Nasze zycie w Ameryce... - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-16, 12:18   #4321
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Ja również mam pytanie przepraszam ze tak Wam tu sie bezczelnie wbijam > Otóz lece pod koniec czerwca na wakacje do Nowego Jorku i nie wiem co wziąć ze sobą chodzi mi o ubrania. Jakie buty? Czy brac jakies cieplejsze rzeczy czy same krótkie?
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 14:38   #4322
ilej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

ja byłam w NYC 3 lata w lipcu temu i było bardzo ciepło. Ogólnie tam jest cieplej niż w PL latem (tak mi się zdaje )
ilej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 03:55   #4323
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez Karolina_I Pokaż wiadomość
hej
chcialam zapytac jak zalatwilyscie sobie wizy na staly pobyt?
(jestem nowa nie bardzo sie orientuje a bardzo chcialabym wyjechac do USA)
Pozdrawiam
Na dzień dzisiejszy opcji nie masz zbyt wiele - jako fachowiec w swojej dziedzinie bądź osoba wybitna możesz otrzymać zieloną kartę lub będąc sponsorowana przez najbliższą rodzinę - męża obywatela, rodziców, itp. Poczytaj sobie o procesie sponsorowania do zielonej karty.
Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Ja również mam pytanie przepraszam ze tak Wam tu sie bezczelnie wbijam > Otóz lece pod koniec czerwca na wakacje do Nowego Jorku i nie wiem co wziąć ze sobą chodzi mi o ubrania. Jakie buty? Czy brac jakies cieplejsze rzeczy czy same krótkie?
Generalnie latem w NYC idzie się ugotować. Jasne, że na wszelki wypadek należy wziąć pojedyncze cieplejsze sztuki, ale równie dobrze możesz w takowe zainwestować na miejscu - ciuchy są stosunkowo tanie.

Edytowane przez whoaboa
Czas edycji: 2010-06-17 o 04:00
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 17:00   #4324
malwicha
Zadomowienie
 
Avatar malwicha
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Jelenia Góra / 3miasto
Wiadomości: 1 016
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cześć dziewczyny.Mam do was pytanko może się orientujecie.Jakiś czas temu pisałam do ambasady w tej sprawie ale nikt mi nie odpowiedział. O ile się orientuję to przy wypełnianiu dokumentów o zieloną kartę trzeba wpisać osobę która ma mnie sponsorować..

Co w przypadku,gdy osoba ta nie mieszka w stanach i nie pracuje?Chodzi mi o to,że mój chłopak ma podwujne obywatelstwo Polskie i Amerykańskie.Za rok kończy studia,bierzemy ślub i zmykamy do stanów.I właśnie chodzi o to,że w zasadzie on obecnie w stanach nie mieszka ani też nie będzie mnie sponsorował...Zameldowany jest tylko w Polsce.
Orientuje się któraś z was czy w takiej sytuacji cały proces jest taki sam poprostu nie wpisuje się sponsora czy poprostu wpisuje jego mimo iż nie mieszka w Stanach i nie pracuje czy jak to wygląda?

Będę wdzięczna za każdą informację .
__________________
Perfect boyfriend doesn't drink, doesn't smoke, doesn't cheat on his girlfriend....doesn't exist....

Edytowane przez malwicha
Czas edycji: 2010-06-18 o 17:02
malwicha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 18:15   #4325
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez malwicha Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.Mam do was pytanko może się orientujecie.Jakiś czas temu pisałam do ambasady w tej sprawie ale nikt mi nie odpowiedział. O ile się orientuję to przy wypełnianiu dokumentów o zieloną kartę trzeba wpisać osobę która ma mnie sponsorować..

Co w przypadku,gdy osoba ta nie mieszka w stanach i nie pracuje?Chodzi mi o to,że mój chłopak ma podwujne obywatelstwo Polskie i Amerykańskie.Za rok kończy studia,bierzemy ślub i zmykamy do stanów.I właśnie chodzi o to,że w zasadzie on obecnie w stanach nie mieszka ani też nie będzie mnie sponsorował...Zameldowany jest tylko w Polsce.
Orientuje się któraś z was czy w takiej sytuacji cały proces jest taki sam poprostu nie wpisuje się sponsora czy poprostu wpisuje jego mimo iż nie mieszka w Stanach i nie pracuje czy jak to wygląda?

Będę wdzięczna za każdą informację .
Ale to nie Ty wypelniasz te formy na siebie, tylko moze to zrobic albo Twoj maz, albo rodzic, albo pracodawca...
Jesli dobrze pamietam, to trzeba podac dochody i taxy im wyslac razem z tymi formami. Jesli zarabialby ponizej jakiegos pulapu, to potrzebny bylby dodatkowy sponsor.
Poza tym, Ty nie jestes jeszcze jego zona, wiec on nie moze na Ciebie wypelniac tych forms.
Tu sobie poczytaj:
http://www.uscis.gov/portal/site/usc...00082ca60aRCRD

a z boku, po prawej stronie masz jakie formy trzeba wyslac+ oplaty.

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Karolina_I Pokaż wiadomość
hej
chcialam zapytac jak zalatwilyscie sobie wizy na staly pobyt?
(jestem nowa nie bardzo sie orientuje a bardzo chcialabym wyjechac do USA)
Pozdrawiam
nie ma wizy na staly pobyt. Mozesz sobie legalnie przedluzyc pobyt lub zmienic wize z turystycznej na np. studencka, ale, aby uzyskac staly pobyt, legalny, to albo malzenstwo z obywatelem, albo sponsorowanie przez pracodawce.
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 19:34   #4326
malwicha
Zadomowienie
 
Avatar malwicha
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Jelenia Góra / 3miasto
Wiadomości: 1 016
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Wiem że on ma wypełniać i wiem,że po ślubie.Dlatego piszę że najpierw slub a potem wyjazd .Czyli jeśli on nie zarabia to lipa?Nie dostane tej zielonej karty?:|
__________________
Perfect boyfriend doesn't drink, doesn't smoke, doesn't cheat on his girlfriend....doesn't exist....

Edytowane przez malwicha
Czas edycji: 2010-06-18 o 19:42
malwicha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 20:48   #4327
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez malwicha Pokaż wiadomość
Wiem że on ma wypełniać i wiem,że po ślubie.Dlatego piszę że najpierw slub a potem wyjazd .Czyli jeśli on nie zarabia to lipa?Nie dostane tej zielonej karty?:|
Sorrki, ale nie wiem, jak to jest w takim przypadku, ale wtedy to chyba wlasnie potrzebujesz dodatkowego sponsora. Tobie chodzi o ten Affidavit of Support??Naprawde nie wiem a nie chce wprowadzac w blad, wsydaje mi sie, ze w takim przypadku dodatkowt sponsor. Ale moze ktos inny bedzie wiedzial? Przeciez sporo osob sie poznawalo na studiach, brali slub, a wiadomo, ze taki student dobrze nie zarabia(lub wcale), wiec brali dodatkowego sponsora.
Tu tez jest ciekawe forum, moze tam zapytaj:
http://www.visajourney.com/forums/?
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 21:09   #4328
malwicha
Zadomowienie
 
Avatar malwicha
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Jelenia Góra / 3miasto
Wiadomości: 1 016
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Dzięki za odpowiedź..Z tym sponsorem bedzie cienko bo jego rodzice nie pracują a mieszkają w PL:| Mam nadzieję,że jakoś uda się to załatwić...Chyba muszę się osobiście przejechać do ambasady
__________________
Perfect boyfriend doesn't drink, doesn't smoke, doesn't cheat on his girlfriend....doesn't exist....
malwicha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 05:07   #4329
Papucia
Zadomowienie
 
Avatar Papucia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 954
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Hej dziewczyny.A u mnie nie jest zbyt dobrze,z praca jednak nie wypaliło i siedze w domu.Dałam ogłoszenie,było kilka zgłoszen ale wszystko po angielsku,a ja nie znam tego jezyka bardzo dobrze.Szczerze mówiąc nie moge sie dogadac.Siedze całymi dniami i kuje angielski,wszyscy mnie pocieszaja ze to kwestia czasu,ale bez języka nie znajde pracy,bez pracy bedzie trudniej nauczyć sie języka...eh,a chciałabym wreszcie zacząć zarabiac,bo głupio mi ciągle brać pieniadze od TŻa przepraszam że taki smutny post,ale musiałam sie wygadać,nie mam tu nikogo prócz TŻa,a jemu już nie chce się żalic..
__________________
Jeśli chcesz znajdzies sposób
,jeśli nie chcesz znajdziesz powód





Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=670564
Papucia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 06:53   #4330
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez malwicha Pokaż wiadomość
Wiem że on ma wypełniać i wiem,że po ślubie.Dlatego piszę że najpierw slub a potem wyjazd .Czyli jeśli on nie zarabia to lipa?Nie dostane tej zielonej karty?:|
Tak jak napisałaś generalnie - lipa. A już napewno bez dodatkowego sponsora i poręczenia majątkowego się nie obejdzie. Przy czym ta opcja raczej przechodzi przy niskich zarobkach, a nie ich zupełnym braku. W każdym razie - najprostsze to nie będzie.

Cytat:
Napisane przez Papucia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.A u mnie nie jest zbyt dobrze,z praca jednak nie wypaliło i siedze w domu.Dałam ogłoszenie,było kilka zgłoszen ale wszystko po angielsku,a ja nie znam tego jezyka bardzo dobrze.Szczerze mówiąc nie moge sie dogadac.Siedze całymi dniami i kuje angielski,wszyscy mnie pocieszaja ze to kwestia czasu,ale bez języka nie znajde pracy,bez pracy bedzie trudniej nauczyć sie języka...eh,a chciałabym wreszcie zacząć zarabiac,bo głupio mi ciągle brać pieniadze od TŻa przepraszam że taki smutny post,ale musiałam sie wygadać,nie mam tu nikogo prócz TŻa,a jemu już nie chce się żalic..
Bez języka (i SS) w zasadzie nie masz za wiele opcji - sprzątanie, ewentualnie opieka nad dziećmi. Przejrzyj bazarynke, craiglist, no i oczywiście polskie gazety.
W wielu college'ach oraz bibliotekach organizowane są kursy językowe w wakacje, może warto by było to rozważyć.

Edytowane przez whoaboa
Czas edycji: 2010-06-19 o 07:00
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-19, 14:23   #4331
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

A ja mam pytanie z innej beczki. Jak jest w USA z dostepnoscia produktow wegetarianskich? Czy w hipermarketach jest duzy wybor? I w jakich sa one cenach. Czy wegetarianizm jest w USA popularny? Moze sa tu jakies wegetarianki mieszkające w USA Sama nie jem miesa juz dlugo, a niedlugo lece do Stanow, wiec chcialabym sie mniej wiecej dowiedziec.
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 20:49   #4332
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez whoaboa Pokaż wiadomość
Tak jak napisałaś generalnie - lipa. A już napewno bez dodatkowego sponsora i poręczenia majątkowego się nie obejdzie. Przy czym ta opcja raczej przechodzi przy niskich zarobkach, a nie ich zupełnym braku. W każdym razie - najprostsze to nie będzie.
Tak tez myslalam, ale nie bylam pewna.
ale przeciez, jak juz sie pobiora, jej maz (przyszly ) moze tu przyleciec najpierw, znalezc prace, sciagnac ja tu(przyleci na tej wizie malzenskiej), potem moze skladac juz na nia papiery. Ale oczywiscie musi odpowiednio zarabiac(skoro nie maja drugiego sponsora), nie pamietam jaki to pulap...

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie z innej beczki. Jak jest w USA z dostepnoscia produktow wegetarianskich? Czy w hipermarketach jest duzy wybor? I w jakich sa one cenach. Czy wegetarianizm jest w USA popularny? Moze sa tu jakies wegetarianki mieszkające w USA Sama nie jem miesa juz dlugo, a niedlugo lece do Stanow, wiec chcialabym sie mniej wiecej dowiedziec.
Nie jestem w prawdzie wegetarianka, ale wybor jest duzy, nawet w restauracjach masz dania dla wegetarian
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 10:39   #4333
malwicha
Zadomowienie
 
Avatar malwicha
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Jelenia Góra / 3miasto
Wiadomości: 1 016
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Zobaczymy jak to będzie,przez 2 lata jeszcze dużo może się zmienić .Dzięki dziewczyny za wasze odpowiedzi .Pozdrawiam z Sopotu .
__________________
Perfect boyfriend doesn't drink, doesn't smoke, doesn't cheat on his girlfriend....doesn't exist....
malwicha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 19:39   #4334
longnight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 48
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Wybor jest ,ale czy taki duzy...hmm nie wszedzie. Ceny w sklepie wyzsze niz za mieso. W kazdej restauracji jest cos dla wegetarian i tam ceny nie wyzsze niz dania miesne.
longnight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 19:49   #4335
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Aha dzieki za odp szkoda, ze drozej, bo wydaje mi sie, ze w Anglii takie produkty byly tansze, no ale mam nadzieje, ze jakos wyrobie z kasa
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 02:42   #4336
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez malwicha Pokaż wiadomość
Zobaczymy jak to będzie,przez 2 lata jeszcze dużo może się zmienić .Dzięki dziewczyny za wasze odpowiedzi .Pozdrawiam z Sopotu .
oooo z Sopotu jestes?
w takim razie spadlas mi z nieba heehe
wiesz moze gdzie na necie mozna kupic bilety na tegoroczny festiwal w Sopocie ?
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 13:34   #4337
malwicha
Zadomowienie
 
Avatar malwicha
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Jelenia Góra / 3miasto
Wiadomości: 1 016
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
oooo z Sopotu jestes?
w takim razie spadlas mi z nieba heehe
wiesz moze gdzie na necie mozna kupic bilety na tegoroczny festiwal w Sopocie ?
Nie mam bladego pojęcia nie interesują mnie takie rozrywki Jeśli chcesz kupić w necie wystarczy poszukać,napewno coś znajdziesz.
__________________
Perfect boyfriend doesn't drink, doesn't smoke, doesn't cheat on his girlfriend....doesn't exist....
malwicha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 16:16   #4338
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez malwicha Pokaż wiadomość
Nie mam bladego pojęcia nie interesują mnie takie rozrywki Jeśli chcesz kupić w necie wystarczy poszukać,napewno coś znajdziesz.

kurcze no patrzylam na necie ale nie moge znalesc
no nic w takim razie bede probowala dalej
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 04:21   #4339
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Moze ktos polecic jakies fajne miejsce na biwak ?
Zeby bylo przy jeziorku miejsce na pogranie w siatke,kosza itp?
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 15:00   #4340
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

zaaaabcia, mi polecano Brennan Beach nad Ontario oraz Nicks Lake, ale z autopsji niestety się nie wypowiem.
Pytanie również jak daleko chcecie wyjechać.
W bonusie: http://www.tripleblaze.com/best/?s=2

Zna któraś system rozwożenia UPS? Np. najpierw większe, potem mniejsze pakunki? Górna cześć miasta, dolna? Czy w ogóle takowy posiadają? Liczę, że może nie będę musiała spędzić polowy dnia w zamrożeniu, oczekując na kuriera.

Edytowane przez whoaboa
Czas edycji: 2010-06-24 o 15:03
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 16:25   #4341
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez whoaboa Pokaż wiadomość
zaaaabcia, mi polecano Brennan Beach nad Ontario oraz Nicks Lake, ale z autopsji niestety się nie wypowiem.
Pytanie również jak daleko chcecie wyjechać.
W bonusie: http://www.tripleblaze.com/best/?s=2

Zna któraś system rozwożenia UPS? Np. najpierw większe, potem mniejsze pakunki? Górna cześć miasta, dolna? Czy w ogóle takowy posiadają? Liczę, że może nie będę musiała spędzić polowy dnia w zamrożeniu, oczekując na kuriera.
dzieki za link i nazwy miejsc
zaraz sprawdze na necie jak wygladaja
odleglosc to tak max 2 godziny

z UPS nie pomoge niestety .. nie mam pojecia jak to dziala
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 22:01   #4342
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Woooohooooooo az sobie do Was zagladnelam po tylu latach Poulette bywasz tu jeszcze? czarownicagosia pozdrowienia z PL

dzis po raz pierwszy od 2 lat uslyszalam od malzona ze duuuuuuzo by zaplacil zeby w PL byl WalMart sklep ktorego nienawidze, a ktory potrafi uratowac zycie w wielu sytuacjach jak np dzis kiedy to potrzebuje duzo koszulek polo a we wszystkich sklepach tutaj albo olbrzymie rozmiary albo po prostu ich nie ma. Wogole jeszcze nie moge sie przyzwyczaic,ze sklepy zamykaja o 18
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 22:22   #4343
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez sunapee Pokaż wiadomość
Woooohooooooo az sobie do Was zagladnelam po tylu latach Poulette bywasz tu jeszcze? czarownicagosia pozdrowienia z PL

dzis po raz pierwszy od 2 lat uslyszalam od malzona ze duuuuuuzo by zaplacil zeby w PL byl WalMart sklep ktorego nienawidze, a ktory potrafi uratowac zycie w wielu sytuacjach jak np dzis kiedy to potrzebuje duzo koszulek polo a we wszystkich sklepach tutaj albo olbrzymie rozmiary albo po prostu ich nie ma. Wogole jeszcze nie moge sie przyzwyczaic,ze sklepy zamykaja o 18
powiem Ci ze jak ja jestem w PL to tez mi brakuje sklepow ktore za otwarte do pozna albo i 24godziny na dobe albo ze nie przyjmuja zwrotow ... a jak tam maz w PL macie jakies mieszkanko , dom ?
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 22:43   #4344
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

heh,tutaj zeby cos zwrocic to trzeba sie niezle nagimnastykowac...general nie zauwazylam ze jak sklep jest europejski to zupelnie inne zasady panuja niz jak typowo polski.Zupelnie inny customer service jest.I toalety sa duuuuzo czystsze Mowie na przykladzie OBI gdzie laske robia ze Cie obsluza a takim Leroyem gdzie nie dosc ze zawsze usmiechniete to nie robia z niczego problemu. A malzon dziekuje ma sie dobrze. Zadomowil sie w PL juz nie na zarty i ani mysli wracac do US tylko z jezykiem sie meczy,ale po troszku mowi.Zreszta tu i tak wszyscy mowia po angielsku.Tu w Toruniu jest bardzo duzo Anglikow i garstka Amerykancow
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 02:18   #4345
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez sunapee Pokaż wiadomość
heh,tutaj zeby cos zwrocic to trzeba sie niezle nagimnastykowac...general nie zauwazylam ze jak sklep jest europejski to zupelnie inne zasady panuja niz jak typowo polski.Zupelnie inny customer service jest.I toalety sa duuuuzo czystsze Mowie na przykladzie OBI gdzie laske robia ze Cie obsluza a takim Leroyem gdzie nie dosc ze zawsze usmiechniete to nie robia z niczego problemu.
Tylko, że OBI to również sklep zachodni.
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 04:01   #4346
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Dokladnie w Polsce to wielka laska jak Ci skspedientka zapakuje towar do reklamowki .. jeszcze musisz poprosic no i zaplacic za nia .. tutaj bez problemu zapakuja jeszcze zapytaja czy chcesz w reklamowke plastikowa czy papierowa ... dwa rozne swiaty ... a jednak Kocham Polske ...
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 13:29   #4347
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Dziewczyny czy mozna wyslac smsa z usa do polski? Ostatnio ktos mi powiedzial, ze nie...
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 13:54   #4348
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

LustForLife, to zalezy w jakiej sieci jestes. Ja wczesniej mialam telefon w T-Mobile, a potem w AT&T i bez problemu moglam wysylac sms'y do Polski. Natomiast w tej chwili mam telefon w Verizon Wireless i niestety, ale z jakiegos powodu nie moge wysylac sms'ow ani do Polski, ani do zadnego innego kraju w Europie Tak samo sms'y z Europy nie dochodza do mnie .
Takze to wszystko zalezy od sieci

Pozdrawiam!
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 16:03   #4349
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy mozna wyslac smsa z usa do polski? Ostatnio ktos mi powiedzial, ze nie...
chyba tez zalezy jaki masz plan wykupiony .. ja np mam w AT&T i nie moge wysylac sms do PL ale np z PL dochodza do mnie ... najlepiej to zadzwon i zapytaj moze bedziesz musiala wiecej placic miesiecznie za sms do Europy
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 21:24   #4350
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
chyba tez zalezy jaki masz plan wykupiony .. ja np mam w AT&T i nie moge wysylac sms do PL ale np z PL dochodza do mnie ... najlepiej to zadzwon i zapytaj moze bedziesz musiala wiecej placic miesiecznie za sms do Europy
O prosze, to nawet nie wiedzialam, ze tak teraz jest. Za czasow kiedy ja mialam AT&T (jakies 2 lata temu, moze troche wiecej), to nie bralismy specjalnie planu, zeby moc wysylac sms'y. Byc moze "niechcacy" trafilismy na taki, ale ja nie wiedzialam o tym. Pamietam tylko, ze sms'y za granice kosztowaly cos 25 czy 30 centow - czyli drozej, niz gdyby sie wysylalo tutaj na miejscu.
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:35.