Impreza dla druhen i drużbów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-15, 13:20   #1
Valmai
Rozeznanie
 
Avatar Valmai
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 792
Lightbulb

Impreza dla druhen i drużbów


Zainspirowana zdjęciami na pintereście i ponieważ impreza to moje drugie imię, chciałabym zorganizować spotkanie dla moich druhen oraz dla Tżta i jego drużbów, na którym oficjalnie poprosimy ich o "posługę" w tym dniu, porozmawiamy o wszystkich okołoślubnych sprawach i po prostu będziemy się fajnie bawić.

Jak pomyślałam tak zaczęłam planować, ale ponieważ są wakacje i nagromadzenie imprez jest ogromne(baby showery, urodziny, kolacje tematyczne itd) zaczyna brakować mi trochę czasu i inwencji(a nie mogę się skonsultować z moimi dziewczynami, z którymi przeważnie organizuje imprezy bo to niespodzianka) z tego też powodu proszę Was o spojrzenie świeżym okiem i o pomoc.
Pomożecie?

Impreza dla druhen

Klimat: boho
Miejsce: zielone tereny lub w razie brzydkiej pogody nasze mieszkanie.

Zaproszenia: Malutkie łapacze snów




Problem: Zastanawiam się jak zrobić i umieścić na nich informacje, czy wydrukować kolorowe długie paski i je przywiązać, czy może dokleić karteczki na piórka czy tkaniny?

Dekoracje: "namiot", poduchy, stolik z palety.



Problem: Wiem już jak zbudować taki namiocik, ale czy wiecie może gdzie dostać takie poduchy(lub poszewki na nie?) szukałam w sklepach indyjskich ale nic mi się nie podobało. Gdzie kupić/dostać pojedynczą paletę?
Czy potrzebuje jakiegoś pozwolenia żeby się rozstawić w lesie?

Menu: Catering:

Zimne przekąski:

• Kanapeczki:

- Szynka parmeńska,twarożek, pomidor cherry i ser pleśniowy
- anchois, kapary, suszone pomidory, sałaty i parmezan
- wędzony łosoś, twarożek chrzanowy, limonka, koperek i czarny kawior

• Tartinki
- gruszka aromatyzowana winiakiem, orzech włoski
- gravlax z łososia bałtyckiego, tykwa
- karczek sous vide, chutney paprykowy
• Sałatka z ciecierzycą, jajkiem przepiórczym i dressingiem(finger food zamykane małe słoiczki)
• Pieczywo: pieprzowe, z bakaliami,bułki naszego wypieku
• Grissini z sezamem, papryką i ziołami

Na słodko:

• Sernik mascarpone na czekoladowym spodzie z sosem jeżynowym
• Brownie czekoladowe z galaretką pomarańczową z tymiankiem i cynamonem
• Makaroniki
• Krem czekoladowy z sosem jeżynowym

Problem: Myślicie, że ok? Czy jak się schowamy gdzieś w terenie zielonym, lesie itd. i będziemy pić alkohol, chciałabym raczej coś lekkiego - prosecco, rózowe wino, to możemy mieć problemy z policją?

Skrzyneczka:


Ja bym chciała zrobić je w skrzyneczkach drewnianych

Zawartość:
- Mały alkohol z etykietą
- Bransoletkę "infinity"
- Torby takie - https://www.weddinginateacup.co.uk/a...s/all_bags.jpg
- Ten zestaw przeciw kacowy
- I jakiś domowy wypiek w fajnym pudełeczku

Problem: Czy myślicie, że taki zestaw jest ok? Skąd wziąć takie czyste bawełniane woreczki na których będę mogła dać napis?


Impreza dla drużbów

Klimat: Gra miejska, rozwiązanie zagadki, nawiązanie do szeroko rozumianej fantastyki

Miejsce: centrum miasta

Zaproszenia: Tajne akta, zaproszenie na misje itd.



Gra miejska - cel: Udowodnienie, że posiadają 4 podstawowe umiejętności do zostania drużbą i dotarcie do miejsca docelowego gdzie będzie czekał na nich napitek i nagroda w postaci skrzyneczek męskich.

Problem: Jakie to mogą być umiejętności?

Gra miejska -przebieg:

- Zagadki
- Filmiki nagrane wcześniej i wrzucone na serwer(trzeba złamać hasło, czyli odpowiedzieć na serię pytań, żeby się tam dostać)
- Wskazówki w różnych miejscach


Problem: Mam znajome knajpki, w którym mogę pozostawiać wskazówki czy zadania, ale chciałabym też użyć historycznych/ciekawych miejsc i nie wiem czy jak tam zostawię coś to czy to albo nie zginie, albo ktoś nie zniszczy(celowo bądź nie) itd. Macie jakiś pomysł jak to najlepiej rozwiązać?

Gra miejska -miejsca:

- Początek w zaprzyjaźnionej knajpce, gdzie dostaną pierwsze zadania oraz będą musieli wypić eliksiry alkoholowe żeby się wzmocnić przed podróżą.
- Burgerownia - żeby nie byli głodni
- Pomnik - bo zawsze musi być jakiś pomnik
- Trudno dostępne miejsce
- Miejsce do którego z własnej woli by nigdy nie weszli(np. mega dziewczęcy sklep gdzie będą musieli wskazać co to jest dajmy na to zalotka )


Gra miejska -pomoc: Chciałabym żeby każdy z nich dostał swoją własną umiejętność, z której będzie mógł skorzystać w trakcie gry. Na razie mam tak:

- "Google wybieram cię" - możesz trzy razy skorzystać z wyszukiwarki żeby znaleźć odpowiedź na pytanie.
- "Kochanie, gdzie położyłaś cukier" - dla Tżta, może dwa razy zadzwonić do mnie po wskazówki.

Problem: potrzebuje jeszcze 2 umiejętności, macie jakieś pomysły może?

Męskie pudełko:



- Mały alkohol z etykietką
- Zestaw antykacowy
- Skarpetki z superbohaterami(do wykorzystania na ślubie)
- Suszona wołowina

Problem: Nie mam pomysłu na ostatnią rzecz, cygara to nie do końca ich bajka, grawerowane zapalniczki miał kolega na kawalerskim ostatnio.
__________________
The game is... something

All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?

Edytowane przez Valmai
Czas edycji: 2015-07-15 o 13:36
Valmai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 00:25   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Impreza dla druhen i drużbów

paczka prezerwatyw.

Panny i panowie, Alkohol, las - będzie jak znalazł.

Umiejętności
"macho grande" - nie musi wiedzieć co to zalotka ani innych babskich rzeczy
"przyjaciel gej" - może dostać telefon do znajomego geja by spytać, co to zalotka
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-07-16 o 00:27
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 08:04   #3
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Impreza dla druhen i drużbów

Yyy wybacz, ale zaczynasz mi się kojarzyć z popularną Bridezillą
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 20:03   #4
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Impreza dla druhen i drużbów

A ja bym chetnie poszla na ta twoja imprezę 😊
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 20:51   #5
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Impreza dla druhen i drużbów

Pomysł moim zdaniem mocno zhamerykanizowany, dla ludzi, którzy mają trochę za dużo czasu wolnego. Ale co kto lubi.

Wypowiem się więc tylko co do lasu- o ile rozstawienie się nie powinno być problemem, to wjazd samochodem do lasu jest zabroniony więc musisz się liczyć z mandatem, który możesz otrzymać transportując wszystko w miejsce docelowe.
Zastanowiłabym się też nad zakłócaniem spokoju (toć już od podstawówki mówią, że w lesie cisza i spokój)- panowie ze Służby Leśnej mogą się przyczepić do stada rozchichotanych kobiet w środku lasu.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 10:34   #6
ZakochanaZabka
Zadomowienie
 
Avatar ZakochanaZabka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 384
Dot.: Impreza dla druhen i drużbów

.
__________________
25.06.2010
07.08.2013
03.09.2016

Edytowane przez ZakochanaZabka
Czas edycji: 2015-07-20 o 15:58
ZakochanaZabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 18:00   #7
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Impreza dla druhen i drużbów

ja nie rozumiem hejtów.... fajnie ze masz zmysł organizacji, że Ci sie chce, sprawia przyjemność
moze poszukaj pracy w tym kierunku na pewno bedziesz robila to co lubisz.
a co do problemow to nie ogarniam totalnie bo masz mimo wszystko za duzo pytan... aczkolwiek podzielam pomysły
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-20, 12:53   #8
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Impreza dla druhen i drużbów

Ten wątek mi przypomniał, jak Zia wychodziła za mąż

Co do meritum:

- lepiej daruj sobie te łapacze snów, IMHO strata forsy. Osobiście wolałabym dostać jakieś ładnie wydrukowane zaproszenie bez dodatkowych kurzołapów.
- impreza dla drużbów: Ty ją organizujesz czy Twój narzeczony? Chyba Twój narzeczony mógłby lepiej trafić w gusta kolegów. Nie wyobrażam sobie szczerze mówiąc imprezy dla dorosłych facetów z eliksirami alkogholowymi itp.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 13:05   #9
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Impreza dla druhen i drużbów

Ja juz nic nie chciałam pisać, ale od kilku dni mam skojarzenia z Zia. Szczególnie, że autorka ma jeszcze więcej pomysłów.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 15:49   #10
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Impreza dla druhen i drużbów

Sama nie mam takiej inwencji twórczej i potrzeby robienia takiej imprezy, ale dlaczego od razu po przeczytaniu pierwszego posta wiedziałam, że niżej pojawi się hejt o tym, że dużo kasy, że dużo czasu, że wymyślanie? To jest takie polskie, że aż boli.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 18:54   #11
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Impreza dla druhen i drużbów

Impreza dla drużbów brzmi jak impreza urodzinowa dla góra dziesięcioletnich chłopców.
Też odpuściłabym łapacze snów, szkoda kasy, na dodatek problematyczne. Jak podoba ci się motyw łapacza snów, to kup sobie 2-3 i gdzieś zawieś.
Las to kiepskie miejsce, tam panuje spokój, Jak już chcesz coś takiego, to zrób w ogrodzie, lub gdzieś, gdzie to nie będzie przeszkadzać. Może nad jakąś rzeką lub kąpieliskiem.
Poduszki jak poduszki, chyba mogą być każde? Poszewki można uszyć z jakichś starych ubrań, narzut, zasłon, jak ci się bardzo chce.
Generalnie szkoda byłoby mi pieniędzy na coś takiego.

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Ten wątek mi przypomniał, jak Zia wychodziła za mąż
Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja juz nic nie chciałam pisać, ale od kilku dni mam skojarzenia z Zia. Szczególnie, że autorka ma jeszcze więcej pomysłów.
Zia była też tu? Myślałam, że siedziała tylko na forum gazetowym.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-20, 19:31   #12
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Impreza dla druhen i drużbów

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;52145633]Zia była też tu? Myślałam, że siedziała tylko na forum gazetowym.[/QUOTE]

Haha ale jak widać obserwatorzy Zii z gazetowego są teraz wszedzie

Swoją drogą przy organizowaniu własnego wesela przejrzałam dla beki kilka starych postów Zii i dopiero teraz widzę, jak od strony ona organizowała to wesele
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 19:48   #13
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Impreza dla druhen i drużbów

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Haha ale jak widać obserwatorzy Zii z gazetowego są teraz wszedzie

Swoją drogą przy organizowaniu własnego wesela przejrzałam dla beki kilka starych postów Zii i dopiero teraz widzę, jak od strony ona organizowała to wesele
Ja zasadniczo siedzę na innym forum gazetowym, ale wchodziłam tam czasem dla beki Mnie zawsze śmieszyły te jej teksty, że ich miłość zwycięża. Jakby ten jej facet przeszedł z różą w zębach przynajmniej pół świata, jak ten Niemiec w filmie "Jeniec: jak daleko nogi poniosą"
Wszystko sobie prawie zorganizowała, a pod koniec stwierdziła, że jednak kościelny nie bardzo O.o
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 19:55   #14
Valmai
Rozeznanie
 
Avatar Valmai
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 792
Dot.: Impreza dla druhen i drużbów

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi. Już w miarę ogarnęłam wszystko.
Pomysł rzeczywiście może wydawać się "zhamerykanizowany" bo jest zaczerpnięty z pinteresta i zdjęć takiej imprezy z jakiegoś amerykańskiego bloga. Jednak moim zdaniem zachodnie nie znaczy złe, przekonałam się zresztą o tym jak koleżanka poprosiła nas o organizacje baby shower, wyszło tak fajnie, że teraz wszystkie dziewczyny z rodziny i otoczenia chcą też.


Łapacze snów już zrobione i rozdane(wiadomo, że jakbym chciała je kupić to by wyszło drogo, ale zrobienie ich, kosztowało mnie kilka złotych za sznurek), oczywiście nie wyszły idealnie ale za to są kolorowe.


Co do kosztów, to oczywiście są, ale ponieważ chcemy je minimalizować, to głównym kosztem jest czas, który poświęcimy na organizacje. Tylko ja tym razem postanowiłam dać sobie odrobinę luksusu i nie stać przy garach. A i w sumie jak policzyłam składniki i koszty, które przynosi gotowanie to catering wyszedł porównywalnie. Także dziewczęta radzę najpierw sprawdzić a potem hejtować. Nie zawsze żeby zrobić fajną imprezę potrzebny jest wypchany portfel przeważnie wystarczy dobry pomysł czy inspiracja, trochę czasu i zdolności organizacyjnych. :P

Łapacze snów już zrobione i rozdane(wiadomo, że jakbym chciała je kupić to by wyszło drogo, ale zrobienie ich, kosztowało mnie kilka złotych za sznurek), oczywiście nie wyszły idealnie ale za to są kolorowe.
__________________
The game is... something

All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?
Valmai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-21 20:55:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.