SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :) - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-19, 14:53   #481
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

płukanka z siemienia nie służy mi - włosy są sztywne i matowe, to samo działo się z olejem lnianym. Czy jedzenie mielonego siemienia może wzmocnić włosy czy wywoła taki sam efekt?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 15:02   #482
proteaza
Przyczajenie
 
Avatar proteaza
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 6
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
płukanka z siemienia nie służy mi - włosy są sztywne i matowe, to samo działo się z olejem lnianym. Czy jedzenie mielonego siemienia może wzmocnić włosy czy wywoła taki sam efekt?
Ja robiłam często maski z siemienia, tzn gotowałam je jakieś 10-15 minut i gluta nakładałam na włosy na godzine, pod folie i ręcznik. To był taki kompres i włosy po nim były nawilżone i miękkie, może w ten sposób próbuj? Teraz z tym skończyłam i od ponad 2 tygodni zaczęłam pić tego glutka. Jak na razie efekt jest taki, że włosy są nawilżone i miękkie, podobnie zresztą z cerą, przestałam mieć dolegliwości żołądkowe (u mnie było to niestety częste). Zobaczymy jakie efekty przyniesie dalsza kuracja. Myślę że picie jest korzystniejsze.
proteaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 20:56   #483
_QuiaRa_
Przyczajenie
 
Avatar _QuiaRa_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: Siemię Lniane

Cytat:
Napisane przez Konsultant Dietetyczny Pokaż wiadomość
Na rano otrzymamy w miseczce maź, pochodzącą z nasion lnu.

Wszystko blendujemy przez niecałą minutę najlepiej na bardzo wysokich obrotach (sięgających mocy rzędu 700W). Ważne, aby maź wraz z nasionami bardzo dobrze rozbić, aby jelitowe kosmki mogły wchłonąć jak najwięcej dostarczonych składników pokarmowych.
A czy jest duża różnica w wartości odżywczej siemienia, jeżeli ominę etap rozdrabniania go? Tzn. mam na myśli, czy jeżeli nie mam możliwości rozdrobnienia wspomnianej mazi, to czy ma jakikolwiek sens jedzenie go jedynie po pierwszym etapie przygotowania (całonocne maczanie), czy może taka maź wciąż nie jest w stanie oddać organizmowi sensownej ilości składników odżywczych zawartych w ziarnach.
Domyślam się, że jakieś wartości odżywcze siemię zyskało dzięki maczaniu się w wodzie, ale czy są to "sensowne" ilości?

Byłabym bardzo wdzięczna za radę
_QuiaRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 20:38   #484
zainteresowana 21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Smile Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Czesc dziewczyny

Siemie lniane pije od 3 tygodni regularnie. Zaczelam w nadzieji ze pomoze w walce z wypadaja wlosami a teraz juz wiem ze pomaga na tysiace innych dolegliwosci. Jak na razie musze przyznac ze odkad zaczelam kuracje wyregulowal mi sie system trawienia i praca jelit i generalnie czuje sie o wiele lepiej(czesto miewalam bole zaladka). Na temat jego spozywania przeczytalam juz chyba wszystko i nie mam zamiaru rezygnowac z jego spozywania. Zaopatrzylam sie zarowno w same ziarenka jak i olej . Tym ktorzy dopiero zaczynaja lub mysla o rozpaczeciu tej kuraci polecam goraca ten link
http://www.blondhaircare.com/p/ekspe...ie-lniane.html
bo od niego wszystko sie zaczelo. Jest tam szczegolowo wytlumaczone co i jak, sa rowniez podane sprawdzone sposoby jego przyrzadzania. Pod postem jest dobrze przeczytac tez komentarze-duzo osob od dawna pije siemie i pisza tam o swoich doswiadczeniach.

Ja osobiscie uwielbiam zalewac siemie goraca woda a po 20 minutach wszystko blenduje( okolo 5 minut az siemie ladnie sie rozdrobni) i dodaje jakis owoc- moje ulubione to kiwi, jablko, gruszka i mango. Teoretycznie nie powinno sie mieszac owocow wiec ja robie za kazdym razem z innym. Do kazdego musu- bo taka ma konsystencje dodaje lyzeczke miodu i calkiem sporo swiezej natki pietrzuszki- natka ma mnostwo wit C wiec samo zdrowie. Calosc ma smieszny zielonkawy kolor ale jest naprawde pycha.
Od czasu do czasu blenduje siemie bez zaparzania go woda ( zaparzanie ma ta wade ze niszczy niektore witaminki). Jest troche szybciej.

Polecam goraca picie oleju z siemienia!!!!! Lub przemycanie go w potrawach. Ja idac za rada doktor Budwig (http://skarbnicawiedzy.blox.pl/html/...tml?544071-pod koniec strony jest sa przepisy) robie sobie paste z sera twarogowego- z tym ze dodaje do niego szczypiorek i rzodkiewke.

Dam znac jak tylko pojawia sie inne rezultaty
zainteresowana 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 14:15   #485
theoo13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: PL - Krk
Wiadomości: 47
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Należy pamiętać że zalewanie gorącą wodą jest formą obróbki termicznej, przez co siemie traci swoje właściwości.

Ja spożywam na sucho i popijam herbatą albo przegryzam poranną kanapką.
theoo13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 12:42   #486
zainteresowana 21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

UWAGA!!!

Siemienia nie mozna spozywac jak sie nam podoba!
Zanim przystapicie do spozywania przeczytajcie uwaznie bo o krzywde nie trudno!!!

"W momencie pęknięcia łupiny i naruszenia struktury ziarna, następuje aktywacja enzymów, które rozpoczynają przemianę glikozydów w cyjanowodór-co prowadzi do cyjanogenezy-bardzo szkodliwej w skutkach dla ludzkiego organizmu!!!!!

Cyjanogeneza nie zachodzi, jeśli zmielone nasiona zalejemy gorącą wodą, lub gdy je zagotujemy w wodzie, ponieważ enzym aktywujący przemiany jest białkiem, i jak każde białko w wysokiej temperaturze ulega denaturacji i traci swoje właściwości.


Przeciwnie: zalanie zmielonego siemienia wodą chłodną lub zimną przyspieszy cyjanogenezę (następuje hydroliza nitrylozydów).


Zalanie całego (nie zmielonego) siemienia zimną wodą nie powoduje cyjanogenezy, ponieważ – w nienaruszonym ziarnie glikozydy nie mają kontaktu z enzymami.


Dlatego spożycie śluzów powstałych w wyniku zalania zimną wodą całego siemienia nie powoduje powstania cyjanowodoru"

http://www.primanatura.pl/czy-siemie...est-toksyczne/


Jeszcze raz polecam zajrzec na tego bloga http://www.blondhaircare.com/2012/09...ie-lniane.html wszytko jest opisane wraz ze sposobami sporzywania.


buzka
zainteresowana 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 15:09   #487
justyna_suw
Raczkowanie
 
Avatar justyna_suw
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 30
Dot.: Siemię Lniane

a ja mam pytanie z innej beczki...

czytałam, że siemię może obniżać wchłanianie leków...myślicie, że może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?? czy może powodować gorsze wchłanianie hormonów?
justyna_suw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 22:42   #488
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Siemię Lniane

Cytat:
Napisane przez justyna_suw Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie z innej beczki...

czytałam, że siemię może obniżać wchłanianie leków...myślicie, że może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?? czy może powodować gorsze wchłanianie hormonów?
tak, dlatego lepiej je spożywać w odstępie czasowym 3-4h od spożycia tabletki
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 07:27   #489
Rule Britannia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 537
Dot.: Siemię Lniane

Zastosowałam wczoraj wieczorem siemię lniane na włosy. Ugotowałam tego glutka i bardzo łatwo było go wypłukać i rozczesać. Włosy są inne, chyba pójdę je dziś podciąć do fryzjera i będę oczekiwać rezultatów glutkowych, bo praktycznie codziennie myję włosy (żeby nie było - nie suszę nigdy).
A jeśli chodzi o picie siemienia lnianego, to chciałam zapytać jak to można przyrządzić? Niektórzy coś gadają o jakiejś reakcji z cyjanowodorem, sama już nie wiem. Bardzo sobie rozregulowałam system trawienny Tigerami, mam bolesne miesiączki, wypróbowałabym, ale nie wiem, jak? Najwygodniej byłoby mi dosypać ich trochę do porannej wody z cytryną, ale można pić takie... surowe? Słyszałam, że gotuje się z nich napar, ale skoro ja je gotuję i wychodzi glutek, to nie wyobrażams obie pić tego świństwa, a fuj ;]
Rule Britannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 14:16   #490
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Siemię piję od paru dni, zalewam wodą o temperaturze ok 80-90 stopni. Siemię ma konsystencje kisielu, zresztą bardzo smacznego.
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam
shiral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 19:19   #491
honey92
Raczkowanie
 
Avatar honey92
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 288
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Dziewczyny, jak to jest w końcu z tym siemieniem? Czytam i czytam ten wątek, ale co osoba to inna teoria.

Od jakiegoś czasu spożywam tak: wieczorem 1 łyżkę zalewam wrzątkiem, gotuję na małym ogniu kilkanaście minut, odcedzam ziarenka, glutka zostawiam do ostygnięcia i następnie wypijam. Z tego co wyczytałam to chyba nie najlepszy sposób
honey92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 16:28   #492
zainteresowana 21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Smile Dot.: SIEMIE LNIANE - jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez san_g Pokaż wiadomość
mielone siemie (do kupienia np w aptece lub mozna samemu zmielic) mozna dodawac do wielu potraw:do jogurtu,maslanki,zupy,sal atek (moze byc tez niezmielone),do owsianki itd.



Gotowe kupne mielone siemie nie ma nawet polowy tych witamin I mineralow co cale-swiezo zmielone. Siemie ma to do siebie ze bardzo szybko sie utlenia, takie ktore posiedzialo sobie w torebce na polce sklepowej napewno nie bedzie az tak wartosciowe jak to ktore sama zmielisz.

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Cytat:
Napisane przez honey92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak to jest w końcu z tym siemieniem? Czytam i czytam ten wątek, ale co osoba to inna teoria.

Od jakiegoś czasu spożywam tak: wieczorem 1 łyżkę zalewam wrzątkiem, gotuję na małym ogniu kilkanaście minut, odcedzam ziarenka, glutka zostawiam do ostygnięcia i następnie wypijam. Z tego co wyczytałam to chyba nie najlepszy sposób
Podobno wysoka temperature niszczy witaminy i minaraly zawarte w siemieniu. Z takiego samego powodu trzeba uwazac przy mieleniu ziaren, gdyz niektore mlynki wytwarzaja wysoka temperature podczas mielenia i zwyczajnie parza ziarna.
Ponoc siemie powinno sie zalewac goraca ale nie wrzaca woda a juz napewno nie gotowac- tak bynajmniej mi zalecila pani z zielarni. Najlepiej bedzie jednak jak sama zaobserwujesz czy po twoim sposobie sa widoczne jakies rezultaty.
Ja blenduje siemie z mlekiem ( z bialkami ma wieksza przyswajalnosc wiec mleko, jogurt, itp) i owocami, najczesciej jablko banan czy gruszka. Takie smoothie pije codziennie. Czasem tez spozywam w formie pasty z twarogu szczypiorka i rzodkiewki-pycha.

Nie zniechecaj sie. Powodzenia
zainteresowana 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 18:22   #493
basiaa6786
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Hej dziewczyny, ja z pytaniem z trochę innej strony. Zrobiłam dzisiaj maskę do włosów z siemienia i są cudownie nawilżone, ale mam wrażenie, że kolor bardzo zbladł.. Czy możliwe, że siemię miało na to wpływ? Nie stosowałam nic dodatkowego.
basiaa6786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 16:44   #494
alxndra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 13
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Czy czysty kisiel z siemienia, po odcedzeniu nasion, ma jakieś kalorie?
alxndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 09:58   #495
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez alxndra Pokaż wiadomość
Czy czysty kisiel z siemienia, po odcedzeniu nasion, ma jakieś kalorie?
No raczej tak...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 17:21   #496
alxndra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 13
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Tyle co użyte nasiona siemienia? Jak to działa, bo w zasadzie to przecież woda, fizycznie nasion nie jem? Dzięki za odpowiedź

Edit: odpowiedź znalazłam, ten kisiel nie ma kalorii (jedna ze stron o zdrowiu). Plus parę postów wcześniej ktoś napisał, że w przypadku jedzenia nasion, tłuszcze nie przechodzą przez 'skorupkę' nasion, a wchłaniają się jedynie po zmieleniu, a w sytuacji gdy ja ich nawet nie jem to chyba w ogóle o żadnych kaloriach mówić nie możemy

Edytowane przez alxndra
Czas edycji: 2014-04-17 o 18:20
alxndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 12:40   #497
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez alxndra Pokaż wiadomość
Tyle co użyte nasiona siemienia? Jak to działa, bo w zasadzie to przecież woda, fizycznie nasion nie jem? Dzięki za odpowiedź

Edit: odpowiedź znalazłam, ten kisiel nie ma kalorii (jedna ze stron o zdrowiu). Plus parę postów wcześniej ktoś napisał, że w przypadku jedzenia nasion, tłuszcze nie przechodzą przez 'skorupkę' nasion, a wchłaniają się jedynie po zmieleniu, a w sytuacji gdy ja ich nawet nie jem to chyba w ogóle o żadnych kaloriach mówić nie możemy
Kisiel trochę kalorii musi mieć, to jak np. zupa mięsna, z tym że to znikoma ilość. Czemu cię to martwi? Fakt, jeśli nasion nie gryziesz, kalorii wchłoniesz mniej, ale PO CO wtedy jesz nasiona (nie gryząc ich), jeśli nie dostarczysz organizmowi żadnych witamin
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 12:57   #498
alxndra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 13
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Piję ten kisiel wyłącznie ze względu na wydzielony kolagen i żelatynę
alxndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 09:56   #499
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez alxndra Pokaż wiadomość
Piję ten kisiel wyłącznie ze względu na wydzielony kolagen i żelatynę
Ale to roślina, żelatyna jest tylko w produktach odzwierzęcych, hę?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-20, 19:46   #500
alxndra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 13
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

A racja, coś sobie ubzdurałam :3
alxndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 20:09   #501
anne_mary
Rozeznanie
 
Avatar anne_mary
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 836
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Ja tam słyszałam, że siemię jest dość "tuczące". Mama(lekarz) powiedziała, że nie ma wskazań dla mnie do picia tego glutka, co najwyżej moja siostra, która jest za chuda i przydałoby się ją trochę "odżywić", że tak to ujmę Wiem, że wpływa ono dość korzystnie na układ pokarmowy. Mi ogólnie większość tego typu produktów nie służy, więc dalej jadę na mięsku, które wyraźnie dobrze mi robi. Co do przyrządzania - nic prostszego. Kupujesz siemię, wsypujesz łyżeczkę lub dwie i zalewasz w kubeczku gorącą wodą, po chwili mieszania jest gotowe do wypicia
anne_mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 12:00   #502
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez anne_mary Pokaż wiadomość
Ja tam słyszałam, że siemię jest dość "tuczące". Mama(lekarz) powiedziała, że nie ma wskazań dla mnie do picia tego glutka, co najwyżej moja siostra, która jest za chuda i przydałoby się ją trochę "odżywić", że tak to ujmę Wiem, że wpływa ono dość korzystnie na układ pokarmowy. Mi ogólnie większość tego typu produktów nie służy, więc dalej jadę na mięsku, które wyraźnie dobrze mi robi. Co do przyrządzania - nic prostszego. Kupujesz siemię, wsypujesz łyżeczkę lub dwie i zalewasz w kubeczku gorącą wodą, po chwili mieszania jest gotowe do wypicia
Wyjaśnij mi, proszę, w jaki sposób. I źródło poproszę. Co takiego ma siemię w składzie, że łyżeczka/łyżka (ok. 50 kcal) dziennie utuczy? Może dobre tłuszcze omega 3, które "odchudzają"? a może masę witamin? A może konsystencja gluta zapycha? Faktycznie, tuczące
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 12:07   #503
anne_mary
Rozeznanie
 
Avatar anne_mary
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 836
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Wyjaśnij mi, proszę, w jaki sposób. I źródło poproszę. Co takiego ma siemię w składzie, że łyżeczka/łyżka (ok. 50 kcal) dziennie utuczy? Może dobre tłuszcze omega 3, które "odchudzają"? a może masę witamin? A może konsystencja gluta zapycha? Faktycznie, tuczące
No cóż, niektóry mają przekonanie o odchudzających właściwościach siemienia(oczywiście, nie mówię, że wszyscy), które de facto wpływa pozytywnie na pracę jelit i jest bogate w składniki odżywcze. Jednak nie dla wszystkich jest ono koniecznie wskazane. Siemię lniane jest używane np. jako pokarm dla owiec i kóz, aby nabrały masy, znam również kilka chudych dziewczyn z niedowagą i różnego rodzaju niedoborami, które spożywając siemię lniane przytyły. Mam nadzieję, że nie wyraziłam się w sposób, który sugerowałby iż wypite raz na jakiś czas siemię lniane sprawi, iż od razu przytyjemy, bo zupełnie nie o to mi chodziło w mielonym siemieniu, uzyskanym w procesie odtłuszczania, które mam w domu, 100 gram zawiera 332 kcal. myślę, że nikt nie spożywa siemienia jako jedynego posiłku dziennie, więc sumując to z innymi posiłkami, wychodzi bogactwo składników odżywczych i w zależności od reszty jedzenia, kalorii

Edytowane przez anne_mary
Czas edycji: 2014-05-07 o 12:14
anne_mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 13:25   #504
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

No właśnie, bo łyżeczka siemienia ma jakieś 50 kcal, w czym to pomoże przytyć?
Zresztą, dziewczyny piją siemię codziennie na porost włosów i jakoś nie tyją
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 13:31   #505
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Ja stosuję siemię lniane regularnie gdzieś od miesiąca. Robię codziennie kisiel z 2 łyżek siemienia+ 1 łyżkę dodaję rano do owsianki. Efekty bardzo dobre Mam problemy z układem pokarmowym, więc tu widzę największą różnicę. Poza tym mocne (w końcu ) paznokcie, przestały się w końcu rozdwajać i łamać. Dodatkowo włosy stały się ładniejsze, bardziej lśniące. Polecam , aa i nie przytyłam na siemieniu
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:40   #506
masquerade18
Raczkowanie
 
Avatar masquerade18
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Jestem przekonana, że siemię działa ja stosuje na dwa sposoby: zalewam wrzątkiem ziarenka, przykrywam spodkiem i po ok 15 minutach jest gotowe do spożycia i robię też sama musli, które dodaje do jogurtów. W jego skład wchodzi: żurawina, siemie lniane, płatki owsiane, pestki dyni i słonecznika, jagody goji. Ta mieszanka smakuje o wiele lepiej niż sklepowe musli, jest chrupiąca i świetnie reguluje układ pokarmowy
__________________
Kto nie potrafi wyć nigdy nie znajdzie swojego stada.
masquerade18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 15:46   #507
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Pamiętajcie tylko by siemię lniane mielić w młynku zanim spożyjecie bo inaczej nie zostanie strawione, możecie łatwo sprawdzić, wiadomo gdzie, po zjedzeniu całych ziarenek .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 18:17   #508
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Pamiętajcie tylko by siemię lniane mielić w młynku zanim spożyjecie bo inaczej nie zostanie strawione, możecie łatwo sprawdzić, wiadomo gdzie, po zjedzeniu całych ziarenek .
U mnie nic nie ma, bo gryzę ziarenka
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 21:39   #509
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Ja dodaję siemię lniane do sosów - fajnie zagęszcza przez ten kisiel
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 23:07   #510
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: SIEMIE LNIANE - co to takiego i jak przyrządzić, żeby smakowało? :)

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
U mnie nic nie ma, bo gryzę ziarenka
U mnie tak samo+ ja nigdy nie zalewam wrzątkiem, tylko zawsze gotuję, aż robi się z tego gęsty kisiel.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-27 15:00:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.