Droższe szampony do włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-23, 19:15   #1
Diamond_boy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7

Droższe szampony do włosów


hej dziewczyny

szukam nowego szampon do włosów ale z tej droższej półki, może coś polecicie.
dotychczas używałem marc anthony i choć włosy są cudnie miękkie, bosko pachną to się nie co plączą.

co z wyższej półki doradzacie? bo ja tych tańszych nie mogę używać.
Diamond_boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 19:25   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Droższe szampony do włosów

Od tego jest KWC.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 21:42   #3
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Droższe szampony do włosów

Dlaczego nie możesz używać tych tańszych i co masz na myśli pisząc "tani"

Bardzo dużo szamponów z górnej półki jest totalnie beznadziejna pod względem składu.
Cena nie świadczy o jakości
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 22:00   #4
Diamond_boy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: Droższe szampony do włosów

ponieważ większość z nich kiepsko myje włosy i skórę głowy oraz wysusza mi je na max, w zasadzie dopiero jak się przerzuciłem na marca anthniego to w końcu poczułem miękkość i blask włosów. tyle że ma wadę wcześniej wymienioną.

zaś wyższa pół jak dla mnie zaczyna się od 30-40 pln.

apropos KWC tam też wszystkiego nie ma, za to cała masa garnierów i itp.... nie mówię że są złe po prostu mi nie odpowiadają.




Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dlaczego nie możesz używać tych tańszych i co masz na myśli pisząc "tani"

Bardzo dużo szamponów z górnej półki jest totalnie beznadziejna pod względem składu.
Cena nie świadczy o jakości
Diamond_boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 22:09   #5
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez Diamond_boy Pokaż wiadomość
ponieważ większość z nich kiepsko myje włosy i skórę głowy oraz wysusza mi je na max, w zasadzie dopiero jak się przerzuciłem na marca anthniego to w końcu poczułem miękkość i blask włosów. tyle że ma wadę wcześniej wymienioną.

zaś wyższa pół jak dla mnie zaczyna się od 30-40 pln.

apropos KWC tam też wszystkiego nie ma, za to cała masa garnierów i itp.... nie mówię że są złe po prostu mi nie odpowiadają.
A odżywki to Ty używasz? Ja również potwierdzam, że tani nie znaczy zły -trzeba tylko umieć szukać
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 22:43   #6
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez Diamond_boy Pokaż wiadomość
ponieważ większość z nich kiepsko myje włosy i skórę głowy oraz wysusza mi je na max, w zasadzie dopiero jak się przerzuciłem na marca anthniego to w końcu poczułem miękkość i blask włosów. tyle że ma wadę wcześniej wymienioną.

zaś wyższa pół jak dla mnie zaczyna się od 30-40 pln.

apropos KWC tam też wszystkiego nie ma, za to cała masa garnierów i itp.... nie mówię że są złe po prostu mi nie odpowiadają.
Takich szamponów jak Marc Anthony jest mnóstwo, ale nie za 30/40 zł, tylko za 5 zł
Cena i firma o niczym nie świadczą, ważny jest skład szamponu i tutaj dziewczyny często myją szamponami za 3,50 zł np. Babydream
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 00:59   #7
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Cena i firma o niczym nie świadczą, ważny jest skład szamponu i tutaj dziewczyny często myją szamponami za 3,50 zł np. Babydream
Zgadzam się Moje włosy kochają Babydream a ja kocham jego cenę
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 06:00   #8
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Droższe szampony do włosów

A moje włosy kochają Alterrę i na szczęście nie kosztuje to 30 zł
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 10:16   #9
blondi001993
Raczkowanie
 
Avatar blondi001993
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: obecnie Niemcy
Wiadomości: 431
GG do blondi001993
Dot.: Droższe szampony do włosów

moje wlosy kochają i babydream i alterre.
Żadne tam marc anthoni !!
__________________
'Jest taki ktoś na świecie, którego życie jest dla nas ważniejsze niż samo nasze'




platyna für immer
blondi001993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 10:20   #10
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
A moje włosy kochają Alterrę i na szczęście nie kosztuje to 30 zł
O_o i alterra
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 10:29   #11
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez Diamond_boy Pokaż wiadomość
hej dziewczyny

szukam nowego szampon do włosów ale z tej droższej półki, może coś polecicie.
dotychczas używałem marc anthony i choć włosy są cudnie miękkie, bosko pachną to się nie co plączą.

co z wyższej półki doradzacie? bo ja tych tańszych nie mogę używać.
Brr... te kosmetyki są beznadziejne No ale każdemu pasuje co innego. Od nawilżania, zmiękczania włosów jest odżywka, którą przy nieco dłuższych włosach warto stosować chociażby raz na jakiś czas.

Napisz może najpierw, który to szampon tak bardzo Ci przypasował, one mają różne składy i ciężko powiedzieć, jaki składnik ma dobry wpływ na Twoje włosy Np. ten do włosów zniszczonych ma polyquaternium-7 i glicerynę, natomiast ten zwiększający objętość- glicerynę, silikony i jeszcze jakieś inne dodatki. Swoją drogą, jeśli chcesz coś profesjonalnego, to może warto poprosić fryzjera, który pracuje np. na profesjonalnym lorealu, żeby Ci dobrał jakiś produkt? Dla mnie co prawda ta marka jest słaba, ale dla kogoś, kto używa tylko szamponu, prawdopodobnie będzie ok.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 14:16   #12
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Droższe szampony do włosów

u mnie jedynie wybor szamponu przez testowanie sie sprawdza. te niby o super skladzie czesto okazywaly sie tragiczne, tak samo odzywki. czesto mialam lepsze wlosy po zwyklym mydle w plynie niz wizazowej skladowej perelce

np. ta maska niby ma super skladniki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...nita-mask.html z moimi wlosami nie robila totalnie nic, a nie jestem strasznie wymagajaca, bo mam dosc zdrowe wlosy
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 17:41   #13
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Droższe szampony do włosów

Z wyższej półki to Tigi albo Kerastase
L'oreal i Wella są takie sobie.
Jeśli chcesz coś co nie wysusza poszukaj szamponu bez związków siarki (bez siarczanów).
Np. takich:
http://www.wszystkodowlosow.pl/index...szampon-750-ml
Bez siarczanów jest też ten:
http://www.wszystkodowlosow.pl/index...-shampoo-750ml
Osobiście bardzo go lubię. Fajna jest też odżywka z tej serii.
Są w dostępne w mniejszych pojemnościach ale sama kupuję duże bo bardziej mi się to opłaca.
Ten sklep mogę polecić. Ciut droga dostawa ale sklep rzetelny.
Większe zakupy opłaca się u nich robić.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 19:08   #14
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Droższe szampony do włosów

Hmm... no ale właściwie, Kerastase i L'oreal professionnel są składowo baaardzo podobne, różnią się tylko opakowaniami i ceną, bo w końcu Kerastase jest marką pseudo luksusową

Truskawkowawiosno- ja miałam podobne uczucia co do tej maski Skład niby super, ale miałam wrażenie, że włosy są wręcz wysuszone.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 21:35   #15
Diamond_boy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: Droższe szampony do włosów

sęk właśnie w tym, że używałem różnych, kiedyś tańszych ze względu na cenę i nie twierdzę że są złe, po prostu mi nie służą np BD niby idealny skład ale ja po nim miałem siano....

zastanawiam się czy te droższe mają po prostu lepszej jakości składniki i w większych dawkach.
Diamond_boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 23:06   #16
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez Diamond_boy Pokaż wiadomość
sęk właśnie w tym, że używałem różnych, kiedyś tańszych ze względu na cenę i nie twierdzę że są złe, po prostu mi nie służą np BD niby idealny skład ale ja po nim miałem siano....

zastanawiam się czy te droższe mają po prostu lepszej jakości składniki i w większych dawkach.
Często jest tak, że te droższe szampony zawierają substancje powłokotwórcze, które wizualnie poprawiają stan włosów, dzięki temu są one miękkie, łatwiej się rozczesują itp.

Może warto w Twoim przypadku stosować po prostu dobrze myjący, a zarazem delikatny szampon, a po myciu nakładać odżywkę

Jakiej długości masz włoski?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 23:07   #17
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez Diamond_boy Pokaż wiadomość
sęk właśnie w tym, że używałem różnych, kiedyś tańszych ze względu na cenę i nie twierdzę że są złe, po prostu mi nie służą np BD niby idealny skład ale ja po nim miałem siano....

zastanawiam się czy te droższe mają po prostu lepszej jakości składniki i w większych dawkach.
Nie, maja w składzie masę silikonów które nadbudowują się na włosach i sprawiają że włosy są niby ładne. Ale to złudzenie
Radzę po szamponie używać odżywki
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 07:00   #18
*Gin'n'Tonic*
Wtajemniczenie
 
Avatar *Gin'n'Tonic*
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 866
Dot.: Droższe szampony do włosów

z wyższej półki polecę Ci JOICO, kupiłam raz w salonie i jest boski, teraz poluję na alleghro bo w salonie 80 zł kosztuje.. ale warto
*Gin'n'Tonic* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 18:28   #19
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Droższe szampony do włosów

Szampon ma myć, a nie zapychać. Po szamponie włosy mają być gołe, przygotowane na odżywkę/maskę.

Zwykle profesjonalne, fryzjerskie, drogie szampony opierają się po prostu na substancjach powłokotwórczych, czy to na quaternium czy na silikonach. Lepiej inwestować w odżywki.

Regularne używanie samego silikonowego szamponu, bez odżywek itp., po prostu zrujnuje włosy. Będą oklapnięte i nijakie. Będą się elektryzować i będą coraz bardziej suche, zwłaszcza, jeśli są rozjaśniane czy należą do kręconych. To żadna pielegnacja.

Ja polecam Johnson&Johnson 3w1 szampon i płyn do mycia ciała dla noworodków. Dobrze myje, a jest bardzo delikatny. Bardzo też sobie chwalę ostatnio, z silniejszych SLESowych produktów, Joannę Naturię szampon z odżywką z algami. Nazywa się z odżywka, ale to zwykły szampon z fajniejszym składem :
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-25, 18:39   #20
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Droższe szampony do włosów

dziewczyny, ale z drugiej strony jesli to jest chlopak i zalozmy ze ma krotkie wlosy to po co mu ta cala zabawa z odzywkami? faktycznie, wtedy najlepszy bylby szampon napakowany silikonami, ktory sprawi, ze wlos zostanie otulony silikonowa powloczka przez co wlosy beda sie latwo rozczesywac i ladnie blyszczec.

rozumiem, ze mozna proponowac szampon babydream, odzywki, maski, no ale w zasadzie po co jezeli ma sie wlosy sciete 'na chlopaka' i sie ich nie zapuszcza?

no chyba ze masz kolego dlugie wlosy to wtedy radze inna pielegnacje.

moja mama ma typowe polskie wlosy - tzn cienkie, ciemny blond, piorka. scieta jest 'na chlopaka'. od lat juz nie stosuje odzywek a uzywa szamponu z silikonami i zapychaczami, a jej wlosy wygladaja tak jak moje (dlugie do pasa) tylko, ze przy mojej dlugosci silikonowa pielegnacja to byloby zabojstwo dla wlosow
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 19:03   #21
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
Szampon ma myć, a nie zapychać. Po szamponie włosy mają być gołe, przygotowane na odżywkę/maskę.

Zwykle profesjonalne, fryzjerskie, drogie szampony opierają się po prostu na substancjach powłokotwórczych, czy to na quaternium czy na silikonach. Lepiej inwestować w odżywki.

Regularne używanie samego silikonowego szamponu, bez odżywek itp., po prostu zrujnuje włosy. Będą oklapnięte i nijakie. Będą się elektryzować i będą coraz bardziej suche, zwłaszcza, jeśli są rozjaśniane czy należą do kręconych. To żadna pielegnacja.

Ja polecam Johnson&Johnson 3w1 szampon i płyn do mycia ciała dla noworodków. Dobrze myje, a jest bardzo delikatny. Bardzo też sobie chwalę ostatnio, z silniejszych SLESowych produktów, Joannę Naturię szampon z odżywką z algami. Nazywa się z odżywka, ale to zwykły szampon z fajniejszym składem :
ja sie zgadzam, ze szampon jest od mycia, a odzywka od pielegnowania. szampon moze miec jednak skladniki chroniace przed wysuszeniem zwiazanym z myciem, takie sprawdzaja sie w przypadku wlosow bardzo suchych lub zniszczonych. nie zawsze odzywka rozwiazuje sprawe. nie mam wlosow specjalnie suchych czy zniszczonych, ale czesto szampon doprowadzal moje wlosy do ruiny, odzywka nie do konca pomagala. po zmianie szamponu bywalo lepiej, a nie byl to szampon z silikonami czy innymi tego typu skladnikami trzeba dopasowac szampon do swoich potrzeb
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 07:16   #22
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ja sie zgadzam, ze szampon jest od mycia, a odzywka od pielegnowania. szampon moze miec jednak skladniki chroniace przed wysuszeniem zwiazanym z myciem, takie sprawdzaja sie w przypadku wlosow bardzo suchych lub zniszczonych. nie zawsze odzywka rozwiazuje sprawe. nie mam wlosow specjalnie suchych czy zniszczonych, ale czesto szampon doprowadzal moje wlosy do ruiny, odzywka nie do konca pomagala. po zmianie szamponu bywalo lepiej, a nie byl to szampon z silikonami czy innymi tego typu skladnikami trzeba dopasowac szampon do swoich potrzeb
Racja racja, przecież niektóre szampony zawierają duża ilość chlorku sodu a nawet denat. Wszystko kwestia składu. Ja jakoś docelowo miałam na myśli ze z milszym składem , ale niekoniecznie drogie, bo sympatyczny szampon można kupić za kilka złotych, i nie myslę o jakimś ściągaczu silikonów, tylko prostym, zawierającym własnie substancje pielęgnujące.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 12:49   #23
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
Racja racja, przecież niektóre szampony zawierają duża ilość chlorku sodu a nawet denat. Wszystko kwestia składu. Ja jakoś docelowo miałam na myśli ze z milszym składem , ale niekoniecznie drogie, bo sympatyczny szampon można kupić za kilka złotych, i nie myslę o jakimś ściągaczu silikonów, tylko prostym, zawierającym własnie substancje pielęgnujące.
a ja bym powiedziala, ze nie wszystko to kwestia skladu: sklad tak naprawde daje nam bardzo ogolne informacje. wiele osob zapomina o jakosci, czystosci skladnikow oraz ich wzajemnym oddzialywaniu, no i pH. troche tak jak z ciastem: niby wszystko wg przepisu, ale z lepszej mąki, wiejskich jajek i swiezych, dobrych owocow wyjdzie smaczniejsze nie mowie, ze drozsze= lepsze, ale czesto tak jest, ze za cena idzie wyzsza jakosc skladnikow.

sluzyly mi taniutkie szampony i te drozsze, ale jak sie mocno zastanowie, to wypada, ze te drozsze mi sluzyly bardziej np. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rmal-hair.html i https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...n-odzywka.html

no i sporo aptecznych za cene powyzej 10zl
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 20:22   #24
Diamond_boy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: Droższe szampony do włosów

uściślając włosy mam krótkie

no właśnie w tym sęk że kiedyś głównie używałem szamponów typu Ziaja, garnier czy wella. efekty nie specjalne ale chociaż myją to fakt.

i właśnie przez doświadczanie poszukuję czegoś dla nich..... a że mogę zainwestować w włosy to chcę teraz szukać czegoś innego niż zwykle. stąd pytanie do Was bo wiedza to skarb , w końcu lepiej się zapytać niż wywalić kasę.

kiedyś dawno miałem okazje myć głowę szamponem Clinique - był genialny, włosy jak jedwab a pachniały wręcz apetycznie. no ale już go nie ma buuuuu
Diamond_boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 21:11   #25
_Antoska_
Przyczajenie
 
Avatar _Antoska_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: Droższe szampony do włosów

Diamond_boy w takim razie polecam alterre. ma typowo nawilżający skład, lub też możesz spróbować myć odżywką
_Antoska_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 07:59   #26
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
a ja bym powiedziala, ze nie wszystko to kwestia skladu: sklad tak naprawde daje nam bardzo ogolne informacje. wiele osob zapomina o jakosci, czystosci skladnikow oraz ich wzajemnym oddzialywaniu, no i pH. troche tak jak z ciastem: niby wszystko wg przepisu, ale z lepszej mąki, wiejskich jajek i swiezych, dobrych owocow wyjdzie smaczniejsze nie mowie, ze drozsze= lepsze, ale czesto tak jest, ze za cena idzie wyzsza jakosc skladnikow.

sluzyly mi taniutkie szampony i te drozsze, ale jak sie mocno zastanowie, to wypada, ze te drozsze mi sluzyly bardziej np. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rmal-hair.html i https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...n-odzywka.html

no i sporo aptecznych za cene powyzej 10zl
no tak, ale z drugiej strony wciąż wiele zależy od składu. Trudno oczekiwać, że szampon zawierające same 'twarde' substancje myjące, będzie dobrym szamponem, raczej będzie dobrym płynem do naczyń, choć mnie zawsze żal skóry na rękach

mnie tak zadziwiła maseczka kaszmirowa z gliss kura w swoim czasie, gdy nie miała właściwie tam nic ciekawego w środku, ale działała, rewelacyjnie.

poza tym, co włosy to wymagania, jednym wystarczy mieszanina glycolu propylenowego z SLS a innym posłuży wyłącznie do mycia odżywka.

czemu to musi być takie skomplikowane?
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 10:51   #27
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
no tak, ale z drugiej strony wciąż wiele zależy od składu. Trudno oczekiwać, że szampon zawierające same 'twarde' substancje myjące, będzie dobrym szamponem, raczej będzie dobrym płynem do naczyń, choć mnie zawsze żal skóry na rękach
jak ogladam takie szampony, to podswiadomosc podsuwa przerazliwy dzwiek skrzypiacych wlosow

rozwalaja mnie szampony "pokrzywowe" albo inne "ziolowe" zwykle w supermarketech. ziola brak. a klient zadowolony, ze ma cos zielonego i pachnacego pokrzywa
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 13:54   #28
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
jak ogladam takie szampony, to podswiadomosc podsuwa przerazliwy dzwiek skrzypiacych wlosow

rozwalaja mnie szampony "pokrzywowe" albo inne "ziolowe" zwykle w supermarketech. ziola brak. a klient zadowolony, ze ma cos zielonego i pachnacego pokrzywa
tragedia

Ale to wina producentów, którym wolno napisać w zasadzie, co chcą. I piszą, żeby się sprzedawało. A ludzie kupują, bo się nie znają. Nie każdy siedzi na wizażu
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 14:54   #29
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez Diamond_boy Pokaż wiadomość
sęk właśnie w tym, że używałem różnych, kiedyś tańszych ze względu na cenę i nie twierdzę że są złe, po prostu mi nie służą np BD niby idealny skład ale ja po nim miałem siano....

zastanawiam się czy te droższe mają po prostu lepszej jakości składniki i w większych dawkach.
Przecież te szampony Marc Anthony mają beznadziejne składy Nic tam nie ma ciekawego, jest silny detergent, silikony i w niektórych gliceryna, za takie coś płacić 30 czy więcej zł to jest moim zdaniem frajerstwo i nabijanie klientów na "markę" Jak służy Ci taki zwykły szampon, to pewnie Schauma czy inny Gliss Kur też by Ci służył.
Jak już chcesz stosować produkty z "wyższej półki", to radzę zainwestować w wyższą półkę jakościową a nie jedynie cenową.

Już dziewczyny napisały, jakie to są produkty, np Kerastese.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 15:09   #30
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Droższe szampony do włosów

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość

Już dziewczyny napisały, jakie to są produkty, np Kerastese.
polemizowalabym jakby mi ktos dal niepodpisane butle, w zyciu bym nie powiedziala, ze to drozsze szampony. dla mnie sa bardzo przecietne, od wielu uzytkownikow tez slyszalam, ze Kerastese to przereklamowane kosmetyki, taki drozszy drogeryjny Loreal (koncern z reszta ten sam)
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.