trądzik a leki hormonalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości

Notka

Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości Jak pozbyć się zmarszczek, utrzymać młody i naturalny wygląd skóry? Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o medycynie estetycznej. Na Twoje pytania odpowiada Dr Iwona Marycz-Langner.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-06-10, 22:32   #1
anastazjawu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gorące południe;)
Wiadomości: 66

trądzik a leki hormonalne


Z powodu na endometriozę muszę brać visanne (substancja czynna progestagen dienogest). Niestety o ile przed braniem miałam umiarkowane problemy z cerą (czasem krostki, skóra wrażliwa) to niestety lek bardzo nasilił objawy - mam pełno krostek, skóra jest bardzo tłusta. Jest to jeden z możliwych skutków ubocznych leku.
Czy jeżeli trądzik wywołany jest tym lekiem da się go jakoś załagodzić? Jakiego typu zabiegi/preparaty mogłyby mi pomóc?
anastazjawu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 08:39   #2
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: trądzik a leki hormonalne

Cytat:
Napisane przez anastazjawu Pokaż wiadomość
Z powodu na endometriozę muszę brać visanne (substancja czynna progestagen dienogest). Niestety o ile przed braniem miałam umiarkowane problemy z cerą (czasem krostki, skóra wrażliwa) to niestety lek bardzo nasilił objawy - mam pełno krostek, skóra jest bardzo tłusta. Jest to jeden z możliwych skutków ubocznych leku.
Czy jeżeli trądzik wywołany jest tym lekiem da się go jakoś załagodzić? Jakiego typu zabiegi/preparaty mogłyby mi pomóc?
W gabinetach dermatologicznych znajdzie Pani bardzo wiele rozwiązań terapii trądziku. Począwszy od leczenia miejscowego antybiotykami, tlenkiem benzoilu, retinoidami, itp., poprzez leczenie doustne i w końcu zabiegi laserowe oraz peelingi.
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.