywać
Lenka 100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-21 19:56:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.