Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz. 5. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 17:18   #1
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Question

Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz. 5.


Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-07-27 o 17:25
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 17:33   #2
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Nie wiem jak sie cytuje z poprzedniego wątku
"TINKERBELL
Dzisiaj byłam z przyjaciółką oddać krew. Znaczy ona, nie ja. Muszę wspomnieć, że ona jest osobą przy tuszy, ale nie jest gruba ani otyła, bardzo wysoka. Oddała tą krew, wyszła z tego pomieszczenia (przedtem dostała herbatkę i grześka). słabo jej się zrobiło, zbladła, więc zaprowadziłam ją na taką małą kanapę. Nalałam jej wody, i zaczęłam wachlować. Przyszły dwie starsze panie, po legitymację dla córki, bo jest krwiodawcą. No i pielęgniarka mówi, żeby usiadły na 10 minut, to wypisze legitymację. 3 metry dalej było patio ze stolikami i dużą kanapą. No i jedna z tych pań (obie tak około 60-70 lat) usiadła obok mojej przyjaciółki ( ja dalej wachluję) i mówi, żeby ta druga usiadła obok (wtf? nie ma miejsca!). A ta druga "a gdzie ja mam usiąść, tobie na kolanach? Jakby ta ruszyła wielkie dupsko, to bym usiadła." Moja przyjaciółka wstała, przeszła 5 kroków, i zemdlała. A pani zadowolona usiadła. Pielęgniarki docuciły, posiedziałyśmy tam godzinę, zjadła czekoladę itp. i wróciłyśmy do domu. NIEPOJĘTE. "
Rzeczywiście, niepojęte. Ale w sumie po co wstawała? Takie baby się olewa sikiem prostym.


"Phoce
do tego kwestia tego, za jakie pieniądze utrzymuje się więźniów. Znam przypadki, że bezdomni celowo popełniali jakieś przestępstwa, żeby trafić na zimę do więzienia. Taki sposób na..przezycie?"
No dokładnie. Więzienie powinno być za cięższe przestępstwa. Nie wiem, niektórzy przeżywają, że za ich pieniądze utrzymuje się morderców i pedofilii w więzieniach. Jak dla mnie więzienia są właśnie dla takich przestępców, bo jestem przeciwniczką kary śmierci.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2012-08-22 o 17:38
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 17:34   #3
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak sie cytuje z poprzedniego wątku
"TINKERBELL
Dzisiaj byłam z przyjaciółką oddać krew. Znaczy ona, nie ja. Muszę wspomnieć, że ona jest osobą przy tuszy, ale nie jest gruba ani otyła, bardzo wysoka. Oddała tą krew, wyszła z tego pomieszczenia (przedtem dostała herbatkę i grześka). słabo jej się zrobiło, zbladła, więc zaprowadziłam ją na taką małą kanapę. Nalałam jej wody, i zaczęłam wachlować. Przyszły dwie starsze panie, po legitymację dla córki, bo jest krwiodawcą. No i pielęgniarka mówi, żeby usiadły na 10 minut, to wypisze legitymację. 3 metry dalej było patio ze stolikami i dużą kanapą. No i jedna z tych pań (obie tak około 60-70 lat) usiadła obok mojej przyjaciółki ( ja dalej wachluję) i mówi, żeby ta druga usiadła obok (wtf? nie ma miejsca!). A ta druga "a gdzie ja mam usiąść, tobie na kolanach? Jakby ta ruszyła wielkie dupsko, to bym usiadła." Moja przyjaciółka wstała, przeszła 5 kroków, i zemdlała. A pani zadowolona usiadła. Pielęgniarki docuciły, posiedziałyśmy tam godzinę, zjadła czekoladę itp. i wróciłyśmy do domu. NIEPOJĘTE. "
Rzeczywiście, niepojęte. Ale w sumie po co wstawała? Takie baby się olewa sikiem prostym.
trzeba było odparować, że widocznie ich wielkie dupska również nie pozwalają na przejście 3 metrów dalej
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 17:38   #4
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Ja kiedys czekalam na tramwaj. Czekala tez starsza pani ktora ledwo szla o lasce.. nagle podjezdza tramwaj. babka bierze lalske do reki i biegnie, a ze ja wsiadalam jako pierwsza to mnie ta laska po nogach walila. Nigdy nie wiecej nie ustapie zadnej starej babie miejsca.
__________________
M. : *
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 17:41   #5
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez JustShe Pokaż wiadomość
Ja kiedys czekalam na tramwaj. Czekala tez starsza pani ktora ledwo szla o lasce.. nagle podjezdza tramwaj. babka bierze lalske do reki i biegnie, a ze ja wsiadalam jako pierwsza to mnie ta laska po nogach walila. Nigdy nie wiecej nie ustapie zadnej starej babie miejsca.
Ahaha, no to niezła babcia : D Skąd się biorą tacy ludzie?!
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 17:49   #6
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez asioollka Pokaż wiadomość
Ahaha, no to niezła babcia : D Skąd się biorą tacy ludzie?!
Ja nie wiem czy to takie smieszne DD bo wtedy naprawde przezylam chwile grozy :P
__________________
M. : *
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 17:53   #7
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez JustShe Pokaż wiadomość
Ja kiedys czekalam na tramwaj. Czekala tez starsza pani ktora ledwo szla o lasce.. nagle podjezdza tramwaj. babka bierze lalske do reki i biegnie, a ze ja wsiadalam jako pierwsza to mnie ta laska po nogach walila. Nigdy nie wiecej nie ustapie zadnej starej babie miejsca.
ja kiedyś wsiadałam do autobusu, tzn. na początku wszyscy stłoczyli się wokół drzwi, czekałam najpierw, żeby ludzie z autobusu wyszli i dopiero wtedy reszta wsiada, no nie? a jakaś babka ok. 60tki stała tuż za mną, ludzie jeszcze nie wysiedli z autobusu więc się nie przepycham i nie wchodzę, a ona zaczyna mnie lekko popychać i z tekstem w stylu a wchodźżesz już, stoją takie i nie wchodzą i coś tam jeszcze pod nosem, generalnie miałam to gdzieś, bo jej nie przepuściłam

i jak tu być oazą spokoju?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 18:12   #8
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
ja kiedyś wsiadałam do autobusu, tzn. na początku wszyscy stłoczyli się wokół drzwi, czekałam najpierw, żeby ludzie z autobusu wyszli i dopiero wtedy reszta wsiada, no nie? a jakaś babka ok. 60tki stała tuż za mną, ludzie jeszcze nie wysiedli z autobusu więc się nie przepycham i nie wchodzę, a ona zaczyna mnie lekko popychać i z tekstem w stylu a wchodźżesz już, stoją takie i nie wchodzą i coś tam jeszcze pod nosem, generalnie miałam to gdzieś, bo jej nie przepuściłam

i jak tu być oazą spokoju?
dlatego staram się omijać komunikację miejską i zasuwam na piechotę strasznie mnie irytują te wszystkie niby starsze, schorowane kobity prześcigające się o miejsce w autobusie dlatego ustępuję tylko naprawdę starszym osobom
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:20   #9
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Zacytuję też coś z ostatniego wątku:
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
jakiś czas temu zamieszkałam z chłopakiem, dzisiaj pojechałam do rodziców po zaświadczenie o ubezpieczeniu do lekarza...
iiii na klatce schodowej wyszła do mnie (!) sąsiadka

S: I CO??? jesteś mężatką????
Ja: ...
S: ???
Ja: ...
S: ???
Ja: yy nie...
S: CZEMU???

i sobie poszłam Boże duże miasto a plotki się roznoszą po dużej klatce schodowej gorzej niż... nie wiem gdzie
Miałam ostatnio podobną sytuację. Cała wieś sądzi(ła), że brałam ślub, bo podwiozła mnie pod blok biała limuzyna. No i babcia, która przyjechała z innego miasta, dowiedziała się od listonosza, że ja niby wzięłam ślub i chyba jestem w ciąży. Limuzyna to była po prostu atrakcja od wujka, którego kolega wynajmuje takie na śluby
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:32   #10
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
dlatego staram się omijać komunikację miejską i zasuwam na piechotę strasznie mnie irytują te wszystkie niby starsze, schorowane kobity prześcigające się o miejsce w autobusie dlatego ustępuję tylko naprawdę starszym osobom

Ja zauważyłam taką prawidłowość, że osoby potrzebujące miejsca siedzącego nie będą się 'biły' o ostatnie wolne miejsce, nie poproszą o ustąpienie.

A w temacie - zachowanie, które mi się teraz przypomniało i zaskoczyło mnie baaardzo pozytywnie. Tramwaj, ludzi dużo, ale tłoku nie było. Wsiada pan, na oko 60 - 65 lat, przy kuli. Widzi, że nie ma miesca, więc staje przy poręczy. Młoda dziewczyna ustępuje Mu miejsca, o On jej na to, że nie pozwoli żeby kobieta w jego towarzystwie stała, kiedy on siedzi. Ona mu na to, żeby usiadł, bo motorniczy zahamuje i będzie nieszczęście. Myślałam, że ją tą swoją kulą zaatakuje Tak długo wymieniali zdania, aż Pan wysiadł.
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:32   #11
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Odpowiedziałam, że życzę, żeby jej, albo komuś jej z rodziny była potrzebna transfuzja krwi, to wtedy nikt nie będzie się zastanawiał, czy dawca miał wielką dupę. A przyjaciółka, jak już się ogarnęła, że woli mieć wielką dupę niż mały mózg.

Ale my beszczelne!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 18:47   #12
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez olinka123 Pokaż wiadomość
Ja zauważyłam taką prawidłowość, że osoby potrzebujące miejsca siedzącego nie będą się 'biły' o ostatnie wolne miejsce, nie poproszą o ustąpienie.

A w temacie - zachowanie, które mi się teraz przypomniało i zaskoczyło mnie baaardzo pozytywnie. Tramwaj, ludzi dużo, ale tłoku nie było. Wsiada pan, na oko 60 - 65 lat, przy kuli. Widzi, że nie ma miesca, więc staje przy poręczy. Młoda dziewczyna ustępuje Mu miejsca, o On jej na to, że nie pozwoli żeby kobieta w jego towarzystwie stała, kiedy on siedzi. Ona mu na to, żeby usiadł, bo motorniczy zahamuje i będzie nieszczęście. Myślałam, że ją tą swoją kulą zaatakuje Tak długo wymieniali zdania, aż Pan wysiadł.
ja kiedyś chciałam ustąpić miejsca naprawde starszemu panu, ale odpowiedzial mi z usmiechem, ze sie jeszcze w zyciu nastoje a on juz sie nasiedzial
__________________
M. : *
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:10   #13
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Dziwi mnie, że istnieją młode osoby, dla których wartość człowieka wyraża się w jego zdolności do reprodukcji. Trafiłam dziś na pewien wątek na Intymnym, który mnie powalił. Szczerze mówiąc sądziłam że takie myślenie dotyczy wyłącznie starszych pokoleń
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:24   #14
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że istnieją młode osoby, dla których wartość człowieka wyraża się w jego zdolności do reprodukcji. Trafiłam dziś na pewien wątek na Intymnym, który mnie powalił. Szczerze mówiąc sądziłam że takie myślenie dotyczy wyłącznie starszych pokoleń
w sensie, że jeśli ktoś ma dzieci to jest wartościowy?
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:28   #15
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez JustShe Pokaż wiadomość
Czekala tez starsza pani ktora ledwo szla o lasce.. nagle podjezdza tramwaj. babka bierze lalske do reki i biegnie, a ze ja wsiadalam jako pierwsza to mnie ta laska po nogach walila. Nigdy nie wiecej nie ustapie zadnej starej babie miejsca.
W ogóle mnie to nie dziwi, codziennie jeżdżę komunikacją i to całkowita norma. Laska w rękę i hejooo.
Dobre są też kobiety w średnim wieku (50-60) - leci taka z targowiska sprintem, z trzema torbami, za przeproszeniem, aż tłuszcz się na niej trzęsie, drze się za autobusem, wpada i od razu łypie nad kim tu stanąć, bo ona taka biedna i zmęczona, zazwyczaj niepełnosprawna rencistka. A jak od razu się nie zerwiesz, to wyzwie cię od zasmarkanych dziewuch (optymistyczna wersja), rzuci klątwy na wszystkie pokolenia wstecz i potomstwo również, raz byłam nawet świadkiem jak jakaś zaczęła okładać chłopaka torbą z puszkami.

Cytat:
Napisane przez olinka123 Pokaż wiadomość
Ja zauważyłam taką prawidłowość, że osoby potrzebujące miejsca siedzącego nie będą się 'biły' o ostatnie wolne miejsce, nie poproszą o ustąpienie.
Dokładnie. Dzisiaj wsiadł do autobusu starszy pan o lasce, stanął sobie spokojnie. Wstałam, powiedziałam, żeby usiadł, miło podziękował i już. Tak to powinno wyglądać, a nie zdrowa "baba" włazi na ciebie.

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
w sensie, że jeśli ktoś ma dzieci to jest wartościowy?
Też widziałam ten wątek - raczej w sensie, że jak ktoś nie ma, to jest bezwartościowy.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:30   #16
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Tak to powinno wyglądać, a nie zdrowa "baba" włazi na ciebie.
.
ostentacyjnie wzdychając i niby przypadkiem poszturchując Ciebie ;-)
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:31   #17
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Też widziałam ten wątek - raczej w sensie, że jak ktoś nie ma, to jest bezwartościowy.
aż sobie poszukam tego wątku, bo oczom nie wierzę

edit. możecie zapodac linka? nie mogę znaleźc
__________________

książki
ubrania

Edytowane przez almondfairy
Czas edycji: 2012-08-22 o 20:35
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:36   #18
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Ja go chyba czytałam trochę i w sumie jakoś się nie dziwię temu, co ta dziewczyna napisała na początku... Jak się nie może mieć dziecka to różne schizy się przytrafiają. Dziwi mnie tylko tak młody wiek autorki.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:38   #19
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
w sensie, że jeśli ktoś ma dzieci to jest wartościowy?
W sensie, że jeśli ktoś nie potrafi zajść w ciążę to jest bezwartościowy Normalnie szczęka opada.

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
aż sobie poszukam tego wątku, bo oczom nie wierzę

edit. możecie zapodac linka? nie mogę znaleźc
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=638690
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 20:40   #20
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Kiedys bylam chora. Czekam grzecznie w kolejce do lekarza. Przychodzi starsza pani. Krazy, krąży... siada. Wstaje. Stoi przed drzwiami do gabinetu i "czyta" godziny przyjęć owej lekarki. Nagle wychodzi pacjentka od lekarki a ta myyyyyyyyyyyyk do srodka. Wszystkim oczy wyszly z orbit


albo

moja pierwsza wizyta u ginekologa. Mam na imie Brygida. Ginekolog do mnie - ale ty dziecko masz imie, jak dla starej baby (!) , a potem zanim zaczal mnie badac - paluszkami to ty sobie tam nie grzebiesz? i usmiech. Myslalam ze zwymiotuje.
__________________
M. : *

Edytowane przez JustShe
Czas edycji: 2012-08-22 o 20:44
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:42   #21
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja go chyba czytałam trochę i w sumie jakoś się nie dziwię temu, co ta dziewczyna napisała na początku... Jak się nie może mieć dziecka to różne schizy się przytrafiają. Dziwi mnie tylko tak młody wiek autorki.
Też go czytałam. Mnie wcale nie dziwi jej tok myślenia. Dziewczyna chce mieć dziecko, jest to dla niej ważne. Czuje się po części winna, że nie może zajść. Wszystko zależy od "punktu siedzenia".
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:45   #22
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że istnieją młode osoby, dla których wartość człowieka wyraża się w jego zdolności do reprodukcji. Trafiłam dziś na pewien wątek na Intymnym, który mnie powalił. Szczerze mówiąc sądziłam że takie myślenie dotyczy wyłącznie starszych pokoleń
Mnie z kolei dziwi dopowiadanie sobie takich rzeczy do tego, co napisała autorka tego wątku Według mnie jest różnica między uważaniem ludzi bezdzietnych za bezwartościowych, a czuciem się bezużytecznym czy bezwartościowym, bo się nie może zajść w upragnioną ciążę Coś takiego naprawdę potrafi człowieka dobić, nieraz kobiety bezskutecznie starające się o dziecko potrafią się rozpłakać na widok wózka - według mnie zdecydowanie zbyt ostro ją oceniono...
__________________

Edytowane przez Fela Von Helvete
Czas edycji: 2012-08-22 o 20:48
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:47   #23
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Trinette Pokaż wiadomość
Też go czytałam. Mnie wcale nie dziwi jej tok myślenia. Dziewczyna chce mieć dziecko, jest to dla niej ważne. Czuje się po części winna, że nie może zajść. Wszystko zależy od "punktu siedzenia".
No dokładnie. Mi się wydaje, że ona tylko siebie i męża tak ocenia, a nie innych niemogących mieć dzieci/tych, którzy nie mają bo nie chcą.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:53   #24
Phoce
Flawless
 
Avatar Phoce
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 873
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
No dokładnie. Mi się wydaje, że ona tylko siebie i męża tak ocenia, a nie innych niemogących mieć dzieci/tych, którzy nie mają bo nie chcą.
Otóż to. Jest zasadnicza różnica między tym, że dzieci się mieć nie chce, a sytuacją, w której wyboru po prostu nie ma.
Sama mam poważne problemy z jajnikami i jest szansa, że nie zajdę nigdy w ciążę i szczerze...też czuję się trochę z tego powodu gorsza, taka...brzydką mówiąc, wadliwa. Jakkolwiek potwornie to brzmi, czasem człowieka nachodzą takie myśli.
__________________
"We need to know, as women, we're important.
I think the breakdown is when a woman doesn't know
what she is and she settle for less.
Check out your worth because you're worth more than that."
Phoce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:57   #25
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Phoce Pokaż wiadomość
Otóż to. Jest zasadnicza różnica między tym, że dzieci się mieć nie chce, a sytuacją, w której wyboru po prostu nie ma.
Sama mam poważne problemy z jajnikami i jest szansa, że nie zajdę nigdy w ciążę i szczerze...też czuję się trochę z tego powodu gorsza, taka...brzydką mówiąc, wadliwa. Jakkolwiek potwornie to brzmi, czasem człowieka nachodzą takie myśli.
Właśnie dlatego ja też dziewczynę rozumiem. Mam wadę genetyczną i mogę mieć problem z zajściem/dotrzymaniem ciąży. Tak jak napisałaś, po usłyszeniu diagnozy poczułam się po prostu wadliwa i niestety jak o tym myślę, to nadal to czuję.
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:59   #26
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Pewnie to juz oklepane, co napisze, ale dziwia mnie i doprowadzaja do furii matki, ktore wyrzucaja z domu swoje ciezarne corki. Jakim potworem trzeba byc, zeby wywalic na ulice wlasne dziecko w takiej sytuacji?
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:04   #27
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość
Mnie z kolei dziwi dopowiadanie sobie takich rzeczy do tego, co napisała autorka tego wątku Według mnie jest różnica między uważaniem ludzi bezdzietnych za bezwartościowych, a czuciem się bezużytecznym czy bezwartościowym, bo się nie może zajść w upragnioną ciążę Coś takiego naprawdę potrafi człowieka dobić, nieraz kobiety bezskutecznie starające się o dziecko potrafią się rozpłakać na widok wózka - według mnie zdecydowanie zbyt ostro ją oceniono...
Jasne, ja to wszystko rozumiem, że frustracja, że niespełnione marzenie itp itd, i współczuję dziewczynie i też mnie zirytowało, że zaczęła się tam nagonka (choć w sumie nic dziwnego, skoro wtrąciła się pewna panna którą nazywam "złym duchem Wizażu"), ale chodzi mi tutaj o coś innego - o kwestię poglądów. Czuć się beznadziejnie można, owszem, ale co innego powiedzieć "czuję się beznadziejna, bo nie potrafię osiągnąć zamierzonego celu", a co innego mówić o wartościowości dzieciatych koleżanek. Tego po prostu nie rozumiem, jak można się czuć gorszym z takiego powodu. Niespełnionym, nieusatysfakcjonowanym, nieszczęśliwym - ok, ale gorszym? Nie pojmuję.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.

Edytowane przez TheKey
Czas edycji: 2012-08-22 o 21:06
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:08   #28
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Jasne, ja to wszystko rozumiem, że frustracja, że niespełnione marzenie itp itd, i współczuję dziewczynie i też mnie zirytowało, że zaczęła się tam nagonka (choć w sumie nic dziwnego, skoro wtrąciła się pewna panna którą nazywam "złym duchem Wizażu"), ale chodzi mi tutaj o coś innego - o kwestię poglądów. Czuć się beznadziejnie można, owszem, ale co innego powiedzieć "czuję się beznadziejna, bo nie potrafię osiągnąć zamierzonego celu", a co innego mówić o wartościowości dzieciatych koleżanek. Tego po prostu nie rozumiem, jak można się czuć gorszym z takiego powodu. Niespełnionym, nieusatysfakcjonowanym, nieszczęśliwym - ok, ale gorszym? Nie pojmuję.
Kobietami, ktore pragna dziecka, rządzą różne emocje. wydaje mi sie, ze ciezko zrozumiec taka osobne, skoro np. same bez problemu zachodzimy w ciaze, albo tych dzieci w chwili obecnej nie chcemy. To ze dziewczyna faktycznie ma zerowe poczucie wartosci to jedno, a to, ze jest podlamana to drugie. Jak czlowiek jest rozzalony, to rozne rzeczy ma w glowie. No ale fakt, ze autorke troche ponosi
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:09   #29
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Jasne, ja to wszystko rozumiem, że frustracja, że niespełnione marzenie itp itd, i współczuję dziewczynie i też mnie zirytowało, że zaczęła się tam nagonka (choć w sumie nic dziwnego, skoro wtrąciła się pewna panna którą nazywam "złym duchem Wizażu"), ale chodzi mi tutaj o coś innego - o kwestię poglądów. Czuć się beznadziejnie można, owszem, ale co innego powiedzieć "czuję się beznadziejna, bo nie potrafię osiągnąć zamierzonego celu", a co innego mówić o wartościowości dzieciatych koleżanek. Tego po prostu nie rozumiem, jak można się czuć gorszym z takiego powodu.
A ja rozumiem, zresztą powyżej swojego posta masz kolejne przykłady na coś takiego Jeżeli dziewczynie naprawdę bardzo zależy na tym dziecku, to ja się absolutnie jej nie dziwię, że tak się czuje. Skoro jej koleżanki zaszły w ciążę, a ona nie może, to nic dziwnego, że uważa się za "gorszą". Człowiek siłą rzeczy porównuje się do innych ludzi.

Ja jej bardzo współczuję, bo widać w jak złym stanie jest, a tu jeszcze się na Wizażu dowiedziała, że w sumie dobrze, że ma problemy z zajściem w ciążę, bo byłaby beznadziejną matką
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:11   #30
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Jasne, ja to wszystko rozumiem, że frustracja, że niespełnione marzenie itp itd, i współczuję dziewczynie i też mnie zirytowało, że zaczęła się tam nagonka (choć w sumie nic dziwnego, skoro wtrąciła się pewna panna którą nazywam "złym duchem Wizażu"), ale chodzi mi tutaj o coś innego - o kwestię poglądów. Czuć się beznadziejnie można, owszem, ale co innego powiedzieć "czuję się beznadziejna, bo nie potrafię osiągnąć zamierzonego celu", a co innego mówić o wartościowości dzieciatych koleżanek. Tego po prostu nie rozumiem, jak można się czuć gorszym z takiego powodu. Niespełnionym, nieusatysfakcjonowanym, nieszczęśliwym - ok, ale gorszym? Nie pojmuję.
jeśli o czymś marzysz i nie możesz tego mieć mimo usilnych starań oraz pomimo tego, że innym przychodzi to naturalnie i mają to niejako z automatu - tak, można czuć się gorszym.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.