Tanio we Francji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-10-29, 11:36   #1
gossssssia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8

Tanio we Francji?


Proszę o podpowiedz kogoś kto już we Francji był zimą na nartach bądź snowboardzie, gdzie warto jechać z przystępną ceną? i ogólnie jak wrażenia?
gossssssia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 23:22   #2
is_kra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 70
Dot.: Tanio we Francji?

Do Francji moim zdaniem warto, ale lecieć. To trochę daleko na podróż samochodem, a już za nic w świecie nie wybrałabym się autokarem, zwłaszcza np. tylko na tydzień.
__________________
Moje błyskotki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=469656
is_kra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-06, 20:08   #3
alaszyszka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Tanio we Francji?

Ja byłam i nie polecam Francji, jeśli nie zna się francuskiego ;( Nawet w restauracjach był problem żeby się dogadać po angielsku. I tanio raczej też nie będzie... No ale może po prostu źle trafiłam. To było 5 lat temu, więc mogło się sporo zmienić
alaszyszka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 12:16   #4
Marble287
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 16
Dot.: Tanio we Francji?

A ja wręcz przeciwnie - polecam

Byłam w Val Thores i Risoul, obie stacje bardzo fajne, chociaż w Val Thores podobało mi się bardziej (może po części dlatego, że to był mój pierwszy wyjazd w Alpy i cała infrastruktura zrobiła na mnie wtedy ogromne wrażenie - wcześniej jeździłam tylko w Polsce i Czechach...).

Największa zaletą francuskich ośrodków są moim zdaniem trasy - bardzo zróżnicowane i jest ich po prostu cała masa (w każdym razie w VT i Risoul ). A największym minusem jest dojazd - jedzie się długo, blisko 24 godziny więc podróż jest męcząca. Ale myślę, że i tak warto

PS.
Co do języka, to fakt, że z angielskim u Francuzów bywa różnie (słabo ) ale w stacjach narciarskich jest zazwyczaj naprawdę 'międzynarodowo' i ja osobiście jakiś wielkich problemów z dogadaniem się nigdy nie miałam
Marble287 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 23:46   #5
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Tanio we Francji?

Ja byłam w Les Orres. W knajpkach (których było jak kot napłakał) drogo. W sklepie dało się znaleźć coś w przystępnej cenie. Natomiast sam wyjazd nie był drogi (autokarem, ale wcale się nie zmęczyłam, jedzie się ok 25 godzin). Wrażenia? W niższych partiach - tłok. Im wyżej, tym bardziej komfortowo. Pierwszy raz byłam na takim wyjeździe i na mnie sama wysokość robiła zbyt duże wrażenie, wydawało mi się, że stok ma metr szerokości i zaraz wpadnę w przepaść, mimo że słabo nie jeżdżę. W związku z tym najlepiej się czułam na szerokich lub zalesionych stokach. Niektóre trasy były super i w przyszłym roku też bym chciała gdzieś wyjechać.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 20:32   #6
Marble287
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 16
Dot.: Tanio we Francji?

Cytat:
Napisane przez gossssssia Pokaż wiadomość
Proszę o podpowiedz kogoś kto już we Francji był zimą na nartach bądź snowboardzie, gdzie warto jechać z przystępną ceną? i ogólnie jak wrażenia?
Kontynuując jeszcze watek - udało mi się z koleżanką (też zapalona snowboardzistka ) wywalczyć tydzień urlopu w grudniu przed swiętami (szok ). Od razu zaczęłyśmy latać po necie żeby znaleźć jakiś stosunkowo tani wyjazd na tydzień w Alpy... i ponownie padło na Risoul. Wprawdzie wolałabym pojechać w jakieś nowe miejsce, ale z drugiej strony przynajmniej tym razem jak zajadę na miejsce będę od razu wiedziała co i jak i nie będzie żadnych niespodzianek Cenowo wychodzi całkiem przystępnie ~ 1250 zł (http://zima.funclub.pl/search?tid_1=456&tid=489& date_filter) - podobną cenę widziałam jeszcze w jednym czy dwóch miejscach, tyle że to biuro już mam sprawdzone bo jechałam z nimi w marcu tego roku i było ok.
Marble287 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.