Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-19, 08:34   #1
Magdaaa24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 311

Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?


Witam Was


Tak się zastanawiam czy są tutaj na forum wizażanki które tak jak ja ,nie planują w przyszłość posiadania dzieci ,zakładania rodziny czy też wejścia w małżeństwo? Decyzją tą podjęłam już dawno temu ,obecnie mam 25 lat więc mam już dość ugruntowane poglądy na ten temat.


-Nie wierzę w instytucje małżeńską ,miłość na całe życie ,przysięgi przed ołtarzem ,nakładanie kawałka metalu na palec w imię nie wiem czego, cała szopka weselna mnie irytuje ,marnowanie pieniędzy na atrakcje ,rozrywki ,żarcia ponad miarę,zapraszania obcych ludzi z którymi zamieniłam w życiu kilka słów.
-nie przemawia do mnie idea macierzyństwa ,nie potrzebuje tak dużej odpowiedzialność w swoim życiu ,nie chce rezygnować ze swojej odrębność ,poświęcać się w całość dla drugiego człowieka ,martwi mnie utrata pracy ,urlop macierzyński ,sam poród jest dla mnie przerażający ,utrata figury i atrakcyjnego wyglądu też jest jednym z powodów.


Oczywiście szanuje kobiety które mają inną wizję życia ale ostatnio zauważyłam ze moje postrzeganie pewnych spraw ,bardzo nie odpowiada członkom mojej rodziny . Kąśliwe uwagi ,wredne komentarze, zaczepki często mnie spotykają ,pomijając że dla niektórych ludzi kobiety takiego pokroju jak ja ,są jakieś wybrakowane i naznaczone ,czy nie w pełni kobiece.


Jak wy radzicie sobie z tymi problemami?
Magdaaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 09:02   #2
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

jak byłam młodsza też wydawało mi się że nie chcę ślubu i dzieci. Teraz jest zupełnie odwrotnie. Mam swoje lata i wiem że bardzo bym chciała.

Nie chcesz ślubu i dzieci, to nie zakładaj rodziny. Masz prawo nie chcieć i nie widzę nic złego w tym.

Każdy człowiek jest inny i ma swoje priorytety.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 09:26   #3
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

❄❄❄ Zdecydowanie tylko ty ❄❄❄

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Wymiencie się numerami z weganska wizazanka, która nie rozumie tradycji i ma duszę hipisa
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 09:28   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Też tak mam i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Jestem od ciebie starsza, decyzję również podjęłam dawno temu i z upływem czasu tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że wybrałam dobrze.
Nie interesuje mnie produkowanie nowych ludzi, a wszelkie ceremonie mnie męczą i nic nie wnoszą do życia. Małżeństwo to dla mnie nic innego jak tylko rodzaj prawnej umowy między ludźmi i nic innego w nim nie widzę. Nie mam zamiaru brać ślubu chyba że miałby on być środkiem do jakiegoś konkretnego celu, a na to się nie zanosi. Organizacja wesela to już w ogóle dla mnie taka abstrakcja, że chyba szybciej polecę w kosmos.
W odróżnieniu od ciebie nie mam z tym żadnych problemów. Otoczenie niczego nie komentuje i nie stawia wymagań. Mam zwyczaj usuwania ze swojego życia ludzi, którzy "wiedzą lepiej" jak powinnam żyć. Wśród moich znajomych jest wiele osób o poglądach takich samych jak moje, więc wcale się nie czuję z tym wyjątkowo

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2018-04-19 o 09:29
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 11:00   #5
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Tak, tylko ty, dlatego tez są aktywne wątki typu „bezdzietne z wyboru”
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 12:14   #6
Memories90
Rozeznanie
 
Avatar Memories90
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 631
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Mam prawie podobnie tzn jeśli chodzi o ślub była bym w stanie wyjść za kogoś, ale jeszcze nie teraz - może za 2-3,4 lata, ale jeśli chodzi o dzieci to nie lubię ich, również nie wiem czy bym zdecydowała się na tak dużą odpowiedzialność, odmawianie sobie większości rzeczy, przyjemności w imię dziecka itp.
Nie lubię być od nikogo zależna.
Memories90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 12:53   #7
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Nie chce dzieci, wesela i pochodnych. Znajduję partnerów którzy to akceptują i mają tak samo. Rodzina nie ma nic do gadania, bo to moje życie i moje decyzje. Mam tak odkąd pamiętam. Znam sporo kobiet które mają identycznie.
Więc to bardzo normalna sprawa. A jeśli ktoś by mi przez to próbował ujmować kobiecości to w zależności od humoru albo bym zjadła albo wyśmiała.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-19, 12:54   #8
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Nie, nie tylko Ty. Wielu ludzi tak ma.

Nie chce miec dzieci. Nigdy. Jesli chodzi o slub to mi sie nie spieszy, nie jest dla mnie oznaka milosci, powagi zwiazku ani zadna gwarancja milosci do grobowej deski. W przyszlosci jednak prawdopodobnie wezme slub zeby uregulowac prawne kwestie (szybciej i taniej niz latac do notariusza i wydawac milijony na rozne papierki), bez wesele, bez 150 gosciu, raczej najblizsza rodzina. Koscielnego nie biore pod uwage, bo nie uczeszczam do tej instytuacji ani nie wierze w ich zasady oraz "i ze Cie nie opuszcze az do smierci".
Jak sobie z tym radze? Mam niewyparzona gebe i sobie nie daje

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2018-04-19 o 13:14
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 13:07   #9
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Uwazam ze to ze ktos nie chce dzieci czy slubi to nic nadzwyczajnego a to ze gadaja to nie ma innego sposobu jak olanie tego i postepowania tak jak Tobie odpowiada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 13:14   #10
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Zawsze się zastanawiam, gdzie ludzie znajdują to kąśliwe społeczeństwo, które ich tak dręczy. Ja zawsze miałam wrażenie, że ludzie mają tak głęboko w tyłku moje życiowe wybory, jak ja mam ich.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 13:46   #11
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Zawsze się zastanawiam, gdzie ludzie znajdują to kąśliwe społeczeństwo, które ich tak dręczy. Ja zawsze miałam wrażenie, że ludzie mają tak głęboko w tyłku moje życiowe wybory, jak ja mam ich.
Szkoda że nie widziałaś moich ciotek w akcji i teściowej
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-19, 13:50   #12
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Zawsze się zastanawiam, gdzie ludzie znajdują to kąśliwe społeczeństwo, które ich tak dręczy. Ja zawsze miałam wrażenie, że ludzie mają tak głęboko w tyłku moje życiowe wybory, jak ja mam ich.
Polska natura jest taka (nie wszystkich), ze lubia wtracac sie w nieswoje sprawy, szczegolnie jesli jest to wies, mala spolecznosc, kolezanki, osoby z pracy (tu chyba najczesciej powiawia sie krytyka ze strony innych na temat macierzystwa lub jego braku), rodzina, kaslowe ciotki itd. Sama mieszkam w takim malym miasteczku i z wlasnego doswiadczenia wiem, ze ludzie lubia gadac aby tylko mielic jeziorem i krytykowac czyjes wybory zyciowe.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 14:01   #13
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Nie, nie tylko Ty tak masz
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 14:13   #14
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Niedługo założę wątek: mam trzy nogi, pięć rąk, jedno oko niebieskie, drugie zielone, wyszłam za mąż za geja i jestem weganką która tęskni za schabowym. CZY TYLKO JA TAK MAM?

A już na poważnie, to wiadomo że ile ludzi tyle opinii. Znam osoby które zawsze mówiły że ani związku ani dzieci a teraz w wieku 45 lat depresja że czuja się samotne, znam kobiety które nie znoszą dzieci, teraz mają 50 lat i dalej ich nie znoszą i nie chcą, znam takie które bardzo chciały ale nie mogły z różnych przyczyn, znam też nawet kombinacje (w odniesieniu do tego pytania), np. chce dzieci nie chcę ślubu, chcę ślubu nie chcę dzieci. No co kto lubi

A są też na pewno i takie, które chcą i ślubu i dzieci i one na sto procent chcą Cię zagryźć żywcem i ukrzyżować! Dla własnego dobra trzymaj się z daleka od nich, jak denerwują mnie czyjeś kąśliwe uwagi czy bycie wrednym to po prostu nie utrzymuję kontaktu z takimi osobami, bo i po co?

Edytowane przez Senija
Czas edycji: 2018-04-19 o 14:16
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 15:49   #15
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Nie jesteś wyjątkowa, serio.

Dzieci nie będę miałam. Nie znoszę ich, a na wiosnę mam alergię jak wypełzają z domów i się drą. A ciąża, poród? Nope. Za bardzo się kocham.

Ale ślub to inna broszka. Wyjdę za mąż, ślub cywilny, bez wesela i tylko świadkowie oraz rodzice. Ślub jest dla mnie wyższym lvl związku i tyle.

Na prawdę masz 25 lat i martwią Cię docinki ciotek? xD
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 16:06   #16
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;83045436]Szkoda że nie widziałaś moich ciotek w akcji i teściowej [/QUOTE]

No dobra, ale co Ci to w sumie szkodzi, że sobie pogadają? W sumie mają prawo do własnego zdania i tyle. Pewnie nawet za często ich nie widujesz. No chyba, że z nimi mieszkasz. Wtedy to może być upierdliwe. Ale jak nawet tak, to mieszkanie z nimi też jest Twoim wyborem, a gadanie jego konsekwencją.

Dla mnie to trochę wygląda tak: mam w rodzinie ciotkę, która nie lubi zielonych swetrów i uważa, że to obciach takie nosić. A ja mam zielony sweter i lubię go nosić. No i co mi to tak naprawdę robi? Czy ktoś mnie zmusi do wyrzucenia swetra? Albo nałoży na mnie jakiś podatek, że go noszę? No nie. No więc kij mi to robi. Ona ma swoje życie i swoje swetry, a ja swoje. Myślę, że niektórzy ludzie po prostu są nadwrażliwi. Ciocia coś tam powie, a tu od razu lament, że mnie społeczeństwo naciska.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 16:14   #17
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Gdzie ty mieszkasz i czym się zajmujesz, że twoje podejście jest dla ciebie czymś wyjątkowym?

Tak na marginesie, to można być w związku małżeńskim bez ołtarza, sukni, popijawy i marnowania pieniędzy, FYI.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 16:20   #18
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No dobra, ale co Ci to w sumie szkodzi, że sobie pogadają? W sumie mają prawo do własnego zdania i tyle. Pewnie nawet za często ich nie widujesz. No chyba, że z nimi mieszkasz. Wtedy to może być upierdliwe. Ale jak nawet tak, to mieszkanie z nimi też jest Twoim wyborem, a gadanie jego konsekwencją.

Dla mnie to trochę wygląda tak: mam w rodzinie ciotkę, która nie lubi zielonych swetrów i uważa, że to obciach takie nosić. A ja mam zielony sweter i lubię go nosić. No i co mi to tak naprawdę robi? Czy ktoś mnie zmusi do wyrzucenia swetra? Albo nałoży na mnie jakiś podatek, że go noszę? No nie. No więc kij mi to robi. Ona ma swoje życie i swoje swetry, a ja swoje. Myślę, że niektórzy ludzie po prostu są nadwrażliwi. Ciocia coś tam powie, a tu od razu lament, że mnie społeczeństwo naciska.
Też tak sądzę. Dodatkowo zadziwia mnie jak dużo ludzi liczy się ze zdaniem rodziny z którą utrzymują kontkty sporadycznie tylko ze względu na to, że ... to rodzina. Jakimś dziwnym trafem zawsze te przysłowiowe już ciotki i babcie są punktem odniesienia dla młodych dziewczyn, dlaczego? Przecież to jest tak męczące Jedna z takich ciotek ostatnio mało na zawał nie zeszła, kiedy zapytała mnie dlaczego nie byłam na ślubie i weselu kuzynki a ja odpowiedziałam szczerze że nigdy się za bardzo nie lubiłyśmy i nie miałam na to ochoty. Takiej ciszy przy wielkanocnym stole to dawno nie było

Edytowane przez Senija
Czas edycji: 2018-04-19 o 16:21
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 16:22   #19
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Tak na marginesie, to można być w związku małżeńskim bez ołtarza, sukni, popijawy i marnowania pieniędzy, FYI.
W świecie autorki są najwyraźniej tylko dwie opcje. Albo weselicho na kilkaset osób, na które trzeba zaprosić wszystkich, których nazwisko padło przy rodzinnym stole chociaż raz, a potem gromadka dzieci albo zero związków. Nie ma niczego pośrodku.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-19, 16:27   #20
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
W świecie autorki są najwyraźniej tylko dwie opcje. Albo weselicho na kilkaset osób, na które trzeba zaprosić wszystkich, których nazwisko padło przy rodzinnym stole chociaż raz, a potem gromadka dzieci albo zero związków. Nie ma niczego pośrodku.



Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość

Dla mnie to trochę wygląda tak: mam w rodzinie ciotkę, która nie lubi zielonych swetrów i uważa, że to obciach takie nosić. A ja mam zielony sweter i lubię go nosić. No i co mi to tak naprawdę robi? Czy ktoś mnie zmusi do wyrzucenia swetra? Albo nałoży na mnie jakiś podatek, że go noszę? No nie. No więc kij mi to robi. Ona ma swoje życie i swoje swetry, a ja swoje. Myślę, że niektórzy ludzie po prostu są nadwrażliwi. Ciocia coś tam powie, a tu od razu lament, że mnie społeczeństwo naciska.
Moja babcia cioteczna (przekochana kobieta, ale o specyficznych poglądach) uważa że powinnam dać "zrobić sobie dziecko", po zapłodnieniu kopnąć męża w tyłek i wrócić z dziecięciem do Polski. Bo przecież niezależnej kobiecie facet do szczęścia niepotrzebny (a tym bardziej jakiś zagraniczny), za to kraj przodków i dziecię - to mus Możesz sobie wyobrazić, jak bardzo biorę sobie te rady do serca
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 20:05   #21
dieRaserei
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 461
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Ślub - tak, dzieci - nie.
__________________
...co było, nie zniknie, nie przeminie z wiatrem,
zakotwiczyło w sercu, stało się teatrem,
teatrem wspomnień, których nie da się zapomnieć..
dieRaserei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 20:20   #22
rozdartyswiat
Wyglądam zza drzewa.
 
Avatar rozdartyswiat
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: K.
Wiadomości: 44
GG do rozdartyswiat
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Zawsze się zastanawiam, gdzie ludzie znajdują to kąśliwe społeczeństwo, które ich tak dręczy. Ja zawsze miałam wrażenie, że ludzie mają tak głęboko w tyłku moje życiowe wybory, jak ja mam ich.
zazdroszczę, że nie spotkałaś tej cudownej elity.
Kąsają w najmniej odpowiednich momentach, jak żmije
__________________
Życie to nie kaseta
I nie da wymazać się
Tak dużo, dużo, dużo było podejrzeń
I zbyt ostrych słów
rozdartyswiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 20:36   #23
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Nie jesteś osamotniona, dzieci nie planuję, z każdym kolejnym rokiem się w tym utwierdzam. Ma komentarze nie reaguję, może kiedyś tego będę żałowała, kto to wie... Ale tak samo mogłabym żałować jakbym urodziła. Każdy ma prawo żyć tak, jak chce.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 21:25   #24
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Też nie wiem gdzie to kąśliwe społeczeństwo, znajomych mam normalnych, a z nikim innym raczej się nie zadaje, więc nie wiem kto miałby mnie kąsać. Dopytywanie jakiejś ciotki klotki 7 wody po kisielu mnie gila. Plotek nie słucham, więc nawet by do mnie nie dotarły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 22:09   #25
uloeuloexo
Przyczajenie
 
Avatar uloeuloexo
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 4
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Ja też tak mam. Znaczy może kiedyś dojrzeję i coś mi odbije, ale uważam, że kochać się można i bez obrączek, i bez papierka, a dzieci są strasznym obowiązkiem i odpowiedzialnością, na które wciąż jestem za młoda (a jestem w podobnym wieku do ciebie), więc nie wiem, czy kiedykolwiek dojrzeję do nich.
uloeuloexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 22:19   #26
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Cytat:
Napisane przez uloeuloexo Pokaż wiadomość
Ja też tak mam. Znaczy może kiedyś dojrzeję i coś mi odbije, ale uważam, że kochać się można i bez obrączek, i bez papierka, a dzieci są strasznym obowiązkiem i odpowiedzialnością, na które wciąż jestem za młoda (a jestem w podobnym wieku do ciebie), więc nie wiem, czy kiedykolwiek dojrzeję do nich.
To nie jest kwestia dojrzalosci
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 23:18   #27
arancia94
Nie jestem z rocznika 94
 
Avatar arancia94
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 106
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Ja od zawsze wiedziałam, że chcę kiedyś w przyszłości założyć rodzinę, wziąć ślub, potem dziecko/dzieci. Zdania do tej pory nie zmieniłam. Nie spieszy mi się do tego. Ślubu nie traktuje jako zaklepanie sobie miłości do końca życia. Raczej jak będę miała brać ślub to nie kościelny. Twoje podejście autorko nie jest złe, ani dziwne. To tak jak ja mogę lubić kolor czerwony, a ty możesz lubić kolor niebieski. Nie oglądaj się na innych ludzi. To jest Twoje życie i masz prawo przeżyć je tak jak chcesz. Nie chcesz męża ani dzieci, to nie miej i nikomu nic do tego. Śmiało mów wprost, że to Twoje życie i Twoje decyzje takim osobom
arancia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 23:33   #28
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Mój ojciec uważa uwaga" kobieta ktora nie chce dzieci jest dziwna" O.o no taa bo kobieta jest stworzona do tego by rodzić, rodzić i rodzić!! Ostatnio gadał mi nawet że matka chciałaby wnuki i że może mi się odmienić. Jeśli już to bym miała jedno, więcej nie. Nie jestem linia produkcyjna
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 04:11   #29
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Cytat:
Napisane przez Magdaaa24 Pokaż wiadomość
Witam Was


Tak się zastanawiam czy są tutaj na forum wizażanki które tak jak ja ,nie planują w przyszłość posiadania dzieci ,zakładania rodziny czy też wejścia w małżeństwo? Decyzją tą podjęłam już dawno temu ,obecnie mam 25 lat więc mam już dość ugruntowane poglądy na ten temat.


-Nie wierzę w instytucje małżeńską ,miłość na całe życie ,przysięgi przed ołtarzem ,nakładanie kawałka metalu na palec w imię nie wiem czego, cała szopka weselna mnie irytuje ,marnowanie pieniędzy na atrakcje ,rozrywki ,żarcia ponad miarę,zapraszania obcych ludzi z którymi zamieniłam w życiu kilka słów.
-nie przemawia do mnie idea macierzyństwa ,nie potrzebuje tak dużej odpowiedzialność w swoim życiu ,nie chce rezygnować ze swojej odrębność ,poświęcać się w całość dla drugiego człowieka ,martwi mnie utrata pracy ,urlop macierzyński ,sam poród jest dla mnie przerażający ,utrata figury i atrakcyjnego wyglądu też jest jednym z powodów.


Oczywiście szanuje kobiety które mają inną wizję życia ale ostatnio zauważyłam ze moje postrzeganie pewnych spraw ,bardzo nie odpowiada członkom mojej rodziny . Kąśliwe uwagi ,wredne komentarze, zaczepki często mnie spotykają ,pomijając że dla niektórych ludzi kobiety takiego pokroju jak ja ,są jakieś wybrakowane i naznaczone ,czy nie w pełni kobiece.


Jak wy radzicie sobie z tymi problemami?
Odpowiadałam kąśliwie i wrednie dopóki mnie to dotykało. Gdy dojrzałam, to olałam.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 05:14   #30
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Nie chce byc matką ,nie chce też brac ślubu -czy tylko ja tak mam ?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No dobra, ale co Ci to w sumie szkodzi, że sobie pogadają? W sumie mają prawo do własnego zdania i tyle. Pewnie nawet za często ich nie widujesz. No chyba, że z nimi mieszkasz. Wtedy to może być upierdliwe. Ale jak nawet tak, to mieszkanie z nimi też jest Twoim wyborem, a gadanie jego konsekwencją.

Dla mnie to trochę wygląda tak: mam w rodzinie ciotkę, która nie lubi zielonych swetrów i uważa, że to obciach takie nosić. A ja mam zielony sweter i lubię go nosić. No i co mi to tak naprawdę robi? Czy ktoś mnie zmusi do wyrzucenia swetra? Albo nałoży na mnie jakiś podatek, że go noszę? No nie. No więc kij mi to robi. Ona ma swoje życie i swoje swetry, a ja swoje. Myślę, że niektórzy ludzie po prostu są nadwrażliwi. Ciocia coś tam powie, a tu od razu lament, że mnie społeczeństwo naciska.
Nic mi nie szkodzi smieszy mnie ten caly teatrzyk jaki tesciowa urzadza wlacznie z ciezkim wzdychaniem i braniem meza na bok czy ja mu zabronilam miec dzieci . Tak najlepiej to zlewac, nie ma innego wyjscia, ale czasami takie wiadomosci sprawiaja ze masz zakwasy na mozgu po prostu mimo wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-22 14:07:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.