czy jestem chora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-26, 09:16   #1
iwonkaxp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29

czy jestem chora


witam mam pwewien problem z jedzenie tz
od jakiegos roku nic tylko jem i wymiotuje bo to jest tak ze postanowiłam schudnąc i jak jestem bardzo głodna to jem bo niemoge sobie poradzic z głodem przewaznie wtedy wszystko jem kanapki słodycze itp a jak juz sobie pojem to mam wyzuty sumienia i ide do łazienki wymiotowac
zaczyna mnie juz to meczyc poniewasz ostatnio juz mnie strasznie zołodek boli od tego wymiotowania codziennie
iwonkaxp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 10:26   #2
elizabeth_jane
Przyczajenie
 
Avatar elizabeth_jane
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wuwa
Wiadomości: 24
Dot.: czy jestem chora

ojej, rozmumiem Cie. też tak miałam. przez szesc lat(gimnazjum i liceum), dosc nieregularnie: czasami wciagu tygodnia codziennie, czsami mialam dluzsze przerwy, prowokowalam wymioty. czulam sie wtedy okropnie. cokowiek wlozylam do ust wywolywalo we mnie poczucie winy czualm sie skrajnie nieatrakcyjna nie moglam sobie pozwolic na niezwrocenie tego co zjadlam. w moim przypadku jakos samo przeszlo. choc czasem mi sie zdarza sporadycznie. mysle, ze KONIECZNIE musisz z kimś pogadac!!! musisz odbudowac swoja pewnosc siebie. ktos musi Ci pomoc teraz, zebys nie musiala sie z tym meczyc przez cale zycie

Edytowane przez elizabeth_jane
Czas edycji: 2008-10-26 o 10:37 Powód: przedwczesna wysłana odpowiedz, nie dokończyłam jej
elizabeth_jane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 10:28   #3
iwonkaxp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29
Dot.: czy jestem chora

dlaczego napisałas ojej
iwonkaxp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 10:38   #4
elizabeth_jane
Przyczajenie
 
Avatar elizabeth_jane
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wuwa
Wiadomości: 24
Dot.: czy jestem chora

bo za szybko wyslalm odpowiedz ;P ale juz ja edytowalam
elizabeth_jane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 10:51   #5
iwonkaxp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29
Dot.: czy jestem chora

tak w zasadzie to kiedys mi sie podobało to wymiotowanie poniewasz schudłam sporo bo po ciazy wazyłam 61kg a teraz 47 i cały czas wydaje mi sie ze to zaduzo
czasami przez 2 ,3 dni potrafie nic nie jesc a pózniej sa własnie te napady głodu i jak jestem głodna to sobie mysle ze nie musze sie odchudza i zaczynam jsc dosłownie co mam pod renką nawet jem ogórki kiszone z cukierkami
jak juz sie najem to wtedy mam wyzuty sumienia ze zjadłam i zaczynam na siłe wymiotowac i na 2 dzien znowy jest to samo nieraz jest tak ze niewymiotyje z 3 dni a czasami nawet pare razy dziennie strasznie sie juz to robi meczące tym bardziej ze tak jak napisałam wczesniej ostatnio juz mnie żoładek boli od tego
iwonkaxp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 12:24   #6
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: czy jestem chora

Cytat:
Napisane przez iwonkaxp Pokaż wiadomość
tak w zasadzie to kiedys mi sie podobało to wymiotowanie poniewasz schudłam sporo bo po ciazy wazyłam 61kg a teraz 47 i cały czas wydaje mi sie ze to zaduzo
czasami przez 2 ,3 dni potrafie nic nie jesc a pózniej sa własnie te napady głodu i jak jestem głodna to sobie mysle ze nie musze sie odchudza i zaczynam jsc dosłownie co mam pod renką nawet jem ogórki kiszone z cukierkami
jak juz sie najem to wtedy mam wyzuty sumienia ze zjadłam i zaczynam na siłe wymiotowac i na 2 dzien znowy jest to samo nieraz jest tak ze niewymiotyje z 3 dni a czasami nawet pare razy dziennie strasznie sie juz to robi meczące tym bardziej ze tak jak napisałam wczesniej ostatnio juz mnie żoładek boli od tego

Polecam dobrego psychologa/psychiatrę.
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 13:46   #7
iwonkaxp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29
Dot.: czy jestem chora

a po co ja mam isc do psychologa w czym on mi pomoze
iwonkaxp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-26, 14:37   #8
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: czy jestem chora

Cytat:
Napisane przez iwonkaxp Pokaż wiadomość
a po co ja mam isc do psychologa w czym on mi pomoze

Jak tak dorosła kobieta się może tak głupio pytać...twoje myśli dotyczące jedzenie są absolutnie nienormalne - i uprzedzam, że stałe zwracanie pokarmów nietylko, że wywołuje zapalenie przełyku (a gdzie stałe zapalenie tam droga do raka) i zniszczy ci zęby, ale rozwalisz sobie gospodarkę kwasowo-zasadową...
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 19:58   #9
women101
Zadomowienie
 
Avatar women101
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 539
GG do women101
Dot.: czy jestem chora

Oczywiście ,że masz problem... i to ,że powyżej zasugerowano Ci ,że powinnaś udać się do psychologa nie jest żadną złośliwością... Po Twoich wypowiedziach wnioskuję ,że nie znasz powagi swoiego problemu bulimia do ,której pewnie dojdzie kompulsywne jedzenie nie są żartem możesz mi wierzyć na słowo ,że sama z tym problem sobie nie poradzisz zwłaszcza ,że sama go jeszcze nie dostrzegasz...
women101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 00:34   #10
ekspedientka
Raczkowanie
 
Avatar ekspedientka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: k/Częstochowy
Wiadomości: 451
Dot.: czy jestem chora

Mój mąż odchudza się na koktajlach proteinowych. (ja też tak schudłam) To znaczy, że pije koktajl, który jest odżywczy, dostarcza organizmowi niezbędne składniki odżywcze, a ma tylko 200 kalorii.
Czy gdybyście zjadły taki niskokaloryczny koktajl, to też miałybyście wyrzuty ?
Byłoby mało jedzenia, a odżywczo dla organizmu. I zdrowo dla przewodu pokarmowego, bo taki koktajl robi się na jogurcie.
__________________
czytam, tańczę po dawnemu, dbam o linię:
159cm, wiek 42-
-START: 57,3 ... 56,2 ...55,8 , ... cel: 51kg
"Czy popełniasz te 5 błędów i niepotrzebnie tyjesz?" - darmowy poradnik
ekspedientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 16:22   #11
wiola05111991
Raczkowanie
 
Avatar wiola05111991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 96
Dot.: czy jestem chora

dziewczyny wy macie calkiem inny problem niz ja ale ja wam cos powiem: wedlug mnie(i wiekszosci chlopcow ktorych znam) chude dziewczyny brzydko wygladaja. tzn nie te zgrabne i ladne tylko te szkielety:/ ja mam 17 lat 168 wzrostu i waze jakies 50 kg. niby normalnie ale czuje sie taka chuda i brzydka:/ mam takie brzydkie i chude ramiona i nawte nie moge przytyc. wiecie jak glupio mi jest latem sie pokazac:/ dlatego bardzo lubie zime i jesien. a tak chcialabym miec chociaz te 5 kg wiecej ale nie dam rady przytyc a jem na prawde duzo:/ jak znacie jakis sposob zeby przytyc dla takiej jak ja to mozecie mi powiedsziec:P bardzo bym sie z tego cieszyla. albo chocia co jesc
wiola05111991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-02, 16:30   #12
Cerseanne
Raczkowanie
 
Avatar Cerseanne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 73
Dot.: czy jestem chora

Wiola ja mam odwrotnie. Próbuję schudnąć za wszelką cenę. Jakoś nie wychodzi...
__________________
cel1: przyśpieszyć przemianę materii
cel2: schudnąć
cel3: utrzymać wagę


"Czujesz, jak w cudownym wirze tańczących motyli,
Zapraszają nas do swojego tańca.
Miliony barwnych motyli, unoszących się nad tobą.
Jeden właśnie przysiadł na twoich ustach."
Cerseanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 17:38   #13
wiola05111991
Raczkowanie
 
Avatar wiola05111991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 96
Dot.: czy jestem chora

ale ty wazysz 52 kg wiec powinnas sie cieszyc tzn ja bym sie cieszyla:P a powiedz mi jeszcze ile masz wzrostu?? bo wiesz na prawde jesli sie jet zbyt chudym to sie nieestetycznie wyglada. popatrzcie na modelki na wybiegachh:/no ale wiem ze mnie tu nikt nie poslucha niestey
wiola05111991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 18:26   #14
wildxrose
Optymistka
 
Avatar wildxrose
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 942
Dot.: czy jestem chora

Cytat:
Napisane przez wiola05111991 Pokaż wiadomość
dziewczyny wy macie calkiem inny problem niz ja ale ja wam cos powiem: wedlug mnie(i wiekszosci chlopcow ktorych znam) chude dziewczyny brzydko wygladaja. tzn nie te zgrabne i ladne tylko te szkielety:/ ja mam 17 lat 168 wzrostu i waze jakies 50 kg. niby normalnie ale czuje sie taka chuda i brzydka:/ mam takie brzydkie i chude ramiona i nawte nie moge przytyc. wiecie jak glupio mi jest latem sie pokazac:/ dlatego bardzo lubie zime i jesien. a tak chcialabym miec chociaz te 5 kg wiecej ale nie dam rady przytyc a jem na prawde duzo:/ jak znacie jakis sposob zeby przytyc dla takiej jak ja to mozecie mi powiedsziec:P bardzo bym sie z tego cieszyla. albo chocia co jesc
To zacznij jeść jeszcze więcej :P Może wybierz się do lekarza, niech on Ci wymyśli jakiś jadlospis na przytycie. Życze powodzenia ;*
wildxrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 06:51   #15
Cerseanne
Raczkowanie
 
Avatar Cerseanne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 73
Dot.: czy jestem chora

Wiola, mam 161cm wzrostu
__________________
cel1: przyśpieszyć przemianę materii
cel2: schudnąć
cel3: utrzymać wagę


"Czujesz, jak w cudownym wirze tańczących motyli,
Zapraszają nas do swojego tańca.
Miliony barwnych motyli, unoszących się nad tobą.
Jeden właśnie przysiadł na twoich ustach."
Cerseanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.