Pierwsza tabletka anty za wczesnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-21, 22:35   #1
Natka5151
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 5

Pierwsza tabletka anty za wczesnie


Proszę o pomoc... przeczytałam juz wszystkie wątki dotyczące tego, ale nadal nic nie znalazłam.

Sprawa wygląda tak, że po pół rocznej przerwie wróciłam do tabletek antykoncepcyjnych - Microgynon 21. I zgodnie z ulotka i z zaleceniami lekarza wzięłam tabletkę pierwszego dnia cyklu (16.12.), tylko ze okres mi się jednak nie pojawił. Teoretycznie te tabletki wziete pierwszego dnia zabezpieczają od razu... a wziete 2-3 dnia cyklu po 7 dniach. I biorę juz je prawie tydzień, jak myślicie co powinnam zrobić ? Odstawić tabletki ? Brać dalej ? Zabezpieczać się dodatkowo czy antykoncepcja jest zachowana, jeśli zachamowalam sobie okres.
Natka5151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 13:48   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Pierwsza tabletka anty za wczesnie

Bierz dalej, zabezpieczaj się dla pewności przez pierwsze opakowanie.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 09:34   #3
JuStYsCk2
Zadomowienie
 
Avatar JuStYsCk2
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 368
Dot.: Pierwsza tabletka anty za wczesnie

hej dziewczyny nie wiem czy to jest odpowiedni wątek ale nie wiem gdzie zapytać. przed chwilą strasznie źle się poczułam i wymiotowalam a godzine wcześniej przyjelam ostatnia 21 tabletke z blistra. nie chce zaczynać nowego opakowania bo poprzestawia mi się okres a wszelkie wakacje i ślub zaplanowany mam "pod okres". co stanie się jeśli zrobię od jutra tydzień przerwy i zaczne nowe opakowanie? nie wspólzyje teraz a tabletek używam ze względu na tarczyce i cukrzyce. proszę o pomoc
JuStYsCk2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-25, 08:54   #4
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Pierwsza tabletka anty za wczesnie

Cytat:
Napisane przez JuStYsCk2 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny nie wiem czy to jest odpowiedni wątek ale nie wiem gdzie zapytać. przed chwilą strasznie źle się poczułam i wymiotowalam a godzine wcześniej przyjelam ostatnia 21 tabletke z blistra. nie chce zaczynać nowego opakowania bo poprzestawia mi się okres a wszelkie wakacje i ślub zaplanowany mam "pod okres". co stanie się jeśli zrobię od jutra tydzień przerwy i zaczne nowe opakowanie? nie wspólzyje teraz a tabletek używam ze względu na tarczyce i cukrzyce. proszę o pomoc
skoro zwróciłaś pigułkę to 23.12 powinien być pierwszym dniem Twojej przerwy. 30.12 powinnaś zacząć kolejny blister.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-25 09:54:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.