Wynajem mieszkania a zwierzęta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-31, 22:41   #1
Smok w paski
Raczkowanie
 
Avatar Smok w paski
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 36

Wynajem mieszkania a zwierzęta


Mam pytanie do wszystkich wizażanek które wynajmują mieszkanie, a posiadają zwierzaki.
Długo szukałyście? Czy płacicie "normalną" cenę czy też np więcej z racji posiadania zwierząt?
Obecnie szukam mieszkania i jestem już lekko podłamana I zastanawiam się, czy to tylko mój problem i nieudolnie szukam
Smok w paski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 22:46   #2
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Na gumtree jest opcja do zaznaczenia, że wynajmujący zgadza się na zwierzęta. Jakie masz zwierzaki? Mi znalezienie mieszkania z psem nie zajmowało dłużej niż tydzień, ale miałam małego psa. Koleżanka ma labradora i było nieco gorzej, ale też się udawało z tym że w dużym mieście.
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 22:57   #3
Smok w paski
Raczkowanie
 
Avatar Smok w paski
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 36
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Myślę, że jakbym miała jedno, tobym znalazła bez problemu. Albo chociaż jeden gatunek
Mam 4 króliki, 2 szynszyle i 3 koty Szukam ze znajomą, która ma 2 sympatyczne szczury i chomika, więc już totalny odjazd
Smok w paski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 23:12   #4
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

No to masz odpowiedź może być ciężko ale nie poddawajcie się, musicie trafić w końcu na kogoś kto lubi zwierzęta albo któremu wszystko jedno kto mieszka w mieszkaniu najgorsi są pod tym względem ludzie, którzy traktują wynajem mieszkania jako źródło (podstawowego) zarobku, bo uznają że zwierzaki zdewastują mieszkanie
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 08:11   #5
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez phony Pokaż wiadomość
No to masz odpowiedź może być ciężko ale nie poddawajcie się, musicie trafić w końcu na kogoś kto lubi zwierzęta albo któremu wszystko jedno kto mieszka w mieszkaniu najgorsi są pod tym względem ludzie, którzy traktują wynajem mieszkania jako źródło (podstawowego) zarobku, bo uznają że zwierzaki zdewastują mieszkanie
No prawda jest taka, że jednak trochę dewastują, bądźmy szczerzy. Mam papugę i nie miałam problemu ze znalezieniem mieszkania ale wiem jak ludzie reagują na koty i większe psy. Obdrapane tapety, panele. No niestety, na to trzeba się nastawić mając tyle zwierzaków. Z jednym z reguły nie robią problemów. A teraz pomyśl jak jednocześnie zaczną biegać te wszystkie króliki, szynszyle i koty
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 16:22   #6
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No prawda jest taka, że jednak trochę dewastują, bądźmy szczerzy. Mam papugę i nie miałam problemu ze znalezieniem mieszkania ale wiem jak ludzie reagują na koty i większe psy. Obdrapane tapety, panele. No niestety, na to trzeba się nastawić mając tyle zwierzaków. Z jednym z reguły nie robią problemów. A teraz pomyśl jak jednocześnie zaczną biegać te wszystkie króliki, szynszyle i koty
Wszystko zależy od konkretnego psa i człowieka ja zawsze słyszałam że wynajmujący jest w szoku- ani śladu obecności psa poza smyczą i miskami. Bardzo dbałam o mieszkania, które wynajmowałam. Obowiązkowe odkurzanie co kilka dni, mycie podłóg, wzywanie kilka razy w roku ekipy do prania dywanów i tapczanów, żeby nie było psich kłaków i brudu, regularne wietrzenie mieszkania, odświeżacze do powietrza itd jak mi pies raz po spacerze skoczył ubłoconymi łapami na ścianę to też przed wyprowadzką pomalowałam pokój, żeby nie było widać, a mogłam to zlać bo w końcu właściciel miał moją kaucję.

No ale niestety większość ludzi to brudasy, którym wszystko jedno co się dzieje w mieszkaniu "bo nie ich" albo "bo to normalne że pies brudzi"


Taka ilość zwierząt to jednak rzeczywiście sporo. Nie chcę oczywiście nikomu niczego zarzucać, ale mam wrażenie, że gdy ktoś ma tyle zwierzaków to siłą rzeczy jest przyzwyczajony do syfu który robią i to co jedną osobę nie posiadającą zwierząt albo jedno, no góra dwa doprowadzałoby do szału, właściciela wielu zwierząt w ogóle nie obejdzie.

No i ja osobiście mam wrażenie, że jednak te futerkowe maluchy mocno czuć w mieszkaniu nawet gdy regularnie się im wymienia ściółkę itd. Tak samo mam z kotami- zawsze jak wchodzę do kogoś do mieszkania to jestem w stanie ocenić na wejściu czy mieszka w nim kot. Do tej pory tylko raz udało się jednej osobie mnie zaskoczyć i to wielką jak dla mnie ilością kotów (4), których nie było zupełnie czuć. Ale ich właścicielka była pedantką z wielkim fiziem dotyczącym sprzątania, podobno sprzątała co drugi dzień i to tak porządnie
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 10:45   #7
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Ja mam kota i jedynym problemem, na jaki natknelam sie pdczas szukania mieszkania, byla alergia jednej z potencjalnych wspollokatorek.
Smieszy mnie tez troche podejscie mojej obecnej wspollokatorki - mam w pokoju dwa fotele nalezace do wlascicielki mieszkania, jej na nich nie zalezy i powiedziala, ze moge je nawet wystawic na smietnik jak mi przeszkadzaja, a dziewczyna z ktora mieszkam panikuje, jak kot probuje sie o bie przeciagac, bez drapania pazurkami. Pomijajac juz brak zainteresowania wlascicielki tymi fotelami, to jeszcze ich pokrycia sa utkane z jakiejgos dziewnego materialu i jest to ak brzydkie, ze tych zadrapan i tak nie byloby widac...
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-08, 14:49   #8
BestSuanne1714
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 7
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Faktycznie, jeśli chodzi o wynajmowanie, a właściwie współwynajmowanie mieszkania ze współlokatorem czy współlokatorką to zwierzę może stanowić pewien problem. Z drugiej strony, jeśli chcemy wynająć coś samodzielnie to raczej nie powinien być problem.
BestSuanne1714 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 14:58   #9
why_so
Rozeznanie
 
Avatar why_so
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 925
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Mam psa, ogłoszenia "bez zwierząt" były wyjątkiem. Warszawa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
why_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 16:42   #10
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez why_so Pokaż wiadomość
Mam psa, ogłoszenia "bez zwierząt" były wyjątkiem. Warszawa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
bo w ogłoszeniach nie ma takich informacji dopiero jak dzwonisz spytać to się okazuje, że nie chcą.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 15:11   #11
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

U mnie dosyć krótko, bo jakiś tydzień. Mam psa i kota.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Smok w paski Pokaż wiadomość
Myślę, że jakbym miała jedno, tobym znalazła bez problemu. Albo chociaż jeden gatunek
Mam 4 króliki, 2 szynszyle i 3 koty Szukam ze znajomą, która ma 2 sympatyczne szczury i chomika, więc już totalny odjazd
Wszystko super. Tylko zastanów się gdzie Ty te zwierzaki pomieścisz. U mnie mieszkanie ma 60 metrów. Mamy malutkiego psa i kota. Gdybyśmy mieli jeszcze jednego zwierzaka byłoby ciężko.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-15, 15:41   #12
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez FeelingLost Pokaż wiadomość
U mnie dosyć krótko, bo jakiś tydzień. Mam psa i kota.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------



Wszystko super. Tylko zastanów się gdzie Ty te zwierzaki pomieścisz. U mnie mieszkanie ma 60 metrów. Mamy malutkiego psa i kota. Gdybyśmy mieli jeszcze jednego zwierzaka byłoby ciężko.
Nie przesadzaj. Babcia ma 60m mieszkanie i jest i pies i kot a swego czasu był i królik.
Jak jeszcze my przyjedziemy z naszym posokiem to jest już tłum ale ludzie mają w takich mieszkaniach i po 5 kotów. Ba! i w 30-metrowych tak mają.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 19:56   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

mam dużego psa i znalezienie mieszkania zazwyczaj zajmuje mi trochę czasu. z racji, że budżet nie jest z gumy, a i lokalizacja jest dla mnie ważna to niestety pierwsze lepsze mieszkanie się nie sprawdza. tak czy siak - jak dla mnie takie zoo to przegięcie, kiedy się wynajmuje mieszkanie. sama swego czasu miałam 4 duże psy na 65m2, ale to mieszkanie rodziców, więc zupełnie inna bajka.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 13:34   #14
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez phony Pokaż wiadomość
No to masz odpowiedź może być ciężko ale nie poddawajcie się, musicie trafić w końcu na kogoś kto lubi zwierzęta albo któremu wszystko jedno kto mieszka w mieszkaniu najgorsi są pod tym względem ludzie, którzy traktują wynajem mieszkania jako źródło (podstawowego) zarobku, bo uznają że zwierzaki zdewastują mieszkanie
Ile znasz osób, które wynajmują własne mieszkania, że uważasz, że stanowi to ich podstawowe źródlo zarobku?
Bo ja znam kilkanaście osób i żadna z nich tylko z tego się nie utrzymuje.
Ja również nie.

Wynajmuje mieszkanie, które kupiłam już dawno aby w nim sama mieszkać bo ma ku temu idealne warunki ( mieszkanie 70m2 z 140m2 kameralnym ogrodem), a że w międzyczasie pojawiła się możliwość kupna ziemi i budowy domu to skorzystałam, ale mieszkania nie chcę się pozbywać bo wiele pieniędzy włożyłam w jego urządzenie.
I nie życzę sobie by jakiś zwierzak mi to zniszczył.
To takie dziwne?
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 14:15   #15
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez KONICZYNKA 47 Pokaż wiadomość
Ile znasz osób, które wynajmują własne mieszkania, że uważasz, że stanowi to ich podstawowe źródlo zarobku?
Bo ja znam kilkanaście osób i żadna z nich tylko z tego się nie utrzymuje.
Ja również nie.

Wynajmuje mieszkanie, które kupiłam już dawno aby w nim sama mieszkać bo ma ku temu idealne warunki ( mieszkanie 70m2 z 140m2 kameralnym ogrodem), a że w międzyczasie pojawiła się możliwość kupna ziemi i budowy domu to skorzystałam, ale mieszkania nie chcę się pozbywać bo wiele pieniędzy włożyłam w jego urządzenie.
I nie życzę sobie by jakiś zwierzak mi to zniszczył.
To takie dziwne?
Ale o co Tobie chodzi?
tak, to jest dziwne, że trzymasz mieszkanie, w którym mieszkać nie będziesz ale jak wynajmujesz to robisz rumor, że się zniszczy. Sorry, mieszka się a nie patrzy się na mieszkanie i nawet jak bez zwierzaków, to zniszczyć mogą. Ludzie to gorsze paskudy pod tym względem niż pies czy kot. Takie to Ci najwyżej zdrapią tapetę, też mi wielka strata, można nakleić nową albo papuga (jak moja) zrobi Ci kupę na szafę, no rączki odpadną jak się wytrze
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 14:31   #16
ReKsaweryna71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 6
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Ludzie zazwyczaj nie chcą wynajmować osobom ze zwierzęciem mieszkania. Związane jest to z tym, że zwierzak może wprowadzić więcej zniszczeń. Przy następnej rozmowie zaproponuj, że w umowie najmu zaznaczysz, że wszystkie szkody wyrządzone przez pupila pokrywa w całości Twoja osoba.
ReKsaweryna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 15:14   #17
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez ReKsaweryna71 Pokaż wiadomość
Ludzie zazwyczaj nie chcą wynajmować osobom ze zwierzęciem mieszkania. Związane jest to z tym, że zwierzak może wprowadzić więcej zniszczeń. Przy następnej rozmowie zaproponuj, że w umowie najmu zaznaczysz, że wszystkie szkody wyrządzone przez pupila pokrywa w całości Twoja osoba.
Właśnie w większości nie mają z tym problemu
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 15:19   #18
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez KONICZYNKA 47 Pokaż wiadomość
Ile znasz osób, które wynajmują własne mieszkania, że uważasz, że stanowi to ich podstawowe źródlo zarobku?
Bo ja znam kilkanaście osób i żadna z nich tylko z tego się nie utrzymuje.
Ja również nie.

Wynajmuje mieszkanie, które kupiłam już dawno aby w nim sama mieszkać bo ma ku temu idealne warunki ( mieszkanie 70m2 z 140m2 kameralnym ogrodem), a że w międzyczasie pojawiła się możliwość kupna ziemi i budowy domu to skorzystałam, ale mieszkania nie chcę się pozbywać bo wiele pieniędzy włożyłam w jego urządzenie.
I nie życzę sobie by jakiś zwierzak mi to zniszczył.
To takie dziwne?
no widzisz a ja znam całą masę osób, które z wynajmowania mieszkań żyją- stanowi to ich główne źródło dochodu

twoje mieszkanie- twoje zasady, nie wiem po co mi się tłumaczysz z czegokolwiek
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 19:00   #19
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ale o co Tobie chodzi?
tak, to jest dziwne, że trzymasz mieszkanie, w którym mieszkać nie będziesz ale jak wynajmujesz to robisz rumor, że się zniszczy. Sorry, mieszka się a nie patrzy się na mieszkanie i nawet jak bez zwierzaków, to zniszczyć mogą. Ludzie to gorsze paskudy pod tym względem niż pies czy kot. Takie to Ci najwyżej zdrapią tapetę, też mi wielka strata, można nakleić nową albo papuga (jak moja) zrobi Ci kupę na szafę, no rączki odpadną jak się wytrze
A co w tym takiego dziwnego. Wiele osób nie pozbywa się mieszkań w dobrych lokalizacjach jak nie muszą.
A co do zniszczeń to nie mam tapet w mieszkaniu (i nie chcę mieć).
Pytanie co takiego może zniszczyć zwierzak świadczy o braku wyobraźni. Jedna para u mnie też takiej wyobraźni nie miała, mimo zastrzeżeń w umowie wzieła sobie 3 miesięcznego labusia. Efekt: pogryzione meble, drzwi, dywany, zdemolowany ogród itd.

Niestety największy problem to szacunek do cudzej własności.
Owszem mieszkanie służy do mieszkania, a sprzęty i inne wyposażenie zużywa się z czasem i trzeba je wymieniać, ale to nie znaczy, że po każdym lokatorze trzeba przeprowadzać generalny remont wraz z wymianą większości mebli.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-17, 19:43   #20
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez KONICZYNKA 47 Pokaż wiadomość
A co w tym takiego dziwnego. Wiele osób nie pozbywa się mieszkań w dobrych lokalizacjach jak nie muszą.
A co do zniszczeń to nie mam tapet w mieszkaniu (i nie chcę mieć).
Pytanie co takiego może zniszczyć zwierzak świadczy o braku wyobraźni. Jedna para u mnie też takiej wyobraźni nie miała, mimo zastrzeżeń w umowie wzieła sobie 3 miesięcznego labusia. Efekt: pogryzione meble, drzwi, dywany, zdemolowany ogród itd.

Niestety największy problem to szacunek do cudzej własności.
Owszem mieszkanie służy do mieszkania, a sprzęty i inne wyposażenie zużywa się z czasem i trzeba je wymieniać, ale to nie znaczy, że po każdym lokatorze trzeba przeprowadzać generalny remont wraz z wymianą większości mebli.
To nie była wina psa tylko tego, że nie umieli go ogarnąć a to dwie różne sprawy.
Brak wyobraźni? Mam zwierzęta od zawsze i jakoś nie wymieniam wszystkich mebli co pół roku mam dużego psa, rozmiarów labradora, kota, miałam chomika, królika, mam papugę. Wszystko to zawsze latało sobie luzem po mieszkaniu i jakoś tragedii nie było, nic nie było zniszczone.
Wiadomo, że się nie pozbywa mieszkania, z którego ma się kasę ale też nie wpadajmy w paranoję.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 17:18   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

lol. mój pies nie zniszczył żadnych mebli, a jedyną stratę jaką zrobił to w czasie spania zdarzało mu się przeciągać i przejechał pazurami kilka razy po ścianie. pomijając, jaka wątpliwa jakość była tych ścian, przed wyprowadzką zagipsowałam to i cały pokój odmalowałam. nawet identyczny kolor udało mi się dobrać.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 11:54   #22
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez KONICZYNKA 47 Pokaż wiadomość
A co w tym takiego dziwnego. Wiele osób nie pozbywa się mieszkań w dobrych lokalizacjach jak nie muszą.
A co do zniszczeń to nie mam tapet w mieszkaniu (i nie chcę mieć).
Pytanie co takiego może zniszczyć zwierzak świadczy o braku wyobraźni. Jedna para u mnie też takiej wyobraźni nie miała, mimo zastrzeżeń w umowie wzieła sobie 3 miesięcznego labusia. Efekt: pogryzione meble, drzwi, dywany, zdemolowany ogród itd.

Niestety największy problem to szacunek do cudzej własności.
Owszem mieszkanie służy do mieszkania, a sprzęty i inne wyposażenie zużywa się z czasem i trzeba je wymieniać, ale to nie znaczy, że po każdym lokatorze trzeba przeprowadzać generalny remont wraz z wymianą większości mebli.

Pies nie był dopilnowany.

Tutaj muszę się zgodzić, że niektórzy ludzie nie mają szacunku do mieszkania, które jest wynajmowane przez właściciela.

Moim zwierzakom też zdarza się coś zniszczyć. Kot zniszczył ,np. łóżko do spania swego czasu, bo je podrapał. Łóżko wymieniliśmy, a kotu kupiliśmy drapak. Teraz często ścinamy mu pazury i go pilnujemy żeby już nie było takich sytuacji.

Rozumiem Twoje podejście, ale ludzie również niszczą. Wystarczy wejść na sąsiedni wątek na wizażu ,,Dziwni współlokatorzy i ich nawyki'' . Tam jest mnóstwo przypadków gdzie ktoś coś zniszczył. Ostatnio przeczytałam, że osoba, która wynajmowała mieszkanie od właściciela pomalowała mu mebla w ciapki.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 12:05   #23
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Mysle ze najgorsze polaczenie to niszczacy lokator majacy zwierzeta

Z takich hitów- znajoma wynajmowala mieszkanie kobiecie z psem wielkosci owczarka niemieckiego. Nie wie co ta dziewczyna z tym psem robila, ale jak oddawala mieszkanie to na SUFICIE byly odcisniete psie lapy. Do tego wyrazila zgode na przemalowanie jednego pokoju przez ta dziewczyne, nie zastrzegla jednak gamy kolorystycznej, w ktorej moze wybierac no to laska machnela sciany na taki oczo☠☠☠ny fiolet.......DRAMAT :d
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 23:34   #24
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Swego czasu wynajmowalam swoje mieszkanie lokatorom, nie mialabym pewnie problemu ze zwierzakami po poznaniu potencjalnych lokatorow (bralabym pod uwage ogolne ogarniecie tychze), pewnie podwyzszylabym rowniez kaucje, jesli bylyby to gryzonie. Z tego prostego powodu, ze sama mialam chyba wszystkie domowe ssaki i szczerze nie zdecydowalabym sie na trzymanie zwierzakow 'klatkowych' w nie swoim mieszkaniu. Nie mowie, ze wszystkie i na pewno cos zniszcza, ale jest zawsze taka mozliwosc i pewnie balabym sie odpowiedzialnosci i stresu.
W UK jest spory problem z wynajmem, jesli masz zwierzaki. Ja mam teraz dwa koty, ale szukajac obecnego lokum mialam tylko jednego i wielu rzeczy nie bralam pod uwage. Teraz dziekuje szczesciu, ze tuz przed nasza wprowadzka, wymieniono praktycznie wszystkie podlogi na panele i ze wiele mebli musielismy kupic sami (lozko, dywany), bo ilosc futra jest niewyobrazalna i gdybym miala to wszystko odkurzac z wykladzin, to bym ze 4h musiala poswiecic. I tak bedziemy musieli zamowic czyszczenie na koniec, bo przeciez moga tu pozniej mieszkac dzieci/ludzie z alergia!
Ktos wspomnial wyzej, ze zwierzaki czuc - juz pomijam kuwetki/klatki, ale co, jesli zdarzy sie gdzies na podloge (wykladzine), sciane, meble? Nie kazdy wlasciciel zwierzaka sie przejmuje zalatwiajacym sie na parkiet kotem, u szczurkow i mniejszych pupili jest jeszcze gorzej.
(Moich kotow nie czuc - wiele osob jest zaskoczonych, ze mamy w ogole koty, bo uzywamy dobrego zwirku, dobrej karmy, a zwierzaki sa zdrowe. To nie jest, wbrew pozorom, kwestia tylko czestego sprzatania).
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 08:15   #25
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Swego czasu wynajmowalam swoje mieszkanie lokatorom, nie mialabym pewnie problemu ze zwierzakami po poznaniu potencjalnych lokatorow (bralabym pod uwage ogolne ogarniecie tychze), pewnie podwyzszylabym rowniez kaucje, jesli bylyby to gryzonie. Z tego prostego powodu, ze sama mialam chyba wszystkie domowe ssaki i szczerze nie zdecydowalabym sie na trzymanie zwierzakow 'klatkowych' w nie swoim mieszkaniu. Nie mowie, ze wszystkie i na pewno cos zniszcza, ale jest zawsze taka mozliwosc i pewnie balabym sie odpowiedzialnosci i stresu.
W UK jest spory problem z wynajmem, jesli masz zwierzaki. Ja mam teraz dwa koty, ale szukajac obecnego lokum mialam tylko jednego i wielu rzeczy nie bralam pod uwage. Teraz dziekuje szczesciu, ze tuz przed nasza wprowadzka, wymieniono praktycznie wszystkie podlogi na panele i ze wiele mebli musielismy kupic sami (lozko, dywany), bo ilosc futra jest niewyobrazalna i gdybym miala to wszystko odkurzac z wykladzin, to bym ze 4h musiala poswiecic. I tak bedziemy musieli zamowic czyszczenie na koniec, bo przeciez moga tu pozniej mieszkac dzieci/ludzie z alergia!
Ktos wspomnial wyzej, ze zwierzaki czuc - juz pomijam kuwetki/klatki, ale co, jesli zdarzy sie gdzies na podloge (wykladzine), sciane, meble? Nie kazdy wlasciciel zwierzaka sie przejmuje zalatwiajacym sie na parkiet kotem, u szczurkow i mniejszych pupili jest jeszcze gorzej.
(Moich kotow nie czuc - wiele osob jest zaskoczonych, ze mamy w ogole koty, bo uzywamy dobrego zwirku, dobrej karmy, a zwierzaki sa zdrowe. To nie jest, wbrew pozorom, kwestia tylko czestego sprzatania).
Btw. czyszczenie mieszkania z kłaków nic nie da. Alergeny utrzymują się przez lata, nawet jak wysprzątasz mieszkanie to potencjalny alergik może źle się w nim czuć. To nie znika od pstryknięcia palcami, nie sama sierść powoduje alergię.
Jestem alergikiem i odczuwałam obecność świnki morskiej nawet w 3 miesiące po jej wyprowadzce i generalnym sprzątaniu i praniu mebli i wykładzin. Nie mówiąc o tym, że najmniejszy kontakt z tym stworzeniem to dla mnie ataki astmy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 22:05   #26
Karinchan
Raczkowanie
 
Avatar Karinchan
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Szukaj przede wszystkim pustych pokoi. Jeśli zwierzak coś zniszczy to będą to Twoje rzeczy
Karinchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 17:18   #27
Grazynaxyz2660
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 6
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Nie, my nie mieliśmy takiego problemu... całe szczęście, bo wiem, że moi znajomi wynajęli teraz nowe, większe mieszkanie i musieli swojego psa oddać po 10 latach do cioci... To jest jakaś totalna porażka!!!!! My byśmy w życiu na taki układ się nie zgodzili...:-(((!!!
Grazynaxyz2660 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 17:34   #28
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez Grazynaxyz2660 Pokaż wiadomość
Nie, my nie mieliśmy takiego problemu... całe szczęście, bo wiem, że moi znajomi wynajęli teraz nowe, większe mieszkanie i musieli swojego psa oddać po 10 latach do cioci... To jest jakaś totalna porażka!!!!! My byśmy w życiu na taki układ się nie zgodzili...:-(((!!!
Wcale nie musieli akurat tego mieszkania wynająć. Zwyczajne dupki, którym bardziej leży większe, wygodniejsze mieszkanie niż ukochany pies.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 18:29   #29
martyna_tina
Bang Bang Bang
 
Avatar martyna_tina
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 646
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez Grazynaxyz2660 Pokaż wiadomość
Nie, my nie mieliśmy takiego problemu... całe szczęście, bo wiem, że moi znajomi wynajęli teraz nowe, większe mieszkanie i musieli swojego psa oddać po 10 latach do cioci... To jest jakaś totalna porażka!!!!! My byśmy w życiu na taki układ się nie zgodzili...:-(((!!!
Nie rozumiem... Ktoś ich zmuszał, groził śmiercią i przypalał żywym ogniem, że musieli psa oddać? Przez 10 lat jakoś żyli w jednym mieszkaniu z tym zwierzakiem i co, nagle zrobiło się za ciasno? Nie pojmuję jak można oddać swojego przyjaciela (nawet rodzinie), bo zachciało się nowego mieszkanka.

W temacie: w moim mieście jest niestety problem z wynajęciem mieszkania gdy ma się psa. W wielu ogłoszeniach od razu zaznaczone jest, że nie ma możliwości wynajmu ze zwierzakiem. Nie są też rzadkością oferty, gdzie wszystko pięknie i ładnie, ale ewentualny piesek to wielkości max jamnika
Mieliśmy w końcu szczęście trafić na bardzo fajnych, starszych ludzi, którzy nie robili nam z faktu posiadania dużego psa żadnego problemu. Podczas pierwszej rozmowy zdziwili się, że jest aż taki problem ze znalezieniem mieszkania. Facet powiedział jasno, że nie rozumie o co te nerwy - w końcu jeżeli pies coś zniszczy, to po prostu my będziemy musieli to naprawić (a i od czego jest kaucja).

Swoją drogą - nie wiem o co chodzi z tym podejściem: mały pies TAK, duży pies NIE Ludzie chyba nie zdają sobie sprawy jaki armagedon potrafi urządzić niejedno takie maleństwo
__________________
CBT

Wymiana zapachowa
martyna_tina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 19:12   #30
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Wynajem mieszkania a zwierzęta

Cytat:
Napisane przez KONICZYNKA 47 Pokaż wiadomość
A co w tym takiego dziwnego. Wiele osób nie pozbywa się mieszkań w dobrych lokalizacjach jak nie muszą.
A co do zniszczeń to nie mam tapet w mieszkaniu (i nie chcę mieć).
Pytanie co takiego może zniszczyć zwierzak świadczy o braku wyobraźni. Jedna para u mnie też takiej wyobraźni nie miała, mimo zastrzeżeń w umowie wzieła sobie 3 miesięcznego labusia. Efekt: pogryzione meble, drzwi, dywany, zdemolowany ogród itd.

Niestety największy problem to szacunek do cudzej własności.
Owszem mieszkanie służy do mieszkania, a sprzęty i inne wyposażenie zużywa się z czasem i trzeba je wymieniać, ale to nie znaczy, że po każdym lokatorze trzeba przeprowadzać generalny remont wraz z wymianą większości mebli.
To obciazasz kosztami lokatorow i po sprawie. Co za problem sporzadzic spis zniszczen zaraz po wprowadzeniu sie. Ludzie sraja zarem przy wynajmie ze zwierzeciem, ze szok. W czym taki problem? Mozna trafic na ludzi niszczycieli i brudasow, ktorzy nie maja zwierzat.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-14 09:44:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.