Utrata włosow a wapń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-15, 14:20   #1
kaa10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6

Utrata włosow a wapń


Witam
Zdaję sobie sprawę, że problem wypadających włosów prawdopodobnie już się kiedyś pojawił, ale pytam konkretnie w kontekście WAPNIA.

Sytuacja przedstawia się tak: Od dłuższego czasu wypadają mi włosy. Nie farbuję ich, nie prostuję. Są w miarę lśniące (jak na kręcone) i nie mają rozdwojonych końcówek. Ale mam wrażenie, że nie ma ich tyle co kiedyś.
Dbam o włosy, nie meczę ich, stosuję maski/odżywki, ziołowe szampony, dietę z pełnoziarnistych makaronów, dużej ilości warzyw, nabiał w postaci jogurtów, maślanek, serów itp, trochę drobiu, rzadziej wędliny. Unikam konserwantów i żywności wysoko przetworzonej. Dodatkowo biorę multiwitaminę i humavit od ponad pół roku. Nie mam problemów z tarczycą (byłam na badaniu).
Zdesperowana poszłam do dermatologa, która poradziła mi PICIE MLEKA. Jem regularnie jogurty, różnego rodzaju sery, koktajle owocowo-maślankowe ale według tej pani i tak za mało zwykłego mleka. Z drugiej strony znajomy dietetyk mówił, że to jest nieaktualna wiedza, że mleko ze względu na na inne zawarte składniki nie jest wcale takie zdrowe, bo wapń z niego źle się wchałania.
Co mam robić? Pić mleko czy lepiej zostać przy obecnej diecie. A jeśli nie mleko to co na moje włosy?

Edytowane przez kaa10
Czas edycji: 2011-06-15 o 14:22
kaa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 22:55   #2
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: Utrata włosow a wapń

Od siebie dodam, że może warto zainteresować się jakiś szamponem przeciw wypadaniu? Osobiście używam takiego cacka.
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 13:28   #3
kaa10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Utrata włosow a wapń

dobry trop używam dermena szampon i żel hamujące wypadanie ale póki co za wcześnie żeby mówić o efektach.
co do produktów firmy Vichy to mam jak najgorsze doświadczenia:
nieskuteczny antyperspirant i najgorszy żel do mycia twarzy jaki kiedykolwiek używałam. może po prostu moje ciało się nie lubi z tą firmą..
kaa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 10:28   #4
kaa10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Utrata włosow a wapń

Irrage, to co robić? Nie zrobienie niczego na pewno nie poprawi sytuacji
moja babacia miala podobny problem (chorobę skóry głowy) próbowała wszystkich możliwych aptecznych szamponów bez skutku, było coraz gorzej. ale w końcu po kilku latyach (!) znalazła jeden który akurat jej pomaga i działa świetnie na jej problem. ale nie wiem czy w przypadku innych byłby równie skuteczny..
kaa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 11:47   #5
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Utrata włosow a wapń

Nie wiem, czy autorka jest jeszcze zainteresowana tematem, ale wtrącę swoje 3 grosze. Słyszałam, że bardzo bogaty w wapń jest sezam (podobno 100 razy bogatszy w ten pierwiastek od mleka krowiego). Jedz więc sezamki, możesz też zmielić ziarno sezamu i otrzymanym proszkiem posypywać różne dania, kanapki, sałatki itp.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.