Moja opinia na temat pana Tuska... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-16, 08:44   #1
magda_madzia
Raczkowanie
 
Avatar magda_madzia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 305

Moja opinia na temat pana Tuska...


Wiecie co, ogladalam wczoraj program Kuby Wojewodzkiego, w ktorym goscil Donald Tusk z synem. I tak niby nie znam sie na polityce, a le naprawde mysle ze Polacy zrobili wieeelki blad wybierajac na prezydenta jego przeciwnika. Pan Tusk jest milym, usmiechnietym i sympatycznym czlowiekiem, daje sobie "palca obciac" ze rowniez uczciwym. A ten Kaczynski...? Wiecznie naburmuszony, bez usmiechu, nie potrafi sie normalnie wypowiedziec i na kilometr widac ze cos kreci. A wy jakie macie zdanie na ten temat? Bo ja mam takie jak Wojewodzki: "teraz ludzie patrzcie i placzcie, jakiego mogliscie miec fajnego prezydenta".
magda_madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 08:53   #2
the magus
Wtajemniczenie
 
Avatar the magus
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 558
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Cytat:
Napisane przez magda_madzia
Wiecie co, ogladalam wczoraj program Kuby Wojewodzkiego, w ktorym goscil Donald Tusk z synem. I tak niby nie znam sie na polityce, a le naprawde mysle ze Polacy zrobili wieeelki blad wybierajac na prezydenta jego przeciwnika. Pan Tusk jest milym, usmiechnietym i sympatycznym czlowiekiem, daje sobie "palca obciac" ze rowniez uczciwym. A ten Kaczynski...? Wiecznie naburmuszony, bez usmiechu, nie potrafi sie normalnie wypowiedziec i na kilometr widac ze cos kreci. A wy jakie macie zdanie na ten temat? Bo ja mam takie jak Wojewodzki: "teraz ludzie patrzcie i placzcie, jakiego mogliscie miec fajnego prezydenta".
zgadzam się kaczyński jest tragiczny
the magus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 08:53   #3
mitusia
Rozeznanie
 
Avatar mitusia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: woj.opolskie / woj.dolnoslaskie
Wiadomości: 640
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Cytat:
Napisane przez magda_madzia
Wojewodzki: "teraz ludzie patrzcie i placzcie, jakiego mogliscie miec fajnego prezydenta".
dokladnie zgadzam sie z tym co powiedzial Kuba tyle czasu minelo a ja dalej nie moge przebolec kto wybral takiego prezydenta
__________________

(\__/)
(O.o )
(> < )
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
mitusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 08:58   #4
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Co prawda, to prawda. Ja tam byłam od początku za Tuskiem, ale prawa wyborczego jeszcze nie mam, więc klapa. Nie chcę tu teraz osądzać, że z Kaczyńskim będzie źle i w ogóle. To się dopiero okaże, więc nie bądźmy pesymistami. Co się stało, to się nie ostanie. Jeśli Kaczyński nas zawiedzie (a miejmy nadzieję, że się tak nie stanie), to w następnych wyborach nikt już na niego nie zagłosuje. Choć ciągle jest ten niedosyt, że w ubiegłym roku nie wygrał Tusk...

Co do programu Kuby, oglądałam, oglądałam. Bardzo sympatyczny odcinek, nie to co z Dodą. W niektórych momentach to się tak uśmiałam, że hej. Pan Tusk zrobił na mnie miłe wrażenie, miły człowiek z poczuciem humoru. Jego syn również bardzo sympatyczny.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 08:58   #5
magda_madzia
Raczkowanie
 
Avatar magda_madzia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 305
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

No ja mam tylko taka cichutka nadzieje ze za te 5 lat pan Tusk rowniez zdecyduje sie kandydowac i Polacy wkoncu przejrza na oczy. Moze sie wkoncu cos w tej Polsce zmieni, a ja bede wtedy "wkraczac" w dorosle zycie, i a noz bede miala zapewniony lepszy start... I sie bardzo ciesze ze sie ze mna zgadzacie. Pozdrawiam wizazanki i oczywiscie pana Tuska.
magda_madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 09:04   #6
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

chyba wiekszosc Wizazanek sie zgadza z ta opinia (wnioskuje po wypowiedziach powyborczych na forum )
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 09:09   #7
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Cytat:
Napisane przez lain
chyba wiekszosc Wizazanek sie zgadza z ta opinia (wnioskuje po wypowiedziach powyborczych na forum )
Oj działo się wtedy, działo na naszym forum
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-16, 09:15   #8
the magus
Wtajemniczenie
 
Avatar the magus
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 558
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Cytat:
Napisane przez paula007
Jeśli Kaczyński nas zawiedzie (a miejmy nadzieję, że się tak nie stanie)
paula, on już nas zawiódł. wystarczy spojrzeć co się dzieje w sejmie. albo jak pan prezydent wybiera sobie sojuszników, żeby tylko ustawy jego partii zostały zaakceptowane... ten facet to jeden wielki gracz
the magus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 09:27   #9
EwUnia_
Raczkowanie
 
Avatar EwUnia_
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 92
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Nie ma co jeszcze przesadzac sprawy ... Może wszystko się ułoży i bedzie tak jak należy a jak nie to zgadzam sie z paula007 , że nastepnym razem nikt go jush najwyzej nie wybierze ;]
EwUnia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 09:48   #10
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Mi również podobał się ten odcinek A widziałyście Marka Borowskiego u Kuby? Też mi się podobało i Pan Borowski również sprawiał wrażenie człowieka sympatecznego no ale cóż..... jak to się teraz mówi... Moher jest dżezi
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 09:53   #11
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Ja rowniez nie trawie Kaczynskiego ... tfuuu ... obu Kaczynskich ...
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-16, 10:00   #12
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Natknelam sie wczoraj przypadkiem na ten program i troche obejrzalam. Mam identyczne zdanie jak wy.
Nadal nie moge przebolec ze Polacy dokonali innego wyboru i że inny czlowiek jest naszym prezydentem.
Wielka szkoda . Ogromna.

I nawet Wojewodzki byl wyjatkowo miły . Ogolnie sympatyczny program z sympatycznym czlowiekiem
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 10:04   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

ja wyjątkowo tez oglądałam ,super facet ,syn troche mało rozgarnięty jak na dziennikarza.
kuba jednak nie z wszytskich drwi ,robi to tylko osobom ktorych nie lubi i ktorzy sobie na to pozwalaja.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 10:20   #14
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Jestem tego samego zdania, co Wy Nie mogę się przyzwyczaić i chyba się nie przyzwyczaje do obecnego prezydenta.
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 10:29   #15
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Nie trawie Tuska, ma fałszywy rozbiegany wzrok, ja sobie dam rękę uciąć, że nie jest uczciwym człowiekiem i Polska by niewiele zyskała przy takim prezydecie. Kaczki zresztą też nie trawie, beznadziejny buc. Zawsze sie dziewiłam dlaczego tak tyrają jego żone, przciez ona przy nim i tak wygląda jak krolewna
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 10:32   #16
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Cytat:
Napisane przez paula007
Co prawda, to prawda. Ja tam byłam od początku za Tuskiem, ale prawa wyborczego jeszcze nie mam, więc klapa. Nie chcę tu teraz osądzać, że z Kaczyńskim będzie źle i w ogóle. To się dopiero okaże, więc nie bądźmy pesymistami. Co się stało, to się nie ostanie. Jeśli Kaczyński nas zawiedzie (a miejmy nadzieję, że się tak nie stanie), to w następnych wyborach nikt już na niego nie zagłosuje. Choć ciągle jest ten niedosyt, że w ubiegłym roku nie wygrał Tusk...

Co do programu Kuby, oglądałam, oglądałam. Bardzo sympatyczny odcinek, nie to co z Dodą. W niektórych momentach to się tak uśmiałam, że hej. Pan Tusk zrobił na mnie miłe wrażenie, miły człowiek z poczuciem humoru. Jego syn również bardzo sympatyczny.
Zgadzam sie prawie co do słowa Jedyna różnica ta taka, ze ja prawo wyborcze mam od ładnych kilku latek i ze głosowałam na Tuska. W innych programach, np. Teraz My, Tusk również wypada bardzo pozytywnie. A nasz Pan Prezydent mnie osobiście juz zawodzi, jego działania również, ale to było do przewidzenia...
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 10:34   #17
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Tusk jest super facetem! Przynajmniej ja taz uwazam. Szkoda, ze nie wygral wyborow...
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 10:43   #18
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Też byłam, jestem i będę za Tuskiem
__________________

cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 10:48   #19
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Ja tez byłam od poczatku za Tuskiem. Szkoda ze to nie on jest prezydentem.
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-16, 11:49   #20
X-Pose passion Girl
Zadomowienie
 
Avatar X-Pose passion Girl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 079
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Wytłumaczcie mi jedną rzecz. Skoro wszyscy twierdzą, że popierają Tuska i nie trawią Kaczyńskiego, to jakim cudem pan Lech wygrał wybory???
Szczerze mówiąc wszyscy ludzie, których znam i którzy głosowali wybierali pana Donalda na prezydenta, a teraz sami zachodzą w głowę jak w takiej sytuacji mogło dojść do takich wyników.... Jekie jest Wasze zdanie na ten temat?
__________________
A w życiu ciągle trzeba na coś czekać...



Nasz synek Kacperek:
X-Pose passion Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 11:52   #21
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Cytat:
Napisane przez X-Pose passion Girl
Wytłumaczcie mi jedną rzecz. Skoro wszyscy twierdzą, że popierają Tuska i nie trawią Kaczyńskiego, to jakim cudem pan Lech wygrał wybory???
Szczerze mówiąc wszyscy ludzie, których znam i którzy głosowali wybierali pana Donalda na prezydenta, a teraz sami zachodzą w głowę jak w takiej sytuacji mogło dojść do takich wyników.... Jekie jest Wasze zdanie na ten temat?
moherowe beret maja net tylko na strony tv trwam i radia maryja ,nie wchodza na wizaz

powaznie ,od razu po wyborach stwierdzilam to samo ,skoro wszyty za tuskiem to dlaczego wygrał kaczor?
za rok okaze sie ze wszytscy ,cal polska glosowałą na tuska:-/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 11:52   #22
the magus
Wtajemniczenie
 
Avatar the magus
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 558
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Cytat:
Napisane przez X-Pose passion Girl
Wytłumaczcie mi jedną rzecz. Skoro wszyscy twierdzą, że popierają Tuska i nie trawią Kaczyńskiego, to jakim cudem pan Lech wygrał wybory???
Szczerze mówiąc wszyscy ludzie, których znam i którzy głosowali wybierali pana Donalda na prezydenta, a teraz sami zachodzą w głowę jak w takiej sytuacji mogło dojść do takich wyników.... Jekie jest Wasze zdanie na ten temat?
a osoby, które popierają leppera i innych komuchów? to oni poszli głosować na kaczorka. taki naród
the magus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 11:54   #23
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Cytat:
Napisane przez X-Pose passion Girl
Wytłumaczcie mi jedną rzecz. Skoro wszyscy twierdzą, że popierają Tuska i nie trawią Kaczyńskiego, to jakim cudem pan Lech wygrał wybory???
Szczerze mówiąc wszyscy ludzie, których znam i którzy głosowali wybierali pana Donalda na prezydenta, a teraz sami zachodzą w głowę jak w takiej sytuacji mogło dojść do takich wyników.... Jekie jest Wasze zdanie na ten temat?
Nie wszyscy twierdzą, ze popierają Tuska, uwierz Tusk ma wielu przeciwników, niekoniecznie chcących sie wypowiadać w tym wątku. ja osobiscie nie cierpie ani Kaczora, ani Donalda, wiec na 2 ture wyborów w ogole nie poszłam.
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 11:55   #24
magda_madzia
Raczkowanie
 
Avatar magda_madzia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 305
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Masz racje, jest to bardzo bardzo dziwne, tez o tym myslalam. Przeciez pan Tusk mial ogromne poparcie w sondazach przedwyborczych, z duza przewaga wyprzedzal Kaczynskiego, az tu nagle wszyscy ktorych znam i ktorzy glosowali na Tuska doznali szoku! Ciekawa jestem jak to mozliwe. Co niby takiego dokonal Kaczynski ze tyle ludzi w ostatniej chwili zmienilo zdanie. Zadnego fenomenu sobie nie przypominam. Naprawde dziwna sprawa...
magda_madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 11:59   #25
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Cytat:
Napisane przez the magus
a osoby, które popierają leppera i innych komuchów? to oni poszli głosować na kaczorka. taki naród
Nie znosze leppera, ani radia maryja- to tak w drodze wyjasnienia. a ty wyrarzając takią ostrą opinie potwierdzasz tylko moje przekonianie jaki elektorat mial pan Tusk.
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 12:00   #26
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Cytat:
Napisane przez magda_madzia
Masz racje, jest to bardzo bardzo dziwne, tez o tym myslalam. Przeciez pan Tusk mial ogromne poparcie w sondazach przedwyborczych, z duza przewaga wyprzedzal Kaczynskiego, az tu nagle wszyscy ktorych znam i ktorzy glosowali na Tuska doznali szoku! Ciekawa jestem jak to mozliwe. Co niby takiego dokonal Kaczynski ze tyle ludzi w ostatniej chwili zmienilo zdanie. Zadnego fenomenu sobie nie przypominam. Naprawde dziwna sprawa...
Sadaze przedwyborcze to zwykła forma manipulowania ludzmi...
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 12:01   #27
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

juz nic nie pisze, bo pewnie zaraz mi sie oberwie
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 12:10   #28
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Cytat:
Napisane przez the magus
a osoby, które popierają leppera i innych komuchów? to oni poszli głosować na kaczorka. taki naród

wypadaloby dodac ze ciemny narod ;/
to bylo niestety do przewidzenia
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 12:11   #29
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

Wiedziałam, że taki wątek powstanie Oglądałam wczoraj Kubę i myślałam, że albo ja albo ktoś na bank go założą

Wyjątkowo fajny odcinek Zgadzam się z Paulą78 - syn taki trochę nie teges klimatu nie czuł Ale ogólnie było ok.

Ostatnie słowa Kuby mam dzis w opisie na gg
A najbardziej śmiałam się zaraz po programie - kiedy wyobraziłam sobie Kaczora na miejscu Tuska w programie
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 12:14   #30
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Moja opinia na temat pana Tuska...

ja tez bylam za kandydatura Pana Tuska, i bylam bardzo zaskoczona wyborem spoleczenstwa, widac jednak nieposzlo wielu wyborcow , ktorzy moze i chcieli ale i nie chcieli , i dlatego tak sie stalo.
no coz nasz narod taki jest troche pzrewrotny troche niezdecydowany ale tez zrezygnowany , bo nie dzieje za wiele dobrego wlasciwie nic dobrego sie nie dzieje.... kazdy rzad tylko obiecuje i na tym koniec sobie obiecanki napewno spelniaja
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.