OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-07, 09:57   #1921
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja jestem zdania, o czym już kilka razy pisałam i u mnie to się sprawdza, że rycyny lepiej dać minimalną ilosć nawet przy tłustej cerze.
Co do retinoli to nie mam pojęcia
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 11:28   #1922
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kerne Pokaż wiadomość
konkretnie chodzi tu o moja siostrę. Wstała dzisiaj i cała broda i zmarszczki od nosa brazowe. Skóra złazi, piecze.
Nie wiem co jej poradzic bo bardzo sie wystraszyła i chce kupić Nivea ku uzdrowieniu
Po dłuzszym zastanowieniu to może ma po prostu przesuszoną skórę (siarka, ocm 30/70, maseczki z glinki i HA) a schodzący naskórek+słońce= plamy
Dziwne jest to, że po konopnym puchną jej dłonie a sprawdzałąm, nie uczula.
A czy kwasów używa w tym momencie co OCM? Nivea jest chyba ostatnim kremem jaki bym poleciła, niech odstawi OCM na kilka dni, smaruje cerę maścią ochronną z witaminą A, a skoro konopny powoduje puchnięcie dłoni to nalezy go po protsu wymienić, i to w sumie bez gadania!
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 09:00   #1923
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć dziewczyny

Moja przygoda z OCM zaczęła się jakoś tydzień temu, a wczoraj wieczorem szukając dodatkowych informacji trafiłam na ten wątek. Na razie próbuję przez niego przebrnąć, ale końca nie widać.

Co do samego OCM to przez pierwsze 2-3 dni pojawiły się małe syfki, a teraz jest już coraz lepiej. Najgorzej z nosem na którym ciągle widać małe czarne kropeczki. Sama skóra jest bardzo przyjemna w dotyku.

Tylko teraz mam jeden dylemat, raz w tygodniu robię sobie maseczkę z alg i zastanawiam się robić ją przed czy po wieczornym ocm?
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 09:27   #1924
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

moim zdaniem możesz zrobić po. Przed to trochę bez sensu na nieoczyszczoną twarz... Tylko bardzo dobrze ściągnij oleje ze skóry.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 16:25   #1925
Nikaaa152
Zakorzenienie
 
Avatar Nikaaa152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 669
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

To może i ja napiszę coś od siebie. O ocm dowiedziałam się od pannanika (), dzisiaj mija czwarty dzień stosowania. Używam oleju z pestek winogron z Biedronki i jestem zadowolona. Przed ocm miałam straszny problem ze "świeceniem" się, ledwo wyszłam z domu i już musiałam poprawiać makijaż... Teraz rano maznę twarz pudrem i cały dzień mam spokój W sprawie wyprysków jeszcze się nie wypowiem, bo na razie za bardzo się nie zmieniło, ale jestem dobrej myśli
Nikaaa152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 18:01   #1926
msstuff
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 746
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

witajcie
zainteresowałam się OCM, chcę kupić olej w supermarkecie.
na co mam zwrócić uwagę? ma być nierafinowany i zimnotłoczony, tak?
msstuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 18:35   #1927
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Nikaaa152 Pokaż wiadomość
To może i ja napiszę coś od siebie. O ocm dowiedziałam się od pannanika (), dzisiaj mija czwarty dzień stosowania. Używam oleju z pestek winogron z Biedronki i jestem zadowolona. Przed ocm miałam straszny problem ze "świeceniem" się, ledwo wyszłam z domu i już musiałam poprawiać makijaż... Teraz rano maznę twarz pudrem i cały dzień mam spokój W sprawie wyprysków jeszcze się nie wypowiem, bo na razie za bardzo się nie zmieniło, ale jestem dobrej myśli
Mówiłaaaaaaaaam

Mnie jakoś wysypało na czole, nie wiem o co chodzi, mam nadzieję, że szybko przejdzie.

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez msstuff Pokaż wiadomość
witajcie
zainteresowałam się OCM, chcę kupić olej w supermarkecie.
na co mam zwrócić uwagę? ma być nierafinowany i zimnotłoczony, tak?
Tak
Ale jak kupisz winogronowy z biedronki to dziury w niebie nie będzie
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 07:24   #1928
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

tenebra zrobiłam po i po olejowaniu zrobiłam delikatny peeling, aby maseczka mogła się ładnie wchłonąć. Buźkę mam dziś tak gładką, że co chwile się miziam po policzku :P

Szukałam olejków na allegro i trafiłam na taką aukcję:
http://allegro.pl/olejek-migdalowy-1...175961196.html
Jak przeliczyłam kupując w małych buteleczkach wydam 3 razy tyle za 1 litr. Czy ten olejek nadaj się do ocm?
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 18:22   #1929
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej Dziewczyny OCM używam od 1,5 miesiąca szczerze muszę się przyznać że liczyłam że chociaż w jakimś stopniu pozbędę się wreszcie trądziku ale niestety tyle czasu i nic codziennie budzę się z czymś nowym albo są to podskórne gule których nawet jak nie ''dotykam'' to zostawiają blizny:/ (a goją się długo) albo jakaś dioda mi wyskoczy no i cały czas zaskórniki nawet trochę się nie zmniejszyły. Robię OCM wieczorem i mam już wrażenie że buzia jest super oczyszczona, rano się budzę i jak przejadę palcem po czole to jest takie szorstkie jakby każdy por był zatkany:/ jak spojrzę z bliska w lustro to na twarzy mam mnóstwo maciupeńkich czarnych punktów
Tak jak już pisałam jakiś czas temu że będę zmieniała mieszankę ale muszę skończyć to co mam. Dam jeszcze szansę OCM ale jeśli po nowej mieszance nic sie nie zmieni to ja nie wiem co mam już robić:/ czyżby został mi dermatolog dziewczyny co o tym wszystkim myślicie?
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 20:48   #1930
aasiaa1109
Rozeznanie
 
Avatar aasiaa1109
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 667
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja też mam kryzys, i postanowiłam zaprzestać OCM. Nie wiem zobaczę co będzie dalej z moją twarzą. Używam OCM od końca grudnia na początku wszystko dobrze później gorzej, co raz coś nowego na twarzy, odstawiłam krem który używałam, i jest trochę lepiej, ale mam jakieś różowe krostki w pewnych miejscach i małe zaskórniki, cera mi się pogorszyła nawet mama to mówi. Mieszankę trochę zmieniłam i nic, więc postanowiłam aktualnie zaprzestać, bo już nie mam pomysłu co robić.
__________________

aasiaa1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 05:44   #1931
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny OCM używam od 1,5 miesiąca szczerze muszę się przyznać że liczyłam że chociaż w jakimś stopniu pozbędę się wreszcie trądziku ale niestety tyle czasu i nic codziennie budzę się z czymś nowym albo są to podskórne gule których nawet jak nie ''dotykam'' to zostawiają blizny:/ (a goją się długo) albo jakaś dioda mi wyskoczy no i cały czas zaskórniki nawet trochę się nie zmniejszyły. Robię OCM wieczorem i mam już wrażenie że buzia jest super oczyszczona, rano się budzę i jak przejadę palcem po czole to jest takie szorstkie jakby każdy por był zatkany:/ jak spojrzę z bliska w lustro to na twarzy mam mnóstwo maciupeńkich czarnych punktów
Tak jak już pisałam jakiś czas temu że będę zmieniała mieszankę ale muszę skończyć to co mam. Dam jeszcze szansę OCM ale jeśli po nowej mieszance nic sie nie zmieni to ja nie wiem co mam już robić:/ czyżby został mi dermatolog dziewczyny co o tym wszystkim myślicie?
Przeciez OCM to nie jest srodek przeciw tradzikowi. To jest sposob na naturalne oczyszczanie skory metoda olejowa. Tradzik ma wiele przyczyn. Robilas jakies badania? Jaki to jest tradzik wiesz? Kiedy sie pojawil tzn. ile masz lat etc.
Stosujesz jakies serum odpowiednie do tego, krem,jak sie ozdywiasz?
Przyczyn jest wiele. Polecam poszperac na wizazu o tradziku. Mi moj udalo sie zwalczyc samej. Jesli Ty czujesz, ze nie masz sily z tym walczyc to poprostu idz do dermatologa. Zacznij choc stosowac Acne Derm etc.
Jakiej mieszanki uzywasz? Moim zdaniem najbezpieczniejszy dla tradzikow jest olej z pestek winogron i olej ze slonecznika. Obecnie tetsuje olej awokado i tez jest dobry.
Natomiast myslalam, ze olej jojoba bedzie swietny,ale okazalo sie, ze nie jest dla mnie.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-10, 05:45   #1932
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja odstawiłam OCM na jakiś czas, ale pewnie znowu do niego powrócę, bo całkiem nieźle mi służy, a cera zaczęła się buntować na nowo.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 08:39   #1933
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
(...) albo są to podskórne gule których nawet jak nie ''dotykam'' to zostawiają blizny:/ (a goją się długo) albo jakaś dioda mi wyskoczy no i cały czas zaskórniki nawet trochę się nie zmniejszyły. (...)
Jestem jeszcze w trakcie czytania całego tematu, ale na którejś stronie pojawiła się informacja, że podskórne gule są wynikiem masażu w czasie wykonywania OCM i jeśli ktoś ma skłonności do ich pojawiania się to nie powinien wykonywać masażu twarzy.

Co do samego trądziku to mi na przykład pomógł zestaw: krem z vichy do skóry z niedoskonałościami oraz dokładnie nie pamiętam nazwy, taki żel do robienia codziennie maseczki silcol lub silikon coś tam (niestety nie wiem czy to nadal istnieje na rynku).
Jednak sama powinnaś ocenić stan swojej cery, czy próbować eksperymentować czy może lepiej udać się do dermatologa.
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 14:13   #1934
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny OCM używam od 1,5 miesiąca szczerze muszę się przyznać że liczyłam że chociaż w jakimś stopniu pozbędę się wreszcie trądziku ale niestety tyle czasu i nic codziennie budzę się z czymś nowym albo są to podskórne gule których nawet jak nie ''dotykam'' to zostawiają blizny:/ (a goją się długo) albo jakaś dioda mi wyskoczy no i cały czas zaskórniki nawet trochę się nie zmniejszyły. Robię OCM wieczorem i mam już wrażenie że buzia jest super oczyszczona, rano się budzę i jak przejadę palcem po czole to jest takie szorstkie jakby każdy por był zatkany:/ jak spojrzę z bliska w lustro to na twarzy mam mnóstwo maciupeńkich czarnych punktów
Tak jak już pisałam jakiś czas temu że będę zmieniała mieszankę ale muszę skończyć to co mam. Dam jeszcze szansę OCM ale jeśli po nowej mieszance nic sie nie zmieni to ja nie wiem co mam już robić:/ czyżby został mi dermatolog dziewczyny co o tym wszystkim myślicie?
Wiesz, to nie jest żaden cudowny środek. Ale przyznać muszę, że ja to bym nosiła twórcę OCM na rękach, bo dzięki niemu moja cera, stopniowo, ale jednak oczyszcza się. Problem tylko w mojej regularności. Zwłaszcza zaskórniki zamknięte, z którymi miałam problem straszny, a nie widziałam wcześniej żadnej innej metody, niż kwasy. Próbowałaś ich może?
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 17:35   #1935
bialy_oleander
Przyczajenie
 
Avatar bialy_oleander
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Przestudiowałam wszystko dokładnie, ale niektóre zdania są podzielone - co mnie martwi.

Mam 15 lat. Aktualnie nie mam dużego problemu z trądzikiem - wiadomo .. coś zawsze wyskoczy, ale to pojedyncze pryszcze. Mam jakieś podskórne krostki na czole i wygląda to okropnie. W dodatku nie mogę pozbyć się zaskórniaków. Dokuczają mi też rozszerzone naczynka. Posiadam cerę mieszaną.

Czy mogłabym was prosić o pomoc ? A więc .. wiem, że przy moim typie cery powinnam uważać z temperaturą .. wiem też, że nie powinnam zbytnio masować twarzy. Mam kilka następujących pytań :

1. Czy to wgl. ma sens ? Czy taka metoda będzie dla mnie odpowiednia. Może sobie odpuścić albo poczekać ?

2. Jaki olej bazowy byłby dla mnie najlepszy ?

Z góry baaaaaaaaaardzo dziękuję za pomoc.
bialy_oleander jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 12:10   #1936
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Przeciez OCM to nie jest srodek przeciw tradzikowi. To jest sposob na naturalne oczyszczanie skory metoda olejowa. Tradzik ma wiele przyczyn. Robilas jakies badania? Jaki to jest tradzik wiesz? Kiedy sie pojawil tzn. ile masz lat etc.
Stosujesz jakies serum odpowiednie do tego, krem,jak sie ozdywiasz?
Przyczyn jest wiele. Polecam poszperac na wizazu o tradziku. Mi moj udalo sie zwalczyc samej. Jesli Ty czujesz, ze nie masz sily z tym walczyc to poprostu idz do dermatologa. Zacznij choc stosowac Acne Derm etc.
Jakiej mieszanki uzywasz? Moim zdaniem najbezpieczniejszy dla tradzikow jest olej z pestek winogron i olej ze slonecznika. Obecnie tetsuje olej awokado i tez jest dobry.
Natomiast myslalam, ze olej jojoba bedzie swietny,ale okazalo sie, ze nie jest dla mnie.
A więc tak... badań ostatnio żadnych nie robiłam w tamtym roku jak byłam u dermatologa to powiedziała że antybiotyku mi nie przepisze bo mi nie pomoże i mi przepisała axotret ale w końcu tego nie kupiłam bo wszyscy wokół mi odradzali ze względu na skutki uboczne. trądzik mam od 12 roku życia a mam 22 lata. Był okres kiedy buzia mi się poprawiła była to ciąża i jakiś czas po ciąży. Nie wiem jaki mam trądzik co jakiś czas wyskakują mi ropne krostki ale one znikają albo jak sie myje pod prysznicem to gdzieś ją zdrapie takie nie groźne one mi sie wydaje ale czasami mam gule, zaskórników niestety dużo i czarnych kropeczek i podskórne. Mieszankę mam olej rycynowy 30% + 70% oliwka BABYDREAM niebieska. troszeczke mi sie buzia przesuszyła ale od 3 dni używam alantandermoline niebieski.
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 14:27   #1937
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez bialy_oleander Pokaż wiadomość
Przestudiowałam wszystko dokładnie, ale niektóre zdania są podzielone - co mnie martwi.

Mam 15 lat. Aktualnie nie mam dużego problemu z trądzikiem - wiadomo .. coś zawsze wyskoczy, ale to pojedyncze pryszcze. Mam jakieś podskórne krostki na czole i wygląda to okropnie. W dodatku nie mogę pozbyć się zaskórniaków. Dokuczają mi też rozszerzone naczynka. Posiadam cerę mieszaną.

Czy mogłabym was prosić o pomoc ? A więc .. wiem, że przy moim typie cery powinnam uważać z temperaturą .. wiem też, że nie powinnam zbytnio masować twarzy. Mam kilka następujących pytań :

1. Czy to wgl. ma sens ? Czy taka metoda będzie dla mnie odpowiednia. Może sobie odpuścić albo poczekać ?

2. Jaki olej bazowy byłby dla mnie najlepszy ?

Z góry baaaaaaaaaardzo dziękuję za pomoc.
Ja żałuję bardzo, że będąc w Twoim wieku w Polsce takie coś jak internet dopiero raczkował, a poczta pantoflowa nie wiedziała nic o OCm, szczęściara z Ciebie ;-)

1. ma sens, nie rób tego codziennie, ale np. 1-2 razy w tygodniu i spokojnie powinno Ci to wystrczyć.

2. bazowy? hm... wypróbuj na początek winogronowy z Biedronki, drogi nie jest, a gdyby Ci nie pasował zawsze możesz zużyć w kuchni.

Dodam od siebie, że na te zaskórniki fajne są maseczki z glinek, masz młodą cerę więc myślę, że taka bomba witamin jest super i nie ma sensu byś pakowała chemiczne kosmetyki z drogerii. Glinkę zieloną Ci polecę i nie idź do kosmetyczki na ten zabieg i nie kupuj jej w jakiejś tubce bo cholernie drogo wychodzi, zakup sobie nawet takie http://allegro.pl/exclusive-glinka-z...191807975.html opakowanie na Allegro, na 1 maseczkę idzie nie więcej niż 2 łyżeczki maseczki, więc bardzo się opłaca i takie małe opakowanie wystarczy Ci naprawdę na bardzo długo.


Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
tenebra zrobiłam po i po olejowaniu zrobiłam delikatny peeling, aby maseczka mogła się ładnie wchłonąć. Buźkę mam dziś tak gładką, że co chwile się miziam po policzku :P

Szukałam olejków na allegro i trafiłam na taką aukcję:
http://allegro.pl/olejek-migdalowy-1...175961196.html
Jak przeliczyłam kupując w małych buteleczkach wydam 3 razy tyle za 1 litr. Czy ten olejek nadaj się do ocm?
Ja kupuję ten od Ertyka http://allegro.pl/100-czysty-olej-mi...198095150.html, ale litrowy i wychodzi podobnie. A ten co Ty pokazałaś też się nadaje;-)

Cytat:
Napisane przez msstuff Pokaż wiadomość
witajcie
zainteresowałam się OCM, chcę kupić olej w supermarkecie.
na co mam zwrócić uwagę? ma być nierafinowany i zimnotłoczony, tak?
1. wybierz ten w szklanej butelce
2. jeśli masz wybór weź ten nierafinowany - jest droższy, ale po prostu lepszy (sama używam i tych i tych)
3. kup winogronowy z Biedronki (jest nierafinowany co prawda), ale w razie "w" zużyjesz na włosy, czy w kuchni
4. patrz na cenę, by nie wybulić za dużo
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 16:57   #1938
bzeltynka
Rozeznanie
 
Avatar bzeltynka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 950
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

cześć postanowiłam przeczytac cały wątek od deski do deski i własnie przebrnęłam przez parę pierwszych stron, ale niepewnosc mnie zeżre zanim doczytam do konca i stąd pytanie

widzę w pierwszym poście, że polecany jest między innymi olejek z orzechów laskowych, a ja mam taką mieszankę (cera mieszana w kierunku do tłustej, zaskórniki i rozszerzone pory): 20 % rycyny, 3o% oleju z orzecha włoskiego i 50% alterry z brzozą i pomaranczą (w niej jest między innymi makadamia i rokitnik) - co o tym myślicie?
i czy to normalne, ze po pierwszym dniu powyskakiwało mi pełno niespodzianek, ale takich na samej powierzchni skóry, łatwych do usunięcia?
bzeltynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 17:08   #1939
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez bzeltynka Pokaż wiadomość
cześć postanowiłam przeczytac cały wątek od deski do deski i własnie przebrnęłam przez parę pierwszych stron, ale niepewnosc mnie zeżre zanim doczytam do konca i stąd pytanie

widzę w pierwszym poście, że polecany jest między innymi olejek z orzechów laskowych, a ja mam taką mieszankę (cera mieszana w kierunku do tłustej, zaskórniki i rozszerzone pory): 20 % rycyny, 3o% oleju z orzecha włoskiego i 50% alterry z brzozą i pomaranczą (w niej jest między innymi makadamia i rokitnik) - co o tym myślicie?
i czy to normalne, ze po pierwszym dniu powyskakiwało mi pełno niespodzianek, ale takich na samej powierzchni skóry, łatwych do usunięcia?
Tak, normalne, wysyp może trwać nawet kilka pierwszych tygodni. Mieszanka jest spoko, nie zwiększaj na pewno ilości rycyny, a reszta też fajnie, tylko jak będziesz miała problemy ciężko będzie stwierdzić czyja to wina.
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 17:19   #1940
bzeltynka
Rozeznanie
 
Avatar bzeltynka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 950
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dzięki ogolnie to ja juz stosowałam wczesniej olejki do twarzy tylko nie jako ocm ale zamiast kremu na noc i nigdy nic się nie działo, więc ten wysyp przypisałabym raczej rycynie, bo z nią mam do czynienia po raz pierwszy
ale skoro to normalne to postaram się nie panikować
bzeltynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 18:36   #1941
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez bzeltynka Pokaż wiadomość
dzięki ogolnie to ja juz stosowałam wczesniej olejki do twarzy tylko nie jako ocm ale zamiast kremu na noc i nigdy nic się nie działo, więc ten wysyp przypisałabym raczej rycynie, bo z nią mam do czynienia po raz pierwszy
ale skoro to normalne to postaram się nie panikować
Czytałam, że u niektórych winny jest właśnie olejek rycynowy. Wtedy stosują oleje bez rycyny. Choć to nie to samo, co ocm to również moze się sprawdzić
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 19:22   #1942
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
A więc tak... badań ostatnio żadnych nie robiłam w tamtym roku jak byłam u dermatologa to powiedziała że antybiotyku mi nie przepisze bo mi nie pomoże i mi przepisała axotret ale w końcu tego nie kupiłam bo wszyscy wokół mi odradzali ze względu na skutki uboczne. trądzik mam od 12 roku życia a mam 22 lata. Był okres kiedy buzia mi się poprawiła była to ciąża i jakiś czas po ciąży. Nie wiem jaki mam trądzik co jakiś czas wyskakują mi ropne krostki ale one znikają albo jak sie myje pod prysznicem to gdzieś ją zdrapie takie nie groźne one mi sie wydaje ale czasami mam gule, zaskórników niestety dużo i czarnych kropeczek i podskórne. Mieszankę mam olej rycynowy 30% + 70% oliwka BABYDREAM niebieska. troszeczke mi sie buzia przesuszyła ale od 3 dni używam alantandermoline niebieski.
Na moje zmniejsz dawke rycyny. Ja mialam skore mieszana w strone do tlustej. Teraz mam przesusz ostry. Zmniejszylam rycyne + mam dobry krem nawilzajacy i jest lepiej. Nie wykonuj masazu twarzy w ogole. Poprostu zwyczajnie rutynowo ja myj jak bys myla zelem etc. Na moje zmien ta oliwke jaka by dobra nie byla na prawdziwy olej. Dziewczyny polecaja winogronowy i slusznie bo wg mnie jest najlepszy plus dodaj kilka kropel olejku z drzewa herbacianego.
Tradzik jest bardzo ciezki do zwalczenia. Ja na Twoim miejscu poszlabym do lekarza zrobic badania. Byc moze jest to hormonalne skoro piszesz, ze w ciazy bylo lepiej. byc moze jest to jakas bakteria, ktorej nie mozesz sie pozbyc. Byc moze jest wiele...
W zadnym razie nie idz do kosmetyczki. Mysle, ze moze jakies kwasy by Ci sie przydaly,ale ja sie na kwasach nie znam.
Popros chociaz lekarza aby przypisal Ci antybiotyk na buzie , ktory nazywa sie Zineryt. Musisz probowac cos robic, bo naprawde samo nie zniknie, a OCM nie jest lekiem na to zlo.
Pamietaj tez o czestym praniu Twojej poduszki /poszewki, na ktorej spisz. Nie chce juz robic wiekszego OT bo o tradziku moglabym gadac godzinami


Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Ja żałuję bardzo, że będąc w Twoim wieku w Polsce takie coś jak internet dopiero raczkował, a poczta pantoflowa nie wiedziała nic o OCm, szczęściara z Ciebie ;-)

1. ma sens, nie rób tego codziennie, ale np. 1-2 razy w tygodniu i spokojnie powinno Ci to wystrczyć.

2. bazowy? hm... wypróbuj na początek winogronowy z Biedronki, drogi nie jest, a gdyby Ci nie pasował zawsze możesz zużyć w kuchni.

Dodam od siebie, że na te zaskórniki fajne są maseczki z glinek, masz młodą cerę więc myślę, że taka bomba witamin jest super i nie ma sensu byś pakowała chemiczne kosmetyki z drogerii. Glinkę zieloną Ci polecę i nie idź do kosmetyczki na ten zabieg i nie kupuj jej w jakiejś tubce bo cholernie drogo wychodzi, zakup sobie nawet takie http://allegro.pl/exclusive-glinka-z...191807975.html opakowanie na Allegro, na 1 maseczkę idzie nie więcej niż 2 łyżeczki maseczki, więc bardzo się opłaca i takie małe opakowanie wystarczy Ci naprawdę na bardzo długo.
Swieta racja
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 20:29   #1943
bialy_oleander
Przyczajenie
 
Avatar bialy_oleander
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

@siwa anka bardzo dziękuję za pomoc.

Ech .. mam jeszcze kilka pytań :

1. Jeśli OCM mam stosować 1 - 2 razy w tygodniu, to czym normalnie myć twarz ?

2. Co myślicie o mieszance :

25% oleju rycynowego, 60% oleju z orzecha włoskiego, 15% oleju z winogron/oleju z pestek moreli.

lub :

25% oleju rycynowego, 60% oleju z winogron, 15% oleju z orzecha włoskiego/oleju z pestek moreli.

A może zamienić drugi olej na oliwkę np. hipp ? Albo zwiększyć/ zmniejszyć ilość oleju rycynowego ?

Kompletnie nie wiem jak stworzyć bezpieczną mieszankę, która nie zapchałaby mnie, ale nie powodowałaby też nadmiernego ściągnięcia i przesuszenia.

Wiem, że muszę kombinować, ale tak wstępnie .. ma koś jakiś przepis .. lub sposób na optymalną mieszankę ?
bialy_oleander jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 20:32   #1944
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez bialy_oleander Pokaż wiadomość
@siwa anka bardzo dziękuję za pomoc.

Ech .. mam jeszcze kilka pytań :

1. Jeśli OCM mam stosować 1 - 2 razy w tygodniu, to czym normalnie myć twarz ?

2. Co myślicie o mieszance :

25% oleju rycynowego, 60% oleju z orzecha włoskiego, 15% oleju z winogron/oleju z pestek moreli.

lub :

25% oleju rycynowego, 60% oleju z winogron, 15% oleju z orzecha włoskiego/oleju z pestek moreli.

A może zamienić drugi olej na oliwkę np. hipp ? Albo zwiększyć/ zmniejszyć ilość oleju rycynowego ?

Kompletnie nie wiem jak stworzyć bezpieczną mieszankę, która nie zapchałaby mnie, ale nie powodowałaby też nadmiernego ściągnięcia i przesuszenia.

Wiem, że muszę kombinować, ale tak wstępnie .. ma koś jakiś przepis .. lub sposób na optymalną mieszankę ?
Na pewno nie dawaj więcej niż 20% rycyny. Moim zdaniem nawet przy tłustej cerze tyle wystarczy. Nie chcemy przecież, żeby się przesuszyła i natłuszczała z tego powodu jeszcze bardziej.
A co do mycia w inne dni - nie wiem czy nosisz makijaż - jeśli tak, to zmywaj micelem, dwufazówką, czym tam lubisz, a do samego mycia twarzy poszukaj czegoś delikatnego, na pewno nie przeznaczonego do cery tłustej/mieszanej, najlepiej bez sls. Może jakieś fajne mydełko z mydlarni tuli, albo olejek myjący z biochemii urody?
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 20:41   #1945
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

bialy_oleander normalnie poza ocm myj buzie jakims naprawde delikatnym zelem do cery wrazliwej. Jesli masz make up na buzi to mozesz tez myc zelem przy uzyciu mikrofibry. Jesli sie nie malujesz to ja mysle, ze zel plus tonik lub hydrolat beda wystarczajace.

Na moje ta mieszanka jest za mocna. Mysle, ze powinnas uzyc na poczatek 10-15% rycyny plus olej bazowy.
Oliwke hipp odradzam bo wg/ mnie powinno sie uzywac prawdziwych olejow, a nie jakis oliwek
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 21:58   #1946
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
bialy_oleander normalnie poza ocm myj buzie jakims naprawde delikatnym zelem do cery wrazliwej. Jesli masz make up na buzi to mozesz tez myc zelem przy uzyciu mikrofibry. Jesli sie nie malujesz to ja mysle, ze zel plus tonik lub hydrolat beda wystarczajace.

Na moje ta mieszanka jest za mocna. Mysle, ze powinnas uzyc na poczatek 10-15% rycyny plus olej bazowy.
Oliwke hipp odradzam bo wg/ mnie powinno sie uzywac prawdziwych olejow, a nie jakis oliwek
Ale oliwki (nie wszystkie oczywiście, a te porządne, o których tu jest często mowa) to przecież mieszanka prawdziwych, jak to określiłaś, olei Jedyny minus jest taki, że jak coś jest nie tak to nie wiadomo, który z olei w mieszance jest temu winien.
Biały_oleander, dlatego imo na samym początku najlepiej jest nie kombinować z niewiadomo jakimi mieszankami tylko wziąć rycynę + tylko jeden olej i już. A dopiero jak się znajdzie odpowiednią bazę można próbować sobie ulepszać. I koniecznie zmniejsz ilość rycyny. Zawsze lepiej próbować tak po środku i zobaczyć jak skóra reaguje. Ja mam cerę mieszaną i mam może 15% rycyny, ale ostatnio robiłam jakoś bliżej 10%
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2012-03-11 o 22:09
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 22:46   #1947
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Ale oliwki (nie wszystkie oczywiście, a te porządne, o których tu jest często mowa) to przecież mieszanka prawdziwych, jak to określiłaś, olei Jedyny minus jest taki, że jak coś jest nie tak to nie wiadomo, który z olei w mieszance jest temu winien.
Tak tak wiem, ze zawieraja prawdziwe oleje,ale tez jakis parfum sie znajdzie etc., a wg mnie to juz nie to samo co zywy olej. No i ja uwazam, ze na maxa 3 oleje powinno sie mieszac na twarz, wlasnie dlatego zeby potem wiedziec co ewentualnie szkodzi, a co pomaga.
Kazdy ma wybor to tylko moje zdanie i nie neguje, ze oliwka jest zla
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 06:10   #1948
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Czytałam, że u niektórych winny jest właśnie olejek rycynowy. Wtedy stosują oleje bez rycyny. Choć to nie to samo, co ocm to również moze się sprawdzić
Stosuję mieszankę olej rycynowy + jojoba + słodkie migdały. Skończył mi się jojoba więc zrobiłam bez niego. Był to fatalny pomysł, już po samym ocm skóra była inna niż dotychczas :/
Na jojobę zdecydowałam się ponieważ ma też bardzo wysoką zgodność biologiczną ze skórą. Rycyny daję ok 5%.
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 09:24   #1949
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Na moje zmniejsz dawke rycyny. Ja mialam skore mieszana w strone do tlustej. Teraz mam przesusz ostry. Zmniejszylam rycyne + mam dobry krem nawilzajacy i jest lepiej. Nie wykonuj masazu twarzy w ogole. Poprostu zwyczajnie rutynowo ja myj jak bys myla zelem etc. Na moje zmien ta oliwke jaka by dobra nie byla na prawdziwy olej. Dziewczyny polecaja winogronowy i slusznie bo wg mnie jest najlepszy plus dodaj kilka kropel olejku z drzewa herbacianego.
Tradzik jest bardzo ciezki do zwalczenia. Ja na Twoim miejscu poszlabym do lekarza zrobic badania. Byc moze jest to hormonalne skoro piszesz, ze w ciazy bylo lepiej. byc moze jest to jakas bakteria, ktorej nie mozesz sie pozbyc. Byc moze jest wiele...
W zadnym razie nie idz do kosmetyczki. Mysle, ze moze jakies kwasy by Ci sie przydaly,ale ja sie na kwasach nie znam.
Popros chociaz lekarza aby przypisal Ci antybiotyk na buzie , ktory nazywa sie Zineryt. Musisz probowac cos robic, bo naprawde samo nie zniknie, a OCM nie jest lekiem na to zlo.
Pamietaj tez o czestym praniu Twojej poduszki /poszewki, na ktorej spisz. Nie chce juz robic wiekszego OT bo o tradziku moglabym gadac godzinami
Dziękuję ci bardzo za wyczerpującą wypowiedź A co do trądziku hormonalnego... hmmm... jakiś czas już nie biorę pigułek antykoncepcyjnych. Jakieś 2 lata temu brałam diane 35 (przez rok) one na cere pomagały mi może przez 3 miesiące potem przestały odstawiłam je po roku bo się złego o nich naczytałam. Zmieniłam na jakieś inne ale nie pamiętam nazwy brałam je przez ok 3 miesiące ale poprawy cery nie zauważyłam.
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 10:05   #1950
MallaMi
Rozeznanie
 
Avatar MallaMi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 881
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
Stosuję mieszankę olej rycynowy + jojoba + słodkie migdały. Skończył mi się jojoba więc zrobiłam bez niego. Był to fatalny pomysł, już po samym ocm skóra była inna niż dotychczas :/
Na jojobę zdecydowałam się ponieważ ma też bardzo wysoką zgodność biologiczną ze skórą. Rycyny daję ok 5%.
też myślałam o zrobieniu mieszanki z jojoba właśnie z tego względu co Ty a stosujesz sam olej jojoba np. zamiast kremu? wiesz może jak się sprawuje solo?
MallaMi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.