Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-24, 17:03   #271
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Zastąp glikol spirytem, ferula i wersenianem wodą (albo dolicz te 0,6% do spirytu), chyba ze masz jakis inny antyoksydant, np. ekstrakt lub kwas laktobionowy to dodaj zamiast wersenianu lub/i ferula.
Z kwasów mam tylko mlekowy i glukonolakton.
Jeśli pominę te składniki to serum mocno straci na trwałości - jak bardzo? jakie porcje będą bezpieczne?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 19:23   #272
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Z kwasów mam tylko mlekowy i glukonolakton.
Jeśli pominę te składniki to serum mocno straci na trwałości - jak bardzo? jakie porcje będą bezpieczne?
Glukonolakton tez ma zdolność do chelatacji jonów metali i jest antyoksydantem, wiec mozesz dodać. Ale serum sie bez nich obejdzie, jeśli masz zamiar szybko zużyć. Naprawde nie mam pojęcia jaka szybko witamina ulegnie utlenianiu bez takich stabilizatorów i z nimi.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 23:02   #273
lejla11
Raczkowanie
 
Avatar lejla11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 257
GG do lejla11
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny, kupiłam kwasy AHA 50 C.I. i teraz nie wiem, jak tego używać. Jest mało informacji w sieci i troszkę mam obawy, nie chcę wyrządzić sobie krzywdy. Zakupiłam na e-naturalne a tam raptem kilka przepisów i to akurat nie mam wszystkich składników. Znacie zastosowanie tych kwasów w prostych recepturach?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-04-03 o 02:47
lejla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 15:04   #274
ala*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 15
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny kupiłam na ECOSpa peeling algowy i mam do Was prośbę o podanie jakiejś prostej receptury na przygotowanie go. Te dostępne na ich stronie są dla mnie za skomplikowane. Czy mogę po prostu podgrzać jakieś masło (np. kakaowe), dodać jakiś olej i ten peeling? Może któraś z Was robiła coś takiego?
ala* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 09:58   #275
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witam!
chce ukręcic krem z kwasem kojowym czy mój przepis jest ok i nic sie nie gryzie?Czy warto go jeszcze czyms wzbogacic?Np aloes witamina b3 ?Z góry dziekuje za pomoc!
Na 50 g kremu:

Składniki fazy olejowej A 20%

4% MGS 2g
3% alkohol cetylowy 1,5g
13% olej 6,5ml

Składniki fazy wodnej B 80%

5% Glukonolakton 2,5g
4% Kwas kojowy 2g
2% ekstrakt z lukrecji 1g
69% hydrolat 34,5ml

Edytowane przez Scarlet23
Czas edycji: 2012-04-05 o 10:44
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 11:17   #276
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Scarlet23, pH takiego kremu powinno być dość niskie, wiec dobierz hydrolat tak zeby był stabilny w takim niskim pH. Ale krem wyglada dobrze, nie ma co ładować od razu wiekszej ilości składników tylko zacząć tylko od kilku najważniejszych - tak ja wymyśliłas.
Nie zapomnij tez o konserwancie!


Moje ostatnie mazidło do ust, czyli balsam
15% wosku Candecośtam
25% masła shea
60% oleju konopnego

Niestety pojawiły sie gluty, bo woska jest strasznie twardy i topnieje w wys. temp., z kolei olej konopny wymaga temp. niższej niż 55 st.C, wiec dodanie chłodnego oleju do stygnącej ale jeszcze ciepłej mieszaniny wosku i masła spowodowało szybkie chłodzenie i ścinanie sie wosku w kontakcie z olejem. Nie wygląda to za atrakcyjnie, ale balsam jest przynajmniej skuteczny
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 11:29   #277
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Scarlet23, pH takiego kremu powinno być dość niskie, wiec dobierz hydrolat tak zeby był stabilny w takim niskim pH. Ale krem wyglada dobrze, nie ma co ładować od razu wiekszej ilości składników tylko zacząć tylko od kilku najważniejszych - tak ja wymyśliłas.
Nie zapomnij tez o konserwancie!


Moje ostatnie mazidło do ust, czyli balsam
15% wosku Candecośtam
25% masła shea
60% oleju konopnego

Niestety pojawiły sie gluty, bo woska jest strasznie twardy i topnieje w wys. temp., z kolei olej konopny wymaga temp. niższej niż 55 st.C, wiec dodanie chłodnego oleju do stygnącej ale jeszcze ciepłej mieszaniny wosku i masła spowodowało szybkie chłodzenie i ścinanie sie wosku w kontakcie z olejem. Nie wygląda to za atrakcyjnie, ale balsam jest przynajmniej skuteczny
Myslałam o ph tak 3,5 - 4 może byc?? Oczywiście FEOG dodam zapomnialam go uwzglednic
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 12:00   #278
milabeata86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 162
mgiełka do ciała naturalna- jak zrobić?

Witam, chciałabym się zapytać czy któraś z Was robi bądź robiła sobie mgiełki do ciała takie lekko pachnące jak można kupić różnych firm, ale naturalne poprostu, jakie składniki użyć do ciała taką mgiełkę chciałabym sobie zrobić np. z zapachem zielonej herbaty albo pomarańczy ..

milabeata86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 12:13   #279
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: mgiełka do ciała naturalna- jak zrobić?

Cytat:
Napisane przez milabeata86 Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym się zapytać czy któraś z Was robi bądź robiła sobie mgiełki do ciała takie lekko pachnące jak można kupić różnych firm, ale naturalne poprostu, jakie składniki użyć do ciała taką mgiełkę chciałabym sobie zrobić np. z zapachem zielonej herbaty albo pomarańczy ..

Najprostszą naturalną mgiełkę otrzymasz wlewając wybrany hydrolat do butelki z atomizerem.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 13:11   #280
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny możecie mi pomóc

Chciałam sobie zrobić serum z wit. C, wcześniej już robiłam, ale trochę inne, a teraz chciałabym konkretnie z niżej wymienionych produktów.
Szukałam wszędzie, ale nie mogę znaleźć przepisu, który by mi odpowiadał

- wit. C - kwas askorbinowy
- wit. E
- lecytyna HLB 4
- glikol propylenowy
- woda demineralizowana

Chciałabym uzyskać serum 15/20 % i nie wiem ile czego dodać, bo wszędzie prawie są przepisy z alkoholem, a ja chciałabym go uniknąć
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 14:06   #281
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie mi pomóc

Chciałam sobie zrobić serum z wit. C, wcześniej już robiłam, ale trochę inne, a teraz chciałabym konkretnie z niżej wymienionych produktów.
Szukałam wszędzie, ale nie mogę znaleźć przepisu, który by mi odpowiadał

- wit. C - kwas askorbinowy
- wit. E
- lecytyna HLB 4
- glikol propylenowy
- woda demineralizowana

Chciałabym uzyskać serum 15/20 % i nie wiem ile czego dodać, bo wszędzie prawie są przepisy z alkoholem, a ja chciałabym go uniknąć
Ja tez robie z dokładnie tych składników + kapka alkoholu
Możesz sie zainspirować np. tym przepisem z Mazideł

Po uproszczeniu np.:
15-20% wit. C
3-4% glikol
2-3% lecytyna
1% wit. E
reszta wody

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Najprostszą naturalną mgiełkę otrzymasz wlewając wybrany hydrolat do butelki z atomizerem.
Tylko tu jest ograniczone pole manewru bo niektóre hydrolaty pachną b. słabo lub wcale, np. z zielonej herbaty

milabeata86, dokałdnego przepisu nie znam ale sama możesz popróbować z kombinacją woda + alkohol + olejki eteryczne, ale zamiast alkoholu jakiś emulgator/solubilizator (jak gliceryl cocoate czy polysorbate 20), glikol lub gliceryna (ale nie wszystkie olejki rozpuszczają sie w glicerynie). Chodzi o to by znaleźć coś co jest rozpuszczalnikiem olejków i jednocześnie samo rozpuszcza sie w wodzie.
Przykład
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-04-05 o 14:12
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 14:13   #282
milabeata86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 162
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ja tez robie z dokładnie tych składników + kapka alkoholu
Możesz sie zainspirować np. tym przepisem z Mazideł

Po uproszczeniu np.:
15-20% wit. C
3-4% glikol
2-3% lecytyna
1% wit. E
reszta wody


Tylko tu jest ograniczone pole manewru bo niektóre hydrolaty pachną b. słabo lub wcale, np. z zielonej herbaty

milabeata86, dokałdnego przepisu nie znam ale sama możesz popróbować z kombinacją woda + alkohol + olejki eteryczne, ale zamiast alkoholu jakiś emulgator/solubilizator (jak gliceryl cocoate czy polysorbate 20), glikol lub gliceryna (ale nie wszystkie olejki rozpuszczają sie w glicerynie). Chodzi o to by znaleźć coś co jest rozpuszczalnikiem olejków i jednocześnie samo rozpuszcza sie w wodzie.
Przykład

tylko czy od olejku eterycznego na ciało nie będzie uczulenia?
milabeata86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 14:18   #283
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez milabeata86 Pokaż wiadomość
tylko czy od olejku eterycznego na ciało nie będzie uczulenia?
Chociaż składniki zapachowe mają chyba największy potencjał do tego, to nie oznacza, że kazdego uczulą. Mysle, że 1-2% oleju (też zależy jakiego - cytrusy są raczej "groźniejsze" niz zielona herbata) to stężenie jakie można bezpiecznie przetestować.
Tych samych składników zapachowych, tylko zazwyczaj w formie czystej, używa sie przecież w perfumach, jesli perfumy Cie nie uczulają to nie ma sie co obawiać
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 16:40   #284
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ja tez robie z dokładnie tych składników + kapka alkoholu
Możesz sie zainspirować np. tym przepisem z Mazideł

Po uproszczeniu np.:
15-20% wit. C
3-4% glikol
2-3% lecytyna
1% wit. E
reszta wody
Dziękuję

W razie co, to rozumiem, że mogę dodać alkohol 40 %? I wtedy 1 % wystarczy?
I jeszcze jedno pytanie mam, czy konserwant Optiphen Plus można dodawać do takiego serum, czy lepiej nie ryzykować, bo może zmniejszyć działanie serum?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 20:01   #285
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
Witam!
chce ukręcic krem z kwasem kojowym czy mój przepis jest ok i nic sie nie gryzie?Czy warto go jeszcze czyms wzbogacic?Np aloes witamina b3 ?Z góry dziekuje za pomoc!
Na 50 g kremu:

Składniki fazy olejowej A 20%

4% MGS 2g
3% alkohol cetylowy 1,5g
13% olej 6,5ml

Składniki fazy wodnej B 80%

5% Glukonolakton 2,5g
4% Kwas kojowy 2g
2% ekstrakt z lukrecji 1g
69% hydrolat 34,5ml
Troszkę się wetnę Chodzi o to, że daje identyczne ilości MGS i alk. c., tyle samo oleju, do fazy wodnej ekstrakt z banana, aloes zat 10x, mleczan sodu i kwas mlekowy i mi się rozwarstwia. Już mam elegancki spieniacz i zgłupiałam do reszty. Ratuję się gumą ksantonową, ale skłamałabym, gdybym powiedziała, że ją lubię...

Ktoś z Was zna przyczynę rozwarstwiania się moich mazideł?
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 08:03   #286
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Troszkę się wetnę Chodzi o to, że daje identyczne ilości MGS i alk. c., tyle samo oleju, do fazy wodnej ekstrakt z banana, aloes zat 10x, mleczan sodu i kwas mlekowy i mi się rozwarstwia. Już mam elegancki spieniacz i zgłupiałam do reszty. Ratuję się gumą ksantonową, ale skłamałabym, gdybym powiedziała, że ją lubię...

Ktoś z Was zna przyczynę rozwarstwiania się moich mazideł?
Pierwsza mysl to za niska temperatura obu faz (producent emulgatora zaleca podgrzać do 70 st.C) i zbyt krótkie mieszanie - musisz mieszać aż do wystudzenia, robiłas tak?

Ewentualnie któryś ze składników rozbija emulsje, z nietypowych składników nieużywanych w przepisach jest ekstrakt z banana, ewentualnie konserwant (o którymś z tych ZSKowych czytałam w jednym miejscu, że jest niekompatybilny z niektórymi niejonowymi emulgatorami)
Ale wnioskując z opisu MGS i z przepisów na stronie ZSK ta pierwsza opcja jest b. prawdopodobna
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-04-06 o 08:08
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 08:14   #287
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

No, mieszam jak oszalała. Ale może i jednak za krótko? Zobaczymy, dziś spróbuję po raz kolejny Dzięki za odpowiedź.
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 08:14   #288
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziękuję

W razie co, to rozumiem, że mogę dodać alkohol 40 %? I wtedy 1 % wystarczy?
I jeszcze jedno pytanie mam, czy konserwant Optiphen Plus można dodawać do takiego serum, czy lepiej nie ryzykować, bo może zmniejszyć działanie serum?
Alkoholu moższ dodać ile chcesz, dla mnie 0,4% to zbyt nędzna ilość by obniżyć kleistość, ja dodaje tak 3-4%. Ale to od Ciebie zalezy ile to "wystarczy".
A konserwant mozesz dodac, w jaki sposób miałaby zminiejszyć działanie serum?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 09:27   #289
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Alkoholu moższ dodać ile chcesz, dla mnie 0,4% to zbyt nędzna ilość by obniżyć kleistość, ja dodaje tak 3-4%. Ale to od Ciebie zalezy ile to "wystarczy".
A konserwant mozesz dodac, w jaki sposób miałaby zminiejszyć działanie serum?
Nie wiem własnie czy konserwant nie zawiera jakiś jonów metali, które zmniejszają działanie wit. C? Stąd moje pytanie
Wcześniej robiłam to serum z dodatkiem lecytyny HLB7 i wit. E, bez glikolu.
Teraz dokupiłam glikol i zmeniłam lecytynę na HLB4, bo tamta mi się zepsuła, a chciałam wypróbować obie.
Glikol dokupiłam, bo wyczytałam, że likwiduje śladowe ilości metali.
Chciałam użyć konserwantu, bo zbyt często musiałam robić na nowo to serum. Wiesz może ile procent zastosować do tego serum?

Przepraszam, że tak namieszałam w tym poście, ale chyba wiesz o co mi chodzi
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-06, 11:13   #290
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Nie, w tym systemie konserwującym nie ma metali, jedyny stosowany konserwant z metalem jaki przychodzi mi do głowy to coś ze srebrem, ale tez nie kazdy metal jest "zabójczy" dla wit. C, np. cyna nie jest jeśli dobrze pamiętam.
Gliko w serum z wit. C pełni funkcje promotora przejścia i ew. rozpuszczalnika dla pewnych substancji jak antyoksydacyjny i stabilizujący kwas ferulowy.
Od "likwidowania" metali są chelatory/sekwestranty jak EDTA, kwasy cytrynowy, laktobionowy, glukonolakton, galusowy, kawowy - te dwa ostanie należą do tej samej grupy co ferulowy (który akurat nie jest chelatorem, przynajmniej dla żelaza)
http://www.public.iastate.edu/~duahn...CS-75-1717.pdf
http://www.sciencedirect.com/science...08814605004498

Przepraszam że Ci namieszałam - nie zauważyłam wcześniej że chcesz użyć lecytyny HLB 4, a to niestety zmienia postać rzeczy. Nie wiem jak wyjdzie serum z samą lecytyna, bo w przepisach jest ona w połaczeniu z emulgatorem o wysokim HLB (tak ze średnia wazona z nich wychodzi pewnie koło 7)

Co do ilości konserwantu uzyj tyle ile jest w specyfikacji, zresztą w zalinkowanym przepisie jest to 0,5%
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 20:00   #291
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie, w tym systemie konserwującym nie ma metali, jedyny stosowany konserwant z metalem jaki przychodzi mi do głowy to coś ze srebrem, ale tez nie kazdy metal jest "zabójczy" dla wit. C, np. cyna nie jest jeśli dobrze pamiętam.
Gliko w serum z wit. C pełni funkcje promotora przejścia i ew. rozpuszczalnika dla pewnych substancji jak antyoksydacyjny i stabilizujący kwas ferulowy.
Od "likwidowania" metali są chelatory/sekwestranty jak EDTA, kwasy cytrynowy, laktobionowy, glukonolakton, galusowy, kawowy - te dwa ostanie należą do tej samej grupy co ferulowy (który akurat nie jest chelatorem, przynajmniej dla żelaza)
http://www.public.iastate.edu/~duahn...CS-75-1717.pdf
http://www.sciencedirect.com/science...08814605004498

Przepraszam że Ci namieszałam - nie zauważyłam wcześniej że chcesz użyć lecytyny HLB 4, a to niestety zmienia postać rzeczy. Nie wiem jak wyjdzie serum z samą lecytyna, bo w przepisach jest ona w połaczeniu z emulgatorem o wysokim HLB (tak ze średnia wazona z nich wychodzi pewnie koło 7)

Co do ilości konserwantu uzyj tyle ile jest w specyfikacji, zresztą w zalinkowanym przepisie jest to 0,5%
Dziękuję Ci Kochana za tak dokładne wytłumaczenie

Spróbuję zrobić tak jak napisałaś, użyje tych proporcji i zobaczymy

Teraz tak tylko myślę, że chyba źle zrobiłam w tym wypadku, że zamówiłam lecytynę HLB 4, a Polysorbate nie mam
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 20:18   #292
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
pH takiego kremu powinno być dość niskie, wiec dobierz hydrolat tak zeby był stabilny w takim niskim pH.
Wszystko wskazuje na to, że pH na poziomie 3,5-4,0 nie ma negatywnego wpływu na hydrolaty. Świadczy o tym fakt, że dostępne są hydrolaty ekologiczne o takim właśnie odczynie, konserwowane benzoesanem sodu i sorbinianem potasu (np. w ZSK). Pani Agnieszka z Naturalisa rozmawiała na ten temat z technologiem i wg jego opinii, pH hydrolatu można nawet obniżyć do poziomu ok. 3,0 bez ryzyka destabilizacji.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 11:23   #293
AlexisN.
Raczkowanie
 
Avatar AlexisN.
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 142
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wszystko wskazuje na to, że pH na poziomie 3,5-4,0 nie ma negatywnego wpływu na hydrolaty. Świadczy o tym fakt, że dostępne są hydrolaty ekologiczne o takim właśnie odczynie, konserwowane benzoesanem sodu i sorbinianem potasu (np. w ZSK). Pani Agnieszka z Naturalisa rozmawiała na ten temat z technologiem i wg jego opinii, pH hydrolatu można nawet obniżyć do poziomu ok. 3,0 bez ryzyka destabilizacji.

Właśnie też się zastanawiam czy to nie za niskie PH
__________________
FashionAndTheCity.pl
Ulubiony blog modowy
AlexisN. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 14:01   #294
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wszystko wskazuje na to, że pH na poziomie 3,5-4,0 nie ma negatywnego wpływu na hydrolaty. Świadczy o tym fakt, że dostępne są hydrolaty ekologiczne o takim właśnie odczynie, konserwowane benzoesanem sodu i sorbinianem potasu (np. w ZSK). Pani Agnieszka z Naturalisa rozmawiała na ten temat z technologiem i wg jego opinii, pH hydrolatu można nawet obniżyć do poziomu ok. 3,0 bez ryzyka destabilizacji.
To super. Sprawdziłam pare nowych hydrolatów z ZSK i nie byłam pewna czy te opisy to nie jest czasem kopiuj - wklej i czy nie zapomnieli pozmieniac pH.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 19:48   #295
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

hey zdecydowałam się, że zrobię jednak serum z wit. C identyczne jak na mazidłach i domówiłam polysorbate 80, kwas ferulowy i wersenian dwusodowy
Jestem ciekawa jak takie serum się u mnie sprawdzi
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 21:15   #296
ala*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 15
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ponawiam prośbę o prostą recepturę na przygotowanie peelingu algowego z ECOSpa. Te dostępne na ich stronie są dla mnie za skomplikowane. Czy mogę po prostu rozpuścić jakieś masło (np. kakaowe), dodać olej (np. ze słodkich migdałów) i ten peeling? Podpowiedzcie!
ala* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 17:29   #297
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

zrobiłam właśnie tonik z 5% kwasem migdałowym (i 10% hydromanilu)
mam pytanie, czy po nałożeniu toniku mam go zmyć wodą z mydłem/z sodą czy zostawić i nałożyć krem?
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 18:08   #298
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
zrobiłam właśnie tonik z 5% kwasem migdałowym (i 10% hydromanilu)
mam pytanie, czy po nałożeniu toniku mam go zmyć wodą z mydłem/z sodą czy zostawić i nałożyć krem?
Zależy czy zrobiłas tonik czy peeling tzn jakie ph ma ?
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 19:13   #299
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

pH ma 4, robiłam z przepisu na tonik
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 20:18   #300
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
pH ma 4, robiłam z przepisu na tonik
Ale regulowałaś i mierzyłaś pH? Bo w recepturach z Mazideł nie ma składników podnoszących pH, trzeba samemu uregulować (np. sodą).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.