Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-27, 14:23   #61
sprezyna87
Raczkowanie
 
Avatar sprezyna87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 48
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

jak mnie i ta henna uczuli,to sobie w leb strzele...
__________________
[CENTER][B]Go Girl Go Fly
- alergiczka na PDD
sprezyna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 12:27   #62
Natalisis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 234
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Może z henną będzie akurat dobrze, bo dużo dziewczyn sobie ją chwali zarówno pod względem pielęgnacyjnym i efektem kolorystycznym no i oczywiście właśnie ze względu na brak reakcji alergicznych.

Dziś przejechałam sobie przed lustrem po włosach i okazało się, że mam coraz więcej siwków. To zapewne przez te stresy, które mnie ostatnio dopadają. Ciekawe jak będę wyglądać jak już całkiem osiwieję. Pewnie dość dziwnie, bo na twarzy nie wyglądam na swój wiek. Dziś nawet jak byłam na zakupach to facet na straganie wziął mnie za młodzież, a niedawno jak byłam z bratanicą w Hebe to panie ekspedientki chciały nam karty założyć tylko pytały się nas czy już jesteśmy pełnoletnie Więc pewnie te siwe włosy w połączeniu z moim typem urody będą "ciekawie" wyglądały. Dopiero ludzie będą mieli kłopot ile mi dać lat

Edytowane przez Natalisis
Czas edycji: 2013-10-10 o 07:55
Natalisis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 15:59   #63
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Hej Alergiczki
Tez zauwazylam, ze szampony i odzywki zaczynaja mnie uczulac. Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze ja mam zwyczaj kupowac litrowe butle profesjonalnych produktow i.... potem podrzucam rodzinie i mezowi, a sama szukam dalej. Litrowe opakowania sa ekonomiczne, ok. 100 zlotych, a te standardowe kosztuja zwykle 50-60. Niestety, przechodze na eko produkty o podstawowych skladach, male butelki, plukanie zaparzonymi torebkami z ziolkami i woda z cytryna.

Widze moj szalony odrost, a tam masa siwkow. Za kilka miesiecy pewni ebede hennowac. Poki co, kupilam mocno barwiace maski do wlosow Artego (my color reflex w kolorze zimnego brazu i jakas 400ml w kolorze czekolady). Jak mi to nieco wyrowna koloryt i nie bedzie gryzlo, to na jakis czas na tym bede jechac.

Niestety, nie kupuje juz nic na zapas, bo nie wiem, czy w ogole bede mogla tego uzywac. Co za zycie
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 21:17   #64
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Cytat:
Napisane przez sprezyna87 Pokaż wiadomość
Moje drogie Alergiczki,

wczoraj dowiedzialam sie,ze na rynek polski trafily farby do wlosow Kevina Murphiego (czy ktoras slyszala, testowala ?). Ponoc sa one linia przeznaczona dla alergikow.
Oto cytat:
"Opis farby Kevin Murphy:
TECHNOLOGIA SPAROWANIA MOLEKUŁ
W przeszłości masa produktów do koloryzacji włosów była mierzona bez
uwzględnienia całkowitej liczby molekuł. Nowe technologie wykorzystane w
COLOR.ME pozwalają na dokładne policzenie liczby cząsteczek. Dzięki temu
pewne jest, że każda cząsteczka znajdzie swoją parę.
Kiedy cząsteczki w produkcie do koloryzacji włosów połączone są w pary
utleniając się tworzą silne wiązania. Pojedyncze, niedobrane w pary
cząsteczki są szkodliwe dla włosów ponieważ mogą one:
 Podrażniać skórę głowy i/lub powodować reakcje alergiczne
 Być wdychane przez fryzjerów i klientów
 Zanieczyścić wody gruntowe i środowisko naturalne

Wolne od amoniaku
COLOR.ME posiada naturalny, przyjemny zapach owocu dzikiej róży.
Dzięki temu ani klient nie stylista nie musi wdychać oparów amoniaku, dzięki
temu COLOR.ME jest mniej szkodliwy. To jeden z głównych powodów otrzymania
lśniącego i długotrwałego koloru.

Wolne od PPD
Bardzo często podrażnienia skóry głowy i reakcje alergiczne podczas procesu
koloryzacji spowodowane są przez parafenylenodiamine (PPD)
COLOR.ME jest absolutnie pozbawiony PPD, co pozwala minimalizować ryzyko
podrażnień i reakcji alergicznych.
Ważne: Nie mniej jednak rekomenduje się wykonanie testu alergicznego przed
nałożeniem COLOR.ME po raz pierwszy.
Nowy sposób interpretacji koloru
Nowy sposób interpretacji koloru: Bardziej naturalne, intensywny i lśniący
kolor. Efekt bardziej naturalne i wielotonowe odcienie. To oznacza, że
COLOR.ME dopasowuję się do aktualnego koloru włosów klienta, nie dając
nienaturalnego i niepożądanego rezultatu.
Nasz wybór
COLOR.ME to naturalna farba do koloryzacji włosów. COLOR.ME jest tak
naturalny jak to tylko możliwe a jednocześnie zapewnia trwały kolor. Produkt
zawiera wiele naturalnych składników o charakterze leczniczym."

(mam nadzieje,ze nie okaze sie to samo co z Biokapem....)

Dzis umowilam sie na test- odczekam 2 dni i dam Wam znac jakie efekty ...
sprężyno
ja ostatnio też "uwierzyłam" w farbę bez ppd , kupiłam na allegro,

http://allegro.pl/montibello-oalia-zestaw-farba-60g-oxy-90ml-i3428548006.html

uczulenie oczywiście wyszło jak byk

a więc też przy okazji, nie polecam, kolejna ściemka,

eh...

chyba trzeba założyć jakiś klubik króliczków/alergiczków doświadczalnych
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 08:02   #65
sprezyna87
Raczkowanie
 
Avatar sprezyna87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 48
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

chyba tak ..
teraz przymierzam sie do zakupienia ( o ile bedzie mozliwosc) probki henny Khadi. Dzis moj Luby wyrwal mi 3 siwe wlosy.. masakra! poza tym po lecie wlosy strasznie mi zjasnialy, a ja nie lubie siebie w jasniejszych... wole jak sa ciemne- wydaje mi sie,ze mam wtedy wyrazniejsza twarz i oczy jasnieja.
__________________
[CENTER][B]Go Girl Go Fly
- alergiczka na PDD
sprezyna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 11:15   #66
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Cytat:
Napisane przez sprezyna87 Pokaż wiadomość
chyba tak ..
teraz przymierzam sie do zakupienia ( o ile bedzie mozliwosc) probki henny Khadi. Dzis moj Luby wyrwal mi 3 siwe wlosy.. masakra! poza tym po lecie wlosy strasznie mi zjasnialy, a ja nie lubie siebie w jasniejszych... wole jak sa ciemne- wydaje mi sie,ze mam wtedy wyrazniejsza twarz i oczy jasnieja.
Mi tez sie troche siwkow zalapalo. Kiedys czlowiek szalal z kolorami, a teraz chce miec nawet i zwykla nature, ale bez siwielcow.
Moja siostra dostaa potwornego przesuszu od henny. Ona mieszka w tropikalnym klimacie, slonce pali codziennie, wiec moze to jest przyczyna. U mnie w Szwecji tak ostro nie pali jesienia, moze sprobuje henny.
Marzy mi sie jakis brazik, taki niezbyt czerwony czy zloty, jakis sobie taki spokojny i nie odbiegajacy od natury tonem. Ostatecznie, kilka jasnych pasemek (z jakims marginesem od skory glowy) na naturze, by troche rozmydlic te kilka siwkow.

Bez zrobienia probek sie nie obedzie. Niestety.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 22:36   #67
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Jak chcecie pokryć siwki henną to pamiętajcie o 2 fazowym farbowaniu tj. najpierw czystą henną na czerwono a dopiero na to kolor docelowy czyli brąz, orzech itd. Inaczej może się z siwków wypłukać albo mogą być dużo jaśniejsze.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-25, 10:55   #68
sprezyna87
Raczkowanie
 
Avatar sprezyna87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 48
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Hej dziewczyny,
ostatnio pisalam z profesjonalnym fryzjerem- Kajetanem Góra i oto co napisal mi odnosnie robienia drobnych pasemek/refleksow :

"alergen nie przedostanie sie z włosa do krwiobiegu, nie ma takiej możliwoście, możesz użyć każdej farby pod warunkiem że nie zetknie się ona ze skórą. Więc jeśli nałożysz w wybranych miejscach odpowiednio dalekmo od skóry i umiejętnie zostanie później zmyte wszystko to unikniesz komplikacji zdrowotnych, tak więc będziesz mogła się cieszyć nowym wydaniem swojej fryzury, trzymam kciuki, powodzenia, KG"

__________________
[CENTER][B]Go Girl Go Fly
- alergiczka na PDD
sprezyna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 12:50   #69
Natalisis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 234
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

I znów wszystko brzmi pięknie i super gdyby tak faktycznie było, ale ja podchodzę do tego niestety bardzo sceptycznie. Dwa ostatnie rozjaśniania też miałam robione na folię (tylko pasemka, nie całość) i rozjaśniacz nie miał żadnego kontaktu z moją skórą głowy ani z tą w innych miejscach. Przy zmywaniu również rozjaśniacz nie miał kontaktu ze skórą i zwróciłam szczególną uwagę żeby wszystko było zmyte dokładnie. No i niestety, ale nic to nie dało. Jeszcze tego samego dnia swędziała mnie głowa, szyja i twarz, a następnego pojawiła mi się na szyi, uszach i twarzy wysypka, która swędziała jak diabli. Aż boję się pomyśleć co by było, gdybym sobie machnęła całość na ciemno. Dlatego ja się póki co trzymam z dala od jakiegokolwiek farbowania, chociaż marzą mi się jakieś ciemne włoski

Moja mama rozmawiała na mój temat ze swoją fryzjerką i ta z kolei powiedziała, żebym dała sobie spokój z farbowaniem, bo jak mnie raz uczuliło to już będzie tak za każdym razem, bez względu na to czy będę farbować całą głowę czy robić tylko pasemka. Każdy fryzjer gada inaczej i bądź tu teraz człowieku mądry.

Chociaż jak obserwuję się od pewnego czasu i myślę tak sobie o tym wszystkich to wpadła mi do głowy jeszcze jedna możliwość pojawienia się u mnie uczulenia. Wcześniej farbowałam włosy głównie na ciemno różnymi farbami (Joanna, Schwarzkopf, Garnier, Wella) i nic się działo. Później wzięła mnie faza na L'Oreala, bo niby najlepsze z tych sklepowych i przez jakiś czas było ok. Dłuższy czas używałam Castinga i po którymś tam farbowaniu pojawiła mi się właśnie wysypka. I tutaj co dziwne, z tego co pamiętam, na początku nigdy nie używałam odżywek dołączonych do farby tylko swoje sprawdzone. A później coś mnie podkusiło i nakładałam odżywkę L'Oreala z farby. I o ile dobrze kojarzę to właśnie wtedy pojawiała się wysypka. Przypomniało mi się również, że już kiedyś po szamponie i odżywce z L'Oreala (sklepowej i profesjonalnej serii) też miałam takie uczulenie. I tak sobie teraz myślę, że może w moim przypadku to wcale nie jest uczulenie na farbę tylko na szampon lub odżywkę, które mi fryzjer nakłada po farbowaniu (podobno używa Matrixa). Wcześniej robiłam sobie sama kilka razy pasemka rozjaśniaczem Joanny i raz robiła mi fryzjerka w domu rozjaśniaczem z Garniera jak się nie mylę i nic mi nie było, ale zmywałam sobie to sama sprawdzonymi specyfikami. A za każdym razem jak mi robi fryzjerka w salonie to kończę z wysypką, więc może tu jest coś na rzeczy. Ale jakoś nie mam odwagi żeby to sprawdzić, bo pół biedy jakby się skończyło tylko na wysypce jak zawsze, gorzej jak spuchnę albo się zacznę dusić.

Co o tym myślicie dziewczyny? Czy to rzeczywiście może być uczulenie na szampon albo odżywkę a nie na farbę? No i co zamierzasz zrobić Sprężynko, ryzykujesz i farbujesz?
Natalisis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 19:00   #70
sprezyna87
Raczkowanie
 
Avatar sprezyna87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 48
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Wlasnie wrocilam od fryzjera. Zrobila mi kilka pasemek rozjasniaczem (na folii) i nie wiem... cos jakos dziwne czuje swiad twarzy..ale nie jakis hard core, tylko tak jakby cos,a jakby nic... nie powiem-zaczynam sie bac.... ale w najgorszej sytuacji zlapie za nozyczki i poscinam te pasemka...
powiedz jak zrobily Ci te pasemka, i uczulilo Cie, smarowalas czyms ? co bralas ?
__________________
[CENTER][B]Go Girl Go Fly
- alergiczka na PDD
sprezyna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 20:41   #71
Natalisis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 234
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Nie smarowałam niczym, bo nie chciałam pogorszyć sytuacji. Myłam się jedynie mydłem Dove, a do włosów używałam szampon pokrzywowy z Farmony i odżywkę z Seboradinu. Wewnętrznie piłam wapno i brałam Zyrtec. Mnie wysypka i swędzenie trzymało jakieś 3 tygodnie. Może u Ciebie nic się nie dzieje, tylko już z tych nerwów podświadomie się nakręcasz. Chociaż lekceważyć też tego nie ma co i trzeba obserwować. Dawaj znać na bieżąco co i jak.
Natalisis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-26, 10:41   #72
sprezyna87
Raczkowanie
 
Avatar sprezyna87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 48
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

falszywy alarm chyba z emocji wszystko mnie swedzialo. Zero opuchlizny, zadnych sladow, a refleksy...no coz, w sumie troche inaczej sobie je wyobrazalam- inny odcien,inne rozmieszczenie, no ale i tak dobra odmiana.
__________________
[CENTER][B]Go Girl Go Fly
- alergiczka na PDD
sprezyna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 10:58   #73
Natalisis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 234
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Najważniejsze, że nic Ci nie jest i że ze strony zdrowotnej wszystko poszło dobrze A poprawić wizualnie można następnym razem. Wstaw nam zdjęcia włosków, bo jestem ciekawa jak wyszło (dziewczyny z resztą pewnie też chętnie zerkną). Nie mogę poeksperymentować na sobie to chociaż popatrzę jak to u Ciebie wygląda
Natalisis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 13:33   #74
sprezyna87
Raczkowanie
 
Avatar sprezyna87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 48
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

2013-10-26 11.30.36.jpg

dziekuje ze bylyscie ze mna
__________________
[CENTER][B]Go Girl Go Fly
- alergiczka na PDD

Edytowane przez sprezyna87
Czas edycji: 2013-10-26 o 13:34
sprezyna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 15:09   #75
Natalisis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 234
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Wcale te refleksy źle nie wyglądają, mnie się podoba A z resztą masz bardzo ładne, gęste włosiska i super naturalny kolor (taki ciemny) Aż zazdroszczę, oczywiście pozytywnie.

No i po to tu jesteśmy, żeby się wspierać i wymieniać doświadczeniami, wię nie masz za co dziękować.
Natalisis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 18:16   #76
sprezyna87
Raczkowanie
 
Avatar sprezyna87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 48
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Fakt wlosy grube i krecone(na zdjeciu ujarzmione przez fryzjera) no i sieki sie pokazuja. Oby w przyszlosci wymyslili cos dla alergikow. A moze same powinnysmy pomyslec o takim biznesie?!
__________________
[CENTER][B]Go Girl Go Fly
- alergiczka na PDD
sprezyna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 18:21   #77
Natalisis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 234
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Oj, chętnie sama bym coś wymyśliła, ale do tego to trzeba niestety mieć ogromną wiedzę chemiczną, a do takiej mi bardzo daleko Chociaż z drugiej strony mówią, że potrzeba jest matką wynalazków, więc może w końcu po wielu próbach wpadłybyśmy na jakąś cudowną mieszankę. A najlepsze jakby się okazało, że jest jakiś całkiem naturalny i nieszkodliwy specyfik farbujący trwale włosy (pomijając hennę). Padł by przemysł farb chemicznych No, ale może się kiedyś doczekamy czegoś bezpiecznego dla nas. W sumie nauka idzie coraz bardziej do przodu. Ja to głównie mam nadzieję, że coś skutecznego wymyślą na moje choroby, ale na farbę do włosów też się nie obrażę.

Edytowane przez Natalisis
Czas edycji: 2013-10-26 o 18:27
Natalisis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 20:51   #78
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Cytat:
Napisane przez sprezyna87 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
ostatnio pisalam z profesjonalnym fryzjerem- Kajetanem Góra i oto co napisal mi odnosnie robienia drobnych pasemek/refleksow :

"alergen nie przedostanie sie z włosa do krwiobiegu, nie ma takiej możliwoście, możesz użyć każdej farby pod warunkiem że nie zetknie się ona ze skórą. Więc jeśli nałożysz w wybranych miejscach odpowiednio dalekmo od skóry i umiejętnie zostanie później zmyte wszystko to unikniesz komplikacji zdrowotnych, tak więc będziesz mogła się cieszyć nowym wydaniem swojej fryzury, trzymam kciuki, powodzenia, KG"

no właśnie...
ja już eksperymentowałam ten patent, wprawdzie nie z pasemkami ale farba kładziona centymetr od skóry, przy skórze na czubku głowy było w miarę OK, ale uszy i szyję miałam spuchnięte

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Jak chcecie pokryć siwki henną to pamiętajcie o 2 fazowym farbowaniu tj. najpierw czystą henną na czerwono a dopiero na to kolor docelowy czyli brąz, orzech itd. Inaczej może się z siwków wypłukać albo mogą być dużo jaśniejsze.
ja właśnie straciłam już cierpliwość do henny i wycofuję się z tego , roślinne papki są dobre do odświeżenia koloru, nadania tonu ale jeśli się ma dużo siwych jak w moim przypadku to niestety henna to niewypał

próbowałam już chyba wszelkich metod, łącznie z dwustopniowym farbowaniem, dodawaniem do henny goździka, herbaty, kawy, soli etc. testowałam też różne henny - od khadi, z pola henny, lusha... na długości włosy mają rudy poblask, ładny odcień w słońcu, no ale siwe na czubku głowy to masakra, całe indygo się wymywa po pierwszym myciu szamponem po dwóch dniach zostaje siwy odrost, pasmo rude a potem ciemne... już szamponetki wymywają się lepiej bo stopniowy, i przebijają pojedyncze włoski, a tymczasem indygo zmywa się całe i od razu i widać ok cm odrostu...
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 07:02   #79
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Cytat:
Napisane przez luboczka Pokaż wiadomość
no właśnie...
ja już eksperymentowałam ten patent, wprawdzie nie z pasemkami ale farba kładziona centymetr od skóry, przy skórze na czubku głowy było w miarę OK, ale uszy i szyję miałam spuchnięte

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------



ja właśnie straciłam już cierpliwość do henny i wycofuję się z tego , roślinne papki są dobre do odświeżenia koloru, nadania tonu ale jeśli się ma dużo siwych jak w moim przypadku to niestety henna to niewypał

próbowałam już chyba wszelkich metod, łącznie z dwustopniowym farbowaniem, dodawaniem do henny goździka, herbaty, kawy, soli etc. testowałam też różne henny - od khadi, z pola henny, lusha... na długości włosy mają rudy poblask, ładny odcień w słońcu, no ale siwe na czubku głowy to masakra, całe indygo się wymywa po pierwszym myciu szamponem po dwóch dniach zostaje siwy odrost, pasmo rude a potem ciemne... już szamponetki wymywają się lepiej bo stopniowy, i przebijają pojedyncze włoski, a tymczasem indygo zmywa się całe i od razu i widać ok cm odrostu...
Szkoda że się u ciebie nie sprawdziło, moje włosy czysta henna bardzo mocno łapie. Kolejny pomysł jaki mi przychodzi na myśl to kolorowe tonery, firma manic panic ma z normalniejszych kolorów czarny ppd free i czerwienie. Z ich palety próbowałam intensywną zimną czerwień vampire red i całkiem dobrze się trzymała, trzymałam 2h na pasemku i parę tygodni wytrzymała ale nie mam siwych. Farbka działa tylko powierzchownie i można ją trzymać do oporu na głowie. Z tego co wiem to nie ma tej firmy w PL i trzeba by przez ebay zamawiać. Jest za to directions loreala podobne w działaniu, raczej bez ppd ale trzeba by to potwierdzić.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 07:57   #80
sprezyna87
Raczkowanie
 
Avatar sprezyna87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 48
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Szkoda że się u ciebie nie sprawdziło, moje włosy czysta henna bardzo mocno łapie. Kolejny pomysł jaki mi przychodzi na myśl to kolorowe tonery, firma manic panic ma z normalniejszych kolorów czarny ppd free i czerwienie. Z ich palety próbowałam intensywną zimną czerwień vampire red i całkiem dobrze się trzymała, trzymałam 2h na pasemku i parę tygodni wytrzymała ale nie mam siwych. Farbka działa tylko powierzchownie i można ją trzymać do oporu na głowie. Z tego co wiem to nie ma tej firmy w PL i trzeba by przez ebay zamawiać. Jest za to directions loreala podobne w działaniu, raczej bez ppd ale trzeba by to potwierdzić.
Ja farbom trwalym nie ufam...a juz zwlaszcza Lorealowi, po ktorym mialam taka straszna reakcje uczuleniowa. Juz tu ktos wspominal- nie ma farby bez PPD- to jest skladnik, bez ktorego farba trwala nie powstanie. Mnie tez ostatnio mowili,ze farby Kevina Murphiego sa nowoscia z Australii, linia wymyslona specjalnie dla alergikow. Bullshit. Mala probka za uchem,i cala szyja spuchnieta :/
Ja chyba jednak kiedys pomysle o hennie Khadi...
Daj znac jak bedziesz po probce lub dowiesz sie czegos wiecej.
__________________
[CENTER][B]Go Girl Go Fly
- alergiczka na PDD
sprezyna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 11:40   #81
Natalisis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 234
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Cześć dziewczyny, znów nabawiłam się uczulenia. Dopadła mnie wysypka, taka jak zawsze Uszy i szyja pieką i swędzą mnie jak cholera. Tylko, że nie wiem od czego tym razem, bo nie farbowałam włosów. Podejrzewam więc szampon Gliss Kura albo odżywkę Garniera. Chociaż bardziej stawiałabym na odżywkę, bo szamponem myłam już wcześniej kilka razy i nic się nie działo. Teraz używam Seboradinu, ale nic nie znika i głowa jakby mnie bardziej swędziała. Już nie wiem co mam używać.

A robiąc małego off topa to w poniedziałek dzwonili do mnie ze szpitala, że mam termin operacji na 17 grudnia. Wczoraj byłam już porobić wszystkie potrzebne badania i czeka mnie jeszcze tylko wizyta u anestezjologa 3 grudnia. Tylko teraz jak na złość mam złe wyniki tarczycy (za niskie tsh) i boję się, że nie będą mi chcieli przez to dać narkozy. I jestem wściekła na mojego endokrynologa, że mnie tak urządził.
Natalisis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 21:20   #82
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Cytat:
Napisane przez Natalisis Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, znów nabawiłam się uczulenia. Dopadła mnie wysypka, taka jak zawsze Uszy i szyja pieką i swędzą mnie jak cholera. Tylko, że nie wiem od czego tym razem, bo nie farbowałam włosów. Podejrzewam więc szampon Gliss Kura albo odżywkę Garniera. Chociaż bardziej stawiałabym na odżywkę, bo szamponem myłam już wcześniej kilka razy i nic się nie działo. Teraz używam Seboradinu, ale nic nie znika i głowa jakby mnie bardziej swędziała. Już nie wiem co mam używać.

A robiąc małego off topa to w poniedziałek dzwonili do mnie ze szpitala, że mam termin operacji na 17 grudnia. Wczoraj byłam już porobić wszystkie potrzebne badania i czeka mnie jeszcze tylko wizyta u anestezjologa 3 grudnia. Tylko teraz jak na złość mam złe wyniki tarczycy (za niskie tsh) i boję się, że nie będą mi chcieli przez to dać narkozy. I jestem wściekła na mojego endokrynologa, że mnie tak urządził.
hej hej
no niestety bywa tak, że najpierw uczulają farby a potem "leci reszta" tzn. byle szampon, krem etc. pozostaje tylko zabawa w chemika, rozszyfrowywanie składów i testowanie, na sobie niestety, co może uczulać, no a potem unikanie tego...

....i offtopkowo:

już jesteś po? , mam nadzieję że wszystko OK
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 07:21   #83
Natalisis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 234
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

luboczka zgadza się odkąd zaczęła się u mnie ta alergia muszę do wszystkiego podchodzić z dystansem i już się boję używać cokolwiek nowego, ale moja dusza testera zawsze bierze górę Na szczęście póki co ewentualne uczulenie objawia się tylko tą wysypką i nic gorszego się nie dzieje i mam nadzieję, że tak zostanie.

Operacja przebiegła zgodnie z planem, ale z tego wszystkiego zapomniałam napisać Wam co i jak. Okazało się, że to coś w moim brzuchu nie było złośliwe, ale lekarz nie chciał mi powiedzieć jak wyglądało. Stwierdził, że lepiej nie będzie mówił i miał strasznie przerażoną minę Po operacji miałam jedynie mały problem z wybudzeniem się z narkozy i przez jakieś 10 minut nie mogłam złapać oddechu, więc trzymali mnie pod tlenem. Pierwszy raz mi się tak zdarzyło, ale to może przez ten zły wynik tsh albo narkoza po prostu była za duża. No i przy okazji się dowiedziałam, że jestem uczulona na morfinę. Od razu po podaniu poszedł jakiś odczyn alergiczny i musieli mi podać zastrzyk odczulający i zmienić środek na tramal. Specjalnie nic mnie nie bolało po operacji, tylko przez pierwsze kilka dni chodziłam wolniej i lekko przygarbiona. Po około dwóch tygodniach blizny się ładnie zrosły, jedynie ta w pępku goiła się trochę dłużej, ale wiadomo, że to problematyczne miejsce i trzeba się trochę pomęczyć (pomógł spirytus salicylowy i przemywanie naparem z szałwii). Teraz jest już ok i śmigam jak dawnej. Na kontrolę idę jakoś w lipcu lub sierpniu i mam nadzieję, że już będzie wszystko dobrze.

Aha i jakieś 2-3 dni po operacji jak już byłam w domu to wylazła mi znowu ta wysypka tylko tym razem na całej twarzy, uszach, szyi i dekolcie. Myślę, że to z powodu tej morfiny, która mnie uczuliła w szpitalu. Muszę się w końcu zapisać do alergologa i porobić testy, żeby wiedzieć co jeszcze mnie uczula, bo w końcu coś mnie załatwi na amen.

Włosów nie farbuję cały czas. Odrosty mają już około 15 cm i wygląda to jak bym miała ombre, chociaż i tak mi się nie podoba taka tęcza. No ale nie wygląda to już tak tragicznie jak na początku. Chociaż muszę się Wam przyznać dziewczyny, że miałam chwilę słabości i kupiłam sobie nawet farbę. Piękny ciemny brązik. Pierwszy raz w życiu zrobiłam przed farbowaniem próbę uczuleniową i w prawdzie nic mi nie wyszło, ale jakoś mam cykora, żeby wysmarować tym całą głowę (wiadomo większa powierzchnia niż kropka za uchem) i tak sobie farba stoi w szafce już ponad miesiąc. Tak na 95% już jej raczej nie użyję, bo teraz mam już bliżej niż dalej do swoich naturalnych włosów. Jakieś dwa większe podcięcia i powinnam się tego rozjaśnionego siana pozbyć. A Wy eksperymentowałyście z czymś?

Edytowane przez Natalisis
Czas edycji: 2014-03-08 o 07:25
Natalisis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 08:08   #84
sprezyna87
Raczkowanie
 
Avatar sprezyna87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 48
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

hej dziewczyny,co u Was? jak stoicie z tematem naturalnych srodkow do.koloryzowania wlosow? u mnie bez zmian. teraz walcze z nieuczciwymi reklamami i farbach natiralnych-takie kity ludziom wsadzaka,ze to masakra
__________________
[CENTER][B]Go Girl Go Fly
- alergiczka na PDD
sprezyna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 13:38   #85
Natalisis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 234
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

U mnie w sumie bez zmian. Nadal nic z włosami nie robię, rosną sobie naturalne. Na dzień dzisiejszy to jest takie pół na pół i wygląda jak ombre, więc nie jest źle. Tylko wkurzają mnie trochę te moje pojedyncze siwulce. I nie powiem, chęci na farbkę mam, ale jednak strach przed ewentualnymi konsekwencjami jest większy.
Natalisis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 11:15   #86
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Podłączam sie do wątku, bo najprawdopodobniej również jestem uczulona na PPD, mało tego również na Toluene-2,5-Diamine Sulfate, która znajduje sie w farbach reklamowanych jako te bez PPD

Od kiedy pamiętam zawsze po farbowaniu miałam lekko podrażnioną i swędzącą skórę głowy. Zawsze też wypadały mi włosy - po niektórych farbach bardziej, po innych mniej. Jeden raz - po farbie Wellaton w piance zdarzyła mi się poważniejsza reakcja, czym byłam przerażona dosłownie. Niemal od razu po nałożeniu farby skóra mocno piekła, wytrzymałam tak ok 15 min i zmyłam farbę. To co sie potem działo było straszne... głowa wręcz paliła, na skórze zrobiły się małe krostki, z których wypływał płyn. Oczywiście od razu wzięłam lek przeciwalergiczny, ale włosy jeszcze bardzo długo wypadały garściami, a skóra była podrażniona.

I tu się objawiła moja głupota bo już wtedy powinnam definitywnie zrezygnować z farbowania, ale niestety myślałam, że to reakcja na konkretną farbę, a nie na barwnik, który sie znajduje we wszystkich farbach. Co jakiś czas farbowałam nadal chemicznie, przerzuciłam się na farby Perfect Mousse z Scharzkopfa, które były w miare łagodne dla mojej skóry,potem jakiś czas w ogóle nie farbowałam włosów, bo byłam w ciąży. Niestety po ostatnim farbowaniu również ta farba chyba mnie uczuliła wybrałam kolor, który nie ma PPD, ale zawiera Toluene-2,5-Diamine Sulfate. Mimo to skóra była baaardzo podrażniona, sucha, swędząca, a włosy wypadają garściami. To oznacza dla mnie definitywne rozstanie z farbami chemicznymi i powrót do henny.

Dodam jeszcze, że również uczulają mnie szampony, dopiero od niedawna wiem jaki składnik jest tego przyczyną - a konkretnie zawarty w nich Cocoamidopropyl Betaine. Założyłam nawet wątek na ten temat https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=785581

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2014-11-07 o 11:17
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 18:08   #87
Natalisis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 234
Dot.: Para-Phenylnedimine (PPD)- wypadające włosy, a farbowanie

Witamy w wątku ally Widać, że niestety coraz więcej osób ma to przeklęte uczulenie. Mnie np. uczulała już nie tylko ciemna farba, ale z czasem i blond oraz rozjaśniacz. Na szampony i odżywki też muszę uważać, bo potrafią mi zrobić niemiłą niespodziankę (L'Oreal odpada u mnie całkowicie, bo od razu po 1-2 użyciach mam taką swędzącą, krostkową wysypkę).

A Wy dziewczyny jak się trzymacie? Nadal nie farbujecie czy może znalazłyście jakiś cudowny środek, który nie uczula?

Ja cały czas żyję bez farby. W sumie teraz to mam już w połowie swoje włosy i mogłabym obciąć to suche rozjaśnione siano, ale tak mi jakoś żal długości i się zebrać nie mogę.

Edytowane przez Natalisis
Czas edycji: 2014-11-07 o 18:09
Natalisis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-07 19:08:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.