Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-27, 00:49   #451
Olusia1551
Przyczajenie
 
Avatar Olusia1551
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Hej..jestem, tu nowa. za tydzien bede robic kolczyka w jezyku.. troche sie boje.. przeczytalam wszystkie strony tego forum.. i troche sie martwie jak to bedzie.. ktoś pisał ze jezeli trafi sie na jakies nerwy mojna seplenic do konca zycia..? to prawda czy ktos sobie wyolbrzymia? Pozdrawiam
Olusia1551 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 12:36   #452
piercingfun
Raczkowanie
 
Avatar piercingfun
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 38
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Cytat:
Napisane przez Olusia1551 Pokaż wiadomość
Hej..jestem, tu nowa. za tydzien bede robic kolczyka w jezyku.. troche sie boje.. przeczytalam wszystkie strony tego forum.. i troche sie martwie jak to bedzie.. ktoś pisał ze jezeli trafi sie na jakies nerwy mojna seplenic do konca zycia..? to prawda czy ktos sobie wyolbrzymia? Pozdrawiam

jeżeli pójdziesz do sprawdzonego salonu anie do kosmetyczki to nie masz raczej sie czego bac. popytaj kolegów i koleżanki czy polecają jakieś studia a napewno jakieś sie znajdzie. Nie ma co panikować
__________________
piiiiercingfuuuun. ;*
piercingfun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 21:41   #453
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 254
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Hmm , ja mam kolczyka w języku od poonad roku . A więc , od zawsze sobie delikatnie sepleniłam tzn. spółgłoski <sz, rz> z kolczykiem jest troszke gorzej , ale niewiele . Z medycznego punktu widzenia to , jeżeli będziesz miała za długiego kolczyka po wygojeniu to będzię sie obijał o zęby i szkliwo będzie odpryskiwało - najlepszy taki jakiś miękki . Ja sobie już 2 razy ugryzłam kolczyka i ułamałam zęba Ale za Chiny go nie wyciągne na stałe
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkują sam rozmiar XS i S





Ily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 13:12   #454
shisha221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Mam pytanie.5 dni temu przebiłam jezyk.Troszke jeszcze spuchniety ale myśle ,ze to normalne.Niepokoi mnie tylko ze lewa strona czubka języka jest zdrętwiała ;/ Nie wiem czy mam panikowac,czy to poprostu normalne przez opuchlizne?
shisha221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 11:44   #455
piercingfun
Raczkowanie
 
Avatar piercingfun
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 38
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Cytat:
Napisane przez shisha221 Pokaż wiadomość
Mam pytanie.5 dni temu przebiłam jezyk.Troszke jeszcze spuchniety ale myśle ,ze to normalne.Niepokoi mnie tylko ze lewa strona czubka języka jest zdrętwiała ;/ Nie wiem czy mam panikowac,czy to poprostu normalne przez opuchlizne?

wiele osób po przekłuciu języka ma takie objawy . U niektórych są chwilowe u innych trwają kilkanaście dni a u jeszcze jednych ponad miesiąc. Jednak w większosci to odrętwienie zanika. Poczekaj troche czasu i jeżeli drętwienie będzie nie ustawało po dłuższym czasie skontaktuj sie z piercerem i opowiedz o swoim problemie. Być może nie będzie trzeba. Nie przejmuj sie
__________________
piiiiercingfuuuun. ;*
piercingfun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 20:57   #456
Klaudia0312
Przyczajenie
 
Avatar Klaudia0312
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Wyciągnęłam kolczyk bo sprawiał problemy mojej rodzince (( i mam pytanie: teraz kiedy go nie mam i przygryze język w miejscu gdzie wcześniej był to czuje nadal kanalik po nim. czy on całkiem zarośnie i nie będę czuc tego kanału???
Klaudia0312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 14:07   #457
CherryCherryBoomBoom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Heh z tego co mi wiadomo to można......
CherryCherryBoomBoom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 20:53   #458
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Cytat:
Napisane przez Ily Pokaż wiadomość
Hmm , ja mam kolczyka w języku od poonad roku . A więc , od zawsze sobie delikatnie sepleniłam tzn. spółgłoski <sz, rz> z kolczykiem jest troszke gorzej , ale niewiele . Z medycznego punktu widzenia to , jeżeli będziesz miała za długiego kolczyka po wygojeniu to będzię sie obijał o zęby i szkliwo będzie odpryskiwało - najlepszy taki jakiś miękki . Ja sobie już 2 razy ugryzłam kolczyka i ułamałam zęba Ale za Chiny go nie wyciągne na stałe
Ja mam kolczyk prawie 4 lata i cały czas mam ten sam,którym miałam przekłuwany język. Nic mi się nie obija,dentystka nie ma żadnych zastrzeżeń,nie seplenię,także długość kolczyka to kwestia indywidualna. Pisałam już o tym w innym wątku,ale jest ich dużo i się powtarzają i ciężko wszystko ogarnąć. ;P
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 14:19   #459
Mikusa
Przyczajenie
 
Avatar Mikusa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Hej, jezyk mialam przekluty ponad 2 miesiace temu, wszystko bylo ok, lecz tydzien temu jezyk zaczal mnie bolec, stwierdzilam, ze poczekam to pewnie samo przejdzie, niestety przez ten czas strasznie spuchl, zaczerwienil sie dookola dolnej dziurki no i ten bol. Ostatnio zauwazylam, ze z dolnej dziurki wycieka takze ropa. Pomozcie bo nie mam pojecia co z tym zrobic o_O
Mikusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 14:51   #460
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

nie naruszyłaś czasem-nie uraziłaś-z jakiego materiału jest kolczyk?-usuwałaś z kolczyka osad,kamien nazębny?
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 08:51   #461
Mikusa
Przyczajenie
 
Avatar Mikusa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

kolczyk jest ze stali chirurgicznej, caly czas mialam z tego materialu i wszystko bylo w porzadku.. osadu nie czyscilam.. urazu zadnego sobie nie przypominam.. teraz jak patrze na jezyk to opuchlizna zeszla, ale zrobila sie gula dookola dolnego przeklucia + troche ropy + troche ból.
Mikusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-25, 16:06   #462
Mikusa
Przyczajenie
 
Avatar Mikusa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Hym, z tego co widze to dziasla na dole z przodu sie zaczerwienily i pobolewaja.. wciaz plucze dentoseptem. Przydalaby sie wizyta u lekarza, co? Z tym ze moj lekarz .. znajac go.. powie bym wyjela kolczyk, a jak dalej sie nie poprawi to ewentualnie mi cos przypisze.. -_- raz czytalam gdzies w internecie wypowiedz dziewczyny, ktora miala podobny problem, z tym ze wyjela i bez zmian, tak wiec prosze was o pomoc
Mikusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 13:57   #463
buziaczek1324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

hej
jeszcze całkiem niedawno pisałam do was że nie wiem jak namówić moją mamę na kolczyk...a dziś jestem kolejną szczęśliwą posiadaczką kolczyka w języku
zrobiłam go w czwartek...samo przekłucie nie bolało (z resztą pisałyście o tym ) za to w piątek język zaczął puchnąć...ledwo mówiłam...zapomniałam o jedzeniu...dziś jest niedziela...opuchlizna jest coraz mniejsza mówie normalnie...jedynie "sz" "cz" troche dziwnie wychodzi...ale to tylko z powodu opuchlizny tużpo przekłuciu mówiłam zupełnie normalnie dlatego teraz uważam że jak opuchlizna zejdzie wszystko będę wymawiać całkowicie czysto
mam tylko pytanie do doświadczonych
kolczyk jest na tyle długi że teraz już jak ułożę odpowiednio język widaćsztangę...tylko dlaczego górna kulka układa się w języku tak jakby się troche wtapiała...a gdy podnosze język do góry aby zobaczyć dolną kulkę czasem mnie szczypie...why?
pozdrawiam! i polecam kolczyk w języku mimo wszystko
buziaczek1324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 09:14   #464
Agniecha1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Witam was pytałam się was tutaj już czy jak miałam kolczyka i go wyciągnęłam to czy mogę zrobić sobie jeszcze raz ktoś mi napisał,że mogę, ale wcześniej kolczyk mi się nie przyjął, bo w na górze języka, obok kulki zrobiła mi się gula i zeszła mi dopiero jak wyciągnęłam kolczyka... w tym przypadku myślicie że nie przyjmie mi się jeszcze raz jak sobię zrobię? proszę pomóżcie, bo nie wiem czy robić sobie jeszcze raz pozdrawiam wszystkich!
Agniecha1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 15:34   #465
kamilaaa16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

No właśnie Ja mam kolczyka od ponad 2 tygodni i też mam taką gulke ( kurcze nie wiem jak to nazwać),taki jakby wzgórek ale to raczej nie oznacza że kolczyk się nie przyjął....Język już się zagoił,nic mnie nie boli więc co to może być ??? Odpiszcie z góry dzięki
kamilaaa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 16:57   #466
Agniecha1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Mnie też to nie bolało taka jakby martwa część języka, ale mi to rosło i jak poszłam do pani stomatolog to odesłała mnie do dermatologa i każdy lekarz kazał mi wyciągnąć kolczyka:/ jak poszłam do kosmetyczki to powiedziała, że to może być bliznowiec czy coś takiego i właśnie teraz nie wiem czy jak cos takiego mi się zrobiło ostatnio to czy mogę ryzykować jeszcze raz...
Agniecha1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 16:47   #467
novacaine
Przyczajenie
 
Avatar novacaine
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Mam kolczyk od 3 dni. Dzisiaj zrobiło mi się przy górnej kulce takie wgłębienie i kolczyk wygląda, jakby się wtapiał w język. Nie jest za krótki, bo na dole wystaje. Czy to normalna reakcja, czy coś złego? Bo nic się nie umiałam tutaj na ten temat doczytać . Proszę o odpowiedzi
novacaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 18:28   #468
Essali
Raczkowanie
 
Avatar Essali
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 292
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

powtarzane milion razy.
wgłębienie to nic takiego. zniknie..
__________________

Essali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 18:35   #469
Blondzia13
Przyczajenie
 
Avatar Blondzia13
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 29
GG do Blondzia13
Exclamation Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Nie, raczej raka nie dostaniesz Napewno ta osoba co Ci tak powiedziała, że można dostać raka pewnie Ci zazdrości tego, że chesz mieć
Moja koleżanka mi tak mówiła jak chciałam sobie zrobić kolczyka w pępku, ze dostane raka ale ja nie wierzyłam jej i zrobiłam. No ale nie obeszlo się bez poczucia bólu Moja kuzynka ma kolczyka na języku i nic jej nie jest ale opowiadała, że bardzo boli ( wierz jej) wkońcu lepiej kolczyk niż tatuaż bo tatuaż boli bardziej wiem bo mam, na ręce bolałoooo
Blondzia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 01:13   #470
Essali
Raczkowanie
 
Avatar Essali
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 292
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

właśnie w języku nie boli w ogóle. ;PP
__________________

Essali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 09:24   #471
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

to zalezy od osoby-mam klientów dla ,których język był bardzo bolenym przekluciem
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:53   #472
novacaine
Przyczajenie
 
Avatar novacaine
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Mnie osobiście bolało tak samo, jak pępek :P
novacaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 14:02   #473
mentossek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 243
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

hejka w niedziele przekułam sobie jezyk i wszystko bylo elegancko.. tylko ze wczoraj ta dziura w ktorej jest koleczyk powiekszyka i sie i to niezle tak ze by mogl wejsc drugi kolczyk.. kolezanka napisala mi ze to normalne. a i na dodatek mi ropieje ! .... ale jakos nastepnego dnia ta dziura [powiekszona] zarosla lale nadal jest ropa i chwilamimnie mocniej zaboli..
to normalne czy cos jest nie tak ??
dziekuje ;*
mentossek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 08:29   #474
Pinkmimie
Raczkowanie
 
Avatar Pinkmimie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Cześć! Chciałabym zrobić sobie kolczyka w języku, mój język jest strasznie duży, a jego grubość to 1 cm. Czy jeżeli on mocniej spuchnie można się udusić czy coś w tym rodzaju?, dodam ,że dotykam nim aż do podniebienia, nawet jeśli tego nie chcę.
__________________
Grzywka:
40- 45 - 50 - 55 - 60 cm
Włosy:
54 - 58 - 62 - 66 - 70 cm
Talia
61- 60 - 59 - 58 - 57 cm

www.lettre.fbl.pl
www.instagram.com/oh_joana
Pinkmimie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 08:38   #475
paraphrase
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: lubelskie :)
Wiadomości: 43
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

też mam taki jakiś duży język, niekoniecznie gruby ale straaasznie szeroki.
w poniedziałek idę zrobić kolczyk, już nie mogę się doczekać;d
i tak właściwie mam pytanie, ile kosztuje ten cały Dentosept?
paraphrase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 12:30   #476
mamartusiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Mam kolczyk w jezyku od 3 lat. Na poczatku tez spuchlam - to jest normalne. Nie moglam polykac sliny, pic, jesc ani mowic. Trwalo to jakies 3-4 dni. Musialam plukac usta....jejku nie pamietam juz jak to sie nazywa, ale jest ziolowe, okropnie gorzkie i pomaga! Kupuje sie w aptece. No i chodzilam z lodem na jezyku. Seplenilam tez na poczatku. Wszystko minelo, pieknie sie zagoilo. Tez bylam u dentysty spytac sie o moje szkliwo. Powiedzial ze wszystko jest cacy, ale to dlatego ze na dole nosze malutka plastikowa kuleczke.
Co do zarastania - zarasta bardzo szybko po wyjeciu (jak ktos wspomnial wyzej). Moja kolezanka wyjela na 5 godzin i po zabawie... A tak na marginesie - po co wyjmowac? jesli chce sie ukrywac kolczyk mozna sobie kupic takie male przezroczyste zatyczki z silikonu.
mamartusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 12:24   #477
shisha221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Takie zatyczki można kupić w normalnym sklepie z kolczykami?;> Bo ja np. nie wiem czy na praktykach nie będę miała problemów z powodu kolczyka,i takie zatyczki by się przydały^^
shisha221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 00:31   #478
estek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

jezeli nie ma w sklepach, to na allegro powinny byc.

skoro chcecie sobie przebic jezyc, a obwiacie sie tego, ze bedzie to zbyt widoczne, rodzice, praca itd. to czemu nie zrobicie sobie kolczyka pod jezykiem?
estek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 11:00   #479
shisha221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

To już nie to samo,rozumiesz ;D
shisha221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 22:47   #480
buxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w języku-z medycznego punktu widzenia

Ja sie nie obawiam, że rodzice zauważą czy coś ... Ale o te żyły jakieś że ktoś mi coś źle przebije i już ;/. i zastanawiam się nad koleżanką i studiem ... Ale tak w sumie kolezanka juz kilko osobom robiła i spoko było ... Ale ja w sumie nie chcę ryzykowac, a w studiu chyba duzo sie płaci .. i kasy troche szkoda ... Ale zawsze to wiecej pewności ze bedzie lepiej ...
Dajcie kilka rad ...
buxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.