Proste włosy z wierzchu, pod spodem próbujące się kręcić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-01, 21:49   #1
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl

Proste włosy z wierzchu, pod spodem próbujące się kręcić


Witam,
od zawsze włosy mam proste, w ostatnich latach delikatnie falowały, zwłaszcza końcówki, ale i tak było im bliżej do prostych. Jednak ostatnio pierwszy raz odwiedziłam fryzjerkę w prawdziwego zdarzenia i dowiedziałam się kilka rzeczy, które przyprowadziły mnie na to forum. Powiedziała, że spora część włosów jest całkowicie prosta i niskoroporowata, ale jest też sporo kosmyków, które chcą się kręcić. Od zawsze włosy, które mam pod spodem były sianowate i sądziłam, że są wysuszone, próbowałam je nawilżać i dziwiłam się różnicą między nimi, a tymi z wierzchu. Dopiero teraz doszłam do wniosku, że mogę się one chcieć kręcić. I teraz właśnie nie wiem co począć, czy próbować wydobyć ten skręt przy prostych włosach na górze czy jakoś "wyprostować" oczywiście w grę nie wchodzi prostownica, ale sama nie mam pojęcia jak miałabym dokonać którejkolwiek z tych rzeczy.
Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i pomoc
__________________

tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 21:55   #2
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Proste włosy z wierzchu, pod spodem próbujące się kręcić

Cytat:
Napisane przez tusia13pl Pokaż wiadomość
Witam,
od zawsze włosy mam proste, w ostatnich latach delikatnie falowały, zwłaszcza końcówki, ale i tak było im bliżej do prostych. Jednak ostatnio pierwszy raz odwiedziłam fryzjerkę w prawdziwego zdarzenia i dowiedziałam się kilka rzeczy, które przyprowadziły mnie na to forum. Powiedziała, że spora część włosów jest całkowicie prosta i niskoroporowata, ale jest też sporo kosmyków, które chcą się kręcić. Od zawsze włosy, które mam pod spodem były sianowate i sądziłam, że są wysuszone, próbowałam je nawilżać i dziwiłam się różnicą między nimi, a tymi z wierzchu. Dopiero teraz doszłam do wniosku, że mogę się one chcieć kręcić. I teraz właśnie nie wiem co począć, czy próbować wydobyć ten skręt przy prostych włosach na górze czy jakoś "wyprostować" oczywiście w grę nie wchodzi prostownica, ale sama nie mam pojęcia jak miałabym dokonać którejkolwiek z tych rzeczy.
Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i pomoc
Na myśl przychodzą mi tylko dwa rozwiązania : albo wycieniować górną, prostą warstwę żeby włosom z dołu łatwiej było się kręcić, albo jeżeli chcesz zachować proste włosy- keratynowe prostowanie. Wszystko zalezy od tego który efekt chcesz uzyskać
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 16:36   #3
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Proste włosy z wierzchu, pod spodem próbujące się kręcić

Mam dokładnie to samo! Te włosy pod spodem są straszne, suche, zniszczone i pokręcone siansko. Tyle razy już miałam ochotę je wyciąć Nigdy nie noszę włosów rozpuszczonych do przodu bo nie mogę na to patrzeć, zawsze je zarzucam do tyłu, wszystkie. Też próbowałam nawilżyć ale bezskutecznie.
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 10:43   #4
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Proste włosy z wierzchu, pod spodem próbujące się kręcić

Ooo... to coś w moim stylu. Włosy z natury suche, wierznia warstwa sposzona+baby hair, włosy pod spodem ładnie falują, z wierzcu proste.. Chętnie upinam górną częś, żeby ładnie wyglądała dolna, tylko, że to co się kręci to i tak tylko końce
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 14:49   #5
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Proste włosy z wierzchu, pod spodem próbujące się kręcić

ja mam trochę podobnie, spróbuj "pomóc" włosom z góry się kręcić- użyj jakiegoś kosmetyku do stylizacji loków, żelu lnianego itd, moze suszarki z dyfuzorem. Na mój rozum niemożliwe, żeby miec na jednej głowie dwa rodzaje włosów, po prostu włosy pod spodem mają lepsze warunki, bo wolniej schną, nie są tak dotykane, dlatego u nich się wydobywa pełniejszy skręt.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 17:33   #6
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Proste włosy z wierzchu, pod spodem próbujące się kręcić

Hm... mądre, muszę spróbować
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 09:01   #7
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: Proste włosy z wierzchu, pod spodem próbujące się kręcić

ja mam na odwrót. kręcone wyrastają z czubka głowy, a reszta to piękna lśniąca tafla
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-19 10:01:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.