Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-14, 11:00   #1
Marta Chobot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13

Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę


Odpowiadając na jeden z postów, przyszedł mi do głowy pomysł, by stworzyć bazę konkursów, szkoleń, kursów, ale także możliwości dofinansowania dla osób, które chcą założyć własną firmę. Byłoby świetnie, gdyby nazwie towarzyszył króciutki opis i link. I oczywiście wypowiedzi osób, które są beneficjentami takich działań

1. Program Aktywizacja dla tych, którzy właśnie założyli biznes i potrzebują sprawdzonej i bezpłatnej (przez rok) księgowości.

2. Akademia PARP bezpłatne szkolenia on-line z marketingu i zarządzania.

3. Konkurs Wiesz? Wymyśl... Wygraj! dla tych, którzy mają innowacyjny pomysł na biznes i potrzebują na niego pieniędzy.

4. Startup School - fajna propozycja dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił, jak twórcy serwisu internetowego.

5. Przedsiębiorczość - konkurs na najlepszy biznesplan firmowany nazwiskiem Leszka Czarneckiego

6. Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie - konkurs dal studentów

7. Komputer dla Homera - dofinansowanie na zakup komputera dla osób niepełnosprawnych.

8. Konkurs na Biznesplan - działanie Inkubatorów Przedsiębiorczości
Marta Chobot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 11:08   #2
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Świetny pomysł .
Ja biorę udział w programie unijnym z Urzedu Pracy (własnie czekam na decyzje) dla osob bezrobotnych chcacych załozyc wlasna działalnosc. Kwota maxymalna to 6-krotnosc sredniego wynagrodzenia na dany kwartał, w moim przypadku max to 19 461 z groszami. Na stronie każdego urzedu pracy powinna byc umieszczona taka informacja wraz z kryteriami i wnioskiem do wypełnienia.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 13:01   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

A ja przestrzegam przed wysyłaniem swoich biznesplanów gdzie popadnie (czytaj na każdy konkurs), jeśli macie naprawdę innowacyjny, nowatorski i szczególny pomysł (szczególnie z dziedziny IT czy nowoczesnych usług). Lepszą opcją jest zwrócić się osobiście do Aniołów Biznesu lub w ogóle działać ścieżkami osobistymi i nieformalnymi (np. poprosić o polecenie profesorów z uczelni). Wysyłając swój biznesplan tak naprawdę "w pustkę", zupełnie nieznajomym i obcym ludziom nie wiemy do kogo trafi - może trafić na ignoranta, na kogoś, kto szuka darmowego gotowego pomysłu na biznes itp.

A już ten konkurs Inkubatorów ... To nawet nie jest śmieszne, główna nagroda to 10 000 ? Co za to można zrobić, stronę internetową ? To nawet UP nagradza dobre biznesplany prawie dwukrotnością tej kwoty.

Dlatego polecam przede wszystkim rozwagę (a informacje w Akademii Parp i moduły sprawdzać kilkukrotnie, bo zdarzają się błędy).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 12:56   #4
Marta Chobot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Masz rację Szugarbejb, nie zawsze możesz mieć pewność, że osoba czytająca Twój biznesplan po pierwsze zrozumie go a po drugie jeśli go zrozumie, to czy nie wykorzysta. Jednak myśląc w ten sposób, nie ryzykując wiele osób w ogóle nie odważyłoby się założyć własnej firmy. Te wszystkie konkursy, projekty etc. to dobry sposób na aktywizację.

A odnośnie aniołów biznesu - z jednej strony to faktycznie ciekawe rozwiązanie, bo poza dofinansowaniem początkujący przedsiębiorca otrzymuje także opiekę merytoryczną. Nie każdy jednak chce rezygnować z części udziałów we własnej firmie. Niemniej jest to jedno z możliwych rozwiązań.
Marta Chobot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 20:39   #5
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

http://www.aipkrakow.pl/

Targi przedsiębiorczości w Krakowie
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 14:45   #6
Ekspresyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Dokładnie - masz rewelacyjny pomysł, a ktoś ci go podbierze uchh Mi to się już kilka razy zdarzyło... tragedia. Najgorzej, jak zrobi to ktoś z rodziny... Dziewczyny pamiętajcie - nie warto o swoim genialnym pomyśle rozprawiać na lewo i prawo - przeważnie kończy się to kompletną klapą
Ale wracając do pomysłu, to wiecie coś może więcej na temat tego programu aktywizacja??? Ciekawa nazwa a jeszcze o tym nie słyszałam.
Ekspresyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 19:09   #7
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Cytat:
Napisane przez Ekspresyjna Pokaż wiadomość
Dokładnie - masz rewelacyjny pomysł, a ktoś ci go podbierze uchh Mi to się już kilka razy zdarzyło... tragedia. Najgorzej, jak zrobi to ktoś z rodziny... Dziewczyny pamiętajcie - nie warto o swoim genialnym pomyśle rozprawiać na lewo i prawo - przeważnie kończy się to kompletną klapą
Ale wracając do pomysłu, to wiecie coś może więcej na temat tego programu aktywizacja??? Ciekawa nazwa a jeszcze o tym nie słyszałam.
Dokładnie

O aktywizacji poczytaj na stronie swojego UP, u nas jest teraz program 50+, oraz młode pokolenie.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 10:28   #8
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Nie wiem czy wszyscy maja świadomość istnienia indywidualnych kursów zawodowych całkowicie finansowanych przez Urząd Pracy. Firmę w której chce sie odbyć szkolenie wybiera sie samemu, muszą być tylko spełnione pewne warunki. Skończyłam taki kurs ( sama bym sobie na niego w życiu nie pozwoliła, bo kosztował 6 tys.zł.) i jestem baaaardzo zadowolona. Niezwykle dużo sie nauczyłam, bardzo mi sie ta wiedza teraz przydaje. Gdyby ktoś miał pytania odnosnie takich kursów to zapraszam serdecznie do wątku: )

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Stokrota777 Pokaż wiadomość
czesc dziewczynyja od niedawna korzystam z programu aktywizacja. caly rok ksiegowosci on-line mam za free!niezla oszczednosc
Stokrotko- Czy w projekcie moga brać udział osoby którym przyznano dotację na otworzenie działalności? Gdzie należy sie zgłosić? Urzad Pracy czy jakieś inne instytucje?
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 08:16   #9
Ekspresyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Hej dziewczyny! Ja poczytałam sobie przez weekend coś niecoś o tym programie i widziałam, że większość biur karier z nim współpracuje (domyślam się zatem, że nie jest to żaden pikuś ). Także jak jesteście studentkami, to macie może bliżej źródło informacji
Ekspresyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:06   #10
malgosia_n
Raczkowanie
 
Avatar malgosia_n
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 56
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

"Ninlil ;20569027]Nie wiem czy wszyscy maja świadomość istnienia indywidualnych kursów zawodowych całkowicie finansowanych przez Urząd Pracy. Firmę w której chce sie odbyć szkolenie wybiera sie samemu, muszą być tylko spełnione pewne warunki. Skończyłam taki kurs ( sama bym sobie na niego w życiu nie pozwoliła, bo kosztował 6 tys.zł.) i jestem baaaardzo zadowolona. Niezwykle dużo sie nauczyłam, bardzo mi sie ta wiedza teraz przydaje. Gdyby ktoś miał pytania odnosnie takich kursów to zapraszam serdecznie do wątku: ) "



Ninlil czy korzystajac z indywidualnego kursu zawodowego ( za ktory zaplaci UP ) twoj "przyszly pracodawca" nie musi zobowiazac sie ze po takim szkoleniu cie zatrudni ?

Edytowane przez malgosia_n
Czas edycji: 2010-08-04 o 16:07
malgosia_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 20:19   #11
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Ninlil z tego , co wiem bez problemu moga wziąć udział osoby, którym przyznano dotacje. Z tym, ze z Programu Aktywizacja mogą skorzystać osoby, ktore zalozyly swoj biznes w ciagu 30 dni od zlozenia wniosku checi udzialu. Trzeba zgloscic się do Dolnośląskiej Grupy Wspierania Biznesu lub wfirma.pl
Czyli rozumiem, że kolejność jest taka-najpierw składam wniosek, dopiero później otwieram firmę,tak? Bo ja już mam własną firmę ale bardzo chciałabym wziąć udział w czymś takim.Nie wiem, czy otrzymanie pomocy DE MINIMIS nie wyklucza mnie z takiego projektu. W każdym razie dowiem się tego u źródeł. dziękuję Ci.

Ninlil czy korzystajac z indywidualnego kursu zawodowego ( za ktory zaplaci UP ) twoj "przyszly pracodawca" nie musi zobowiazac sie ze po takim szkoleniu cie zatrudni ?

może, ale nie musi, bo jest jeszcze jedna możliwość-deklarujesz, ze otworzysz działalność. Więc sfinansują Ci taki piekielnie drogi kurs na który może nigdy byś z własnej kieszeni nie wyłożyła ( tak było w moim przypadku) ale MUSISZ założyć firmę po jego zakończeniu bądź zostać zatrudniona przez pracodawcę tak jak mówisz. Ja wybrałam pierwszą opcję. Jesli nie spełnisz warunków pieniądze trzeba zwrócić.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-05, 07:39   #12
malgosia_n
Raczkowanie
 
Avatar malgosia_n
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 56
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
Ninlil z tego , co wiem bez problemu moga wziąć udział osoby, którym przyznano dotacje. Z tym, ze z Programu Aktywizacja mogą skorzystać osoby, ktore zalozyly swoj biznes w ciagu 30 dni od zlozenia wniosku checi udzialu. Trzeba zgloscic się do Dolnośląskiej Grupy Wspierania Biznesu lub wfirma.pl
Czyli rozumiem, że kolejność jest taka-najpierw składam wniosek, dopiero później otwieram firmę,tak? Bo ja już mam własną firmę ale bardzo chciałabym wziąć udział w czymś takim.Nie wiem, czy otrzymanie pomocy DE MINIMIS nie wyklucza mnie z takiego projektu. W każdym razie dowiem się tego u źródeł. dziękuję Ci.

Ninlil czy korzystajac z indywidualnego kursu zawodowego ( za ktory zaplaci UP ) twoj "przyszly pracodawca" nie musi zobowiazac sie ze po takim szkoleniu cie zatrudni ?

może, ale nie musi, bo jest jeszcze jedna możliwość-deklarujesz, ze otworzysz działalność. Więc sfinansują Ci taki piekielnie drogi kurs na który może nigdy byś z własnej kieszeni nie wyłożyła ( tak było w moim przypadku) ale MUSISZ założyć firmę po jego zakończeniu bądź zostać zatrudniona przez pracodawcę tak jak mówisz. Ja wybrałam pierwszą opcję. Jesli nie spełnisz warunków pieniądze trzeba zwrócić.


) szkoda tylko ze urzedniczka nie poinformowała mnie o tym
Czy nie ma znaczenia ze taki kurs (który sobie upatrzyłam ) jest w innym miescie ? Czy po skonczeniu kurs masz jakis okres czasu na otwarcie działalnosci ?



polecam ta firme ( sprawdzona przez znajoma) ---> http://www.sad.com.pl/

Edytowane przez malgosia_n
Czas edycji: 2010-08-05 o 08:17
malgosia_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 10:00   #13
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Ma znaczenie. Firma musi być wpisana na listę ministerialną ( czyli muszą mieć prawnie zezwolenie na organizowanie kursów a nie na czarno) ale większość firm ma takie zezwolenia. Wystarczy zadzwonić do wybranej firmy i zapytać.Miasto nie ma znaczenia.
W Urzędzie Pracy dział kursów i szkoleń wyznaczy Ci jakiś umowny termin, ale on jest bardzo ruchomy, bo im jest obojętnie kiedy otworzysz firmę a jakiś termin muszą Ci wyznaczyć. Ja kurs skończyłam w kwietniu, termin wyznaczyli mi na koniec maja, ale napisałam podanie o przesunięcie terminu na sierpień i nie robili problemów.


szkoda tylko ze urzedniczka nie poinformowała mnie o tym

dobrze, ze w ogóle wiedziała że cos takiego istnieje, bo u mnie w Urzędzie musiałam pewną panią uświadomić. sama dowiedziałam się o takiej możliwości z innego źródła niż urząd, bo oni robią wszystko żeby jak najmniej ludzi wiedziało o tych kursach.powód jest prosty- zamiast wydać 6 tys.zł na jedną osobę wolą wysłać 40 osób na kurs obsługi np. wtryskarko-ładowarek, bo lepiej to wygląda w statystykach ( nauczyli 40 osób a nie jedną)
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 14:31   #14
malgosia_n
Raczkowanie
 
Avatar malgosia_n
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 56
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

dobrze, ze w ogóle wiedziała że cos takiego istnieje, bo u mnie w Urzędzie musiałam pewną panią uświadomić. sama dowiedziałam się o takiej możliwości z innego źródła niż urząd, bo oni robią wszystko żeby jak najmniej ludzi wiedziało o tych kursach.powód jest prosty- zamiast wydać 6 tys.zł na jedną osobę wolą wysłać 40 osób na kurs obsługi np. wtryskarko-ładowarek, bo lepiej to wygląda w statystykach ( nauczyli 40 osób a nie jedną)


co do tych kursów prowadzonych przez UP masz racje
gdybym znalazła interesujący mnie kurs z UP sama bym poszła ale niestety nie interesuja mnie kursy typu "operator wózków widłowych"

Ninlil czy otwierając działaność po szkoleniu korzystałaś z dotacji na otwarcie swojej pierwszej firmy. Pytam dlatego bo przy podpisywaniu oświadczenia o szkolenie jest tekst: "oswiadczam iz zamierzam rozpoczac dzialanosc gospodarcza w ramach własnych sródkow " . Czy pójscie na szkolenie nie koliduje z otrzymanie dotacji z UP na swoja pierwsza działaność?
malgosia_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 15:12   #15
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Absolutnie nie koliduje, i nie daj sobie wmówić że jest inaczej. Ja otworzyłam działalność ze środków unijnych właśnie. Możesz otworzyć z własnych srodków, ale możesz też dostać dotację. Uważaj co podpisujesz, bo nawet jeśli podpiszesz im oświadczenie, że od jutra będziesz różowym słoniem, to niestety podpis zobowiązuje.... Dokładnie czytaj co Ci podsuwają i w razie wątpliwości wyjaśniaj. Tak to niestety jest, że jak samemu się nie dopilnuje, to urzędnicy nierzadko potrafią wprowadzić w błąd, a później nam przychodzi za to płacić. Gdybyś skorzystała z kursu indywidualnego, to przysługuje Ci również całkiem spore stypendium.

mój dokument który musiałam podpisać wygladał tak:
Oświadczam, ze po ukończeniu szkolenia( i tutaj dane firmy) zamierzam podjąć i prowadzić działalność gospodarczą w zakresie ( i tutaj zawód i miejsce wykonywania.) To wystarczy, dlatego zwróć uwagę czy nie będzie tam wzmianki o podjęciu działalności z WŁASNYCH środków, bo później Ci go pokażą i będziesz ugotowana. W razie innych pytań chętnie odpowiem.Pozdrawiam

ps.taka mala dygresja- przed kursem indywidualnym który sama sobie znalazłam Urząd zaproponował mi jako osobie bezrobotnej kurs ochroniarski. Zaznaczam, ze ważę 51 kilogramów przy wzroście 165 cm

Edytowane przez Ninlil
Czas edycji: 2010-08-05 o 15:28
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 16:21   #16
malgosia_n
Raczkowanie
 
Avatar malgosia_n
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 56
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Haaa wiedziałam ze ta "miła" pani w UP coś ściemnia
Jak zobaczyłam ten papierek który miałam uzupełnić z adnotacja otwarcia działalności z własnych środków to aż mi ciarki przeszły po plecach ( niby skąd miałabym wziąć 10 tyś za same oprogramowanie do kompa )
Nie wiem za co ci urzednicy biorą kase skoro jeszcze cie wprowadzaja blad baa czasami nawet co niektorzy specjalnie cie nie informuja "zebys tylko za dobrze nie miala"
Dzieki Ninlil za informacje

Zaproponowali ci kurs ochroniarski ? Aż strach pomyslec co proponuja facetom

Edytowane przez malgosia_n
Czas edycji: 2010-08-05 o 16:25
malgosia_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 16:25   #17
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Być może Twój Urzad ma jakies swoje specjalne warunki, ale szczerze w to wątpie, bo rozporządzenia ministerialne są wszędzie takie same.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 17:40   #18
Pracoholiczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Nadarzyn
Wiadomości: 66
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

konkurs Darboven Idee Grant dla kobiet z innowacyjnym pomysłem na własna firmę. DO wypełnienia formularz, który znajduje się na stronie konkursu:
http://www.darboven.pl/idee_grant/index.html

Dotarłam do grupy dyskusyjnej: http://www.goldenline.pl/forum/ponie...a-jest-kobieta
Pracoholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 11:55   #19
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Stokrotko.
Czy wysyłając zgłoszenie na adres mailowy biura wfirma.pl mogę już tylko czekać na akceptację? Czy mogą mnie odrzucić? Ile czasu czekałaś na odpowiedź? Jak to dalej wyglada?
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-16, 08:48   #20
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Dziękuję Ci, kod już dostałam
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 15:57   #21
OlaT
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Konkursy, szkolenia, programy skierowane do chcących założyć firmę

Mam pytanie do dziewczyn które skorzystały z Program Aktywacja - i jak??
Niby znajomi mówili, że bardzo pomocne narzędzia mają, ja lada dzień zakładam działalność i chce skorzystać z pomocy, z jakiś programów, nie łapiąc paru srok za ogon tylko wybierając coś dobrego..
OlaT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.