Samodzielność w wieku 16 lat?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-07, 11:21   #31
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez laylaaa Pokaż wiadomość
ja tez sobie nie wyobrazam jak mozna dojezdzac w jedna strone 2 i pol h chyba komus cos sie pomylilo.
nie chyba nic się nikomu nie pomyliło...
I owszem 2,5 godziny w jedna stronę-więc jest to możliwe.

I bez obrazy,ale wiem co pisze
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 11:22   #32
kelly_1991
Raczkowanie
 
Avatar kelly_1991
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domciu :)
Wiadomości: 378
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez laylaaa Pokaż wiadomość
ja tez sobie nie wyobrazam jak mozna dojezdzac w jedna strone 2 i pol h chyba komus cos sie pomylilo.
znam kilka osob ktore mieszkaja bez rodzicow (ale sa od nich zalezni-rodzice placa za wynejete mieszkanie) a na weekendy jezdza do domu, tak samo znajomi z internetu.
ale mieszkac samemu w wieku 16 lat bez finansowej pomocy rodzicow.. z czego bys zyla?
no oczywiście, że z pomocą rodziców, bo nie zarabiam jeszcze na siebie przecież
kelly_1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 11:58   #33
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

moja kolezanka mieszkała przez jakiś czas w bursie szkolnej. z tego co z nią rozmawiałam to nie podobalo sie jej tam. wiadomo, w domu jedynaczka, wlasny pokoj, a tam kilka osob w jednym i zero prywatnosci. potem mieszkala na stancji i tam bylo jej lepiej. inna mieszkala u rodziny. nie mialy onnego wyjscia, bo do szkoly kawalek drogi mialy... moze warto rozejrzec sie wczesniej za jakas stancja i poszukac wspollokatora, bo wiadomo,ze razem razniej...
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 12:04   #34
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Bo nie znasz mojej sytuacji w domu . O to się akurat nie martwię. Zresztą jeśli chcę to mogę przyjeżdżać do domu na weekendy, prawda? Moja siostra wyprowadziła się z domu w tym samym wieku i nie lubiła przyjeżdżać do domu.
To prawda nie znam. Mowie jak bylo ze mna
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 12:44   #35
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Potwierdzam, szesnastolatni biedne są, zniewolone przez rodziców i żyją w świecie nakazów i zakazów Wiem z autopsji, niestety

Ach, więc to tak. Może rozejrzyj się za jakimś internatem, tak jak napisała niejaka Madzia14
Ludowa, ja myślę, że w sumie te zniewolenie to całkiem normalne jest i większość nastolatków ma takie wrażenie. I to nawet nie tylko wrażenie, tak po prostu jest. Ja pamiętam, że jak miałam co prawda nie 16, a 14 lat, to mój bunt był we mnie niesamowicie skumulowany, z wiekiem to opadło, jednak chyba trochę za bardzo, bo w efekcie to zdziadziałam
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 13:25   #36
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
Ludowa, ja myślę, że w sumie te zniewolenie to całkiem normalne jest i większość nastolatków ma takie wrażenie. I to nawet nie tylko wrażenie, tak po prostu jest. Ja pamiętam, że jak miałam co prawda nie 16, a 14 lat, to mój bunt był we mnie niesamowicie skumulowany, z wiekiem to opadło, jednak chyba trochę za bardzo, bo w efekcie to zdziadziałam
Wiem, wiem Ale chciałabym być już "duża"

Zaraz napadną na mnie dorosłe wizażanki, nawrzeszczą, że nie wiem co gadam, że lepiej być nastolatką i pójdą. Ale nic to. Ja chcę być "duża"!
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 13:34   #37
kelly_1991
Raczkowanie
 
Avatar kelly_1991
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domciu :)
Wiadomości: 378
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Wiem, wiem Ale chciałabym być już "duża"

Zaraz napadną na mnie dorosłe wizażanki, nawrzeszczą, że nie wiem co gadam, że lepiej być nastolatką i pójdą. Ale nic to. Ja chcę być "duża"!
ja mam tak samo, chciałabym być jus "duża", to byłaby moja przepustka do mieszkania bez rodziców, bo po maturze, to juz na pewno sie wyprowadze, na studia
kelly_1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-07, 13:48   #38
sykutka
Raczkowanie
 
Avatar sykutka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: 大阪市
Wiadomości: 466
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez kelly_1991 Pokaż wiadomość
Ja mieszkam obok Konina i chodzi mi o liceum taneczne, ponieważ trenuje już troche taniec (tyle że po lekcjach) a chciałabym robic to także w szkole, uwielbiam tańczyć, to jest moja pasja, i jeżeli chodzi o szkołe to Poznań lub Warszawa. Nie ukrywam, że drugim powodem są moje problemy z rodzicami. Kompletnie sie nie rozumiemy, nie możemy dogadać. Nie zgadzają się także abym mieszkała tak daleko, bo uważaja że sobie nie poradze i za dużo ich to pieniędzy by kosztowało
Właśnie, pomyśl o kosztach - może Twoich rodziców na to po prostu nie stać?
Myślałaś już o tym, jakie obowiązki by Cię czekały w tym samodzielnym życiu? Pranie, prasowanie, gotowanie, sprzątanie, zakupy: wszystko to by było na Twojej głowie. Pomyśl też, ile to czasu zajmuje

Cokolwiek postanowisz - przemyśl to A kiedy się już zdecydujesz, przygotuj się na ciężką przeprawę z rodzicami, przecież będziesz musiała ich jakoś przekonać
sykutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 14:15   #39
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

No wlasnie moze ich na to nie stac.
Musieliby placic Ci za wszystko a to wychodzilo by o wiele wiecej niz jakbys dalej mieszkala w domu.
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 14:38   #40
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez kelly_1991 Pokaż wiadomość
Ja mieszkam obok Konina i chodzi mi o liceum taneczne, ponieważ trenuje już troche taniec (tyle że po lekcjach) a chciałabym robic to także w szkole, uwielbiam tańczyć, to jest moja pasja, i jeżeli chodzi o szkołe to Poznań lub Warszawa. Nie ukrywam, że drugim powodem są moje problemy z rodzicami. Kompletnie sie nie rozumiemy, nie możemy dogadać. Nie zgadzają się także abym mieszkała tak daleko, bo uważaja że sobie nie poradze i za dużo ich to pieniędzy by kosztowało
Jeśli to jest Twoja pasja to zdecyduj się na wyprowadzkę. Mówię to z własnego doświadczenia, 2 lata temu też miałam okazję się wyproawdzić (mogłam iść do średniej szkoły muzycznej, grałam na wiolonczeli), ale chyba byłam za mała i się bałam. Teraz bardzo załuję. Najbardziej tego, że bym już nie mieszkała w domu. Też mam trudną sytuacją i mieszkanie z rodzicami to dla mnie koszmar. Czekam na przeprowadzkę, ale nie wiem czy się zdecyduję już teraz, może poczekam jeszcze 3 lata do studiów.
Pozdrawiam

Tralalinko korzystając z okazji (może tu jeszcze zajrzysz): Wesołych Świąt .


Edycja: Zapomniałam. Moi też się nie zgadzają. Ale myślę, że jakbym bardzo się uparła to by się udało. W końcu moja siostra też się wyprowadziła w moim wieku (z tym że nie tak daleko) więc sprawiedliwość musi być . Ja bym miała o tyle łatwiej, że siostra by mi pomogła, np. jeśli chodzi o poruszanie się w Warszawie czy gotowanie. No i koszty też byłyby niższe, bo płaciłybyśmy tylko za jeden pokój.

Edytowane przez kate1991
Czas edycji: 2007-04-07 o 14:45 Powód: :)
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 15:00   #41
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Kate, (po pierwsze zasługujesz na solinde baty za opuszczenie naszego wątku xP ) myślę, że Ty masz łatwiejszą drogę do przekonania rodziców, z tego względu, iż w W-wie mieszka Twoja siostra rodzice predzej się zgodzą na wyprowadzkę do siostry a jeśli miałabyś jechać zupełnie sama.

Kelly, musisz na spokojnie pogadać z rodzicami najlepiej by było, jakbyś znalazła u siebie w mieście jeszcze jedną koleżankę na takie wyjazd, zawsze to mniejsza koszty i raźniej
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-07, 16:03   #42
*~An!@~*
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 1 898
GG do *~An!@~*
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
No właśnie, Kelly mogłaby rozwinąć wątek i przybliżyć nam motywy takiego... niekonwencjonalnego pragnienia, jak wyfrunięcie w wieku lat 16 z rodzinnego gniazda.

BTW, też mam rocznikowo 16 lat i nie wyobrażam sobie mieszkać gdziekolwiek indziej i z kimkolwiek innym, niż w domu z rodzicami
...A ja czytając twoje posty myślałam, że jesteś starsza .

Ja też bym nie chciała mieszkać bez rodziców...Zawsze mi doradzą, pomogą . Są kochani!
__________________
"Dry your eye
Soulmate dry your eye
'cause soulmates never die"
Placebo "Sleeping With Ghosts"

*~An!@~* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 16:40   #43
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez *~An!@~* Pokaż wiadomość
...A ja czytając twoje posty myślałam, że jesteś starsza .
Chyba wkleję sobie do opisu: halo halo, mam 15 lat i 6 miesięcy!

Cytat:
Napisane przez *~An!@~* Pokaż wiadomość
Ja też bym nie chciała mieszkać bez rodziców...Zawsze mi doradzą, pomogą . Są kochani!
No, moi może tak kochani nie są, ale ujdą w tłoku
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 16:44   #44
kelly_1991
Raczkowanie
 
Avatar kelly_1991
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domciu :)
Wiadomości: 378
Dot.: Samodzielność w wieku 16 lat??

Cytat:
Napisane przez *~An!@~* Pokaż wiadomość
Ja też bym nie chciała mieszkać bez rodziców...Zawsze mi doradzą, pomogą . Są kochani!
ja niee mam takiego kontaktu z rodzicami...
kelly_1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.