Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-03, 14:14   #691
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Cobaya Pokaż wiadomość
Mówisz o tym Logona Szampon koloryzujący z rumiankiem do włosów blond ? Dla mnie on był jednym wielkim rozczarowaniem, a tak liczyłam na chociaż ładne rozświetlenie . Myłam nim włosy przez miesiąc i stały sie matowe i sztywne, a mój naturalny blond przygaszony. Teraz kupiłam tą nową serię do blondu z Pat&Rub, ale jeszcze nie testowałam.
widać każde włosy lubią co innego. u mnie ten szampon sie sprawdza. włosy są błyszczące, rozświetlone i ładnie sie układają.
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
O tak, też zwróciłam na to uwagę
O dziękuję za wieści. A czy on nie zżółca koloru włosów? A jak koncentrat się sprawdza u Ciebie? Bo z tego, że zamówiłaś 2 opakowanie wnioskuję, że dobrze
mnie nie zżółca.
koncentratu używam rano pod krem i cera mi sie mniej świeci niż po samym kremie. mam taką fajną satynową buzie. czasami kłade go też wieczorem. na pewno będziesz z niego zadowolona
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 15:37   #692
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Derella Pokaż wiadomość
Sporo tego jest więc może wkleję napierw zdjęcia kosmetyków, które już zużyłam.
świetny zbiór
kilka z twoich kosmetykow dodalam do mojej wish listy
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 17:08   #693
Mariposa3
Raczkowanie
 
Avatar Mariposa3
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 278
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cześć
Pisałam tutaj kiedyś, ale pewnie już nikt mnie nie pamięta. Otóż... Pomimo tego, że przestałam się udzielać na wątku, nadal korzystałam w kosmetyków naturalnych a jak wiadomo, efekty widać dopiero po dłuższym czasie stosowania. A więc tak...
Moja cera naprawdę się poprawiła. Jest gładsza, bardziej promienna, o wiele lepiej wygląda.
Nadal stosuję kosmetyki naturalne z małymi wyjątkami i nadal będę.
Pozdrawiam.
Mariposa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 17:32   #694
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
A propos. Taka dr.Hauschkowa rada Oprócz bezkremowych nocy, proponują też bezkremowe 24godz. raz na dwa tygodnie. Przyznaję było baaardzo trudno się przyzwyczaić. Skóra szalała. Teraz nawet mój mąż robi 24godz bez kosmetyków. Po porannym prysznicu zero kremów, toników, makijażu, antyperspirantów (nawet crystala), masek/olejów/innych cudów na włosy. Wiadomo mycie się jak najbardziej, włosy też (używam wtedy szamponu i delikatnej odżywki tylko na końce) ale bez całej reszty. Polecam, trzeba tylko od czasu do czasu znaleźć taki dzień. Przyznaję początki są trudne.
Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź Zaciekawiłaś mnie tymi 24 godzinami bez kosmetyków, bo o tym nigdy nie słyszałam. Na noc nie nakładam kremu już od roku i odpowiada mi taka pielęgnacja. Jedynie jak wieczorem idę na saunę i basem to od chloru jestem taka wysuszona ze smaruje się olejkiem kokosowym.
Chyba zrobię tak, że jak skończy mi się żel do twarzy to kupie ten Hauschkowy krem i trochę będę twarz peelingować tak dla równowagi psychicznej a potem mogę skupić się na rolowaniu tak jak zaleca producent. Mam nadzieje że to się nie wyklucza. Całe życie myłam twarz okrężnymi ruchami i nie umiem sobie wyobrazić że teraz mam myć wklepując preparat To tak jak z myciem zębów jako dziecko nauczyłam się machać szczoteczką lewo - prawo, potem był trend na mycie okrężnymi ruchami a teraz bodajże na takie wymiatanie, a ja nadal myje po staremu
Mojego Dyni nie ma więc siedzę z naolejkowaną głową i maseczką Nomi na ryjku
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 18:58   #695
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź Zaciekawiłaś mnie tymi 24 godzinami bez kosmetyków, bo o tym nigdy nie słyszałam. Na noc nie nakładam kremu już od roku i odpowiada mi taka pielęgnacja. Jedynie jak wieczorem idę na saunę i basem to od chloru jestem taka wysuszona ze smaruje się olejkiem kokosowym.
Chyba zrobię tak, że jak skończy mi się żel do twarzy to kupie ten Hauschkowy krem i trochę będę twarz peelingować tak dla równowagi psychicznej a potem mogę skupić się na rolowaniu tak jak zaleca producent. Mam nadzieje że to się nie wyklucza. Całe życie myłam twarz okrężnymi ruchami i nie umiem sobie wyobrazić że teraz mam myć wklepując preparat To tak jak z myciem zębów jako dziecko nauczyłam się machać szczoteczką lewo - prawo, potem był trend na mycie okrężnymi ruchami a teraz bodajże na takie wymiatanie, a ja nadal myje po staremu
Mojego Dyni nie ma więc siedzę z naolejkowaną głową i maseczką Nomi na ryjku

Ja też myłam zęby lewa-prawa i miałam potem duże problemy. Dentystka od razu mi powiedziała, że widać, że tak myję i kazała mi się przestawić albo na okrężne albo na wymiatanie właśnie. Na początku było mi trudno, ale wzięłam sobie radę do serca i zaczęłam już pierwszego dnia po wizycie u dentysty to stosować i właśnie mija rok jak myję tak zęby i co? I problemy, które miałam zniknęły.

A o co chodzi z tym 24h bez kosmetyków, bo chyba coś przegapiłam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 19:07   #696
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Mariposa3 Pokaż wiadomość
Cześć
Pisałam tutaj kiedyś, ale pewnie już nikt mnie nie pamięta. Otóż... Pomimo tego, że przestałam się udzielać na wątku, nadal korzystałam w kosmetyków naturalnych a jak wiadomo, efekty widać dopiero po dłuższym czasie stosowania. A więc tak...
Moja cera naprawdę się poprawiła. Jest gładsza, bardziej promienna, o wiele lepiej wygląda.
Nadal stosuję kosmetyki naturalne z małymi wyjątkami i nadal będę.
Pozdrawiam.


Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź Zaciekawiłaś mnie tymi 24 godzinami bez kosmetyków, bo o tym nigdy nie słyszałam. Na noc nie nakładam kremu już od roku i odpowiada mi taka pielęgnacja. Jedynie jak wieczorem idę na saunę i basem to od chloru jestem taka wysuszona ze smaruje się olejkiem kokosowym.
Chyba zrobię tak, że jak skończy mi się żel do twarzy to kupie ten Hauschkowy krem i trochę będę twarz peelingować tak dla równowagi psychicznej a potem mogę skupić się na rolowaniu tak jak zaleca producent. Mam nadzieje że to się nie wyklucza. Całe życie myłam twarz okrężnymi ruchami i nie umiem sobie wyobrazić że teraz mam myć wklepując preparat To tak jak z myciem zębów jako dziecko nauczyłam się machać szczoteczką lewo - prawo, potem był trend na mycie okrężnymi ruchami a teraz bodajże na takie wymiatanie, a ja nadal myje po staremu
Nie ma za co dziękować. Jeśli miałybyście jeszcze jakieś hauschkowe pytania chętnie odpowiem, a czego nie będę wiedziała dopytam u znajomej.
Też nie robię wszystkiego jak dr.Hauschka zaleca, chociaż się staram Jak już pisałam przed kremem do mycia muszę umyć buzię mydełkiem, a na noc nakładam Triacneal

A poniżej obiecane zdjęcia zakupów. Z AptekiEskulap tak jak pisałam zamówiłam hauschkowy krem z pigwą zaledwie 5ml (!) i zostałam hauschkowo hojnie obdarowana
Teraz na pewno będziecie zdziwione. Zamówiłam Sanoflore : olejek, masło do ciała (było w zestawie z balsamam do ust) i lekki krem miodowy dla mamy. Jeszcze nie próbowałam, tylko wąchałam. Zapach bardziej lipowy niż miodowy Jak widzicie dostałam całkiem sporo próbek i krem do rąk z Sanoflore pełnowymiarowy (ten fioletowy ) Teraz pewno zastanawiacie się co mnie skłoniło do zakupu czegoś z Sanoflore... przede wszystkim EcoCert, post Sicilii i opinie jakie przeczytałam w necie.

Drugie zdjęcie (umieściłam też w wątku z naturalnymi mydełkami) to zamówienie z LF. Już pisałam jak miło zostałam obdarowana mydełkiem Ogrodowa Ścieżka. Na mydelniczkę odkroiłam świątecznie pachnący Miodowy Rumianek, Rumiankowy Bobas i do włosów Krzepka Pokrzywa. Do kuchni Trzy Ziółka

edit:
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość

A o co chodzi z tym 24h bez kosmetyków, bo chyba coś przegapiłam.
Znajoma kosmetyczka pracująca na dr.Hauschka zaleciła mi przy mojej suchej, wręcz atopowej skórze robić co jakiś czas 24godz bez kosmetyków: zero kremów, deo (nawet crystal), olejków, olejów, nawet balsamu do ust Tylko prysznic delikatnym mydełkiem, jeśli mycie włosów to tylko szamponem jeśli bardzo się plączą na końcówki delikatna odżywka. Mam wrażenie, że wbrew pozorom skóra jest mniej sucha i wrażliwa. Jakby lepiej się broni (trochę dziwnie to brzmi)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04622.jpg (65,6 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04624.jpg (66,6 KB, 71 załadowań)
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2011-12-03 o 19:20
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 19:34   #697
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość

A poniżej obiecane zdjęcia zakupów. Z AptekiEskulap tak jak pisałam zamówiłam hauschkowy krem z pigwą zaledwie 5ml (!) i zostałam hauschkowo hojnie obdarowana
Teraz na pewno będziecie zdziwione. Zamówiłam Sanoflore : olejek, masło do ciała (było w zestawie z balsamam do ust) i lekki krem miodowy dla mamy. Jeszcze nie próbowałam, tylko wąchałam. Zapach bardziej lipowy niż miodowy Jak widzicie dostałam całkiem sporo próbek i krem do rąk z Sanoflore pełnowymiarowy (ten fioletowy ) Teraz pewno zastanawiacie się co mnie skłoniło do zakupu czegoś z Sanoflore... przede wszystkim EcoCert, post Sicilii i opinie jakie przeczytałam w necie.

Drugie zdjęcie (umieściłam też w wątku z naturalnymi mydełkami) to zamówienie z LF. Już pisałam jak miło zostałam obdarowana mydełkiem Ogrodowa Ścieżka. Na mydelniczkę odkroiłam świątecznie pachnący Miodowy Rumianek, Rumiankowy Bobas i do włosów Krzepka Pokrzywa. Do kuchni Trzy Ziółka
świetne zakupy
staram sie moja rodzine w Polsce nawrocic na LF
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-03, 19:45   #698
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

niedawno kupialm sobie kosmetyki dr.hauschka ,maseczka byla swietna i jeszcze serum do ciala po prostu bajka (na twarz tez uzywalam) jednak tonik mi nie podpasowal calkowicie ( uczuleniowiec ze mnie ) zel do ywarz tez sie nie spisal ale ta maseczka o ktorej wspominalam super byla
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 20:05   #699
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja też myłam zęby lewa-prawa i miałam potem duże problemy. Dentystka od razu mi powiedziała, że widać, że tak myję i kazała mi się przestawić albo na okrężne albo na wymiatanie właśnie. Na początku było mi trudno, ale wzięłam sobie radę do serca i zaczęłam już pierwszego dnia po wizycie u dentysty to stosować i właśnie mija rok jak myję tak zęby i co? I problemy, które miałam zniknęły.
Ja tak myłam zęby i mi nie szkodziło, ale wiem że szkodzić może. Teraz używam szczoteczki elektrycznej.

Pomarudzę Wam trochę. Dwa tygodnie temu odwiedził mnie pająk olbrzym, a dziś znowu jak zostałam sama na weekend to wkręcam sobie jazdy z junkersem. Tydzień temu z mojego kranu nie popłynęła ciepła woda, pan z serwisu powiedział ze nie czyściliśmy jako jedyni w bloku nigdy tego pieca i pewnie się coś zatkało i miał odtykać w czwartek (wyobrażacie sobie 5 dni bez ciepłej wody?) ale po 100 razach włączania pieca i wyłączania i naciskania wszelakich przycisków bez znajomości instrukcji w końcu zaczął grzać wodę, więc czyszczenie odłożyliśmy w czasie ze względu na cenę. Zrobimy to na pewno bo już nas znajoma postraszyła że od tego może wybuchnąć piecyk. Do dziś jak nie byłam sama to się niczego nie bałam, ale dziś siedząc w wannie mam jakąś paranoje ze zaraz wybuchnie, i nie umyłam włosów a mam na nich olejek kokosowy i boje się wchodzić do łązienki
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 20:06   #700
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość




A poniżej obiecane zdjęcia zakupów. Z AptekiEskulap tak jak pisałam zamówiłam hauschkowy krem z pigwą zaledwie 5ml (!) i zostałam hauschkowo hojnie obdarowana
Teraz na pewno będziecie zdziwione. Zamówiłam Sanoflore : olejek, masło do ciała (było w zestawie z balsamam do ust) i lekki krem miodowy dla mamy. Jeszcze nie próbowałam, tylko wąchałam. Zapach bardziej lipowy niż miodowy Jak widzicie dostałam całkiem sporo próbek i krem do rąk z Sanoflore pełnowymiarowy (ten fioletowy ) Teraz pewno zastanawiacie się co mnie skłoniło do zakupu czegoś z Sanoflore... przede wszystkim EcoCert, post Sicilii i opinie jakie przeczytałam w necie.


Znajoma kosmetyczka pracująca na dr.Hauschka zaleciła mi przy mojej suchej, wręcz atopowej skórze robić co jakiś czas 24godz bez kosmetyków: zero kremów, deo (nawet crystal), olejków, olejów, nawet balsamu do ust Tylko prysznic delikatnym mydełkiem, jeśli mycie włosów to tylko szamponem jeśli bardzo się plączą na końcówki delikatna odżywka. Mam wrażenie, że wbrew pozorom skóra jest mniej sucha i wrażliwa. Jakby lepiej się broni (trochę dziwnie to brzmi)
Mnie również post Sicili trochę uspokoił co do Sanoflore.

W tej aptece dostałaś tyle gratisów tak?

A co do Hauschki to podpytaj znajomej może jaki termin ważności po otwarciu ma krem z pigwy?bo na opakowaniu nie ma info

Co do lf to jestem strasznie rozczarowana tymi świecamiJak pisałam moje nie pachnąPaliłam już parę razy i nic.Dopiero jak ją zgaszę to coś tam czuć.Więcej ich nie kupię,Wracam do ukochanych świec z brisa
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 20:41   #701
Mariposa3
Raczkowanie
 
Avatar Mariposa3
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 278
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Margoltka- miło, że zauważyłaś mój post.
Mariposa3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-03, 20:45   #702
Cobaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 34
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Co do lf to jestem strasznie rozczarowana tymi świecamiJak pisałam moje nie pachnąPaliłam już parę razy i nic.Dopiero jak ją zgaszę to coś tam czuć.Więcej ich nie kupię,Wracam do ukochanych świec z brisa
Moje świece z LF też nie pachną. Za mało w nich olejków eterycznych, a do tego wosk sojowy też inaczej "rozprowadza" zapach.
Na brak zapachu ja sobie poradziłam tak, że kiedy wosk jest płynny po paleniu świecy to ja dolewam dużo własnych olejków eterycznych. I wtedy świeca juz pachnie jak trzeba
Na ich plus jest to, że się nie nagrzewają jak tradycyjne świece i można je dłużej palić.
Dla mnie na ich duży minus jest knot, który nie jest zamocowany do tego metalowego opakowania i kiedy 2/3 wosku się już roztopi, podczas palenia świecy, to ten knot sie przewraca i topi. Im więcej wosku wypalonego tym knot się szybciej przewraca i trzeba czekać, aż się wosk zetnie i na nowo knot wsadzić do świecy.

A próbowałaś może tych świec z Pat&Rub? One też są oparte na wosku sojowym. Jestem ciekawa czy ładnie i mocno pachną.

Edytowane przez Cobaya
Czas edycji: 2011-12-03 o 21:14
Cobaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 21:22   #703
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Anakazar napiszę mail'a do niej. Też się dzisiaj nad tym zastanawiałam.
Co do świec z LF, mam inne odczucia. Dla mnie pachną jak trzeba (nie póbowałam jeszcze cynamonowej). Może mam inną partię. Może też jestem bardziej wrażliwa na zapachy. Nie lubię przykładowo intensywnych - zaczyna mnie głowa boleć.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 08:00   #704
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Cobaya Pokaż wiadomość
Moje świece z LF też nie pachną. Za mało w nich olejków eterycznych, a do tego wosk sojowy też inaczej "rozprowadza" zapach.
Na brak zapachu ja sobie poradziłam tak, że kiedy wosk jest płynny po paleniu świecy to ja dolewam dużo własnych olejków eterycznych. I wtedy świeca juz pachnie jak trzeba
Na ich plus jest to, że się nie nagrzewają jak tradycyjne świece i można je dłużej palić.
Dla mnie na ich duży minus jest knot, który nie jest zamocowany do tego metalowego opakowania i kiedy 2/3 wosku się już roztopi, podczas palenia świecy, to ten knot sie przewraca i topi. Im więcej wosku wypalonego tym knot się szybciej przewraca i trzeba czekać, aż się wosk zetnie i na nowo knot wsadzić do świecy.

A próbowałaś może tych świec z Pat&Rub? One też są oparte na wosku sojowym. Jestem ciekawa czy ładnie i mocno pachną.
Nie mam własnych olejków,więc nie mam jak dolać.Fajnie,że sobie poradziłaś.Chyba mamy jakąś inna partię skoro innym dziewczynom one pachną
Miałam zamiar kupić świece pat&rub,ale tak mnie z lf zniechęciła,że sobie daruje
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Anakazar napiszę mail'a do niej. Też się dzisiaj nad tym zastanawiałam.
Co do świec z LF, mam inne odczucia. Dla mnie pachną jak trzeba (nie póbowałam jeszcze cynamonowej). Może mam inną partię. Może też jestem bardziej wrażliwa na zapachy. Nie lubię przykładowo intensywnych - zaczyna mnie głowa boleć.
To czekam na info
Próbowałaś już kremu z pigwy?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 16:26   #705
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

wątek wymarł... i żeby pobudzić Was do zakupów, trochę pokusić wrzucam moje ostatnie nabytki
zdjęcie 1 - mydełka z LF
zdjęcie 2 - krem pod oczy AA i moja nowa miłość Alverde fluid do cery zanieczyszczonej jest super - ładnie zwęża pory
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0613.jpg (75,2 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0614.jpg (90,8 KB, 70 załadowań)
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 16:37   #706
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
wątek wymarł... i żeby pobudzić Was do zakupów, trochę pokusić wrzucam moje ostatnie nabytki
zdjęcie 1 - mydełka z LF
zdjęcie 2 - krem pod oczy AA i moja nowa miłość Alverde fluid do cery zanieczyszczonej jest super - ładnie zwęża pory
To samo napisałam o nim w klubie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 16:40   #707
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
wątek wymarł... i żeby pobudzić Was do zakupów, trochę pokusić wrzucam moje ostatnie nabytki
zdjęcie 1 - mydełka z LF
zdjęcie 2 - krem pod oczy AA i moja nowa miłość Alverde fluid do cery zanieczyszczonej jest super - ładnie zwęża pory
Tam zaraz wymarł Wiecie,grudzień jest,to wszyscy albo sprzątają,albo gotują,albo biegają za prezentami

A ten fluid Alverde to widzę,że jakiś koloryzujący,tak?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 16:41   #708
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
To samo napisałam o nim w klubie
Wkleiłybyście jego skład?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 16:54   #709
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Tam zaraz wymarł Wiecie,grudzień jest,to wszyscy albo sprzątają,albo gotują,albo biegają za prezentami

A ten fluid Alverde to widzę,że jakiś koloryzujący,tak?
Nie.Na twarzy się rozprowadza jak zwykły krem.Zero koloru.Tylko po wyciśnieciu z tubki ma kolor podkładu.
Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Wkleiłybyście jego skład?
Ja nie mogę.Może któraś z dziewczyn?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-04, 17:01   #710
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Tam zaraz wymarł Wiecie,grudzień jest,to wszyscy albo sprzątają,albo gotują,albo biegają za prezentami

A ten fluid Alverde to widzę,że jakiś koloryzujący,tak?
pod tym względem to on podejrzany jest - sam fluid ma kolor taki lekko brązowy, ale na twarzy nie widać tego koloru, coś jakby taka lżejsza wersja fluidu tonującego (bo tak się mówi na kosmetyk który wtapia się w kolor skóry i tylko lekko wyrównuje koloryt?)

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Wkleiłybyście jego skład?
wkleiłabym, ale skład jest na pudełku, które zostawiłam w domu a jestem już w wawie, ale jest w KWC
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2011-12-04 o 17:04
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 17:04   #711
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Ale przecież skład jest na KWC
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-heilerde.html
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 18:01   #712
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
wątek wymarł... i żeby pobudzić Was do zakupów, trochę pokusić wrzucam moje ostatnie nabytki
zdjęcie 1 - mydełka z LF
zdjęcie 2 - krem pod oczy AA i moja nowa miłość Alverde fluid do cery zanieczyszczonej jest super - ładnie zwęża pory
Dziewczyno, żeś mnie pobudziła, aż mam dreszcze
Poluję na balsam twardy LF i nie wiem na jaki zapach się zdecydować, waham się miedzy melisą, a grapefruitem.

Kochana, coś więcej możesz o zapachu swego balsamu melisowego? (ostry, duszący, przyjemny?) Będę wdzięczna
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 18:28   #713
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Próbowałaś już kremu z pigwy?
Próbowałam i jestem zadowolona, chociaż myślałam, że będzie większym tłuściochem
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 19:25   #714
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Dziewczyno, żeś mnie pobudziła, aż mam dreszcze
Poluję na balsam twardy LF i nie wiem na jaki zapach się zdecydować, waham się miedzy melisą, a grapefruitem.

Kochana, coś więcej możesz o zapachu swego balsamu melisowego? (ostry, duszący, przyjemny?) Będę wdzięczna
pachnie melisą wyczuwalna cytrynowa nutka. dla mnie zapach przyjemny, choć trochę zbyt intensywny. Nie miałam wcześniej nic melisowego i pierwszej nocy jak się wysmarowałam, to trochę mnie irytowała ta intensywność bo jestem strasznie nadwrażliwa na zapachy, ale już chyba przywykłam. niestety nie mam jeszcze porównania z żadnym innym twardym balsamem. następnym razem chciałabym wziąć miętowy
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 19:42   #715
Derella
Raczkowanie
 
Avatar Derella
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Do mnie też dotarła w tym tygodniu paczka z iHerbu. Również zamówiłam odżywkę Giovanni, ale nie wstawiałam jej w tym wątku, bo ma parę składników nienaturalnych :/ Mimo to serdecznie polecam. Użyłam jej raz i jestem zachwycona Nie obciąża włosów nic a nic, a pięknie odżywia i na dodatek ślicznie pachnie. Wrzucaj resztę zdjęcie reszty kolekcji!
Ta odżywka moim zdaniem nie jest taka zła pod względem składu, porównywalna do odżywek np. Yesów, które są tu wklejane i nikt nie protestuje.
Wkleję zdjęcie składu, bo za dużo byłoby przepisywania. Tylko dwa składniki na skindeepie mają oceny 3-4: Cetrimonium Bromide i Phenoxyethanol.

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Moim zdaniem (niech mnie ktoś poprawi, jak nie mam racji), to pasta Pełna ochrona i świeży oddech są w porządku. Są odrobinę droższe od tych z konserwantami.
Dzięki za wklejenie składów.
Te dwie pasty faktycznie wyglądają na warte wypróbowania.

Wklejam zdjęcia z kolejnymi nabytkami.
Skorzystałam z obnizki 20% w Sephorze i kupiłam sobie szampon i odżywkę PAT&RUB do włosów blond.
Użyłam je na razie raz i szczerze mówiąc żałuję wydanych pieniędzy. Po szamponie włosy są jakieś takie szorstkie i splątane, a odżywka mam wrażenie, że nie robi nic, z tych rzeczy, które podaje producent. Nie zauważyłam ani nawilżenia, ani wygładzenia, ani żadnej zmiany w kolorze włosów.
Być może jednorazowe użycie nie daje obiektywnej oceny, ale pierwsze wrażenie jakoś mnie zniechęciło do tych produktów.

Kolejne dwa produkty wyszperane w TK Makxxie, to odżywki do włosów marki Tigi z serii Love Peace & the Planet: ECO AWESOME Moisturizing Conditioner - odżywka ta nawilża, ale moje włosy są po niej takie bez wyrazu, na dodatek zapach ma bardzo intensywny, którego nie mogę znieść (niby jest on miętowy, ale jakiś taki okropnie mdlący) i FREAK OF NATURE Lavender Citrus Eucalyptus Volumizer & Thickener - dodoaje objętości, ma przyjemny zapach lawendowo-eukaliptusowy, ale też nie przepadadam za nią, bo koszmarnie plącze mi włosy, a teraz zimą dodatkowo nie zapobiega ich elektryzowaniu się.

I ostatni produkt ze zdjęcia to żel pod prysznic, który aktualnie używam - Bio Care Nourishing Shower Gel firmy Marbert. Bardzo fajny gęsty żel, bezbarwny, z bardzo delikatnym, ledwo wyczuwalnym zapachem chyba gruszki, nie wysusza skóry.

Czekam też, tak jak część z Was, na przesyłki zamówione z okazji DDD i nie mogę się doczekać.

Jeszcze jedno zdjęcie dodałam z zakupami z LF. Część mydełek dołoże do prezentów świątecznych, ale najchętniej wszystkie sama bym wypróbowała, tak bosko pachną i wyglądają.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06896a.jpg (53,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06928a.jpg (71,1 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06927a.jpg (92,3 KB, 58 załadowań)
__________________
‎"Aby mieć ładne usta, wypowiadaj miłe słowa,
aby posiadać piękne oczy, poszukuj dobra w ludziach,
aby mieć szczupłą figurę, podziel się swoim jedzeniem z głodnymi,
aby posiadać wspaniałe włosy, pozwalaj dziecku przeczesywać je palcami"
Audrey Hepburn
Derella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 19:52   #716
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Próbowałam i jestem zadowolona, chociaż myślałam, że będzie większym tłuściochem
Ja również
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 20:30   #717
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Derella Pokaż wiadomość
FREAK OF NATURE Lavender Citrus Eucalyptus Volumizer & Thickener - dodoaje objętości, ma przyjemny zapach lawendowo-eukaliptusowy, ale też nie przepadadam za nią, bo koszmarnie plącze mi włosy, a teraz zimą dodatkowo nie zapobiega ich elektryzowaniu się.
właśnie dostałam taką odżywkę z wymianki, ale jeszcze nie miałam okazji przetestować. Zobaczymy jak u mnie się sprawdzi.

Dzisiaj pierwszy raz umyłam głowę szamponem YES to CUCUMBERS i wreszcie trafiłam na jakiś kosmetyk z serii YES TO który ma przyjemny zapach nie plącze włosów, nawet nie musiałam stosować odżywki bo włosy wydawały mi się wystarczająco gładkie nie to co po SANTE LAVA POWER
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 20:32   #718
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Derella Pokaż wiadomość
Ta odżywka moim zdaniem nie jest taka zła pod względem składu, porównywalna do odżywek np. Yesów, które są tu wklejane i nikt nie protestuje.
To Yesy mają coś brzydkiego w składzie? Napisz proszę co?
Twoje zakupy są urocze, zwłaszcza taka ilość mydełek. Troszkę mnie zniechęciłaś do Pat&Rub, ale to w sumie dobrze bo kolejny szampon w tej chwili u mnie był by zbędny
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 21:16   #719
Derella
Raczkowanie
 
Avatar Derella
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
To Yesy mają coś brzydkiego w składzie? Napisz proszę co?
Przygladając się składowi np. odżywki Yes to tomatoes można tam znaleźć parę składników, które zostały według skali szkodliwości skindeep (http://www.ewg.org/skindeep/) ocenione na 3 - Cetrimonium chloride, Potassium sorbate, Sorbic acid, jeden na 5 - Sodium metabisulfite i jeden na 6 - Coumarin.
Skala jest dziesięciostopniowa, więc chyba wypadają one tak nie najgorzej. Ale jeśli ktoś chce całkowicie unikać szkodliwej chemii, to pewnie dla niego mogą one być nie do przyjęcia. Trudno tak jednoznacznie wydać ocenę.
__________________
‎"Aby mieć ładne usta, wypowiadaj miłe słowa,
aby posiadać piękne oczy, poszukuj dobra w ludziach,
aby mieć szczupłą figurę, podziel się swoim jedzeniem z głodnymi,
aby posiadać wspaniałe włosy, pozwalaj dziecku przeczesywać je palcami"
Audrey Hepburn
Derella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 21:48   #720
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Derella Pokaż wiadomość
Przygladając się składowi np. odżywki Yes to tomatoes można tam znaleźć parę składników, które zostały według skali szkodliwości skindeep (http://www.ewg.org/skindeep/) ocenione na 3 - Cetrimonium chloride, Potassium sorbate, Sorbic acid, jeden na 5 - Sodium metabisulfite i jeden na 6 - Coumarin.
Skala jest dziesięciostopniowa, więc chyba wypadają one tak nie najgorzej. Ale jeśli ktoś chce całkowicie unikać szkodliwej chemii, to pewnie dla niego mogą one być nie do przyjęcia. Trudno tak jednoznacznie wydać ocenę.
nie popadajmy w paranoję, kwas sorbowy i jego sole w tym sorbinian potasu, tak jak pirosiarczan sodu są dozwolone nawet w żywności a wiadomo że nakładając taką odżywkę na włosy te konserwanty nie oddziałują na nas tak jak po przyswojeniu z układu pokarmowego. nawet patrząc na tą kumarynę która jest na 6 - owszem możliwe że jest niebezpieczna przy spożywaniu, ale kto do cholery je odżywkę do włosów? dużo większym zagrożeniem są przekroczone dawki kumaryny w cynamonie... zresztą nie unikniemy w ogóle konserwantów w kosmetykach, trzeba jakoś uchronić go przed popsucie, zepsuty kosmetyk może być bardziej szkodliwy niż mała zawartość konserwantów
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.