Twarda skóra na stopach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-01, 14:27   #1
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte

Twarda skóra na stopach


Nie wiem, czy to dobre forum na takie pytanie, ale spróbuję. Na stopach, od butów, porobiły mi się stwardnienia (nie na piętach, tylko tak z przodu, na "poduszeczkach"). Nie są to odciski, tylko takie rozległe, żółtawe zgrubienia. Ściaranie pumeksem nie pomaga, podobnie smarowanie codziennie kremem zmiękczającym Scholla. Może ktoś zna jakiś dobry preparat zmiękczający? A może pomogłoby mi pójście do kosmetyczki na pedicure? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrowionka. Karola.
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-02, 14:04   #2
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: Twarda skóra na stopach

ja tez mam takie zgrubienia i używałam maści na odsiski.strasznie się przy tym nacierpiałam,bo z bólu niemogłam chodzić.zgrubienia zeszły,ale niestety nie na stałe,bo po krótkim czasie zrobiły się w tych samych miejscach na nowo.może warto by bylo iść z tym do dermatologa???
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-02, 14:10   #3
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Twarda skóra na stopach

Dzięki. wiesz co, chyba tak zrobię. To znaczy na razie kupiłam sobie taki płyn na "nagniotki i modzele". Jeśli to nie po może, to chyba będę musiała zwrócić się do specjalisty. W sumie to mi to nie przeszkadza i nie boli, ale jest takie niemiłe w dotyku i nieestetyczne.
A Ty czemu nie poszłaś do dermatologa?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 09:54   #4
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: Twarda skóra na stopach

Wiesz co wybieram sie i wybieram,ale wybrać się niemoge [img]icons/icon7.gif[/img].Wsumie mnie to nieboli,a używając pumeksu i specjalnego przyrządziku do usuwania takich zgrubień pozbywam się chociaz tego na jakiś czas.i tak lata mijają,ale może wkońcu się kiedyś wybiore!
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 09:59   #5
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Twarda skóra na stopach

O, a jakiego przyrządziku? Jakiejś tarki? Może jakiejś specjalnej firmy, np. Scholla? Daj namiary na to, to sobie kupię [img]icons/icon7.gif[/img] Wiesz co, wydaje mi się, że lekarstwo dermatologa byłoby jedno: zmienić obówie [img]icons/icon7.gif[/img] Bo przy butach, jakie w dzisiajszych czasach my, dziewczyny, nosimy, to chyba nie da rady pozbyć się tego, bo wciąż robi się nowe. I być może rzeczywiście pozostają nam pumeksy, kremy itp. Tylko że mi to nie pomaga, dlatego napisz co to za przyrządzik [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrowionka [img]icons/icon7.gif[/img]
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 13:57   #6
Maharet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 33
Re: Twarda skóra na stopach

Odradzam dermatologa za to polecam kosmetyczkę. Moja znajoma zajmuje się kosmetologią i kiedyś jak miałam podobny problem dała mi specjalny preparat. Efekty są widoczne już po jedym zastosowaniu!!!!! niestety nie mogę wam dać namiarów, bo i tak nie kupicie tego w sklepie, to jest tylko dla salonów kosmetycznych (jakby wszyscy mogli wszystko kupić to kosmetyczki straciłyby prace [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrawiam
Maharet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 14:49   #7
ambiance
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 25
Re: Twarda skóra na stopach

Acerin. Do kupienia w aptekach za grosze. Tylko trzeba sie z tym naprawde ostroznie obchodzic. I zmienic buty. U mnie sie takie odciski pokazaly (dokladnie w tym samym miejscu co u Ciebie) po klapkach Scholla. Zastosowalam Acerin, klapki wyrzucilam i teraz mam spokoj.
ambiance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-03, 15:28   #8
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Twarda skóra na stopach

Polecam ci Xeriale SVR. Xerial 50 jest najmocniejszy (zawiera też kwas glikolowy). Mi pomógł (przeczytaj moją recenzję na KW), nie wyobrażam sobie jak tak silny koncentrat mógłby zawieść.
Ale czuję się w obowiązku dopisać, że na opakowaniu był zapis, że lepiej wcześniej poradzić się dermatologa - co olałam w całej rozciągłości.
Powodzenia, pa.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 21:20   #9
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: Twarda skóra na stopach

Przyrzad o którym pisałam to taki uchwyt w którym umieszcza się małe żyletki i można nim(to może drastycznie zabrzmi)ścinać zgrubiały naskórek-jest naprawde super!Niewiem jakiej jest firmy,ale widziałam je w hipermarketach cena chyba nieprzekraczała 20 zł.Napewno takie urządzonko znajdziesz w prawie każdym sklepie kosmetycznym!
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-04, 09:11   #10
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Twarda skóra na stopach

nie jestem przekonana do ścinania, naskórek odrośnie i będzie jeszzcze twardszy...
też miałam taki problem [img]icons/icon9.gif[/img] od chodzenia na wysokich obcasach, zmieniłam butki na inne plus obowiązkowo codzienne wcieranie kremików i przeszło....
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 19:46   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Twarda skóra na stopach

Polecam świetny preparat do kupienia w każdej aptece za ok 10 zł o nazwie Hasceral. To krem z mocznikiem i gliceryną, zmiękcza stwardniały naskórek o niebo lepiej niż preparaty Scholla. Hasceral + tarka to najlepsza i najbezpieczniejsza metoda. Odradzam ścinanie skóry takimi żyletkami, one mogą być uzywane tylko przez doświadczone pedikurzystki.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-05, 21:50   #12
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Twarda skóra na stopach

Dzięki za nazwę preparatu. Jak mi sie skończy krem zmiękczający Scholla (który naprawdę nic nie daje) to pobiegnę do apteki i sobie kupię. Jeśli chodzi o ścinanie, to mi też się wydaje, że to niezbyt dobra metoda. Słyszałam, że po tym zgrubienia narastają jeszcze bardziej i szybciej.
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 12:27   #13
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Re: Twarda skóra na stopach

mam podobny problem. wydaje mi się że musiałam kiedys za mocno ścierać piety;/ mam twarde podeszwy, szoruje je co drugi dzien ale już delikatniej, smaruje na noc kremem zmiękczającym z apteczki babuni...na nic;/ czasami budzę sie w nocy i czuję jak mi ściaga normalnie pięty...sa bardzo twarde. stosowałam masc z wit a ale może za krótko. jakie możecie polecic sposoby na te nieszczesne stopy?
powiem wam ze zdarza mi sie przelecieć po domu boso i wtedy czuje te pięty takie aż bolące
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 06:36   #14
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: Twarda skóra na stopach

polecam kremy silnie nawilżające z avocado
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 07:59   #15
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Twarda skóra na stopach

silnie nawilżajace? może podaj przykład, stosowałaś i polecasz jakis konkretny? mi nawilżające sa za słabe
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 20:43   #16
inka017
Raczkowanie
 
Avatar inka017
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 50
Dot.: Twarda skóra na stopach

Cześć dziewczyny Dołączam do tematu, szukam sposobu na twarde pięty już bardzo długo... i nic konkretnego nie znalazłam. Mam dokładnie taki sam problem jak Ania09121983 . Moje pięty są straszne, niczym nie da się ich wygładzić czy zmiękczyć i chociaż trę, trę i trę to nic mi to nie daje Staram się je ścierać codziennie, ale nie widzę żadnej poprawy, mam pięty jak mój dziadek po 60 -,- ! Oprócz codziennego ścierania nakładam oczywiście krem nawilżający (bardzo bardzo grubo) i nakładam dwie pary skarpetek z froty. Czasami oprócz tego moczę stópki w wodzie z solą, którą na prawdę mogę Wam polecić. Jest to sól z Flos Leku https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ieli-stop.html i https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ieli-stop.html Ja używam teraz cynamonowej, chociaż nie cierpię cynamonu, to muszę powiedzieć, że te pięty trochę odpoczywają przy takim moczeniu, są bardziej wypoczęte, ale niestety nie zregenerowane. Martwi mnie też to, że bardzo często ta twarda SKORUPA mnie boli.. Szczególnie przy noszeniu tych cieniutkich stopek (na przykład do balerinek) Czuję, że pod tą skórą mam takie ładne piętki, ale niczym nie mogę tego zetrzeć, po prostu jest taki jakby mocny odcisk czy coś takiego.. zrogowaciały naskórek, którego niczym nie mogę usunąć Może ktoś coś mi poradzić ? Jakiś naprawdę silnie nawilżający krem, najlepiej apteczny, bo te drogeryjne to dla mnie jedno wielkie gó*no.. Hasceral maść używałam kiedyś i też nie widziałam efektów ;/ Błagam o pomoc ! A raczej moje nieszczęsne, załamane swoim stanem stopy !

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Aha.. I może ktoś mi coś poradzi na brzydkie odciski na stopach ? ;/ Mam z tyłu stóp, kawałek nad piętą takie odciski od butów prawdopodobnie. Na jednej i drugiej nodze. Nie wiem co z tym zrobić, dość mocno się odznacza i bardzo brzydko wygląda. To też jest taka stwardniała, zrogowaciała skóra, ale nie zaryzykuję i nie będę próbowała ścierać, bo boję się, że będzie jeszcze gorzej
__________________
Inka <3
inka017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.