Praca na 1/4 etatu-pedagog szkolny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-29, 21:12   #1
myszolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: województwo wielkopolskie
Wiadomości: 254
GG do myszolinka
Post

Praca na 1/4 etatu-pedagog szkolny


Dziś byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie pracy na stanowisku pedagoga szkolnego w podstawówce. Mój entuzjazm wygasł kiedy dowiedziałam się, że ta praca jest na 1/4 etatu czyli za ok 250 zł netto. Praca ta nie jest w miejscu mojego zamieszkania więc jeszcze dochodzą koszty dojazdu.Wszyscy mi tą pracę odradzają i twierdzą, że nie warto dla takich pieniędzy zawracać sobie głowy i pracować dla samej idei.Niedługo muszę dać odpowiedź dyrektorce szkoły czy podejmuje się zaczynać pracę od września.Ja też jestem juz prawie na nie. A wy co myślicie?

Edytowane przez myszolinka
Czas edycji: 2008-07-30 o 14:04
myszolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 23:07   #2
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Praca na 1/4 etatu-pedagog szkolny

ja uwazam ze to mozna potem wpisac w CV i zawsze jakies doswiadczenie
bo np ja planuje lapac nawet wolontariaty, dla doswiadczenia


jesli ejdnak doswiadczenie Ci niepotrzebne... to posuzkaj czegos innego
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 08:55   #3
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: Praca na 1/4 etatu-pedagog szkolny

Jeśli uda ci się później znaleźć cały etat w innej szkole, to bedzie fajne uzupełnienie tego etatu. Zdobędziesz jakieś doświadczenie, wiec będzie łatwiej ze znalezieniem czegoś dodatkowego

Pedagog w szkole ma chyba etat nauczycielski, czyli ok 20 godz tygodniowo, czyli mając więcej niż jeden etat i tak pracujesz krócej niż 40 godz tygodniowo. Jesteś dyspozycyjna, możesz próbować łączyć etaty w różnych placówkach i wtedy pieniążki są już inne. Poza tym są stopnie awansu zawodowego i twoja pensja będzie rosła. Oczywiście to trwa, ale to już sama musisz sobie odpowiedzieć co ci się bardziej opłaca i jakie są twoje priorytety.

Powinnaś sobie odpowiedzieć jaką masz alternatywę, jakie szanse na znalezienie czegoś w większym wymiarze godzin i jak ważna jest dla ciebie praca w wyuczonym zawodzie (domyślam się, że jesteś po pedagogice).
parapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 12:11   #4
myszolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: województwo wielkopolskie
Wiadomości: 254
GG do myszolinka
Post Dot.: Praca na 1/4 etatu-pedagog szkolny

Tak, jestem po pedagogice. W lipcu obroniłam pracę magisterską na UŁ. Nie mieszkam już z rodzicami, mam natomiast już własną rodzinę i to juz chyba nie czas na pracę za 200 zł czy wolontariaty. Bardzo chciałabym pracować w zawodzie, ale nie za 200 zł po skończonych studiach. Mam doswiadczenie natomiast w innych branżach, więc będę próbować jeszcze w tym... no i oczywiście w zawodzie. Piszcie ciekawa jestem Waszych opinii
myszolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 13:11   #5
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Praca na 1/4 etatu-pedagog szkolny

Cytat:
Napisane przez myszolinka Pokaż wiadomość
Tak, jestem po pedagogice. W lipcu obroniłam pracę magisterską na UŁ. Nie mieszkam już z rodzicami, mam natomiast już własną rodzinę i to juz chyba nie czas na pracę za 200 zł czy wolontariaty. Bardzo chciałabym pracować w zawodzie, ale nie za 200 zł po skończonych studiach. Mam doswiadczenie natomiast w innych branżach, więc będę próbować jeszcze w tym... no i oczywiście w zawodzie. Piszcie ciekawa jestem Waszych opinii
250 zł to marne pieniądze szczególnie gdy ma się na utrzymaniu rodzinę, z drugiej strony jednak szkoda rezygnować z pracy w zawodzie. Może uda Ci się znaleźć pracę w innym zawodzie w elastycznych godzinach pracy i wówczas będziesz mogła pracować w dwóch miejscach równocześnie.
Czy istnieje jakaś szansa na zwiększenie etatu w szkole po jakimś czasie? Bardzo to dziwne, że pedagog szkolny przy takim ogromie obowiązków jakie ma do wypełnienia ma pracować w takim wymiarze, no chyba, że jest w tej szkole jeszcze jeden pedagog
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 21:34   #6
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Praca na 1/4 etatu-pedagog szkolny

Podstawowe pytanie jakie mi się nasuwa to jakie masz perspektywy dalej w tej placówce? Czy jest to tymczasowe rozwiązanie (1/4 etatu), czy kogoś zastępujesz i jest to tylko umowa na czas określony? Czy przeciwnie- istnieje możliwość otrzymania dodatkowych godzin z biegiem czasu? O to wszystko powinnaś była- może to zrobiłaś, nie wiem...- zapytać dyrekcję na rozmowie wstępnej.

Poza tym jakie są koszta tego dojazdu? I ile zajmie Ci to czasu dziennie?
Doświadczenie jest cenne - o czym ktoś pisał wyżej- nie na tyle jednak aby je zdobywać kosztem siebie.
Musisz sama podjąć decyzję.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 09:45   #7
myszolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: województwo wielkopolskie
Wiadomości: 254
GG do myszolinka
Post Dot.: Praca na 1/4 etatu-pedagog szkolny

Podczas rozmowy Dyrektor powiedziała mi, że najpierw będzie umowa na okres próbny.Zwiększenie etatu być może nastąpi , ale nie obiecuje mi tego.Tak więc nie ma na co liczyć i byłoby trzeba zadowolić się pensją pedagoga za 250 zł. Podjęłam już decyzję,że rezygnuje. Doświadczenie w zawodzie zdobyć zawsze można, gdzie indziej, tylko trzeba wytrwale szukać. Nie będę desperatką i nie wezmę tej oferty. Wciąż piszecie o zdobyciu doświadczenia, a która z Was po skończonych studiach, mając już swój dom podjęłaby sie pracy za 200 zł (odliczajac 50 zł dojazdu)?
myszolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-31, 14:50   #8
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Praca na 1/4 etatu-pedagog szkolny

Obawiam się, że nie podjęłabym zatrudnienia za takie wynagrodzenie mając na utrzymaniu rodzinę. Co innego jeśli się jest na utrzymaniu rodziców. Wszystko jak widzisz zależy od subiektywnej oceny swojej sytuacji.

Mam wrażenie, że zakładając ten wątek podjęłaś już decyzję. W takim razie nasze rady są już bezużyteczne.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.