Korona zębowa - wątek zbiorczy - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-29, 19:29   #1231
grzegorztarabula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

W przypadku opisywanego tu problemu, poważny gabinet powinien przyjąć reklamację. Jeśli widać rażące niedociągnięcia, niedopasowanie elementów oraz samego koloru, sprawa wymaga poprawy. Jeśli nie minęło dużo czasu, jest duża szansa, że da się całość zdemontować. Oby tylko obyło się bez zbędnych komplikacji - wspomniany przypadek wychodzenia zębów jest realną możliwością.
__________________
Tarabuła implanty oraz ortodoncja
grzegorztarabula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 08:46   #1232
noomi_z_bullerbyn
Przyczajenie
 
Avatar noomi_z_bullerbyn
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 7
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

(Usuwam wpis, ponieważ odpowiedź znalazłam w końcu gdzie indziej w Internecie. W sumie jak na każde zapytanie zadane do tej pory na tym forum, no cóż.)

Edytowane przez noomi_z_bullerbyn
Czas edycji: 2015-08-01 o 02:24
noomi_z_bullerbyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 08:28   #1233
Marta42015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: Korony na jedynki i dwójki w Rzeszowie

Polecam ! gabinet premium-dent na litewskiej. Doktorzy bardzo dobrze zajmują się pacjentem. Dr Serwiński zajmuję się protetyką, bardzo miły i potrafi poradzić sobie z problemem
Marta42015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 13:30   #1234
magdalena_kusal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2
Dot.: Korony na jedynki i dwójki w Rzeszowie

Również polecam Centrum Stomatologii Premium Dent!! W zależności od ilości braków zębowych oraz ich rozmieszczenia, pracujący ta stomatolodzy dobiorą Ci najbardziej odpowiedni i komfortowy rodzaj uzupełnienia. Jak byłam na pierwszej wizycie opracowali mi kosztorys leczenia i omówili ze mną wszystkie aspekty dalszych zabiegów. Polecam mapke dojazdu znajdziesz tutaj http://premium-dent.com.pl/lokalizacja.html
magdalena_kusal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 08:55   #1235
rafael30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 17
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

witam
chcialbym tu opisac moja przygode z zebami i koronami i prosic o pomoc co mam robic-ale po kolei,
w wakacje niefortunnie zlamalem dolna dwojke i uszkodzilem gorna 3, wizyta u dentysty i sie zaczelo-po wielu wizytach, stan jest taki - na dole mam wstawiona dwojke porcelanowa na metalu, na gorze mam w sumie 5 zebow na porcelanie na cyrkonie, jedynki bbyly martwe dwojka mocno zepsuta wiec szarpnalem sie na zrobienie calosci. calosc dentysta zrobil mi dosc dobrze - sztuczne siedza mocno i ladnie wygladaja poza kolorem. dentysta najpierw robil mi dolna 2 i jest ona strasznie zolta - taki kolor dobral, na gorze upieralem sie zeby robil najjasniejsze jakie moze i stanelo na b1 ale teraz widze ze nie sa one tak biale jak byc powinny. reszte swoich zebow chce u niego profesjonalnie wybielic i to tez mu mowilem ze kolor naturalnych bedzie jasniejszy. od zawsze marzyl mi sie mega bialy usmiech, wydalem kupe kasy - kilka moich wyplat i mam zolte zeby. co moge z tym fantem zrobic? reklamowac? czy moze mi je rozjasnic czy musialby robic od nowa?
na domiar zlego teraz trafilem na info ze sa kolory porcelanowych zebow jasniejsze od b1 - m1-m3, niestety lekarz pokazywal mi tylko kolornik vita do b1 i nic o tym nie wspominal. naprawde szlag mnie trafia jak sobie pomysle ze tyle wydalem pieniedzy i mam zolte zeby w dodatku nie swoje.
jak myslicie co robic? wg mnie wersja idealna to wybielenie zebow swoich do b1 max ile sie da i korony jasniejsze, u mnie widac przy usmiechu wlasnie tylko gorne zeby ktore teraz byly robione, na dole tylko ta dwojka - i tez by byla do wymiany na cyrkon.
rafael30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 10:39   #1236
ilonka934
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 4
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Chciałabym zapytać czy ktoś może polecić Klinikę w Warszawie, która robi ładne koronki?
Szczególnie chodzi mi o Klinikę xxx, chodzę tam od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona, ale nie wiem JAK robią korony, nie widziałam efektów pracy. Ktoś z Was może był i podpowie czy warto?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-06 o 22:04 Powód: Reklama.
ilonka934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 11:46   #1237
Anastazja :-)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 64
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rafael30 Pokaż wiadomość
witam
chcialbym tu opisac moja przygode z zebami i koronami i prosic o pomoc co mam robic-ale po kolei,
w wakacje niefortunnie zlamalem dolna dwojke i uszkodzilem gorna 3, wizyta u dentysty i sie zaczelo-po wielu wizytach, stan jest taki - na dole mam wstawiona dwojke porcelanowa na metalu, na gorze mam w sumie 5 zebow na porcelanie na cyrkonie, jedynki bbyly martwe dwojka mocno zepsuta wiec szarpnalem sie na zrobienie calosci. calosc dentysta zrobil mi dosc dobrze - sztuczne siedza mocno i ladnie wygladaja poza kolorem. dentysta najpierw robil mi dolna 2 i jest ona strasznie zolta - taki kolor dobral, na gorze upieralem sie zeby robil najjasniejsze jakie moze i stanelo na b1 ale teraz widze ze nie sa one tak biale jak byc powinny. reszte swoich zebow chce u niego profesjonalnie wybielic i to tez mu mowilem ze kolor naturalnych bedzie jasniejszy. od zawsze marzyl mi sie mega bialy usmiech, wydalem kupe kasy - kilka moich wyplat i mam zolte zeby. co moge z tym fantem zrobic? reklamowac? czy moze mi je rozjasnic czy musialby robic od nowa?
na domiar zlego teraz trafilem na info ze sa kolory porcelanowych zebow jasniejsze od b1 - m1-m3, niestety lekarz pokazywal mi tylko kolornik vita do b1 i nic o tym nie wspominal. naprawde szlag mnie trafia jak sobie pomysle ze tyle wydalem pieniedzy i mam zolte zeby w dodatku nie swoje.
jak myslicie co robic? wg mnie wersja idealna to wybielenie zebow swoich do b1 max ile sie da i korony jasniejsze, u mnie widac przy usmiechu wlasnie tylko gorne zeby ktore teraz byly robione, na dole tylko ta dwojka - i tez by byla do wymiany na cyrkon.
Tak naprawdę to najpierw trzeba było zęby wybielić a dopiero później zakładać korony, dziwię się, że dentysta ci tego nie zasugerował skoro mówiłeś że chcesz wybielić. Poza tym B1 to są naprawdę jasne korony, wg mnie jaśniejsze wyglądałyby mocno sztucznie, a uwierz mi, że to nie jest wskazane. Ja bym na twoim miejscu najpierw spróbowała wybielić zęby i zobaczyć jak to będzie wyglądać, bo nikt Ci nie zagwarantuje że efekt jaki osiągniesz to będzie B1,poza tym pamiętaj że wybielone żeby nie będą białe dożywotnio. A na dole prawdopodobnie będziesz po wybieleniu musiał zabulić za nową koronę. Podsumowaując najrozsądniej będzie jeśli uznasz że te B1 są dla ciebie wystarczająco jasne bo generalnie szkoda kasy .
Anastazja :-) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-06, 18:36   #1238
karolina1820
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 17
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam,mam 4 górne koronki a na resztę ruchomą protezę,którą muszę wymienić ponieważ mam ją już 5 lat.Zastanawiam się czy podczas pobierania wycisku koronki mogą się odkleić?
karolina1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 10:51   #1239
magdaGer
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 24
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anastazja :-) Pokaż wiadomość
Tak naprawdę to najpierw trzeba było zęby wybielić a dopiero później zakładać korony, dziwię się, że dentysta ci tego nie zasugerował skoro mówiłeś że chcesz wybielić. Poza tym B1 to są naprawdę jasne korony, wg mnie jaśniejsze wyglądałyby mocno sztucznie, a uwierz mi, że to nie jest wskazane. Ja bym na twoim miejscu najpierw spróbowała wybielić zęby i zobaczyć jak to będzie wyglądać, bo nikt Ci nie zagwarantuje że efekt jaki osiągniesz to będzie B1,poza tym pamiętaj że wybielone żeby nie będą białe dożywotnio. A na dole prawdopodobnie będziesz po wybieleniu musiał zabulić za nową koronę. Podsumowaując najrozsądniej będzie jeśli uznasz że te B1 są dla ciebie wystarczająco jasne bo generalnie szkoda kasy .
Najpierw się wybiela zęby, a potem robi koronki, to prawidłowa kolejność. Ja miałąm koronki robione w xxx w warszawie to najpierw było leczenie stomatologiczne i wybielanie, a na końcu koronka. Dzięki temu ta koronka całoceramiczna spełni swoją rolę.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-03-28 o 01:05 Powód: Reklama.
magdaGer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 16:06   #1240
czeekolada
Raczkowanie
 
Avatar czeekolada
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 108
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam Was serdecznie, poczytałam nieco Wasze wpisy i mam pytanie w sprawie koron pełnoceramicznych, bowiem mój stomatolog chce takie zafundować mi na cała górę aby zęby się nie różniły i aby je wzmocnić a życzy sobie 1400 zł za 1 ząb, i w związku z tym moje pytanie odnośnie cen koron takich koron, czy płaciliście podobnę kwoty. Zważyszy na ilość zębów- nie chciałabym być naciągana na pieniądze. Dodam, iż mieszkam w Pozaniu, zatem może któraś z Wizażanek również wykonywała taki zabieg. Pozdrawiam
czeekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 22:25   #1241
ankamost85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 9
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam

Na początku grudnia założyłam w gabinecie mostek trzypunktowy w miejsce brakującej czwórki, na filarach własnych oszlifowanych zębach trójce i piątce. Niemal od samego początku doskwiera mi dyskomfort i bóle dziąseł nad mostem, szczególnie nad trójką. Zęby okoronowane są większe od moich naturalnych zębów ale mogę to jakoś ścierpieć. Koronki pełnoceramiczne na podbudowie cyrkonowej. Doskwiera mi dyskomfort i ostatnio czuję jakiś dziwny kwaśny posmak w miejscu mostu, zupełnie jak by się coś z niego wydobywało, ale nie jestem pewna. Zrobiłam zdjęcie RTG, lekarz mówi, że wszystko jest dobrze i to kwestia przyzwyczajenia. Ręce już mi opadają, bo od miesiąca cały czas myślę tylko o tym mostku i nie mogę się na niczym innym skupić. Święta w tym roku miałam beznadziejne. Wydałam na ten most duże pieniądze bo chciałam mieć wreszcie uzupelnioną lukę i normalne zęby, tymczasem od miesiąca przechodzę koszmar i nie mogę go zaakceptować z powodu cholernego dyskomfortu w jamie ustnej. Proszę dziewczyny pocieszcie mnie, czy to normalne na początku, czy ja coś wydziwiam, czy faktycznie może być coś nie tak?
ankamost85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 22:12   #1242
sabina76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 13
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam
Kilka lat temu moje jedyneczki miałam leczone kanałowe, z roku na rok robią się coraz ciemniejsze i powoli przestaję się uśmiechać Chciałam założyć licówki, lecz pani stomatolog powiedziała, że zęby są już za ciemne i zaproponowała korony pełnoceramiczne i wkład koronowo-korzeniowy metalowy. Przed założeniem korony wybielanie zębów, a następnie dobranie odpowiedniego koloru korony. I tu moje pytanie: czy podczas szerokiego uśmiechu osoby obserwujące widzą, że to są sztuczne zęby? Ponieważ słyszałam opinie, że korona wygląda bardzo sztucznie i wszyscy naokoło wiedzą, że to sztuczny ząb. Poza tym jestem osobą palącą i pijącą dużo kawy (rozpuszczalnej z mlekiem), jak często będę musiała wybielać zęby.
Dziękuję za odpowiedź.
sabina76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-05, 16:00   #1243
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Też mam pewien dylemat odnośnie do odcienia założonych właśnie koron. To mieszanka A1 i B1 oraz A2 przy szyjkach. W pewnych warunkach oświetleniowych wydają się sine a nawet niebieskawe. Nie wiem czy to wina dodatku zimnej barwy B czy przebijający cyrkon czy też kontrast z moimi zębami, które mimo wybieleniu są żółtawe. Może kwestia nie do końca zagojonych dziąseł i ciemnych korzeni (zęby martwe).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez effcia82
Czas edycji: 2020-08-27 o 20:37
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-05 17:00:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.