Andrzejkowe wróżby :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-29, 15:19   #1
xDusiaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 16

Andrzejkowe wróżby :)


po pierwsze witam wszystkie Wizażanki, ponieważ dopiero co zawitałam na waszym forum. W prawdzie śledze co poniektóre wątki od jakiegos czasu, ale dzis postanowiłam zadomowic sie tu na stałe )

Jak wynika z tytułu wątku mozecie tu zamieszczać wróżby adrzejkowe, bo, jak wiecie, jutro mamy właśnie imieniny Andrzeja ;DD piszcie też czy wróżby się wam sprawdziły

może ja zaczne, oto wróżba ktora najbardziej mi sie podoba i mnie intryguje.
Dawniej wierzono, że w tą magiczną noc, tuż przed północą wolnym pannom może ukazać się twarz przyszłego męża. Aby tak się stało, należy spełnić następujące warunki:
1. dziewczyna powinna być sama w pokoju,
2. mieć przygotowane wcześniej nowe lustro,
3. zapalić czerwoną świecę w intencji, aby święty Andrzej sprawił że ujrzy twarz swego męża.
Jeśli zostaną spełnione wyżej wymienione warunki, powinna usiąść naprzeciwko lustra i wpatrywać się w nie tak długo, aż ukarze się jej twarz przyszłego oblubieńca. Może zdarzyć się tak że zamiast konkretnej twarzy zobaczy jakiś konkretny przedmiot. Będzie to atrybut zawodu jej przyszłego męża. ( w mroczniejszych wersjach wróżby można ujrzeć w lustrze twarz przyszłego męża, ale jest też haczyk, że może zobaczyć śmierć i wtedy umrze bez partnera) wyprobbowalyscie kiedyś tą wrózbe? działa? jestem jej bardzo ciekawa, le strasznie sie boje ze cos sie jednak pokaze w lustrze ;o

pozdrawiam, Dusia

Edytowane przez xDusiaax
Czas edycji: 2008-11-29 o 15:22
xDusiaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 18:44   #2
stronnger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Andrzejkowe wróżby :)

Kilka przykładów wróżb andrzejkowych.
  • Lanie wosku / popularna wróżba andrzejkowa. Roztapiamy wosk po czym przelewamy go przez otwór w kluczu centralnie na pojemnik z wodą. W ten sposób utworzony kształt musimy wcześniej wyjąć w wody oraz oświetlić go światłem świecy, aby rzucał cień na ścianę. Następnie interpretujemy kształt naszej wróżby z wosku. Tu należy użyć naszej intuicji i wyobraźni do odczytania wróżby

  • Wróżba z butów / buty powinny być ustawione jeden za drugim, zaczynając od najdalszego kąta w pokoju. Panna, która jest właścicielką tego bucika, który zdoła jako pierwszy przekroczyć próg pokoju niechybnie wyjdzie za mąż pierwsza. Gdy nasz bucik nie sięga drzwi, przestawiamy go z końca pokoju na jego początek, aż do skutku

  • Wróżba ze szpilek / na dużej kartce papieru należy napisać jak największą liczbę imion męskich. Kartkę tę przewracamy tak, aby osoba pragnąca poznać wróżbę miłosną nie mogła odczytać tych imion. Cała wróżba polega na przekłuciu kartki szpilką. Otwór który pojawi się na imieniu wskazuje na te osobę w która trafiła szpilka, ta właśnie osoba będzie przyszłym mężem. Wróżbę tę można również zastosować w wersji dla panów.

  • Wróżba z zapałkami / przed rozpoczęciem wróżby musimy pomyśleć nasze najskrytsze życzenie. Potem zapalamy dwie zapałki i trzymamy je równolegle do siebie. Jeśli płomienie tych zapałek skłaniają się ku sobie nasze życzenie spełni się w ciągu jednego roku. Jeśli jednak nie stanie się tak, przyszłość naszego marzenia może być niepewna
http://twojeprzeznaczenie.com.pl/And...y-milosne.html
stronnger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-05 19:44:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:12.