wyprawka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-12, 21:45   #31
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: wyprawka

Na pewno sama zobaczysz jak dla Twojego dzidziusia i Ciebie jest najlepiej. W szkole rodzenia położne raczej były za pampersami (do szpitala też kazały przynieść pampersy ponoć najlepsze dla noworodków są Pmpers New Born). Motywowały to tym, że pampers wchłania mocz i dziecko nie musi siedzieć w mokrym. Żeby nie dopuścić do odparzeń tetrę musisz zmieniać za każdym razem jak dzidzia zrobi siusiu. A słyszałam, że takie małe dzieci to często potrafią Poza tym tetra często przepuszcza zawartość, więc wtedy oprócz przewinięcia trzeba też przebrać maluszka.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 21:45   #32
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: wyprawka

Na pewno sama zobaczysz jak dla Twojego dzidziusia i Ciebie jest najlepiej. W szkole rodzenia położne raczej były za pampersami (do szpitala też kazały przynieść pampersy ponoć najlepsze dla noworodków są Pmpers New Born). Motywowały to tym, że pampers wchłania mocz i dziecko nie musi siedzieć w mokrym. Żeby nie dopuścić do odparzeń tetrę musisz zmieniać za każdym razem jak dzidzia zrobi siusiu. A słyszałam, że takie małe dzieci to często potrafią Poza tym tetra często przepuszcza zawartość, więc wtedy oprócz przewinięcia trzeba też przebrać maluszka.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 21:50   #33
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: wyprawka

Dziewczyny tylko pamiętajcie o bardzo dokładnym wypłukaniu proszku, podwójny cykl płukania obowiązkowy!
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 21:50   #34
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: wyprawka

Dziewczyny tylko pamiętajcie o bardzo dokładnym wypłukaniu proszku, podwójny cykl płukania obowiązkowy!
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 22:12   #35
sylvii-27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 62
Re: wyprawka

Ja jeszcze dodam,żeby nie kupowac nic na guziczki,zapina sie je powoli i po praniach jak dziurki się powieksza rozpinaja sie ,i nic przez główkę zakładanego,dzidzia tego nie lubi
sylvii-27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 22:12   #36
sylvii-27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 62
Re: wyprawka

Ja jeszcze dodam,żeby nie kupowac nic na guziczki,zapina sie je powoli i po praniach jak dziurki się powieksza rozpinaja sie ,i nic przez główkę zakładanego,dzidzia tego nie lubi
sylvii-27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-13, 08:39   #37
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wyprawka

Ja słyszałam, że do prania dziecięcych ubranek trzeba kupić specjalny proszek dla dzieci (np. Lovela) albo prać w płatkach mydlanych, żeby nie dostało uczulenia?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-13, 08:39   #38
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wyprawka

Ja słyszałam, że do prania dziecięcych ubranek trzeba kupić specjalny proszek dla dzieci (np. Lovela) albo prać w płatkach mydlanych, żeby nie dostało uczulenia?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-13, 08:40   #39
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wyprawka

sylvii-27 napisał(a):
> Ja jeszcze dodam,żeby nie kupowac nic na guziczki,zapina sie je powoli i po praniach jak dziurki się powieksza rozpinaja sie ,i nic przez główkę zakładanego,dzidzia tego nie lubi

A body i koszulki?
Chyba są tylko przez głowkę?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-13, 08:40   #40
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wyprawka

sylvii-27 napisał(a):
> Ja jeszcze dodam,żeby nie kupowac nic na guziczki,zapina sie je powoli i po praniach jak dziurki się powieksza rozpinaja sie ,i nic przez główkę zakładanego,dzidzia tego nie lubi

A body i koszulki?
Chyba są tylko przez głowkę?
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-13, 08:55   #41
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: wyprawka

do pranie polecam proszej Jelp ,ja piore w nim wszytskie ciuchy mojej rodzinki plius delikatny płyn do płukania i podwójne płukanie.szczególnie na początku.

co do pieluch to ja na poczatku uzywam tetry dlatego ze pampersy wychodzily znacznie drożej a dzidzius czesto robi kupki i wtedy pieluche pampersa trzeba zmienic bo nie wszystko sie wchłonie.

co do kaftaników wiążanych to szlag mne trafiał jak miałam to wiązac a dziecko było glodne i sie wierciło ,polecam guziki lub zatrzaski ew. rzepy.

laktator bardzo sie przydaje we wszytskich mi znanych przypadkach,mialam swój ręczny ale ręce bardzo bola nawet męża więc wypożyczyłam na tydzień latator elektryczy ,włącza sie i ogląda tv
działa jak dojarka

smoczki-uspokajacze polecam ,bardzo.juz nawet w szpitalu .
ja nie chcialam a moja sąsiadka (matak 7 dzieci)dała smoka i 3 godziny snu miała jak w banku .
wiem ,że to nie dobre ,itp ,że to pójście na łatwizne i wygodnictwo ale uwierzcie mi ,że te 3 godziny snu uratuja wasze zdrowie psychiczne
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-13, 08:55   #42
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: wyprawka

do pranie polecam proszej Jelp ,ja piore w nim wszytskie ciuchy mojej rodzinki plius delikatny płyn do płukania i podwójne płukanie.szczególnie na początku.

co do pieluch to ja na poczatku uzywam tetry dlatego ze pampersy wychodzily znacznie drożej a dzidzius czesto robi kupki i wtedy pieluche pampersa trzeba zmienic bo nie wszystko sie wchłonie.

co do kaftaników wiążanych to szlag mne trafiał jak miałam to wiązac a dziecko było glodne i sie wierciło ,polecam guziki lub zatrzaski ew. rzepy.

laktator bardzo sie przydaje we wszytskich mi znanych przypadkach,mialam swój ręczny ale ręce bardzo bola nawet męża więc wypożyczyłam na tydzień latator elektryczy ,włącza sie i ogląda tv
działa jak dojarka

smoczki-uspokajacze polecam ,bardzo.juz nawet w szpitalu .
ja nie chcialam a moja sąsiadka (matak 7 dzieci)dała smoka i 3 godziny snu miała jak w banku .
wiem ,że to nie dobre ,itp ,że to pójście na łatwizne i wygodnictwo ale uwierzcie mi ,że te 3 godziny snu uratuja wasze zdrowie psychiczne
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-13, 09:59   #43
Wiola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 143
Re: wyprawka

Trzymalam dwa miesiace mojego maluszka w tetrze, z wyjatkami na pampery, po czym calkowicie przeszlam na pampersy i sie stukalam w glowe, po co w ogole byla ta tetra (fura prania i prasowania). I tez uwazam, ze to dla mamy i dla dziecka super rozwiazanie. A pampersy dla noworodkow sa naprawde baaardzo mieciutkie. Oczywiscie druga strona medalu to koszt (choc koszt prania i prasowania tez trzeba wziac pod uwage)

Jeszcze cos.

Pani doktor wypytala mnie czy dziecko w pampersach jest chowane, czy w tetrze i jak uslyszala, ze w pampersach to nakrzyczala, ze pozniej dzieci nie chca chodzic siusiu, jak sa wieksze (okazuje sie jednak, ze jak przyjdzie wlasciwy czas to chodza), ze maja wieczne zapalenia pecherza, bo mocz jednak paruje i takie tam (a tutaj jednak trzeba zmieniac pampersy rowniez, a nie trzymac dziecko w nich przed dlugi czas) Wtedy sie przerazilam, i znowu przez kilka dni przeszlam na tetre, ale tylko na kilka dni, jak dziecko zaczelo miec czerwona pupe, bo w nocy np. nie bylam w stanie sie obudzic jak dziecko siusialo w pieluche.
A do czerwonej pupy polecam Sudokrem, jest w KW

Moja ciocia, kierowniczka zlobka, opowiadala, ze mieli taka dziewczynke, ktora rodzice przynosili w tak ciezkim pampersie, ze az prawie niemozliwe. Zapytala wiec rodzicow, dlaczego ten pampers jest taki mokry i ciezki, wiec oni zdziwieni odpowiedzieli: No jak to, przeciez one sa do 18 kg.

I przychylam sie do zdania innych dziewczyn - najlepsze sa spiochy i pajacyki zapinane w kroku i to na zatrzaski, nie na guziki.
Body to super wynalazek dla maluszkow, duuuuuuuuzo lepszy niz wszystkie koszulki. Sa tez takie zakladane jak sweter rozpinany, czyli nie przez glowe, ale one sa raczej drogie - Schissera.
Koszulki wiazane zawsze dziecku sie rozchodza, na guziczki z boku sa lepsze.
My oczywiscie podrecznikowo najpierw kupilismy same koszulki (kaftaniki oczywiscie tez), ale po jakims czasie to body zdecydowanie przewazalo.

Aha!!!
Jeszcze jedna uwaga. Zakupy dla maluszkow (zwlaszcza te pierwsze) najlepiej robic w hurtowniach tego typu.
We Wroclawiu np. na Karlowicach w hurtowni Baj (o ile dobrze pamietam), niedaleko jest tez chyba Baja lub Bajka, ale tutaj to wiekszy hurt. W Baj sprzedaja w detalu, a jesli wartosc zakupow przekroczy jakas kwote (3 lata temu 100 zl) to ceny juz byly hurtowe. A tam kupilismy prawie wszystko, razem z lozeczkiem.
Wiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-13, 09:59   #44
Wiola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 143
Re: wyprawka

Trzymalam dwa miesiace mojego maluszka w tetrze, z wyjatkami na pampery, po czym calkowicie przeszlam na pampersy i sie stukalam w glowe, po co w ogole byla ta tetra (fura prania i prasowania). I tez uwazam, ze to dla mamy i dla dziecka super rozwiazanie. A pampersy dla noworodkow sa naprawde baaardzo mieciutkie. Oczywiscie druga strona medalu to koszt (choc koszt prania i prasowania tez trzeba wziac pod uwage)

Jeszcze cos.

Pani doktor wypytala mnie czy dziecko w pampersach jest chowane, czy w tetrze i jak uslyszala, ze w pampersach to nakrzyczala, ze pozniej dzieci nie chca chodzic siusiu, jak sa wieksze (okazuje sie jednak, ze jak przyjdzie wlasciwy czas to chodza), ze maja wieczne zapalenia pecherza, bo mocz jednak paruje i takie tam (a tutaj jednak trzeba zmieniac pampersy rowniez, a nie trzymac dziecko w nich przed dlugi czas) Wtedy sie przerazilam, i znowu przez kilka dni przeszlam na tetre, ale tylko na kilka dni, jak dziecko zaczelo miec czerwona pupe, bo w nocy np. nie bylam w stanie sie obudzic jak dziecko siusialo w pieluche.
A do czerwonej pupy polecam Sudokrem, jest w KW

Moja ciocia, kierowniczka zlobka, opowiadala, ze mieli taka dziewczynke, ktora rodzice przynosili w tak ciezkim pampersie, ze az prawie niemozliwe. Zapytala wiec rodzicow, dlaczego ten pampers jest taki mokry i ciezki, wiec oni zdziwieni odpowiedzieli: No jak to, przeciez one sa do 18 kg.

I przychylam sie do zdania innych dziewczyn - najlepsze sa spiochy i pajacyki zapinane w kroku i to na zatrzaski, nie na guziki.
Body to super wynalazek dla maluszkow, duuuuuuuuzo lepszy niz wszystkie koszulki. Sa tez takie zakladane jak sweter rozpinany, czyli nie przez glowe, ale one sa raczej drogie - Schissera.
Koszulki wiazane zawsze dziecku sie rozchodza, na guziczki z boku sa lepsze.
My oczywiscie podrecznikowo najpierw kupilismy same koszulki (kaftaniki oczywiscie tez), ale po jakims czasie to body zdecydowanie przewazalo.

Aha!!!
Jeszcze jedna uwaga. Zakupy dla maluszkow (zwlaszcza te pierwsze) najlepiej robic w hurtowniach tego typu.
We Wroclawiu np. na Karlowicach w hurtowni Baj (o ile dobrze pamietam), niedaleko jest tez chyba Baja lub Bajka, ale tutaj to wiekszy hurt. W Baj sprzedaja w detalu, a jesli wartosc zakupow przekroczy jakas kwote (3 lata temu 100 zl) to ceny juz byly hurtowe. A tam kupilismy prawie wszystko, razem z lozeczkiem.
Wiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-13, 10:26   #45
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Re: wyprawka

Wtrącę swoje trzy grosze w spór tetry z pampersami: wg brytyjskich naukowców pampersy u chłopców są przyczyną często występującej niepłodności w wieku dojrzałym spowodowanej przegrzaniem jąder.
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-13, 10:26   #46
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Re: wyprawka

Wtrącę swoje trzy grosze w spór tetry z pampersami: wg brytyjskich naukowców pampersy u chłopców są przyczyną często występującej niepłodności w wieku dojrzałym spowodowanej przegrzaniem jąder.
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 15:03   #47
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: wyprawka

Na początku do prania ubranek stosowałam proszek Lovela, ale moje dziecko dostało od niego uczulenia. Płatki mydlane są nieciekawe, bo osiadają na ubrankch i ciężko je spłukać. Potem długo prałam w Cocolino, a jak dziecko skończyło 1 miesiąc to ubranka płukałam w płynie Cocolino dla alergików. W szkole rodzenia uczono nas, że przez pierwszy miesiąc ubranek dla dzieci nie można prać w pralkach ani płukać w płynach.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 15:03   #48
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: wyprawka

Na początku do prania ubranek stosowałam proszek Lovela, ale moje dziecko dostało od niego uczulenia. Płatki mydlane są nieciekawe, bo osiadają na ubrankch i ciężko je spłukać. Potem długo prałam w Cocolino, a jak dziecko skończyło 1 miesiąc to ubranka płukałam w płynie Cocolino dla alergików. W szkole rodzenia uczono nas, że przez pierwszy miesiąc ubranek dla dzieci nie można prać w pralkach ani płukać w płynach.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-18, 23:02   #49
Lenvi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 25
Re: wyprawka

Przepraszam Cię bardzo, ale pieluszkę zmienia się wtedy gdy jest taka potrzeba. Bez względu na to czy jest to tetra czy pampers. Jest mokra- zmieniasz i tyle. Jednak z doświadczenia powiem że pampersy są wygodne i nieszkodliwe nawet dla noworodka, w życiu swoim nie zużyłam jednej tetry. Wychowałam córkę na pampersach od pierwszego dnia życia ( rodziłam we Włoszech), ze szpitala dostałam paczkę pampersow z instrukcją jak zmieniać i jak często. One się naprawdę sprawdziły!
mala-czarna napisał(a):
> Ale przecież właśnie taką pieluszkę tetrową zmienia się NATYCHMIAST po jej zmoczeniu czy zabrudzeniu przez dziecko a w pampersie siedzi jeszcze jakiś czas.
> Już sama nie wiem, co zrobić?
Lenvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-18, 23:02   #50
Lenvi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 25
Re: wyprawka

Przepraszam Cię bardzo, ale pieluszkę zmienia się wtedy gdy jest taka potrzeba. Bez względu na to czy jest to tetra czy pampers. Jest mokra- zmieniasz i tyle. Jednak z doświadczenia powiem że pampersy są wygodne i nieszkodliwe nawet dla noworodka, w życiu swoim nie zużyłam jednej tetry. Wychowałam córkę na pampersach od pierwszego dnia życia ( rodziłam we Włoszech), ze szpitala dostałam paczkę pampersow z instrukcją jak zmieniać i jak często. One się naprawdę sprawdziły!
mala-czarna napisał(a):
> Ale przecież właśnie taką pieluszkę tetrową zmienia się NATYCHMIAST po jej zmoczeniu czy zabrudzeniu przez dziecko a w pampersie siedzi jeszcze jakiś czas.
> Już sama nie wiem, co zrobić?
Lenvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 18:50   #51
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: wyprawka

Dla mojego maluszka mam narazie cale mnostwo body i pajacykow a zadnych prawie spiochow. Wszystko dostalam i dzis poszlam do sklepow kupic jakies spioszki - i nic nie potrafilam znalesc??? Czy teraz juz sie spiochow nie uzywa?
A jesli pajacyck to jak sie to ubiera - pieluszka, body i pajacyk wystarczy czy cos jeszcze? I czy taki stroj jest wystarczajacy zeby ubrac dzidzie na wyjscie ze szpitala (urodze we wrzesniu - wiec pogoda moze byc rozna - od cieplutkiej do zimnej i deszczowej...)
Dostalam kilka kaftanikow - ale bez spiochow to chyba mi nie beda potrzebne? Mam tez kilka uroczych komplecikow - jak sliczne bluzeczki ze spodenkami, niby wszystko dla noworodkow - ale czy takie spodeneczki na poczatek nie beda urazac za bardzo brzusia?
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 08:59   #52
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Dot.: wyprawka

Ale żeś stary wątek odgrzebała

Ja już niedługo znowu będe szykować wyprawkę, ale do... przedszkola

CO do Twojego pytania to nie wiem jak jest ze śpiochami. Ja te ponad 2 lata temu kupiłam bez problemu. Jak jednak znajdziesz to zwróć uwagę, żeby były rozpinane na nogawkach (bo tak to przy przewijaniu będziesz musiała całe zdejmować, a to bardzo niewygone przy maluszku). Odkryłam też super wynalazek: półśpiochy.Czyli coś ala spodenki tylko z zakrytymi stopami.
Spodenki mogą się przydac pod warunkiem,. że nie będą za ciasne w pasie. Musisz zobaczyć czy dziecko będzie miało luz na brzuszku.

Ja swoją ubierałam w body + śpiochy lub body+półspiochy i to wystarczyło (ale my to tak zwany zimy chów )
Nie przydały nam się skarpetki (bo po co jak śpiochy zakrywają stopy?), nie przydały się kaftaniki bo niewygodne - podwijały się)
Nie przydały się pajace bo za ciepłe.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 10:01   #53
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: wyprawka

nooo, leci ten czas..... wiem ze watek stary

Ciekawa jestem czy obecne mamy maja taki problem z tymi spiochami, bo ja ich nie moge w zadnych sklepach znalesc - tylko pajacyki. Troche mnie Olencja postraszylas pajacami, ze za cieple - ale z ostatniego roku pamietam ze u mnie w mieszkaniu zima bylo zimno.... A poza tym - czesc z nich jest z bawelny.
Mam dwie pary tych spodenek, o ktorych mowisz... jedne rozpinane w kroczu drugie nie To juz cos
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 11:44   #54
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: wyprawka

Ejva, ja nie mam problemu ze śpiochami... zobacz na allegro jak w sklepach nie ma.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 08:45   #55
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: wyprawka

Ejva jestem własnie na etapie rozgladania sie co i za ile ( rodze dopiero luty/marzec) i widze że zespiochani nie ma żadnych problemów - cieńsze i grubsze, moja bratowa urodziła 10 dni temu i także nie miała problemu by takie dostac, a pajacyki są słodkie ale ja uwazam e nie należy przegrzewc dziecka i spioszki i koszulka w domu to najlepsze rozwiazanie
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 13:43   #56
bazylia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 691
Dot.: wyprawka

Witajcie Mamusie! Odkopałam właśnie strrrrrrrrrrrasznie stary wątek, hihihi. Zaczynam kompletowac wyprawkę dla mojej córeczki, która na świat przyjdzie w styczniu i największy problem mam z ilościa ubranek, które powinnam zgromadzić. Body i kaftaników napewno kupie dużo, żeby nie musieć prać tak często, ale co z wierzchnimi ubrankami (pajacyki, śpioszki), ile bedę ich potrzebowała? Czy kupować dresiki, ciepłe bluzy i sweterki? Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi
__________________
Mama Małgosi
bazylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 13:49   #57
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: wyprawka

bazylia,
Najwygodniejsze są body zapinane w kroku i na ramieniu - lepsze niż kaftaniki, które się podciągają, podwijają itd. Na body śpioszki.
I nie kupuj tego za dużo - kilka kompletów na zmianę - może z 6 - 8 . Dzidziuś będzie Ci tak szybko rósł, że nie zdąży pochodzić. A śpioszki i body za duże są niewygodne.
Pajacyki ubierane na body (lub na body i śpioszki) - koniecznie rozpinane na brzuszku, dobrze aby też na wewnętrzenej stronie nóżek, a nie na pleckach - tych też z kilka par.
Dresik - taki spodenki plus bluza - nie jest dobry dla noworodka - gumka w pasie go uciska. Zamiast tego cieplutki pajacyk - kilka sztuk.
Na pewno też jakaś bluza/bluzy rozpinana (najlepiej bez kapturka, który najczęściej przeszkadza leżącemu dziecku), albo rozpinany sweterek. Wystarczą ze 2.
Dla zimowego dzidziusia - kombinezon/śpiworek, czpeczka.

I najlepiej na początek kup ze dwa rozmiary - z tym tylko np. po jedym komplecie najmniejszego rozmiaru - bo moż esię okazać, że dzidziuś urodzi się duży.
Mój miał 61 cm - jak przed porodem kupowałam taki fajny komplecik - śpioszki i bluza z welurku bawełnianego na 62 czy 64 cm, pani w sklepie mnie wyśmiała, że to dla noworodka za duże. Nie było za duże.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 14:16   #58
bazylia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 691
Dot.: wyprawka

Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość
bazylia,
Najwygodniejsze są body zapinane w kroku i na ramieniu - lepsze niż kaftaniki, które się podciągają, podwijają itd. Na body śpioszki.
I nie kupuj tego za dużo - kilka kompletów na zmianę - może z 6 - 8 . Dzidziuś będzie Ci tak szybko rósł, że nie zdąży pochodzić. A śpioszki i body za duże są niewygodne.
Pajacyki ubierane na body (lub na body i śpioszki) - koniecznie rozpinane na brzuszku, dobrze aby też na wewnętrzenej stronie nóżek, a nie na pleckach - tych też z kilka par.
Dresik - taki spodenki plus bluza - nie jest dobry dla noworodka - gumka w pasie go uciska. Zamiast tego cieplutki pajacyk - kilka sztuk.
Na pewno też jakaś bluza/bluzy rozpinana (najlepiej bez kapturka, który najczęściej przeszkadza leżącemu dziecku), albo rozpinany sweterek. Wystarczą ze 2.
Dla zimowego dzidziusia - kombinezon/śpiworek, czpeczka.

I najlepiej na początek kup ze dwa rozmiary - z tym tylko np. po jedym komplecie najmniejszego rozmiaru - bo moż esię okazać, że dzidziuś urodzi się duży.
Mój miał 61 cm - jak przed porodem kupowałam taki fajny komplecik - śpioszki i bluza z welurku bawełnianego na 62 czy 64 cm, pani w sklepie mnie wyśmiała, że to dla noworodka za duże. Nie było za duże.
Bardzo dziękuję za odpowiedź
Narazie mam trochę ubranek w rozmiarze 62 (3 grubsze pajace, 3 cieńsze, 2 pary półśpiochów, 1 kaftanik i 2 body). Nie wiedziałam właśnie jak to z tymi sweterkami - kupie napewno ze 2. No i zdecydowanie więcej bodziaków, może jeszcze jakieś śpioszki dorzucę. Twoje rady bardzo mi sie przydadzą
Co do kombinezonu, to poczekam na wyprzedaże.
A z ubrankami w rozmiarze 56 to tez narazie sie wstrzymam, zobaczymy po ostatnich badaniach USG, może okaże sie, że nie będą potrzebne
__________________
Mama Małgosi
bazylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 19:22   #59
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: wyprawka

Fajnie, że się przydałam. trochę się pomądrzyłam, bo mój synek ma już 4 latka

Jeśli chodzi o kombinezon to popatrz też na allegro - to są dość drogie rzeczy a spokojnie można kupić "używany" - na prawdę takie maleństwo nie jest w stanie zniszczyć pierwszego w życiu kombinezonu. Będziesz go używała ze 3 miesiące - a na kolejną zimę będzie już za mały.

Przypomniało mi się też, że przyda się bawełniana cienka czapeczka - oprócz takiej na dwór, ciepłej.
I ciepłe skarpetki.

I w ogóle nie wiem, jakie u Ciebie są zwyczaje, ale u nas cała rodzina/znajomi jak przychodzą do dziecka, to coś mu przynoszą - tak, że przy kompletowaniu wyprawki trzeba to mieć na uwadze - aby nie przesadzić z ilością kupowanych ciuszków.

A w ogóle powodzenia i lekkiego rozwiązania
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 19:30   #60
bazylia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 691
Dot.: wyprawka

Jestem ogromnie wdzięczna za wskazówki, bo mimo, że mam już 28 lat, to wsród moich znajomych jako pierwsza zostanę mamą (dziewczyny na kariere postawiły i akoś im sie nie spieszy do rodzicielstwa). Z kuzynostwa natomiast tez jestem najstarsza i mamy tylko 1 maluszka narazie... Jestem głodna wiedzy!!!
Co do zakupów przez internet, to ja niestety jestem z tych co to najpierw dokładnie obejrzeć i dotknąć muszą Myślę, że znajdę w sklepie jakiś ładny przeceniony kombinezonik
Raz jeszcze dzięki
__________________
Mama Małgosi
bazylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-22 18:20:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:48.