Io ball. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-30, 10:33   #1
mała.mała
Raczkowanie
 
Avatar mała.mała
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: świat, w którym się zaplątałam
Wiadomości: 216

Io ball.


Czy któraś z Was chodzi na zajęcia/ ćwiczy Io ball? Jestem ciekawa, jakie są Wasze wrażenia. Jak wygląda rozgrzewka?


_________________________ __
nie znalazałam podobnego wątku, ale jeśli takowy istnieje - proszę o przeniesienie. :P
__________________
@^&#!@)$(@!*~_
mała.mała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 20:16   #2
martinem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Io ball.

Witaj,

Ja uczęszczałam na te zajęcia kilka miesięcy i w mojej opinii te zajęcia są idealne dla każdego. Miałam kontuzje mięśni w okolicach rwy kulszowej, również w wypadku uszkodziłam sobie mięśnie, więzadła i ścięgna w okolicy lędźwiowej kręgosłupa, z tego względu nie mogę wykonywać wszystkich ćwiczeń czy ruchów bo moje kontuzje po prostu fizycznie na to nie pozwalają, natomiast Io ball to połączenie aerobiku, ćwiczeń wzmacniających oraz rehabilitacji. Na tej małej stosunkowo piłeczce można wykonać każde niemalże ćwiczenie, wzmacniają one wszystkie mięśnie. Niesamowite były dla mnie te zajęcia, zawsze byłam zmachana i wymordowana, ale czułam się po nich świetnie, nigdy nic sobie nie naciągnęłam, żadnej krzywdy sobie nie zrobiłam, co miało miejsce na zajęciach z yogi...
Polecam z czystym sumieniem, super wzmacniają mięśnie pleców, brzucha, ud, ramion, no i pięknie ujędrniają piersi, a na brzuchu buduje się piękny kaloryferek, przynajmniej u mnie bardzo ładnie wyrzeźbiły się mięśnie brzucha Plecy mniej bolą, pomagają wytrzymać wielogodzinną pracę przy komputerze, poprawiają kondycję, wzmacniają.
Niestety zmieniłam miasto zamieszkania i nie ma tu klubu fitness oferującego zajęcia z Io ball, co mnie dziwi, bo tam gdzie uczęszczałam zajęcia te cieszyły się ogromną popularnością, trzeba było zapisywać się z wyprzedzeniem, wielu osobom odmawiano zapisów z uwagi na ograniczoną liczbę grupy. Ponadto wygooglałam, że szkolenie z ćwiczeń Io ball dla instruktorów fitness kosztuje zaledwie 150 zł, jest to wręcz śmieszny koszt jak na szkolenie, sama piłka kosztuje około 50 zl i to w zasadzie wszystko co jest potrzebne dla osób ćwiczących, no jeszcze mata do ćwiczeń.
Ubolewam nad brakiem sposobności uczęszczania na te zajęcia, bo są rewelacyjne.
Pierwsze dwa spotkania były ciężkie, ponieważ nie miałam kondycji, zastane mięśnie, stawy i kości, nie mogłam utrzymać się na tej piłeczce o eliptycznym kształcie, spadałam z niej, nie mogłam utrzymać równowagi ale już na kolejnych spotkaniach, owe ćwiczenia nie sprawiały trudności, trzymałam równowagę i byłam w stanie wykonać każde ćwiczenie,
Zajęcia zaczynały się rozgrzewką, 8 powtórzeń po 3 serie, następnie przechodziło się do pozycji leżącej lub klęczącej i te ćwiczenia były zdecydowanie najtrudniejsze, na koniec była krótka relaksacja,wyciszenie i uspokojenie organizmu.

Mam nadzieję, że do tej pory wypróbowałaś sama te zajęcia, bo warto.

Pozdrawiam,
Martyna
martinem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 11:43   #3
arnetka111
Raczkowanie
 
Avatar arnetka111
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 69
Dot.: Io ball.

Hm... brzmi dość ciekawie, przyznam że nigdy o czymś takim nie słyszałam, chociaż z drugiej strony ostrożnie podchodzę do takich nowości.
arnetka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.