Podkład matująco nawilżający - odcień ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-15, 17:15   #1
IZKA30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 70

Podkład matująco nawilżający - odcień ???


Od kilku lat poszukuję odpowiedniego podkładu - efektkoło 15 rozpoczętych(obecnie). Co jest ze mną nie tak? skoro każdy podkład na mojej twarzy wygląda maskowo-nienaturalnie tzn.: skóra bardzo źle reaguje, uczucie jakby broniła się przed tymi mazidłami(swędzenie,połys k,rozszerzone pory,zwiotczała wysuszona skóra, skóra jakby pergamin - różne reakcje, czasem nawet się kumulują),ale to nie wszystko:WIELKI problem kolor podkładu!!!!! Mam cerę raczej jasną, ale jak nałożę podkład zbliżony do mojej cery wyglądam jak w masce blado-trupiej. Kiedy nałożę ciemniejszy efekt:sztuczny śmieszno-nienaturalny. Zależnie od odcienia albo twarz mam czerwoną, albo nienaturalną jasno-brązową(chodzi mi o taki zaciepły kolor)Byłam z tym problemem u 2 kosmetyczek. Stwierdziły, że tak mnie pomalują że będę super zadowolona, efekt:sztuczna nienaturalna rzucająca się w oczy śmieszna maska, czułam się strasznie jakby, dziecko pomalowało mnie kredkami. Chodzi mi tylko,żeby podkład ujednolicał mi cerę. Czy może ja zadużo wymagam od podkładu!!!! Dawniej miałam podkład oczywiście nie do mojej cery(do suchej) i używałam ze szkodą dla cery ze względu na kolor:moje określenie - ziemisto beżowy, dosyć ciemny,kolor podobny do cer palaczek wpadający w czarny. Bardzo dobrze się w nim czułam w tym kolorze.MOŻE KTOŚ ZNA TAKI PODKŁAD MATUJĄCO-NAWILŻAJĄCY I O TAKIM KOLORZE.?? Drogie wizarzanki bardzo proszę was owypowiedź co sądzicie otym.Zaznaczam, że przyjmuję bez obrazy słowa krytyki. Czekam!! Kto rozwiąże problem który mnie tak dręczy od wielu lat!!!
IZKA30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 14:21   #2
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Podkład matująco nawilżający - odcień ???

Po pierwsze, jako posiadaczka cery suchej absolutnie unikaj podkładów matujących, które tylko jeszcze ją wysuszają. Pozostań przy lekkich podkładach nawilżających i rozświetlających, które nadmiernie skóry nie obciążą. Musisz odpowiedzieć sobie na dwa pytania: w jakiej kondycji jest moja skóra i czy odpowiednio przygotowuję ją przed nałożeniem podkładu? Zanim nałożysz kosmetyk powinnaś ją umyć żelem, ztonizować, a następnie nawilżyć lekkim kremem nawilżającym. I dopiero na tak przygotowaną skórę nałożyć podkład.
Ponadto ważna jest też ogólna kondycja skóry - czy jest odpowiednio nawilżona? Jeśli nie to przesuszenia nic innego nie zwalczy jak kuracja nawilżająca - krem bogato nawilżający, maseczki. Dlaczego jest ziemista? Na to wpływa w dużej mierze dieta, jak i kremy odżywcze, które używamy. Podkład tylko wyrównuje koloryt, ale jeśl ziemistość 'tkwi' w cerze, nic i nikt jej nie ukryje. Dlatego pomyśl nad specyfikami (np. serum) z witaminą C, która rozjaśni i wygładzi buzię, sprawiając, że stanie się ona rześka i świeża. Dlaczego cera jest zaczerwieniona? Najwyraźniej masz ją bardzo wrażliwą, podatną na działanie czynników zewnętrznych. Może być też inny powód - może być to cera naczynkowa. Poobserwuj ją i wybierz kosmetyki pielęgnacyjne odpowiednie do typu problemu. Na przykładzie produktów Erisu, mozesz wybrać np. linię Pharmaceris A do cery wrażliwej/alergicznej, bądź Pharmaceris N, do cery naczynkowej. W przypadku tej drugiej wybieraj preparaty zawierające witaminę K.
Podkłady o jasnych odcieniach ma np. Lancome, Guerlain, Chanel. Unikaj Estee Lauder. Oceń jaki jest odcień Twojej cery - różowawy, czy beżowy. Z opisu domyślam się, że ten pierwszy. To ważne, gdyż coraz więcej podkładów ma bogate palety dla obu tonacji. Często pierwsza oznaczona jest literką R (rosy), druga - ciepła - W (warm).

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 15:33   #3
IZKA30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 70
Dot.: Podkład matująco nawilżający - odcień ???

Chyba strasznie źle opisałam swój problem. Powtórzę:mam cerę mieszaną (tłuste T). Sądzę, że moja skóra jest bardzo wysuszona i tłusta . Twarz myję żelem LA ROCHE POSAY, nie używam obecnie toniku,ponieważ żaden nie wsiąka mi w twarz (uczucie takie jakby skóra broniła się przed kosmetykami), następnie krem matująco-nawilżający i podkład. Nie wiem jaki kolor jest mojej cery. Nie różowy, nie czerwony, nie żółty, nie brzoskwiniowy, a raczej jest beżowo-szary(taki dziwny, ale raczej pasuje do mnie) i właśnie nie magę dobrać koloru podkładu, ale wiem że są takie bo widzę u niektórych dziewczyn.Nie używam kremów rozjaśniająco-rozświetlająco, gdyż skórę mamwtedy taką dziwną jakby przezroczystą. Z palety podkładów najciemniejszy jest dla mnie za jasny, a przecież nie mam tak ciemnej cery. Swojej "ziemistości" nie chcę ukrywać, ponieważ dobrze się w niej czuję i myśle, że to nietypowe,ale pasuje do mnie i właśnie chcę ją eksponować tylko nie mam czym!
IZKA30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 16:59   #4
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Podkład matująco nawilżający - odcień ???

A ja Ci proponuję taki manewr:
idz do sephory czy tego rodzaju sklepu i poproś o radę - niech nałożą Ci w próbnik podkłady (powiedz, że masz tysiące podkładów, że żaden Ci nie pasuje inie chcesz wydawać bez sensu pieniędzy - niech dadza Ci próbkę!) ja w ten sposób sprawdziłam ze warto kupić clinique stay true ... Sprawdziłam w ekstremalnym przypadku tzn nałozyłam podkład rano przed wyjściem do pracy... utzrymał mi ładną jednolitą cerę (a nawet nadał taki ładny "zdrowy" kolor") zamaskował moje wypryski...przez 12 godzin
Nie sugeruję Ci tego podkładu... Sugeruję sięgnąć po podkłady z wyższej półki - ale skosztuj najpierw próbek!

powodzenia
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 17:14   #5
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: Podkład matująco nawilżający - odcień ???

A może nałóż na strefę T matujący, a na policzki lekki nawilżający?Możesz "mieszać" podkłady?
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 17:49   #6
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Podkład matująco nawilżający - odcień ???

Zatem zanim udzielę Ci jakichś porad odpowiedz jeszcze proszę na kilka pytań:
- czym pielęgnujesz swoją cerę? Żel LRP Effaclar wysusza skórę i chociaż działa mocno antybakteryjnie sprawia, że wymaga ona równie mocnej porcji nawilżenia (domyślam się, że jako posiadaczka cery mieszanej jego używasz). Czy prócz tego kremu matująco- nawilżającego używasz jakiegoś nawilżającego, ale też odżywiającego na noc? Dobre nawilżenie wykluczy problem przesuszeń na twarzy. Nie jesteś uczulona na jakiś składnik? Swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie to reakcja czysto alergiczna. Czy testowałaś podkłady hypoalergiczne?
- jakich podkładów o jakich numerkach do tej pory używałaś? który był najbardziej zbliżony do Twojej karnacji?
- tonacja cery może być chłodna, lekko różowawa, najczęściej występująca przy jasnych, wręcz porcelanowych skórach. Beżowa jest cieplejsza, dobrze się czuje przypruszona np. pudrem brązującym, czy w asyście cieni, czy róży z ciepłej złoto-beżowo-brązowej palety.
- a może zdecydujesz się na wklejenie swojego zdjęcia? Jeśli nie chcesz całości twarzy, wystarczy fragment np. policzka. Ważne, aby zdjęcie nie przekłamywało koloru Twojej skóry.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 19:21   #7
IZKA30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 70
Dot.: Podkład matująco nawilżający - odcień ???

Dziewczyny dziękuję PIĘKNIE!!!,że staracie się mi pomóc. Byłam w sephorze i przymierzałam się do kupna droższych podkładów, ale w sztucznym świetle nie mogłam dobrać sobie koloru. Pytałam o próbki tłumacząc, że mam problem z doborem i usłyszałam jak wszędzie, że nie mają.Chociaż proponowałam zapłatę.Faktycznie LRP bardzo wysusza cerę, ale jako jedyny usuwa tłuszcz. Z kremami mam taki sam problem jak z podkładami i dlatego testuję tańsze. Obecnie Eveline matująco nawilżający.Strasznie zazdroszczę dziewczynom, które zachwalają jakiś kosmetyk, że jest super cudo, bo ja kupuję i okazuje się,że dla mnie jest to super klapa. Czy ja jestem taka wymagająca??, czy taka nietypowa?? Jeszcze nie znalazłam takiego kosmetyku, który zrobiłby mi dobrze. Czasem czuję pieczenie na twarzy, ale alergi chyba nie mam. Nie wiem dlaczego mam dziwną skórę,że po kosmetykach robi się taka grubsza i broni się przed wchłanianim produkując więcej tłuszczu.Może to taka reakcja na alergeny? Na noc nie stosuję żadnego kremu chociaż bardzo bym chciała,ale tylko wtedy ma czas na dojście do siebie jako takie.Dziewczyny kąbinujcie może coś wymyślimy wspólnie,bo ja się sama już poddałam.Matujący na strefę T to chyba dobry pomysł.Przeglądając recenzje kosmetyków dziewczyny krytykują za matowienie tylko do 3h to ja im strasznie zazdroszczę, bo u mnie kremy,podkłady, toniki jak już matują to max na 15min.I co ja biedna mam zrobić?. Ratuję się teraz mąką ziemniaczaną i troszeczkę pomaga.
Zdjęcie postaram się wkleić jutro.
IZKA30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-18, 16:32   #8
IZKA30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 70
Dot.: Podkład matująco nawilżający - odcień ???

Niewyraźne mam zdjęcia(z telefonu kom.). Niestety nic z tego.
IZKA30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:57.