Samodzielność w wieku 16 lat?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-06, 19:46   #1
kelly_1991
Raczkowanie
 
Avatar kelly_1991
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domciu :)
Wiadomości: 378

Samodzielność w wieku 16 lat??


Tak jak w temacie, chodzi mi o to, czy w wieku 16 lat mozna wyprowadzić się z domu?? Mieszkać z przyjaciółmi np. w zupełnie innym mieście?? Kto wtedy sprawuje nad nami kontrolę??Czy to wogóle możliwe aby moć mieszkac bez rodziców w takim wieku?? proszę Was o odp
kelly_1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 19:53   #2
PeFKa
Raczkowanie
 
Avatar PeFKa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 484
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Moja koleżanka z klasy mieszka sama z kuzynką. Rodzice specjalnie kupili jej mieszkanie. Ma 17 lat. Przprowadziła się tam bo poszła do liceum i ma ok 50 km do domu i zeby nie jeździła do szkoły rano autobusami to mieszka bez rodziców.
__________________
Powiedzmy: NIE!!! wizażowym telenowelom
PeFKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 19:55   #3
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez kelly_1991 Pokaż wiadomość
Tak jak w temacie, chodzi mi o to, czy w wieku 16 lat mozna wyprowadzić się z domu?? Mieszkać z przyjaciółmi np. w zupełnie innym mieście?? Kto wtedy sprawuje nad nami kontrolę??Czy to wogóle możliwe aby moć mieszkac bez rodziców w takim wieku?? proszę Was o odp
Może i można, tylko po co?
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 19:57   #4
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

w sekcie ,komunie ,z przyjacielem?Zczego chcesz sie utrzymywac?(piszesz o samodzielnosci czyli pewnie pojdziesz do pracy?)
Jesli zrobiszto wbrew rodzicom oczywiscie maja mozliwosc,zeby sprowadzic Cie do domu.Postarac sie o kuratora,a nawet zamknac w osrodku jako niedostosowane dziecię

Edytowane przez bess
Czas edycji: 2007-04-06 o 20:32
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 19:57   #5
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Moja koleżanka w liceum mieszkała sama i nie poleca . Ja osobiście też uważam, że nie ma takiej potrzeby.
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 19:59   #6
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez kelly_1991 Pokaż wiadomość
Tak jak w temacie, chodzi mi o to, czy w wieku 16 lat mozna wyprowadzić się z domu?? Mieszkać z przyjaciółmi np. w zupełnie innym mieście?? Kto wtedy sprawuje nad nami kontrolę??Czy to wogóle możliwe aby moć mieszkac bez rodziców w takim wieku?? proszę Was o odp
Do 18 roku życia odpowiadają za Ciebie rodzice. Za ich zgodą możesz mieszkać sama, a jeśli bez to mogą być kłopoty.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 20:26   #7
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez kelly_1991 Pokaż wiadomość
Tak jak w temacie, chodzi mi o to, czy w wieku 16 lat mozna wyprowadzić się z domu?? Mieszkać z przyjaciółmi np. w zupełnie innym mieście?? Kto wtedy sprawuje nad nami kontrolę??Czy to wogóle możliwe aby moć mieszkac bez rodziców w takim wieku?? proszę Was o odp




Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Może i można, tylko po co?
Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
w sekcie ,komunie ,z przyjacielem?Zczego chcesz sie utrzymywac?(piszesz o samodzielnosci czyli pewnie pojdziesz do pracy?)
Jesli zrobiszto wbrew rodzicom oczywiscie maja mozliwosc,zeby sprowadzic Ci do domu.Postarac sie o kuratora,a nawet zamknac w osrodku jako niedostosowane dziecię
Zgadzam się z Ludową i Bess.

Od siebie dodam jeszcze,że ta dorosłość i bycie odpowiedzialną sama za siebiewcale nie są takie fajne i naprawdę nie ma się do czego spieszyć .
Zresztą kiedyś sama o tym się przekonasz .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-06, 20:32   #8
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez PeFKa Pokaż wiadomość
Moja koleżanka z klasy mieszka sama z kuzynką. Rodzice specjalnie kupili jej mieszkanie. Ma 17 lat. Przprowadziła się tam bo poszła do liceum i ma ok 50 km do domu i zeby nie jeździła do szkoły rano autobusami to mieszka bez rodziców.
moja przyjaciolka mieszka z starsza siostra, studiujacym kuzynem i ich przyjaciolka.
powod: ten sam, ktory podajesz
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 20:33   #9
klaudiaa
Zakorzenienie
 
Avatar klaudiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 039
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Może Kelly chce iść do liceum w innym mieście i dlatego pyta? Jakoś nie wydaje mi się, żeby ktoś, ot tak, chciał się wyprowadzić od rodziców w wieku 16 lat

No, przynajmniej ja bym nie chciała.
klaudiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 20:35   #10
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

no wg mnie najpierw nalezy zapytac rodziców,oni powiedza co o tym mysla a nie my
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 21:30   #11
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość






Zgadzam się z Ludową i Bess.

Od siebie dodam jeszcze,że ta dorosłość i bycie odpowiedzialną sama za siebiewcale nie są takie fajne i naprawdę nie ma się do czego spieszyć .
Zresztą kiedyś sama o tym się przekonasz .

No właśnie..

Jeszcze Ci zbrzydnie dorosłe życie.

Wiesz co jest najlepsze w byciu nastolatkiem? Ze już możesz wiele, a nie musisz NIC
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-06, 21:42   #12
olcia/pchelka
Zadomowienie
 
Avatar olcia/pchelka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 1 525
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Jeśli nie musisz, to nie wyprowadzaj się od rodziców!!
olcia/pchelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 21:47   #13
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez klaudiaa Pokaż wiadomość
Może Kelly chce iść do liceum w innym mieście i dlatego pyta? Jakoś nie wydaje mi się, żeby ktoś, ot tak, chciał się wyprowadzić od rodziców w wieku 16 lat

No, przynajmniej ja bym nie chciała.
No właśnie, Kelly mogłaby rozwinąć wątek i przybliżyć nam motywy takiego... niekonwencjonalnego pragnienia, jak wyfrunięcie w wieku lat 16 z rodzinnego gniazda.

BTW, też mam rocznikowo 16 lat i nie wyobrażam sobie mieszkać gdziekolwiek indziej i z kimkolwiek innym, niż w domu z rodzicami
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 21:48   #14
tralalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 367
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Jak widać po mnie - można. Powodem jest oczywiście liceum - gdybym chciała do niego dojeżdżać podroz w jedną stronę zajmowałaby mi ok 1,5 h, czego sobie nie wyobrażam...
tralalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 22:27   #15
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
No właśnie..

Jeszcze Ci zbrzydnie dorosłe życie.

Wiesz co jest najlepsze w byciu nastolatkiem? Ze już możesz wiele, a nie musisz NIC
Święta prawda Ja może nie jestem w pełni samodzielna,bo póki co to zarabiam jedynie na swoje własne wydatki,ale mieszkam sama z bratem.Mogę potwierdzić,że nawet taka 'samodzielność' nie jest łatwa.Także nie ma się do czego śpieszyć jeśli nie jest to konieczne
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 23:15   #16
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Kelly
ja uważam, że w wieku 16 lat nie ma co się wyprowadzać z domu

a jeśli mieszkasz w b.małej miejscowości, to lepiej znaleźć internat, lepsze to od zupełnie samodzielnego mieszkania
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 00:36   #17
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

E tam, może się Dziewczę ścięło z lekka z rodzicami.

Myślę, że można wystąpić do sądu o takie wcześniejsze, hm, uznanie dorosłości, ale w Polsce to się z tym szczerze mówiąc nie spotkałam.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 05:34   #18
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
No właśnie..

Jeszcze Ci zbrzydnie dorosłe życie.

Wiesz co jest najlepsze w byciu nastolatkiem? Ze już możesz wiele, a nie musisz NIC
spray, to chyba chodziło o życie studenta bo taki 16latek za wiele ni może
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 08:15   #19
kelly_1991
Raczkowanie
 
Avatar kelly_1991
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domciu :)
Wiadomości: 378
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Dziekuje za odp, przepraszam że wcześniej nie napisałam, ale chodziło mi o liceum, które jest dość daleko i nie opłacałoby się dojezdżać, tylko że moi rodzice nie są co do tego pomysłu przekonani, i widzę, że prawnie to też nie bardzo, więc będe musiała poszukać czegoś bliżej
kelly_1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-07, 08:36   #20
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
spray, to chyba chodziło o życie studenta bo taki 16latek za wiele ni może
Potwierdzam, szesnastolatni biedne są, zniewolone przez rodziców i żyją w świecie nakazów i zakazów Wiem z autopsji, niestety

Cytat:
Napisane przez kelly_1991 Pokaż wiadomość
Dziekuje za odp, przepraszam że wcześniej nie napisałam, ale chodziło mi o liceum, które jest dość daleko i nie opłacałoby się dojezdżać, tylko że moi rodzice nie są co do tego pomysłu przekonani, i widzę, że prawnie to też nie bardzo, więc będe musiała poszukać czegoś bliżej
Ach, więc to tak. Może rozejrzyj się za jakimś internatem, tak jak napisała niejaka Madzia14
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 08:41   #21
kelly_1991
Raczkowanie
 
Avatar kelly_1991
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domciu :)
Wiadomości: 378
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Potwierdzam, szesnastolatni biedne są, zniewolone przez rodziców i żyją w świecie nakazów i zakazów Wiem z autopsji, niestety
u mnie to samo
kelly_1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 09:03   #22
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

ja powiem tak:koncze teraz liceum i przez te 3 lata moja bliska kumpela(jako ze jest z mazur a uczy sie w Gdyni)mieszkala sama. rodzice oczywiscie lozyli jej na wszystko. A ona bardzo chwalila sobie mieszkanie samodzielne. Oczywiscie jesli sie cos dzialo to bylo jej ciezej ze wzgledu na to,ze oprocz kolezanek nie miala tam rodziny....
Ale nigdy napewno nie zapomne imprez ktore sie u niej odbywaly,ani nocnych posiadow przed tv z wieeelka micha popcornu...
Tak wiec to zalezy od tego jak sie dogadasz z rodzicami i przede wszystkim od ciebie-czy jestes w stanie dac sobie rade sama.

AA,a dojezdzanie 1,5 godziny to nic strasznego,u mnie niektorzy po 2,5 dojezdzaja i nie narzekaja:P
Wiec pomysl czy jestes gotowa na to...
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 09:17   #23
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Czasem też chciałabym mieszkać sama
Ale przechodzi mi, kiedy myślę o sprzątaniu, praniu, prasowaniu, gotowaniu...
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 09:19   #24
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Jezeli rodzice sie zgodza itd. to mozesz jezeli nie to bedzie to traktowana jako ucieczka z domu
Rodzice sa Twoimi opiekunami do 18 roku zycia.

Radze znalezc cos blizej
Ja w wieku 16 lat dla ciekawosci z pelna zgoda rodzicow wyprowadzialam sie z domu na 2 miesiace. Razem z siostra mieszkalam w 2 mieszkaniu ktore jest niedaleko. Rodzice placili za wszystko, dawali nam pieniadze....
Przyznam bylo fajnie... ale juz po 1,5 miesiaca chcialabyc spowrotem w domu, niby wszystko moglam robic ale odpwiedzialnosc za wszytsko byla meczaca.
Niestety wygrali rodzice ktorzy chcieli mi udowodnic ze samodzielnosc nie jest latwa
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 09:26   #25
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Może i można, tylko po co?
Np. żeby uczyć się w liceum w innym mieście .

Ja ciągle o tym myślę i się trochę boję. Mieszkam na Mazurach w małym mieście, a wyprowadziłabym się do Warszawy. Daleko, duże miasto. Nie wiem czy sobie poradzę. Co prawda mieszkałabym na stancji ze starszą siostrą, ale i tak musiałabym sobie sama radzić.


Kelly a mogę zapytać gdzie mieszkasz i do jakiego miasta chcesz się wyprowadzić?

Edytowane przez kate1991
Czas edycji: 2007-04-07 o 09:28 Powód: :)
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 09:28   #26
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Np. żeby uczyć się w liceum w innym mieście .

Ja ciągle o tym myślę i się trochę boję. Mieszkam na Mazurach w małym mieście, a wyprowadziłabym się do Warszawy. Daleko, duże miasto. Nie wiem czy sobie poradzę. Co prawda mieszkałabym na stancji ze starszą siostrą, ale i tak musiałabym sobie sama radzić.


Kelly a mogę zapytać gdzie mieszkasz i do jakiego miasta chcesz się wyprowadzić?
Wydaje mi sie ze szybko zatesknisz za domem
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 09:37   #27
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez Asi_ek Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie ze szybko zatesknisz za domem
Bo nie znasz mojej sytuacji w domu . O to się akurat nie martwię. Zresztą jeśli chcę to mogę przyjeżdżać do domu na weekendy, prawda? Moja siostra wyprowadziła się z domu w tym samym wieku i nie lubiła przyjeżdżać do domu.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 10:12   #28
tralalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 367
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
AA,a dojezdzanie 1,5 godziny to nic strasznego,u mnie niektorzy po 2,5 dojezdzaja i nie narzekaja:P
Ale 2,5 h w jedną stronę czy w obie? W moim przypadku dawałoby to 3 h spędzone w autobusach dziennie, w dodatku trzeba doliczyć jeszcze czekanie na nie itp., a stacji kolejowej w moim mieście nie ma, co też utrudnia sprawę. A gdzie tu czas na naukę, odpoczynek? Według mnie w takiej sytuacji lepiej wybrać mieszkanie na stancji, a nie męczyć się z tak długimi dojazdami, które szybko mogą człowieka wykończyć.
Aha, Kelly, ja jednak z autopsji bardziej polecam stancję niż internat, przecież nie musisz mieszkać sama, możesz się do kogoś dołączyć. Przynajmniej masz swój własny pokój, w którym w każdej chwili możesz się zamknąć i odpocząć od wszystkiego, a w internacie zwykle mieszka z Tobą jeszcze kilka współlokatorek. A wiadomo, nie zawsze będziecie miały zgodne charaktery, czasem możecie mieć siebie serdecznie dość i co wtedy, zamkniesz się w łazience? Ja w tym momencie mieszkając w mieszkaniu jeszcze z dwiema współlokatorkami, często mam ich dość, poza tym to straszne bałaganiary (żeby nie nazwać tego dosadniej), nie mam pojęcia, jak mogłabym wytrzymać z takimi osobami w pokoju, a przecież w internacie można trafić na różnych ludzi.
tralalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 10:51   #29
kelly_1991
Raczkowanie
 
Avatar kelly_1991
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domciu :)
Wiadomości: 378
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Np. żeby uczyć się w liceum w innym mieście .

Ja ciągle o tym myślę i się trochę boję. Mieszkam na Mazurach w małym mieście, a wyprowadziłabym się do Warszawy. Daleko, duże miasto. Nie wiem czy sobie poradzę. Co prawda mieszkałabym na stancji ze starszą siostrą, ale i tak musiałabym sobie sama radzić.


Kelly a mogę zapytać gdzie mieszkasz i do jakiego miasta chcesz się wyprowadzić?
Ja mieszkam obok Konina i chodzi mi o liceum taneczne, ponieważ trenuje już troche taniec (tyle że po lekcjach) a chciałabym robic to także w szkole, uwielbiam tańczyć, to jest moja pasja, i jeżeli chodzi o szkołe to Poznań lub Warszawa. Nie ukrywam, że drugim powodem są moje problemy z rodzicami. Kompletnie sie nie rozumiemy, nie możemy dogadać. Nie zgadzają się także abym mieszkała tak daleko, bo uważaja że sobie nie poradze i za dużo ich to pieniędzy by kosztowało
kelly_1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 11:15   #30
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

ja tez sobie nie wyobrazam jak mozna dojezdzac w jedna strone 2 i pol h chyba komus cos sie pomylilo.
znam kilka osob ktore mieszkaja bez rodzicow (ale sa od nich zalezni-rodzice placa za wynejete mieszkanie) a na weekendy jezdza do domu, tak samo znajomi z internetu.
ale mieszkac samemu w wieku 16 lat bez finansowej pomocy rodzicow.. z czego bys zyla?
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.