jednodniowa wpadka jedzeniowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-13, 12:42   #1
nadia0065
Raczkowanie
 
Avatar nadia0065
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 56

jednodniowa wpadka jedzeniowa


Jestem na diecie od 2,5 tygodnia to nie dużo, ale jak dla mnie to wieki Przed chwilą miałam załamke (dobrze że jeszcze nie jest wieczór ) Pochłonęłam z 12 cukierków czekoladowych (małe były ale jednak...) Zazwyczaj mam tak, ze jezeli podczas diety zdarza mi sie taka wpadka to od razu przestaje sie odchudzac, wmamiam sobie, ze całe odchudzanie zmarnowane i jem jeszcze wiecej.... No a czy teraz po tych cukierkach powinnam np. zrezygnowac z jednego posiłku na dzisiaj, czy dalej jesc to co mialam zaplanowane??
__________________
Lepiej grzeszyć a potem żałować, niż żałować, że się nie grzeszyło
nadia0065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 12:44   #2
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

Cytat:
Napisane przez nadia0065 Pokaż wiadomość
No a czy teraz po tych cukierkach powinnam np. zrezygnowac z jednego posiłku na dzisiaj, czy dalej jesc to co mialam zaplanowane??
Zachwouj sie, tak jkby tych cukierków nie było i trzymaj się dalej ściśle diety. Tragedii nie będzie, ale raczej unikałabym takich ekscesów.
P.S.
Poczytaj forum, ciągle piszemy, że jeden dzień zawalonej diety nie może zniweczyć tak długiego czasu dietowania...
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 13:04   #3
nadia0065
Raczkowanie
 
Avatar nadia0065
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 56
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

A Wy też tak czasem macie?? Takie wpadki?? (Chodzi mi o dziewczyny na redukcji, bo gdybym była na utrzymaniu wagi to bym takie wpadki miała co chwile i w efekcie bym przytyła ) Dla mnie słodycze to poprostu masakra.....!!!!!!!!!!!!! !!!
__________________
Lepiej grzeszyć a potem żałować, niż żałować, że się nie grzeszyło
nadia0065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 13:15   #4
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

Cytat:
Napisane przez nadia0065 Pokaż wiadomość
A Wy też tak czasem macie?? Takie wpadki?? (Chodzi mi o dziewczyny na redukcji, bo gdybym była na utrzymaniu wagi to bym takie wpadki miała co chwile i w efekcie bym przytyła ) Dla mnie słodycze to poprostu masakra.....!!!!!!!!!!!!! !!!
Ja nie miewam, bo nie lubię słodyczy, ale innym się zdarzają czekoladki, czy ciasteczka, choć... nie co chwilę!!! Raz jest ok, ale ciągłe są bez najmniejszego sensu, bo organizm nie wie co się dzieje i ma zupełnie rozregulowane metabolizm. Poćwicz silną wolę i zrezygnuj ze słodyczy...
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 16:02   #5
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

ja wczoraj zgrzeszyłam i zeżarłam w nocy mleko z płatkami nestle, jakimiś takimi dmuchanymi i słodkimi fuj (mój TŻ wyjechał i zostawił po sobie niedozwolone produkty) ale dzisiaj jem normalnie i dietowo, raz na jakiś czas zdarza mi się zjeść coś 'zlego' ale przecież skoro pozostałe posiłki są dietetyczne to powinno znaczyć że dalej powinnam chudnąć zwłaszcza że nie pożeram od razu całego tortu i to codziennie tylko np parę kostek mlecznej czekolady albo te nieszczęsne płatki... czasem.

Poza tym nie mam w domu słodyczy i to też jest pomocne
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 17:33   #6
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

Cytat:
Napisane przez nadia0065 Pokaż wiadomość
A Wy też tak czasem macie?? Takie wpadki?? (Chodzi mi o dziewczyny na redukcji, bo gdybym była na utrzymaniu wagi to bym takie wpadki miała co chwile i w efekcie bym przytyła ) Dla mnie słodycze to poprostu masakra.....!!!!!!!!!!!!! !!!

wpadki slodyczowe moga wynikac z roznych przyczyn. np dlatego ze uzalezniaja organizm (szybko dostarczaja cukru czyli energii, co prawda na krotko, ale jednak ). a poza tym, jest opcja, ze np za malo jesz nie mozna dopuszczac do uczucia glodu,bo wtedy taka wpadka jest murowana.

ale na pocieszenie - trzymaj sie diety (oczywiscie odpowiednio zbilansowanej) i staraj sie unikac tych nieszczesnych slodyczy. po pewnym czasie zauwazysz ze jednak mozna sie od nich odzwyczaic ja nie bylam i nie jestem na redukcji, ale odkad "lepiej jem" (tzn zdrowiej) zauwazylam, ze slodyczy jem o wiele mniej niz kiedys. np ze zdumieniem zauwazylam ze paczka otwartych ciastek moze nawet ponad tydzien lezec u mnie w szafce, a ja wyciagam jedno czy dwa ciasteczka i na wiecej juz nie mam ochoty
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 17:46   #7
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

Cytat:
Napisane przez gujana Pokaż wiadomość
np ze zdumieniem zauwazylam ze paczka otwartych ciastek moze nawet ponad tydzien lezec u mnie w szafce, a ja wyciagam jedno czy dwa ciasteczka i na wiecej juz nie mam ochoty
wow jak tego dokonałaś, ja mimo iż teoretycznie nie lubie i nie jadam słodyczy to taka paczke ciastek zjadłabym jednego dnia
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-13, 18:42   #8
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
wow jak tego dokonałaś, ja mimo iż teoretycznie nie lubie i nie jadam słodyczy to taka paczke ciastek zjadłabym jednego dnia
hmm.. pewnie glownie dlatego ze coraz lepiej gotuję
a przynajmniej to co lubię jesc umiem sobie pysznie upichcić. no i jakos tak jak jestem najedzona, a moje podniebienie zadowolone to nie potrzeba mi juz "dogadzac" sobie slodyczami.
nie wiem, przynajmniej tak to sobie tlumaczę bywa roznie, raz jadam wiecej slodkiego, raz mniej,ale ogolnie zauwazylam, ze jakos coraz mniej mi sklepowe slodycze smakują jakas wybredna sie zrobilam
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 22:02   #9
nadia0065
Raczkowanie
 
Avatar nadia0065
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 56
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

No tak, ja poprostu za mało jadłam... zmieniam to, bede odzywiała sie zdrowiej, nie bede sobie odmawiała niczego, tylko wszystko z umiarem, wiec mam nadzieje ze nie bedzie wpadek musze zacząc regularnie ćwiczyc..........:rolleye s:
__________________
Lepiej grzeszyć a potem żałować, niż żałować, że się nie grzeszyło
nadia0065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 07:15   #10
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

Cytat:
Napisane przez gujana Pokaż wiadomość
coraz mniej mi sklepowe slodycze smakują jakas wybredna sie zrobilam
Ja ostatnio ze słodyczy, to tylko marchewki Bo mimo, że słodkiego nigdy nie lubiłam, to nawet owsiane ciastka z rodzynkami mi za słodkie były
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 07:46   #11
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

ja tez jestem na diecie i po 2 tyg schudlam 2 kg ale bylam na 2 dniowym weselu i nadrobilam te 2 kg, ale tez specjalnie slodyczy nie jadlam tylko konkrety a i torta, a postawili przedemna talerz z cukierkami to wzielam tylko kruche nie te czekoladowe, duzo tanczylam tez, dzisiaj mam znowu tyle co przed weselem tzn.52,2 kg
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 08:01   #12
g_l
Raczkowanie
 
Avatar g_l
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 92
GG do g_l
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

Ja myślę podobnie jak dziewczyny, które wypowiadały się wcześniej. Jedna wpadka nie rujnuje całej diety. Mówi się trudno i odchudza się dalej
Ja sporo się już odchudzam i zdarzają mi się takie ekscesy... czasami nawet kontrolowane - w sensie, że wszystko jest dla ludzi, tylko niektóre rzeczy rzadko Wczoraj z kolei miałam problem z cukrem we krwi... i co... musiałam jeść go łyżkami, żeby nie paść! I dzisiaj jakoś żyję, waga się nie podniosła, a ja nadal na diecie
Więcej silnej woli i nie załamywać się malutkimi problemami
g_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 11:52   #13
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

ja tam sobie czasem urzadzam wpadki kontrolowane. jestem na diecie, a jednak wczoraj bylam na miescie ze znajomymi i popilam piwa z sokiem, mocniejszych alkoholi, zjadlam pol zapiekanki i pol hamburgera... i co? i nic dzisiaj rano wstalam i kontynuowalam cwiczenia (na lekkim kacu ), jem dalej trybem dietowym. jakos sie strasznie nie przejelam. z reszta ciezko o polnocy dostac na miescie jakies zdrowe jedzonko, a jakos tak jest, ze po piwie ma sie ochote na to najmniej zdrowe i najbardziej tluste
czasem sobie takich rzeczy nie odmawiam, bo po co sie unieszczesliwiac na sile
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 12:06   #14
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja tam sobie czasem urzadzam wpadki kontrolowane.
Ja też! Przecież diety trzymamy się w 90% - mamy nasze 10% na szaleństwo. I ja mam to dzisiaj - kolacja z Mężem przy winie. To będą duszone krewetki w rozmarynie - mnóstwo kalorii i taaaaaakieeee pyszne. Ale to raz na miesiąc, raz na półtora miesiąca, czasami sałatka owocowa, choć nie powinnam, bo na redukcji jestem Ale życie ma być źródłem przyjemności i radości, a nie wiecznym hamowaniem siebie i odmawianiem sobie wszystkiego
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 12:13   #15
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja też! Przecież diety trzymamy się w 90% - mamy nasze 10% na szaleństwo. I ja mam to dzisiaj - kolacja z Mężem przy winie. To będą duszone krewetki w rozmarynie - mnóstwo kalorii i taaaaaakieeee pyszne. Ale to raz na miesiąc, raz na półtora miesiąca, czasami sałatka owocowa, choć nie powinnam, bo na redukcji jestem Ale życie ma być źródłem przyjemności i radości, a nie wiecznym hamowaniem siebie i odmawianiem sobie wszystkiego

dokladnie tak! szczegolnie jesli chodzi o dietę, tak ważną i tak bardzo wplywającą na nasze samopoczucie a nawet psychikę.

tak więc Dziewczyny,zwlaszcza te na redukcji! Nie musicie być w tym perfekcjonistkami! Troszkę kontrolowanych i jakze przyjemnych "wpadek" jak najbardziej dozwolone, a wręcz wskazane! Tym razem to nie jakis tam składnik diety będzie out, ale wyrzuty sumienia out
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 12:19   #16
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

Cytat:
Napisane przez gujana Pokaż wiadomość
dokladnie tak! szczegolnie jesli chodzi o dietę, tak ważną i tak bardzo wplywającą na nasze samopoczucie a nawet psychikę.
Dlatego najważniejsze jest dobranie diety odpowiadającej naszym upodobaniom smakowym stylowi życia oraz diety rozsądnej.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 12:25   #17
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

jedna wpadka to jeszcze nie koniec swiata mi sie czasem zdarzały to następnego dnia robiłam sobie "pokutę" jadłam mniej albo odmawiałam sobie czegos co lubie i schudłam mimo takich wpadek, tyle ze to nie były słodyczowe wpadki,ale takie ze zjadłam za duzo ale mysle ze z tymi słodyczowymi to tak samo podziala
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 12:29   #18
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
tyle ze to nie były słodyczowe wpadki,ale takie ze zjadłam za duzo
To ja ostatnio zrobiłam pyszną fasolkę szparagową duszoną z pomidorami, z pieprzem, tymiankiem i cebulką. Tak mi smakowała, że nie mogłam się od niej oderwać. Brzuch pełen, ale jeszcze by się zjadło Koszmar. Pocieszam się tylko, że kalorycznie to mało groźne I praktycznie "nielimitowane", ale też znam uczucie jedzenia za dużo bo dobre
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 19:42   #19
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ale życie ma być źródłem przyjemności i radości, a nie wiecznym hamowaniem siebie i odmawianiem sobie wszystkiego
Cytat:
Napisane przez gujana Pokaż wiadomość
dokladnie tak! szczegolnie jesli chodzi o dietę, tak ważną i tak bardzo wplywającą na nasze samopoczucie a nawet psychikę.
dokładnie, dobrze napisane zgadzam się w 100 % z Wami dziewczyny
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 19:57   #20
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

I ja przyklaskuję kontrolowanym wpadkom, małym przyjemnościom raz na jakiś czas.
Bo jak się bardzo trzyma diety, to potem wychodząc z niej ma się opory, by dodać np. banana do owsianki
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 21:47   #21
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: jednodniowa wpadka jedzeniowa

a ja w 2 mc schudlam 8 kg.... i weekedn mialam oj ho hi.. w sobote pizza na obiad a w niedziele bylam u gosci i dwa kawalki ciasta, kilka delicji, paluszkow jednym slowem bomba, az na wadze mam kg wiecej ale nie martwie sie tak w tyg wiecej pocwicze i zredukuje jeden posilek na mniejszy niz byl i nie bedzie zle... mi sie wydaje ze to przed okresem, tak mi cukru brakowalo ze nie moglam sie oprzec delicjom i ciastu mimo i rano chlebie bo od 2 mc jem sucharki ale na tym koniec od jutra znow dieta dalej.... jeszcze 5 kg mi zostalo do zrzucenia jakos to bedzie
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.