Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawiamy! II - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-21, 14:52   #1981
zawiechaczarny
Wtajemniczenie
 
Avatar zawiechaczarny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 743
GG do zawiechaczarny
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

My sami opłacaliśmy nocleg gościom. Dla mnie już jeden nocleg rodziców u nas w mieszkaniu to była mordęga O noclegu rozmawialiśmy z gośćmi z daleka przy okazji potwierdzenia przybycia. W sumie to już przy rozdawaniu zaproszeń napomknęliśmy że jest taka opcja, że opłacimy im nocleg w hotelu, w którym było wesele.
__________________
10.05.2011
26.11.2014
18.09.2015
21.06.2018 - nasza córeczka już z nami


2.05.2017 - 5tc[*]
26.04.2019 - 9tc[*]
zawiechaczarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 17:30   #1982
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Hmm bo kurczę moja mama była totalnie oburzona, że nie chcemy płacić za nocleg. A my chcielismy napisać coś w stylu "na miejscu jest możliwość wykupienia noclegu w cenie xx zl za osobe" i nie wydaję mi się to niegrzeczne. Tym bardziej, że rodziny z daleka trochę nam się uzbieralo, ok. 20 osób, a to już dużo. Albo inaczej z naprawdę daleka jest ok 9 osób, a kolejne 11 może chcieć zanocowac... Za kilka osób jesteśmy w stanie zapłacić, ale nie wiem czy za wszystkich. Chyba że tylko tym kilku z naprawdę daleka opłacimy, a reszcie napisać, że jeśli chcą skorzystać z takiej możliwości to kosztuje to tyle i tyle... naprawdę nie wiem... My byliśmy na weselu gdzie placilo się samemu i było to dla mnie zupełnie naturalne.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 17:33   #1983
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Dla mnie płacenie samemu tez jest naturalne, ale nie pisałabym takich informacji w zaproszeniu
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 17:48   #1984
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

ja bym nie pisała w zaproszeniu, ale poinformowała przy wręczaniu że jest opcja noclegu.
sama nie mówiłam ile kosztuje, bo u mnie był dwie opcje - albo zwykłe pokoje, albo takie tyle co po remoncie na bogato więc była różnica cenowa. ci goście którzy płacili sami, to sami sobie wybrali.
poza tym przecież na zaproszeniu jest adres więc jak ktoś będzie chciał to sam sobie zadzwoni i dopyta o cenę.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 20:22   #1985
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
ja bym nie pisała w zaproszeniu, ale poinformowała przy wręczaniu że jest opcja noclegu.
sama nie mówiłam ile kosztuje, bo u mnie był dwie opcje - albo zwykłe pokoje, albo takie tyle co po remoncie na bogato więc była różnica cenowa. ci goście którzy płacili sami, to sami sobie wybrali.
poza tym przecież na zaproszeniu jest adres więc jak ktoś będzie chciał to sam sobie zadzwoni i dopyta o cenę.
A jak nie będą wręczane zaproszenia osobiście? To zadzwonić, zapytać się czy dostali i poinformować, że mogą sobie wykupić nocleg?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 20:36   #1986
VinVinara
Zakorzenienie
 
Avatar VinVinara
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 9 631
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

A ja będę nocować ich w domu, bo zawsze jak przyjeżdżają to śpią w domu szczególnie, ze mam trzy pokoje wolne
__________________
Bo w życiu trzeba iść do przodu, nie oglądać się za siebie, nie potykać się o własne błędy. Po prostu iść
VinVinara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 20:44   #1987
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
A jak nie będą wręczane zaproszenia osobiście? To zadzwonić, zapytać się czy dostali i poinformować, że mogą sobie wykupić nocleg?
tak.
albo uznać, że każdy jest dorosły, potrafi sobie wygooglować nazwę restauracji i sprawdzić czy jest tam opcja noclegu czy nie.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-21, 21:06   #1988
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez VinVinara Pokaż wiadomość
A ja będę nocować ich w domu, bo zawsze jak przyjeżdżają to śpią w domu szczególnie, ze mam trzy pokoje wolne
U nas też jest taka tradycja, że przyjezdni na większych zjazdach śpią w domu u rodziny. Co prawda nie są to raczej zjazdy weselne, bo tylko my robimy tak "małą" imprezę, ale ostatnio na chrzcinach u mojego brata też było ponad 30 osób (choć nie wszyscy oczywiście potrzebowali nocleg).

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
tak.
albo uznać, że każdy jest dorosły, potrafi sobie wygooglować nazwę restauracji i sprawdzić czy jest tam opcja noclegu czy nie.
Mi by nie przyszło na myśl, żeby sprawdzić czy jest opcja noclegu w restauracji, bo u nas nie praktykuje się wykupowania noclegu na własną rękę. Chociaż pewnie jakby młodzi nic nie powiedzieli, a miałabym dojechać na imprezę, to pewnie bym się zapytała jak to wygląda. Tak czy inaczej raczej bym na takiego wesele nie pojechała, gdyby nocleg kosztowałby mnie jeszcze powiedzmy 100 zł. W końcu transport + nocleg + koperta to już całkiem duży wydatek. A że uważam,że nocleg powinien być po stronie zapraszających, to nie byłoby się nad czym zastanawiać.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 21:46   #1989
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

serio byś nie wpadła na to, żeby sobie samej zorganizować nocleg?
do nas znajomi po prostu pisali smsa, że sobie zabookowali pókój i pewnie nikomu do głowy nie przyszło żeby nie przychodzić tylko dlatego, że coś sami sobie ogarnęli.

w temat kopert nie będę wchodzić, bo będzie neverending story.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 21:49   #1990
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omaw...

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Tak czy inaczej raczej bym na takiego wesele nie pojechała, gdyby nocleg kosztowałby mnie jeszcze powiedzmy 100 zł. W końcu transport + nocleg + koperta to już całkiem duży wydatek. A że uważam,że nocleg powinien być po stronie zapraszających, to nie byłoby się nad czym zastanawiać.
A ja wetknę kij w mrowisko, ale nie przyszło Ci do głowy, żeby po prostu uszczuplić kopertę o 100 zł?

Edytowane przez cranberry juice
Czas edycji: 2015-12-22 o 06:15
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 06:36   #1991
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omaw..

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
serio byś nie wpadła na to, żeby sobie samej zorganizować nocleg?
do nas znajomi po prostu pisali smsa, że sobie zabookowali pókój i pewnie nikomu do głowy nie przyszło żeby nie przychodzić tylko dlatego, że coś sami sobie ogarnęli.

w temat kopert nie będę wchodzić, bo będzie neverending story.
Ma pewno nie dzwoniłabym do restauracji póki nie porozmawiałabym w młodymi.

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
A ja wetknę kij w mrowisko, ale nie przyszło Ci do głowy, żeby po prostu uszczuplić kopertę o 100 zł?
Jasne, można. Ale lepiej wygląda w kopercie np. 300 zł, niż 200 zł. Już nie mówiąc jak ktoś może dać maksymalnie 200 zł, a do włożenia do koperty zostaje mu 100 zł. Nie wszyscy mają rewelacyjną sytuację finansową, a może być im po prostu głupio dać tak mało. EOT.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-22, 07:39   #1992
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omaw..

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Jasne, można. Ale lepiej wygląda w kopercie np. 300 zł, niż 200 zł. Już nie mówiąc jak ktoś może dać maksymalnie 200 zł, a do włożenia do koperty zostaje mu 100 zł. Nie wszyscy mają rewelacyjną sytuację finansową, a może być im po prostu głupio dać tak mało. EOT.
Ale nie iść na wesele już im nie głupio? To też w końcu dobrze nie wygląda.
Mam zresztą wrażenie, że większość młodych by jednak wolała dostać 100 zł w kopercie, ale żeby jednak goście przyszli
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 08:55   #1993
edelweiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 358
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omaw..

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ma pewno nie dzwoniłabym do restauracji póki nie porozmawiałabym w młodymi.



Jasne, można. Ale lepiej wygląda w kopercie np. 300 zł, niż 200 zł. Już nie mówiąc jak ktoś może dać maksymalnie 200 zł, a do włożenia do koperty zostaje mu 100 zł. Nie wszyscy mają rewelacyjną sytuację finansową, a może być im po prostu głupio dać tak mało. EOT.
a ja powiem z perspektywy 'poweselnej'- organizowanie noclegów jest kłopotliwe. Mi np. kilka osób zapomniało powiedzieć że zmieniło plany i nie zostaje na noclegu. Gdybym musiał płacić za niewykorzystane rezerwację trochę bym się wkurzyła.
Kiedyś może rezerwowanie wszystkim gościom miało sens- brak netu, ludzie tyle nie podróżowali itp.
Obecnie rezerwacja noclegu to dobra wola PM i niepotrzebny kłopot.

A wpływ na kopertę? serio? jaka różnica?
edelweiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 11:14   #1994
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ma pewno nie dzwoniłabym do restauracji póki nie porozmawiałabym w młodymi.
no ale po takie zawracanie młodym?
do głowy by mi nie przyszło żeby wydzwaniać i się dopytywać o noclegi, skoro o tym nie poinformowali to chyba jest to jasny komunikat?

do mnie jedna taka nadgorliwa ciocia dzwoniła i pytała o nocleg w piątek. odpowiedziałam jej na to, że nie wiem jak to jest z piątkiem, bo nie wiem czy tam mają miejsce czy nie i że więcej informacji uzyska jak zadzwoni bezpośrednio do restauracji. nie wiem czy taka odpowiedz jej się podobała, ale była zgodna z prawdą. jakbym miała się jeszcze interesować noclegami piątkowymi to
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 11:38   #1995
zosix90
Raczkowanie
 
Avatar zosix90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 94
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Moja mama ciągle powtarza, że jak ktoś nie przyjedzie, to nie będzie musiał odjeżdżać.
My opłacamy noclegi tylko rodzicom, rodzeństwu i dziadkom (którzy swoją drogą nie chcą przyjechać na nasz ślub, ale to inna historia). Pozostali goście, jęsli przyjadą, płacą za pokoje sami.
__________________
Razem od 11.06.2012
Zaręczyny 24.12.2014


STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT
zosix90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 13:39   #1996
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

pisac bym nie napisała ale bym informowałą gosci.
ja raz placilam sama, zostałam poinformowana ze mozemy zostac, mam tylko dac znac PM Oni zalatwia (bedzie cena dla gosic), placi sie przy sniadanku
sama placiłam. aczkolwiek jak 1 kolezanka zaczela wydziwiac ze pokoj wieloosobwy (4-6), ze woli sma czy gdzies obok cos jest to jaj napisalam ze moge w ogole jej nie organizowac, nie ma takiego obowiazku - byla poruszona ze takie rzeczy mogą sie dziać i ze nie wyobraza sobie jechac na wesele 400km gdzie nie ma zapewnionego noclegu. ja sie zgadzam ale dla mnie zapewniony nie rowna sie zaplacony :P
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 15:44   #1997
very niceee
Zadomowienie
 
Avatar very niceee
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 257
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Całe szczęście, że ja nie muszę się głowić nad kwestią noclegów. Rodzina z daleka i zagranicy będzie nocować u swoich bliskich. Ja byłam na dwóch weselach z noclegiem. Na jednym noclegi młodzi opłacali, na drugim goscie sami płacili. Tylko faktycznie na to drugie mniej osób przyszło, bo stwierdziło, że to za duży wydatek.
__________________
14.06. 2010
14.02.2015
13.08.2016
Ex Au pair De
very niceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 15:53   #1998
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
sama placiłam. aczkolwiek jak 1 kolezanka zaczela wydziwiac ze pokoj wieloosobwy (4-6), ze woli sma czy gdzies obok cos jest to jaj napisalam ze moge w ogole jej nie organizowac, nie ma takiego obowiazku - byla poruszona ze takie rzeczy mogą sie dziać i ze nie wyobraza sobie jechac na wesele 400km gdzie nie ma zapewnionego noclegu. ja sie zgadzam ale dla mnie zapewniony nie rowna sie zaplacony :P
Yyy że co? Czy ja dobrze rozumiem, że koleżanka wydziwiała, że opłacony pokój jest zły i chciała, żebyście jej sponsorowali lepszy standard?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 17:50   #1999
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

tak wlasnie bylo. z roznych powodów prosiła czy dałoby sie załątwić 2 osoby pokoj.
nie dało sie.
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-22, 19:57   #2000
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
tak wlasnie bylo. z roznych powodów prosiła czy dałoby sie załątwić 2 osoby pokoj.
nie dało sie.

Są ludzie i taborety

A z tymi noclegami to nigdy sie nie dogodzi a kazdy robi po swojemu. Niby mi jako doroslemu, pracujace,u czlowiekowi ta stowa nie robi jakiejs ogromnej roznicy szczegolnie ze z miesiaca na miesiac wesele zorganizowane nie jest. Zawsze jest czas ta stowke dozbierac.

Problem gdy jestesmy np studentami i z kasa jestesmy w czarnej du... :p

Ja dwa lata temu mialam 4 wesela w roku w tym 3 weekend po weekendzie... Oj nadszarpnelo mnie to strasznie. Brak wakacji, zaciskanie pasa. W dwoch sukienkach obskoczylam noszac je na zmiane na wesel i poprawiny. Na dwoch bylam swiadkowa, wiec jeszcze wieczory panienskie i w ogole. Wtedy ta stowa robila mi roznice. A

Ale sugerowac sie jednostkami? Jak ktos Chce byc to bedzie. Jak ktos robi problemy to nawet jakby mu uslac rozami to bedzie marudzil.
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 21:28   #2001
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
tak wlasnie bylo. z roznych powodów prosiła czy dałoby sie załątwić 2 osoby pokoj.
nie dało sie.
O matko, ludzie to mają tupet :O
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 10:11   #2002
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cześć, witam się
Staram się czytać wątek od pierwszej strony Ślub planujemy na połowę przyszłego roku i każda oszczędność się przyda, bo mam bardzo dużą rodzinę i właśnie większości będzie trzeba zapewnić nocleg...
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 11:36   #2003
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Cześć, witam się
Staram się czytać wątek od pierwszej strony Ślub planujemy na połowę przyszłego roku i każda oszczędność się przyda, bo mam bardzo dużą rodzinę i właśnie większości będzie trzeba zapewnić nocleg...
Niestety noclegi to duży koszt. Ja też z tych co uważają, że gościom należy zapewnić jakiś nocleg.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 11:40   #2004
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Niestety noclegi to duży koszt. Ja też z tych co uważają, że gościom należy zapewnić jakiś nocleg.
Chcę to wesele zrobić po kosztach, ale noclegi uważam za absolutny mus. A niestety u siebie nie przenocuje
W ogóle to marzy mi się wesele bez dzieci, ale to raczej nierealne Zwłaszcza, ze sama mam córkę
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 11:48   #2005
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Może zrób jak sQuaara, rozejrzyj się, czy w okolicy jest jakieś schronisko młodzieżowe z pokojami wieloosobowymi. Ja miałam taką koncepcję, że zapewniamy nocleg w pokojach X-osobowych, ale jeżeli goście życzą sobie pokój 1 lub 2-osobowy, to chętnie zarezerwujemy, koszt 200 zł. Okazało sie, że w okolicy nie ma żadnych tanich hoteli ani schronisk. Cóż. Uważam z perspektywy, że to był gigantyczny błąd przy wyborze miejsca, ale co teraz możemy zrobić...
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 12:26   #2006
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Może zrób jak sQuaara, rozejrzyj się, czy w okolicy jest jakieś schronisko młodzieżowe z pokojami wieloosobowymi. Ja miałam taką koncepcję, że zapewniamy nocleg w pokojach X-osobowych, ale jeżeli goście życzą sobie pokój 1 lub 2-osobowy, to chętnie zarezerwujemy, koszt 200 zł. Okazało sie, że w okolicy nie ma żadnych tanich hoteli ani schronisk. Cóż. Uważam z perspektywy, że to był gigantyczny błąd przy wyborze miejsca, ale co teraz możemy zrobić...
Dobry pomysł, pomyślę o tym
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 12:30   #2007
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Teraz mogę i ja się wypowiedzieć. Robimy dwa śluby, cywilny - był teraz 30.12 i kościelny w lipcu. Cywilny planowaliśmy zrobić możliwie najtaniej, dlatego podzielę się swoimi kosztami, może komuś się przyda

Sukienka - 80 zł +40 zł skrócenie
Wianuszek z perełek - 37 zł aliexpress
Biżuterię miałam swoją starą
Makijażystka - zrobiłam jako próbny make up - 80 zł
Fryzura - tak samo - 140 zł ( mogłam 20 zl oszczędzić,gdybym miała swój wypełniacz)
Buty - 39 zł zalando
bielizna uciskająca -39 zł tkmaxx
Rajstopy 3,99
Bukiet - robiłam sama, koszt to 16 zł, 22 róże z biedronki,reszta z ogródka rodziców

Cały mój wygląd :435,99

Tż - garnitur kupiony tak czy siak,bo będzie do pracy 1100 zł
Buty, będą też na kościelny - 150 zł zalando,kupione ze zniżką

USC 84 zł z tego co pamiętam.+ opłata 100 zł za granie i 75 zł za szampana na toast.

Obiad w restauracji, przystawka, zupa,danie+ deser = 80 zł za os wiec za 13 osób =1040 zł
Tort i alkohol dostaliśmy "w prezencie" od rodziców i dziadków, poprosiliśmy o to zamiast kwiatów

Całość wyszła 2984zł, ale odjąwszy koszt garnituru wyszłoby dużo mniej Obiad był przepyszny, posiedzieliśmy 4,5 h, dlatego jeśli ktoś planuje takie małe przyjęcie - bardzo polecam
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.

Edytowane przez lolusl
Czas edycji: 2016-01-01 o 12:31
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 12:56   #2008
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Chcę to wesele zrobić po kosztach, ale noclegi uważam za absolutny mus. A niestety u siebie nie przenocuje
W ogóle to marzy mi się wesele bez dzieci, ale to raczej nierealne Zwłaszcza, ze sama mam córkę

To myślimy dokładnie tak samo .
Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Może zrób jak sQuaara, rozejrzyj się, czy w okolicy jest jakieś schronisko młodzieżowe z pokojami wieloosobowymi. Ja miałam taką koncepcję, że zapewniamy nocleg w pokojach X-osobowych, ale jeżeli goście życzą sobie pokój 1 lub 2-osobowy, to chętnie zarezerwujemy, koszt 200 zł. Okazało sie, że w okolicy nie ma żadnych tanich hoteli ani schronisk. Cóż. Uważam z perspektywy, że to był gigantyczny błąd przy wyborze miejsca, ale co teraz możemy zrobić...
To jest fajny pomysł . Ty coś zapewniasz, ale jak komuś nie pasuje, to może sobie wynająć coś droższego.

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Bukiet - robiłam sama, koszt to 16 zł, 22 róże z biedronki,reszta z ogródka rodziców
Super sprawa . To jest myśl . Może ja też tak zrobię, bo nie mam ochoty wydawać więcej niż 50 zł za bukiet. Zwłaszcza, że w dniu ślubu nie planujemy raczej sesji, więc bukiet będzie tylko i wyłącznie do kościoła.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 13:10   #2009
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Jeśli ktoś potrafi samodzielnie zrobić bukiet to rzeczywiście jest bardzo duża oszczędność
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 13:17   #2010
muchahahaha
Zakorzenienie
 
Avatar muchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 319
GG do muchahahaha
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Teraz mogę i ja się wypowiedzieć. Robimy dwa śluby, cywilny - był teraz 30.12 i kościelny w lipcu. Cywilny planowaliśmy zrobić możliwie najtaniej, dlatego podzielę się swoimi kosztami, może komuś się przyda

Sukienka - 80 zł +40 zł skrócenie
Wianuszek z perełek - 37 zł aliexpress
Biżuterię miałam swoją starą
Makijażystka - zrobiłam jako próbny make up - 80 zł
Fryzura - tak samo - 140 zł ( mogłam 20 zl oszczędzić,gdybym miała swój wypełniacz)
Buty - 39 zł zalando
bielizna uciskająca -39 zł tkmaxx
Rajstopy 3,99
Bukiet - robiłam sama, koszt to 16 zł, 22 róże z biedronki,reszta z ogródka rodziców

Cały mój wygląd :435,99

Tż - garnitur kupiony tak czy siak,bo będzie do pracy 1100 zł
Buty, będą też na kościelny - 150 zł zalando,kupione ze zniżką

USC 84 zł z tego co pamiętam.+ opłata 100 zł za granie i 75 zł za szampana na toast.

Obiad w restauracji, przystawka, zupa,danie+ deser = 80 zł za os wiec za 13 osób =1040 zł
Tort i alkohol dostaliśmy "w prezencie" od rodziców i dziadków, poprosiliśmy o to zamiast kwiatów

Całość wyszła 2984zł, ale odjąwszy koszt garnituru wyszłoby dużo mniej Obiad był przepyszny, posiedzieliśmy 4,5 h, dlatego jeśli ktoś planuje takie małe przyjęcie - bardzo polecam
mogłabyś pokazać ten wianuszek z perełek?
__________________
It's a beautiful day to save lives. Let's have some fun.

muchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-18 19:10:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.