123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-07, 19:26   #1
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532

123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)


Tak jak obiecałam piszę podsumowanie zakończonych 123 dni podczas których obeszłam się bez słodyczy. Ze słodkich produktów do ust brałam jedynie owocowe jogurty i serki homogenizowane oraz miód Mimo, że to nie słodycze to przez te 123 dni zjadłam chyba 4 kawałki jasnego pieczywa (bo w domu zabrakło ciemnego ), a także ograniczyłam keczup i żółty ser ze względu na to, że źle działają na moją skórę.

Chyba nie wątpliwym jest to, że niejedzenie słodyczy zdecydowanie sprzyja naszemu organizmowi Wypiszę te plusy, które ja odczułam i mam nadzieję, że zachęcą one do spróbowania wiele osób, a także trochę zmotywują osoby, które już podjęły się tej próby ;>

No więc tak:

*ładniejsza cera
- gdzieś już na forum pisałam o tym, że miałam problemy z cerą i właściwie dopiero zmienienie diety, na zdrowszą, bez słodyczy zdecydowanie poprawiło jej stan ^^ o dziwo moje czoło już nie ma kaszki jak wcześniej, nie wspominając o pryszczach

*więcej siły
- to odczułam już bardzo szybko po tym, jak odstawiłam słodycze. Wstawanie o 6 rano jakoś nie sprawia mi specjalnych problemów. właściwie nie miałam nigdy problemów z tym, żeby wcześnie wstawać, ale czuję, że mam więcej siły i budzę się bardziej wyspana bez słodyczy Ponad to uważam, że słodycze dają energii na chwilę po ich zjedzeniu, a później ją podwójnie odbierają...także, czy warto? ;>

*lepsze samopoczucie
- chyba dla nikogo nowością nie jest to, że słodycze potrafią wprawić w melancholijny stan, w którym niewiele chce się robić, jest się ociężałym i 'przymulonym' nie tylko 'ot tak' ale także z powodu późniejszego zadręczania się tym, ile zjadło się słodyczy (np. kiedy ktoś chce trochę zrzucić ). Także bez słodyczy mamy trochę więcej siły do działania, motywacji, sił witalnych no i nie zamartwiamy się tym, że za dużo ich niepotrzebnie zjadłyśmy

*lepsza sylwetka
- słodycze oczywiście są jej wielkimi wrogami z powodu dużej kaloryczności. Przez ten czas schudłam jakieś 3-4 kg nie odchudzając się. (uprawiam sport dla przyjemności i wykształcenia sylwetki^^ i z uzależnienia ;>), zauważyłam, że nierówno-ułożony tłuszcz na udach przybrał łagodniejszą formę, a więc jestem dalsza od cellulitu
dodam, że piję bardzo dużo herbaty (czasami nawet 10 kubków po 330ml dziennie)-właściwie jedynie zieloną i czerwoną.

*mniejsza ochota na słodycze
- no tak, przez niejedzenie słodyczy strasznie zmalała mi ochota na ich jedzenie po 90 dniach kiedy zmieniły się już moje przyzwyczajenia traciłam ochotę na słodycze, nie kusiły mnie ani trochę kiedy ktoś mnie częstował lub gdy widziałam jakiś lubiany słodycz na półce czy nawet jak w domu na stole stał talerz z ulubionym ciastem


Dodam jeszcze to, że dzisiaj tak siedząc sobie i próbując jeszcze pierniki ze Świąt (które chyba było mi ciężko dosyć przetrwać ^^), które moja mama zrobiła i trochę zachowało się w puszce do ciastek, pomyślałam sobie, że naprawdę nie warto jeść słodycze. Nie warto. W związku z tym zaczynam przygotowywać się psychicznie do tego, żeby zrezygnować z nich zupełnie albo chociaż wykluczyć zupełnie ze swojej diety większą część z nich. Bo to jest tak, że jak nie jesz długo słodyczy to ich nie potrzebujesz....za to jak zaczniesz jeść to często nie potrafisz przestać Dlatego myślę, że jak przeżyję te najgorsze pierwsze dni (a teraz nie wydaje mi się już to wielkim problemem), to chyba pójdzie później z górki. Wiecie, jak posmakowałam po tych 4 miesiącach ulubione ciastko francuskie, to jakoś nie zrobiło ono na mnie wrażenia...chyba nawet już nie mam na nie ochoty. Po prostu- już nie smakuje mi tak jak kiedyś (choć może po prostu trafiłam na kiepską cukiernie ;>). Może będę jadła je tylko bardzo okazyjnie, np. kawałek ciasta na urodziny, czy Święta...choć właśnie nie wiem jak to wtedy będzie z hamowaniem się ^^ ale nad tym też muszę popracować...

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam, ale choć troszkę zmotywowałam i dałam do namysłu, że warto, naprawdę warto nie jeść słodyczy i uwolnić się z 'nałogu', który prowadzi do zamkniętego koła (mam na myśli sytuacje, kiedy jemy słodycze ->źle się czujemy z powodu np.sylwetki ->wpadamy w smutek ->zajadamy go słodyczami (Boże, jaka to straszna głupota ^^) ->a to wiadomo, prowadzi do jeszcze gorszego stanu ).

A uwolnić się od słodyczy naprawdę nie jest tak trudno, a kiedy się uwolnisz będzie dużo łatwiej trochę silnej woli, a potem obiecuje-> zdecydowanie z górki Drogie Panie


edit: Marzeniątko wpadło * na bardzo dobry pomysł a mianowicie na to, aby własne, swoje efekty nie jedzenia słodyczy zaznaczać w wątku na czerwono, aby było bardziej widoczne. To na pewno doda więcej motywacji

Edytowane przez garden_d
Czas edycji: 2008-12-13 o 14:35
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 20:20   #2
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Dzisiaj jest mój 38 dzień i zauważyłam większość z zalet jakie napisałaś
Gratuluje wytrzymania

PS> tak, tak najgorzej jest na początku!
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 21:40   #3
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
Dzisiaj jest mój 38 dzień i zauważyłam większość z zalet jakie napisałaś
Gratuluje wytrzymania

PS> tak, tak najgorzej jest na początku!
Powodzenia ja nastawiam się już na tą zupełną rezygnację

Cytat:
Napisane przez 19basia10 Pokaż wiadomość
Od dzisiaj zaczynam :
Powodzenia!
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 05:51   #4
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Gratuluję, no ale mogłaś to napisać w 100 dni bez słodyczy ^^ .
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 06:04   #5
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Powodzenia ja nastawiam się już na tą zupełną rezygnację
Dziękuje, ja jak wytrzymam tyle ile sobie zaplanowałam to też się zastanowię tylko to będzie u mnie 366 dni [ ten rok jest przestępny]


Jeszcze raz gratuluję
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 10:50   #6
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
Dziękuje, ja jak wytrzymam tyle ile sobie zaplanowałam to też się zastanowię tylko to będzie u mnie 366 dni [ ten rok jest przestępny]


Jeszcze raz gratuluję
Pewnie się zdecydujesz, choć kto wie teraz zdałam sprawę sobie z tego jak bardzo słodycze mają na nas wpływ i naprawdę nie przesadzam
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 13:01   #7
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
Gratuluję, no ale mogłaś to napisać w 100 dni bez słodyczy ^^ .
A ja uważam,że dobrze że tutaj bo ja np. tam bym nie zajrzała i nie postanowiła rozpocząć walki
A w domu pyszne wuzetki,więc jest od czego zacząć.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 13:53   #8
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
A ja uważam,że dobrze że tutaj bo ja np. tam bym nie zajrzała i nie postanowiła rozpocząć walki
A w domu pyszne wuzetki,więc jest od czego zacząć.
jakie to miłe ^^ właśnie w tym rzecz, że chciałam zmotywować
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 19:28   #9
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

garden_d gratuluję Ci tak świetnego wyniku! Nadałaś mi jeszcze większą mobilizację, ale moja oduzależnianie się obejmuje narazie tylko (albo aż) same słodycze. Generalnie staram się odżywiać w miarę zdrowo.

Wierzę, że uda mi się uwolnić od słodyczowego nałogu, bo np. kiedyś raz na zawsze rzuciłam chipsy. Parę razy owszem wszamałam kilka, ale to już nie ten sam smak co kiedyś i nie było to zrobione z premedytacją w ten sposób, że je sama kupiłam. Nie wiem co mi tak w nich smakowało kiedyś. Kubki smakowe ewoluują
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 19:18   #10
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez ta_bletka Pokaż wiadomość
garden_d gratuluję Ci tak świetnego wyniku! Nadałaś mi jeszcze większą mobilizację, ale moja oduzależnianie się obejmuje narazie tylko (albo aż) same słodycze. Generalnie staram się odżywiać w miarę zdrowo.

Wierzę, że uda mi się uwolnić od słodyczowego nałogu, bo np. kiedyś raz na zawsze rzuciłam chipsy. Parę razy owszem wszamałam kilka, ale to już nie ten sam smak co kiedyś i nie było to zrobione z premedytacją w ten sposób, że je sama kupiłam. Nie wiem co mi tak w nich smakowało kiedyś. Kubki smakowe ewoluują
Dzięki rzeczywiści smaki strasznie się zmieniają ja od poniedziałku zaczynam znowu, z tym że tym razem sobie poluzuję trochę i pozwolę sobie jeść słodkie płatki
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 19:25   #11
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Ja próbuje od miesiąca . Złamałam się dwa razy ale się nie poddaję! To prawda, że im dalej w las tym lepiej, ostatnio skusiłam się na słodkie i już mi tak nie smakowało. Życzcie powodzenia
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-10, 09:44   #12
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

ale kawy,herbaty też nie słodziłaś?
bo ja bym spróbowała chętnie,ale bez słodzenia absolutnie.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 10:17   #13
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Pink - może słodzik ?
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 10:30   #14
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Ograniczyłam znacznie słodycze, więc myślę, że również mogę się dopisać do tego wątku. Nie mam zaparć, brzuch płaski, schudłam 2 kg (a od niedawna unikam słodkości), czuję się lżej, nic mi nie ciąży na żołądku i przede wszystkim jest ogromna satysfakcja
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 10:44   #15
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Dzięki rzeczywiści smaki strasznie się zmieniają ja od poniedziałku zaczynam znowu, z tym że tym razem sobie poluzuję trochę i pozwolę sobie jeść słodkie płatki
uuu ła nawet słodkie płatki nie wchodziły w rachubę?! więc tym bardziej podziwiam

ja muszę zresetować swój licznik, bo w piątek pozwoliłam sobie na murzynka..... aaaale, co mnie nie zabije, to mnie wzmocni
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 11:59   #16
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez ta_bletka Pokaż wiadomość
uuu ła nawet słodkie płatki nie wchodziły w rachubę?! więc tym bardziej podziwiam

ja muszę zresetować swój licznik, bo w piątek pozwoliłam sobie na murzynka..... aaaale, co mnie nie zabije, to mnie wzmocni
nic co jest z cukrem poza miodem (no,ale to naturalny cukier-już pisałam:P) i słodkimi jogurtami samego cukru tez nie jadłam:P


Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
Ograniczyłam znacznie słodycze, więc myślę, że również mogę się dopisać do tego wątku. Nie mam zaparć, brzuch płaski, schudłam 2 kg (a od niedawna unikam słodkości), czuję się lżej, nic mi nie ciąży na żołądku i przede wszystkim jest ogromna satysfakcja
No i bardzo fajnie mi teraz jak już 'jem słodycze to trochę brakuje tej lekkości...
No, ale jutro zaczynam dziś jeszcze zjadłam trochę pierników mamy a teraz wybieram się do babci...^^
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 15:35   #17
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
Pink - może słodzik ?
a tfu

chociaż jak będę słodzić tylko herbatę,a nie będę jeść batonów itd to i tak duży sukces by był.
Bo jestem uzależniona od słodyczy.
Gdy nie zjem nic słodkiego robię się wściekła,trzęsą mi się ręce i musze coś zjeść słodkiego natychmiast.

Co lepsze robiłam badania-cukier w normie.

Jak mam przetrwać pierwsze dni?
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 15:42   #18
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
a tfu

chociaż jak będę słodzić tylko herbatę,a nie będę jeść batonów itd to i tak duży sukces by był.
Bo jestem uzależniona od słodyczy.
Gdy nie zjem nic słodkiego robię się wściekła,trzęsą mi się ręce i musze coś zjeść słodkiego natychmiast.

Co lepsze robiłam badania-cukier w normie.

Jak mam przetrwać pierwsze dni?
Nie używałam nigdzie cukru ani słodzików (fu^^).
rzecz w tym, by wyjść z tego uzależnienia. Pierwsze dni są najgorsze więc potrzebują największej motywacji. Najlepiej czytaj sobie w różnych miejscach o tym jak źle one działają, pij dużo herbaty zielonej i czerwonej i po prostu miej silną wolę i nie myśl, że możesz się skusić ja jadłam po tych 123 dniach przez 10 dni słodycze (czyt. do dziś włącznie) i zauważyłam, że bez słodyczy żyje mi się o wiele przyjemniej i z tego powodu zaczynam od jutra 180 dni bez słodyczy (do 8.08 włącznie <--ślub siostry ^^) Powodzenia pisz codzień jak Ci idzie
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 15:50   #19
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Szczerze mówiąc nie potrafiłabym odmówić sobie słodyczy na kilka miesięcy. Podziwiam za wytrwałość

U mnie sprawdza się system 1/7 polegający na tym, że jednego dnia w tygodniu pozwalam sobie na nieco obżarstwa. Oczywiście nie jem wszystkiego, co wpadnie mi w ręce, a jedynie zjadam sobie odrobinę czegoś niezdrowego typu pizza czy właśnie słodycze. Nie widzę powodu, by katować się odmawiając sobie np. czynnego udziału w babskich spotkaniach, w trakcie których jakieś łakocie są obowiązkowe
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-10, 16:02   #20
distant-girl
Raczkowanie
 
Avatar distant-girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 306
GG do distant-girl
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

od dzisiaj zaczynam miesiąc bez słodyczy.. eh chyba nawet tygodnia nie wytrzymam .. ale spróbować warto
__________________
never give up.

66 kg ------->59 kg
distant-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 18:00   #21
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez distant-girl Pokaż wiadomość
od dzisiaj zaczynam miesiąc bez słodyczy.. eh chyba nawet tygodnia nie wytrzymam .. ale spróbować warto
Nie nastawiaj się na porażkę, bo nie osiągniesz sukcesu Myśl pozytywnie.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 18:22   #22
Olga:P
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Ja już tyle razy zaczynałam... raz już nawet 40 dni wytrzymałam...

Jutro zaczynam walkę ze słodyczami, bo ostatnio za dużo ich co prawda nigdy nie jadłam ich dużo, ale ostatnio ilość zjadanych mnie przeraża

Więc od jutra 100 dni bez słodyczy. Życzcie mi powodzenia Jeszcze jakieś 12 kg mam do zrzucenia hehe.

A słodycze odstawiam też ze względu na cerę...
__________________



Olga:P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 18:23   #23
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie potrafiłabym odmówić sobie słodyczy na kilka miesięcy. Podziwiam za wytrwałość

U mnie sprawdza się system 1/7 polegający na tym, że jednego dnia w tygodniu pozwalam sobie na nieco obżarstwa. Oczywiście nie jem wszystkiego, co wpadnie mi w ręce, a jedynie zjadam sobie odrobinę czegoś niezdrowego typu pizza czy właśnie słodycze. Nie widzę powodu, by katować się odmawiając sobie np. czynnego udziału w babskich spotkaniach, w trakcie których jakieś łakocie są obowiązkowe
U mnie to by nie zadziałało, bo mój organizm szybko chce więcej i więcej jak jem słodycze ^^ i muszę albo jeść słodycze, albo nie i tyle Gdybym zjadła na takim spotkaniu coś słodkiego to bym zjadła pewnie za dużo :P a tak, to kupuję, jakiś sok czy biorę herbatę i czuję się z tym bardzo dobrze

Cytat:
Napisane przez Olga:P Pokaż wiadomość
Ja już tyle razy zaczynałam... raz już nawet 40 dni wytrzymałam...

Jutro zaczynam walkę ze słodyczami, bo ostatnio za dużo ich co prawda nigdy nie jadłam ich dużo, ale ostatnio ilość zjadanych mnie przeraża

Więc od jutra 100 dni bez słodyczy. Życzcie mi powodzenia Jeszcze jakieś 12 kg mam do zrzucenia hehe.

A słodycze odstawiam też ze względu na cerę...
po 40 dniach wciąż ma się ochotę na słodycze, no nie? ja tak w sumie miałam...jutro też zaczynam więc trzymamy kciuki za siebie wzajemnie ^^
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 18:32   #24
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Wow! garden jesteś wielka! podziwiam! przyznam, że zachęciłaś mnie bardzo opisem rezultatów, jakie osiągnęłaś. Już raz w życiu wytrwałam prawie 100 dni bez słodyczy, ale było to dawno temu. Teraz niestety jestem w tym błędnym kole objadania się i nie mogę z niego wyjść a chciałabym, bo czuję się coraz gorzej.

Zaczynam. Od teraz zero słodyczy!

Jeszcze raz gratuluję garden!
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 18:38   #25
natural-love
Zakorzenienie
 
Avatar natural-love
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 627
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Gratuluje wyniku, ja nie jestem w stanie wytrzymac nawet 2 tyg... znowu mam postanowienie ze zaczne od 1 marca... ale to takie gadanie, nie mam silnej woli.
__________________
Uwierz w Anioły... Nawet, Jeśli Mają Czarne Skrzydła…

Zaufanie to piękny dar - buduje się je latami, traci w ciągu sekundy...

natural-love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 18:38   #26
MonikaZmyślona
Zadomowienie
 
Avatar MonikaZmyślona
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 249
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez Olga:P Pokaż wiadomość
Jutro zaczynam walkę ze słodyczami
To jedziemy razem
__________________
min. -
S -
hh -
J -
B -
-
MonikaZmyślona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 18:38   #27
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
Wow! garden jesteś wielka! podziwiam! przyznam, że zachęciłaś mnie bardzo opisem rezultatów, jakie osiągnęłaś. Już raz w życiu wytrwałam prawie 100 dni bez słodyczy, ale było to dawno temu. Teraz niestety jestem w tym błędnym kole objadania się i nie mogę z niego wyjść a chciałabym, bo czuję się coraz gorzej.

Zaczynam. Od teraz zero słodyczy!

Jeszcze raz gratuluję garden!
Kurcze, ale Wy pocieszne jesteście ja od jutra (Boże, który raz ja to piszę? ;D) i będę się twardo trzymać ;D
kurcze, jadłam 10 dni słodycze i już nie chcęę :P


Cytat:
Napisane przez natural-love Pokaż wiadomość
Gratuluje wyniku, ja nie jestem w stanie wytrzymac nawet 2 tyg... znowu mam postanowienie ze zaczne od 1 marca... ale to takie gadanie, nie mam silnej woli.
Wiesz, ja też tak miałam z początku...3 razy podchodziłam żeby wytrwać chociaż miesiąc i nic :P w końcu sobie powiedziałam, że koniec, przygotowałam się psychicznie i uwaga, co zrobiłam (jakie to głupie ;D): wzięłam sobie karteczki i napisałam chyba 5 karteczek z różnymi ilościami miesięcy- od 3 w górę. no i losowałam 3 razy i tego, co wylosowałam najczęściej się podjęłam ;D wyszło 4 miesiące, nastawiłam się powiedziałam, że to tylko 4 miesiące życia, które mogą coś zmienić i postanowiłam się przekonać Bałam się, że polegnę w Święta BN i prawie się skusiłam, ale jednak się udało Trzymaj się, na pewno się uda!
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 18:41   #28
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Pewnie się zdecydujesz, choć kto wie teraz zdałam sprawę sobie z tego jak bardzo słodycze mają na nas wpływ i naprawdę nie przesadzam
No właśnie mam nadzieję, że będę umiała sobie odmówić, a nie "skoro zjadłam jedną kostkę, to mogę i drugą... i trzecią... i kolejną ..."

Cytat:
Napisane przez ta_bletka Pokaż wiadomość
Wierzę, że uda mi się uwolnić od słodyczowego nałogu, bo np. kiedyś raz na zawsze rzuciłam chipsy. Parę razy owszem wszamałam kilka, ale to już nie ten sam smak co kiedyś i nie było to zrobione z premedytacją w ten sposób, że je sama kupiłam. Nie wiem co mi tak w nich smakowało kiedyś. Kubki smakowe ewoluują
Dokładnie, sama kiedyś doświadczyłam, że po przerwie niektóre rzeczy smakują inaczej, najczęściej strasznie sztucznie
[ nie tylko słodyczowe i chipsowe, np. serek żółty topiony w plasterkach! ochydstwo! ]

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie potrafiłabym odmówić sobie słodyczy na kilka miesięcy. Podziwiam za wytrwałość

U mnie sprawdza się system 1/7 polegający na tym, że jednego dnia w tygodniu pozwalam sobie na nieco obżarstwa. Oczywiście nie jem wszystkiego, co wpadnie mi w ręce, a jedynie zjadam sobie odrobinę czegoś niezdrowego typu pizza czy właśnie słodycze. Nie widzę powodu, by katować się odmawiając sobie np. czynnego udziału w babskich spotkaniach, w trakcie których jakieś łakocie są obowiązkowe
U mnie też ten system się nie sprawdza, albo w ogóle albo codziennie i dużo
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 19:10   #29
natural-love
Zakorzenienie
 
Avatar natural-love
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 627
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

wlasnie zawsze mysle z wyprzedzeniem, ale bedzie jakas okazja... urodziny, imieniny, swieta, i az zal nie skuscic sie na zjedzenie chociaz kawaleczka czegos dobrego
__________________
Uwierz w Anioły... Nawet, Jeśli Mają Czarne Skrzydła…

Zaufanie to piękny dar - buduje się je latami, traci w ciągu sekundy...

natural-love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 20:58   #30
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

ja zacznę od..nie wiem kiedy.chyba nie umiem.
ale ograniczam jak tylko mogę
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.