Budownictwo - studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-20, 10:55   #1
Nandi852
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 6
Question

Budownictwo - studia?


Witam wszystkich!Dostałam się na budownictwo i poważnie zastanawiam się nad wyborem tego kierunku. Znajdują się tutaj jakieś osoby, które ukończyły ten kierunek albo ktoś, kto jest w trakcie studiowania? Chciałabym poznać Wasze opinie na temat tego kierunku - czy warto, czy jest trudno i jak to wygląda z matematyką, fizyką i rysunkami? Dodam, że orłem z wyżej wymienionych przedmiotów nie jestem i tutaj mam trochę wątpliwości.. Wydaje mi się, że jest to ciekawy kierunek, jednak nie wiem czy dam radę
Nandi852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 21:09   #2
Nandi852
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 6
Dot.: Budownictwo - studia?

Up
Nandi852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 20:26   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Budownictwo - studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 17:21   #4
Nandi852
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 6
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Co masz na myśli pisząc, że to dobry sposób na zmarnowanie sobie życia?
Nandi852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 23:54   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez Nandi852 Pokaż wiadomość
Co masz na myśli pisząc, że to dobry sposób na zmarnowanie sobie życia?
Że są osoby na tym forum, które Ci napiszą, że niemal każdy kierunek to pewne bezrobocie.
Faktem jest, że na ten kierunek przyjmują sporo osób, więc konkurencja będzie, ale sektor budowlany w Polsce istnieje i ma się dobrze.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 10:14   #6
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Że są osoby na tym forum, które Ci napiszą, że niemal każdy kierunek to pewne bezrobocie.
Faktem jest, że na ten kierunek przyjmują sporo osób, więc konkurencja będzie, ale sektor budowlany w Polsce istnieje i ma się dobrze.
Widać, że nie interesujesz się branżą budowlaną.
Istnieje ona w Polsce - ale bardzo, bardzo kuleje od jakiegoś czasu. Coraz mniejsze wypłaty, coraz większe wykorzystywanie studentów i absolwentów budownictwa/architektury/inżynierii środowiska.
A, że jest coraz więcej absolwentów, to pracodawcy na coraz więcej sobie pozwalają - darmowe praktyki przez 3 miesiące, umowy zlecenia na najniższe krajowe.
Bida z nędzą, ot co.
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 10:28   #7
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Widać, że nie interesujesz się branżą budowlaną.
Istnieje ona w Polsce - ale bardzo, bardzo kuleje od jakiegoś czasu. Coraz mniejsze wypłaty, coraz większe wykorzystywanie studentów i absolwentów budownictwa/architektury/inżynierii środowiska.
A, że jest coraz więcej absolwentów, to pracodawcy na coraz więcej sobie pozwalają - darmowe praktyki przez 3 miesiące, umowy zlecenia na najniższe krajowe.
Bida z nędzą, ot co.
Czyli niby czym to się różni od innych? Cały rynek pracy w tym kraju tak wygląda.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-28, 10:53   #8
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Czyli niby czym to się różni od innych? Cały rynek pracy w tym kraju tak wygląda.
Nie chodzi mi o rynek pracy w Polsce, tylko o sektor budowlany.
Napisałaś, że ma się dobrze - a ja Ci mówię, że ma się źle i będzie coraz gorzej.

Jest mnóstwo innych kierunków, które dadzą lepszą pracę.
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 11:42   #9
Nandi852
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 6
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Jest mnóstwo innych kierunków, które dadzą lepszą pracę.
Jaki kierunki masz na myśli?
Nandi852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 13:03   #10
licziliczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 92
Dot.: Budownictwo - studia?

Ważna jest też odpowiedź na pytanie, jak zapatrujesz się na ew. emigrację i na jaką uczelnię się dostałaś
licziliczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 13:53   #11
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez Nandi852 Pokaż wiadomość
Jaki kierunki masz na myśli?
Elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, informatyka, automatyka, informatyka, mechanika i budowa maszyn.

Po tych kierunkach jest o wiele więcej pracy, łatwiej załapać się do nie już jako student lub jako absolwent - poza tym, są lepiej płatne.

Tylko, że na każdym z tych kierunków musisz sobie wybrać swoją ścieżkę kariery i intensywnie się uczyć tego, co sobie wybrałaś.

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez licziliczi Pokaż wiadomość
Ważna jest też odpowiedź na pytanie, jak zapatrujesz się na ew. emigrację i na jaką uczelnię się dostałaś
Ale co z ewentualną emigracją? Za granicą też trzeba zdobywać uprawnienia, nostryfikować dyplom, znać biegle język kraju, w którym chce się pracować.
Trzeba zdać egzamin, być w izbie inżynierów i tak dalej... To nie takie proste.

Fakt, za granicą jest o wiele więcej pracy w branży budowlanej, ale żeby dostać się na przyzwoite stanowisko, trzeba duuuuużo czasu i duuużo nauki.
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 14:23   #12
licziliczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 92
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Ale co z ewentualną emigracją? Za granicą też trzeba zdobywać uprawnienia, nostryfikować dyplom, znać biegle język kraju, w którym chce się pracować.
Trzeba zdać egzamin, być w izbie inżynierów i tak dalej... To nie takie proste.

Fakt, za granicą jest o wiele więcej pracy w branży budowlanej, ale żeby dostać się na przyzwoite stanowisko, trzeba duuuuużo czasu i duuużo nauki.
A są jakieś kierunki, gdzie nie trzeba znać języka ani zdawać egzaminów?
licziliczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 14:35   #13
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez licziliczi Pokaż wiadomość
A są jakieś kierunki, gdzie nie trzeba znać języka ani zdawać egzaminów?
Chodzi mi o egzamin pisemny i ustny w Izbie Budowlanej, dzięki którym uzyskujesz uprawnienia.
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 06:30   #14
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi o rynek pracy w Polsce, tylko o sektor budowlany.
Napisałaś, że ma się dobrze - a ja Ci mówię, że ma się źle i będzie coraz gorzej.

Jest mnóstwo innych kierunków, które dadzą lepszą pracę.
grubo przesadzasz. Moj chlopak jest po tym kierunku, obronil sie w czerwcu, od pol roku ma prace w biurze projektowym, dobrze platna. Kazdy z jego znajomych sie zalapal i jak na początek dobrze zarabiaja.

Nie wiem czy Ty jestes po budownictwie czy co, ale może problem nie jest w kierunku tylko braku ogarnięcia sie na rynku?
Teraz w Polsce trzeba być obrotnym i samodzielnym, ale praca jest tylko nie można być 'lelum polelum'.

W Polsce mamy przeświadczenie, że tylko po informatyce jest dobra praca, tylko na to warto iść. Bzdura. Mówią, że po anglistyce tylko na nauczyciela, też bzdura, większość moich znajomych pracuje w korpo i bardzo dobrze zarabiają.

Wiec powtarzam, według mnie to kwestia zaradności życiowej.
Interesujesz się budownictwem itp? Idź tam. Zawsze może dorobić w domu, porobić projekty.
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 11:45   #15
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
grubo przesadzasz. Moj chlopak jest po tym kierunku, obronil sie w czerwcu, od pol roku ma prace w biurze projektowym, dobrze platna. Kazdy z jego znajomych sie zalapal i jak na początek dobrze zarabiaja.

Nie wiem czy Ty jestes po budownictwie czy co, ale może problem nie jest w kierunku tylko braku ogarnięcia sie na rynku?
Teraz w Polsce trzeba być obrotnym i samodzielnym, ale praca jest tylko nie można być 'lelum polelum'.

W Polsce mamy przeświadczenie, że tylko po informatyce jest dobra praca, tylko na to warto iść. Bzdura. Mówią, że po anglistyce tylko na nauczyciela, też bzdura, większość moich znajomych pracuje w korpo i bardzo dobrze zarabiają.

Wiec powtarzam, według mnie to kwestia zaradności życiowej.
Interesujesz się budownictwem itp? Idź tam. Zawsze może dorobić w domu, porobić projekty.
Skończyłam kierunek pokrewny do budownictwa.

Gratuluje Twojemu chłopakowi znalezienia pracy. Oczywiście, że się da.
Ale jest też mnóstwo (setki) absolwentów po budownictwie, którzy nie mają pracy. I tak - są ogarnięci życiowo i samodzielni.
Ale takie są realia.

Powstrzymuj się od wycieczek osobistych w moją stronę i oceniania mnie, czy jestem ogarnięta czy nie

Znam branżę (przez rodzinę, znajomych) i widzę, co się z nią stało przez ostanie 10 lat. Za następne 5 lat będzie jeszcze gorzej.

Ja nie mam przeświadczenia, że tylko po informatyce jest praca. Ale jest dużo innych kierunków, które dają dobrą pracę, dobrze płatną bez zbędnych uprawnień.

Ja tam widzę, że autorka poszła na budownictwo "bo tak" i nie ma żadnego rozeznania, co się dzieje, dlatego jej odradzam tę branżę, bo jest ciężko.
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 15:10   #16
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Skończyłam kierunek pokrewny do budownictwa.

Gratuluje Twojemu chłopakowi znalezienia pracy. Oczywiście, że się da.
Ale jest też mnóstwo (setki) absolwentów po budownictwie, którzy nie mają pracy. I tak - są ogarnięci życiowo i samodzielni.
Ale takie są realia.

Powstrzymuj się od wycieczek osobistych w moją stronę i oceniania mnie, czy jestem ogarnięta czy nie

Znam branżę (przez rodzinę, znajomych) i widzę, co się z nią stało przez ostanie 10 lat. Za następne 5 lat będzie jeszcze gorzej.

Ja nie mam przeświadczenia, że tylko po informatyce jest praca. Ale jest dużo innych kierunków, które dają dobrą pracę, dobrze płatną bez zbędnych uprawnień.

Ja tam widzę, że autorka poszła na budownictwo "bo tak" i nie ma żadnego rozeznania, co się dzieje, dlatego jej odradzam tę branżę, bo jest ciężko.
ok, przepraszam, zbyt emocjonalnie zareagowalam:P
moze rzeczywiscie jest gorzej teraz, ocenic nie moge bo sie na tym nie znam, tylko obserwuje to ze wszyscy moi znajomi z budownictwa maja prace i calkiem niezle platna
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 15:33   #17
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
ok, przepraszam, zbyt emocjonalnie zareagowalam:P
moze rzeczywiscie jest gorzej teraz, ocenic nie moge bo sie na tym nie znam, tylko obserwuje to ze wszyscy moi znajomi z budownictwa maja prace i calkiem niezle platna
Ja też nikogo usilnie nie chce przekonać - ale jeżeli autorka nawet nie orientuje się, jak jest z matmą, fizyką i rysunkiem na budownictwie to znaczy, że tak naprawdę wybrała kierunek z przypadku. I takim ludziom odradzam budownictwo

A znajomi pewnie z okolic Wrocławia/Poznania lub ze Śląska, tam ofert najwięcej
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 15:57   #18
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Ja też nikogo usilnie nie chce przekonać - ale jeżeli autorka nawet nie orientuje się, jak jest z matmą, fizyką i rysunkiem na budownictwie to znaczy, że tak naprawdę wybrała kierunek z przypadku. I takim ludziom odradzam budownictwo

A znajomi pewnie z okolic Wrocławia/Poznania lub ze Śląska, tam ofert najwięcej
tak, Poznan
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 16:11   #19
Nandi852
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 6
Dot.: Budownictwo - studia?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Ja tam widzę, że autorka poszła na budownictwo "bo tak" i nie ma żadnego rozeznania, co się dzieje, dlatego jej odradzam tę branżę, bo jest ciężko.
Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Ja też nikogo usilnie nie chce przekonać - ale jeżeli autorka nawet nie orientuje się, jak jest z matmą, fizyką i rysunkiem na budownictwie to znaczy, że tak naprawdę wybrała kierunek z przypadku. I takim ludziom odradzam budownictwo
Wydaję mi się, ze źle widzisz, gdyż nie wybrałam tego kierunku "bo tak". Była to moja świadoma decyzja. Jednak większość moich rówieśników ma wątpliwości co do studiów, bo jest to bardzo ważna decyzja.
Orientuję się. Przejrzałam program studiów, wiem jakie są przedmioty i wiem, że większość kręci się wokół matematyki i fizyki. Zapytałam tylko o opinie osób, które studiowały ten kierunek bądź które są w trakcie jego studiowanie. Zamierzam studiować ten kierunek, więc pomyślałam, że lepiej dowiedzieć się czegoś od osób, które miały z nim styczność, dowiedzieć się, jaka jest ich opinia na temat budownictwa itp. Wiele osób pyta o różne rzeczy dotyczące studiów i nie musi to od razu oznaczać, że wybrały kierunek z przypadku
Nandi852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 12:16   #20
akacjowadama
Przyczajenie
 
Avatar akacjowadama
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Budownictwo - studia?

Budownictwo to kierunek jak każdy inny, mówi się, że mało kobiecy. Nieprawda, decyduje się na niego coraz więcej kobiet i radzą sobie na nim świetnie! Wiem, bo mam w rodzinie przyszłą Panią inż. - moją siostrę. Nie powiem, uczy się bardzo dużo ale ona zawsze była ambitna i bardzo skrupulatna. Studia realizuje na UTH w Warszawie, z tego co wiem to na kierunku Budownictwo ma specjalność Budownictwo ogólne ale później ma w planach zrobić studia podyplomowe z Prawa inwestycyjno- budowlanego, też na UTH. Przed nią jeszcze długa droga, ale podziwiam ją za determinację i wysyłek, który wkłada w naukę, tym bardziej, że ja sama jestem humanistką..
akacjowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 10:13   #21
FranceskaZolza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Budownictwo - studia?

Nowe mieszkania to są takie mieszkania, które są stawiane w budynku i sprzedawane poprzez dewelopera, cechują się wielkością i liczbą pokoi oraz większą wizualizacją miejsca. Wielkość takiego mieszkania jest taka sama jak apartament lub domki bliźniacze.
FranceskaZolza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-25 11:13:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.