jak zapanować nad psychiką, no jak..? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-17, 20:11   #1
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Unhappy

jak zapanować nad psychiką, no jak..?


tyłam i chudłam na przemian.. teraz już tylko tyje bo nie mam siły by wytrwac w postanowieniach dłużej niż tydzień.. nie mam olbrzymiej nadwagi, jednak ze względu na moje kolana, które są po operacjach, każdy kilogram więcej jest bardo zły, a to nie jest dla mnie wystarczającą motywacją. To, że moi bliscy martwia się o moje stawy i proszą o "zrzucenie kg" też nie jest dla mnie wystarczajace.. wtedy czuje się jeszcze gorzej i w końcu siegam po pocieszacza, batonik, czekolada.. na jednym kawałku nigdy się nie kończy.. kończy sę na pustym opakowaniu.. ponad rok temu dopadła mnie depresja.. wtedy moim polem życiowym było łóżko, brak aktywności jakiejkolwiek, leki i mój apetyt na słodycze spowodowały szybki wzrost wagi o 10 kg.. chodzę na terapię, ale tam nie zajmujemy się moja wagą i zajadaniem wszelkich złych nastrojów, bo są rzeczy "pilniejsze".. czujes ię tak jakbym coś staraciła, cos przegrała.. boję sie probować, boję się porażki.. jak mogę to zmienić, jak zacząć "chcieć" ?
nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 08:59   #2
Alessa80
Raczkowanie
 
Avatar Alessa80
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 154
Dot.: jak zapanować nad psychiką, no jak..?

Wiesz, Nestka, mi bardzo pomogły pytania kumpla dwa: Co najbardziej lubisz robić, przy czym czujesz się szczęśliwa i spełniona, co polepszyłoby Twoje życie? I drugie - dlaczego tego nie robisz?
Dobrze jest znaleźć sobie jakąś pasję, cokolwiek, co by odciągało myśli. Masz coś takiego?
Trzymam za Ciebie kciuki i pisz, jak samopoczucie.
Alessa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 18:02   #3
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: jak zapanować nad psychiką, no jak..?

o rany najbardziej to lubię jeść słodycze najlepiej zrobione przez siebie.. żałosne prawda ? dziś byłam na zakupach, mierzenie spodni omijałam szerokim łukiem, zawsze dla mnie to przykre doświadczenie.. a prawda jest taka, że gucio z tym robie.. gdzieś tam we mnie brakuje siły na tą walkę
nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 18:05   #4
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: jak zapanować nad psychiką, no jak..?

Cytat:
Napisane przez nestka Pokaż wiadomość
o rany najbardziej to lubię jeść słodycze najlepiej zrobione przez siebie.. żałosne prawda ?
A co w tym żałosnego?
Prawie każdy lubi słodycze. Grunt to wyrzucić je całkiem na diecie bądź naprawdę mocno ograniczyć, a potem, na utrzymaniu, nauczyć się jeść je z umiarem.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 18:09   #5
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: jak zapanować nad psychiką, no jak..?

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
A co w tym żałosnego?
Prawie każdy lubi słodycze. Grunt to wyrzucić je całkiem na diecie bądź naprawdę mocno ograniczyć, a potem, na utrzymaniu, nauczyć się jeść je z umiarem.
i właśnie tu się pojawia mój problem.. nie potrafię, po kilku dniach rzucam się na czekoladę i zjadam całą.. mając już wyrzuty sumienia w trakcie jej jedzenia, to jak nałóg.. a waga coraz wyżej
nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 20:12   #6
Alessa80
Raczkowanie
 
Avatar Alessa80
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 154
Dot.: jak zapanować nad psychiką, no jak..?

Nestko kochana,
piszesz o terapii. To dziwne dla mnie, że oddziela się na niej sprawy "pilniejsze" od równie bolących. Może to, że nie udaje Ci się zapanować (a możemy sobie rękę podać) jest powiązane z tym, nad czym pracujesz na terapii?
Alessa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 21:01   #7
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: jak zapanować nad psychiką, no jak..?

Cytat:
Napisane przez Alessa80 Pokaż wiadomość
Nestko kochana,
piszesz o terapii. To dziwne dla mnie, że oddziela się na niej sprawy "pilniejsze" od równie bolących. Może to, że nie udaje Ci się zapanować (a możemy sobie rękę podać) jest powiązane z tym, nad czym pracujesz na terapii?
Alessa myślę, że towszystko co się działo w moim życiu, na to się składa, ale jak narazie odnośnie mojego niepohamowanego apetytu padło, stwierdzenie, żebym starała się nie mieć nic słodkiego pod ręką, albo bardzo małe ilości.. Wieczne jojo jest chyba też spowodowane moimi przeżyciami.. porafiłam schudnąć nawet 15 kg i nadrobić. A teraz w obawie przed powtórką już nawte nie próbuję.
nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 21:09   #8
Snaefridur
Raczkowanie
 
Avatar Snaefridur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 339
Dot.: jak zapanować nad psychiką, no jak..?

Czujesz,że daje Ci mimo wszystko coś ta terapia?Pomaga w problemach nad którymi pracujecie?
Z doświadczenia wiem,że kiedy człowiek siebie nie lubi po prostu NIE CHCE nie nic dobrego dla siebie zrobić,nie ma wystarczającej motywacji.Bierzesz jakieś leki?
__________________
"Miałem niepowtarzalny sen, w którym odrzuciłem wszystko, co nie było mi potrzebne..."
Snaefridur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 10:39   #9
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: jak zapanować nad psychiką, no jak..?

Cytat:
Napisane przez Snaefridur Pokaż wiadomość
Czujesz,że daje Ci mimo wszystko coś ta terapia?Pomaga w problemach nad którymi pracujecie?
Z doświadczenia wiem,że kiedy człowiek siebie nie lubi po prostu NIE CHCE nie nic dobrego dla siebie zrobić,nie ma wystarczającej motywacji.Bierzesz jakieś leki?
jestem na terpii dopiero 4 miesiace, tak daje mi sporo jeśli chodzi o relacje z otoczeniem i i zobaczenie problemów z innej strony, ale myślę, że nie do końca potrafię się na tej terapi otworzyć. Biorę leki ponad rok, antydepresanty, teraz już w dawce podtrzymującej
nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 18:06   #10
Alessa80
Raczkowanie
 
Avatar Alessa80
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 154
Dot.: jak zapanować nad psychiką, no jak..?

Cytat:
Napisane przez nestka Pokaż wiadomość
jak narazie odnośnie mojego niepohamowanego apetytu padło, stwierdzenie, żebym starała się nie mieć nic słodkiego pod ręką, albo bardzo małe ilości...
Na moje to jest trochę zbywanie problemu, puste słowa. Wiadomo, że tak się nie da... Hm, a może spróbowałabyś powiedzieć terapeucie, że jest to palący problem? Może to nie dotarło?
Niektóre leki powodują zmiany w metabolizmie. Może by je zmienić? Tak sobie myślę, że jest duża szansa, że gdy nie będziesz już ich potrzebować, waga sama poleci.

Alessa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 19:12   #11
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: jak zapanować nad psychiką, no jak..?

Cytat:
Napisane przez Alessa80 Pokaż wiadomość
Na moje to jest trochę zbywanie problemu, puste słowa. Wiadomo, że tak się nie da... Hm, a może spróbowałabyś powiedzieć terapeucie, że jest to palący problem? Może to nie dotarło?
Niektóre leki powodują zmiany w metabolizmie. Może by je zmienić? Tak sobie myślę, że jest duża szansa, że gdy nie będziesz już ich potrzebować, waga sama poleci.

dziękuję za Wasze wypowiedzi, leki już mam zmienione, te które powodowały tycie zostały odstawione ale jedyne co to aga stanęła w miejscu
już kilka razy byłam na róznych dietach, dawały efekty ale zawsze jak tylko trochę odpuściłam było jojo, dwa lata temu ładnie zeszłam na montim, ale jak dopadła mnie depresja słodycze stały się moim pocieszycielem tak jak już wyżej pisałam, a z Montego nic nie zostało, do tego leki..
teraz chyba coś we mnei pękło i dojrzewam do jeszcze jednej próby.. boję się, ale coraz więcej widz negatywów obecnego stanu rzeczy..
postaram sie poruszyc ponownie ten temat na terapii
nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 15:27   #12
Alessa80
Raczkowanie
 
Avatar Alessa80
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 154
Dot.: jak zapanować nad psychiką, no jak..?

To ja mam do Ciebie gorącą prośbę: napiszesz, jak terapeuta to wytłumaczył? Sama chciałbym wiedzieć, jak się można z tym uporać. I trzymam kciuki
Alessa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 12:10   #13
leafclover
Raczkowanie
 
Avatar leafclover
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 32
Dot.: jak zapanować nad psychiką, no jak..?

Zycze wytrwałosci... choc to tylko słowa, ale wierze, ze w koncu kazda z nas, z problemem z psychiką, wyjdzie z tego. Trzeba szukac pomocy, dobrze, ze masz ta terapie. Skoro terapia ta Ci juz w jakims stopniu pomogla poradzic sobie z problemami, to pewnie wciaz malutkimi kroczkami pomoze Ci poradzic sobie i z tym. powodzenia
__________________
* * *

Evernow and then I
Wanna to throw my hands up in the sky
Cause one day I know I'll be flyin high
And I know yeah I got to get down
On my knees and pray
Cause in heart I know I'll see that day
leafclover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.