Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-16, 19:58   #451
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;17932139]A jak u was dziewczyny wygląda depilacja? W grę wchodzi tylko golenie prawda? Ja to umieram po każdym goleniu, ale jak mam wf w szkole to inaczej się nie da. Co prawda nogi sobie odpuściłam i baaaardzo rzadko golę i noszę długie spodnie, przynajmniej nie widać:P ale co z pachami? strasznie podrażnione potem są.[/QUOTE]

po wyskubaniu brwi na dłużej zostają mi ślady, ale maseczka żelowa pomaga
z depilatora zrezygnowałam, ze strachu/rozsądku, golę teraz nogi golarką elektryczną
a całą resztę zwykłą maszynką jednorazową

z żadnym z powyższych zabiegów nie mam problemów, ani po nich
mam dobry balsam po depilacji, do tego codziennie nawilżam skórę nóg, a do pach mam fajny nawilżający antyperspirant
nic nie wrasta, nic nie szczypie, nic sie nie podraznia

jedyne co mnie denerwuje to fakt, że włoski wszędzie rosną strasznie szybko
przed kuracja brwi skubałam co 3 dni, teraz codziennie, no i zarysował mi się meszek nad górną wargą, a tego nigdy u mnie nie było
pewine po kuracji czeka mnie dożywotnio wosk

Witaj kwietniowy
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 20:43   #452
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
Przyszłam się pożalić. Nie minął jeszcze nawet tydzień od rozpoczęcia kuracji a ja już cała schnę i się łuszczę. Jechałam dzisiaj na zajęcia, i jak zobaczyłam się w lusterku to się przeraziłam. Skóra w okolicach kącików ust jest makabrycznie czerwona i schodzi drobniusieńkimi płateczkami, ale w tej chwili zrzucam którąś skórę z kolei. Przerażona pobiegłam do apteki obok uczelni, bo nie miałam żadnego kremu przy sobie i kupiłam Effaclar H i piecze, jak cholera. Niby mam skórę gładszą i w ogóle, ale to pieczenie powoduje jeszcze większe zaczerwienienie. Teraz siedzę wysmarowana grubo Cetaphilem, który też mnie troszke podszczypuje. Mam ochotę wysmarować się maścią ochronną na noc.
Hm, nie ma co się żalić, łuszczysz się, czyli lek całkiem sprawnie działa Też na początku wszystko ze mnie złaziło, miałam przy sobie Humektan i maziałam się nim w razie potrzeby I też nieco piekło, ale dało się z tym jakoś wytrzymać

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;17932139]A jak u was dziewczyny wygląda depilacja? W grę wchodzi tylko golenie prawda? Ja to umieram po każdym goleniu, ale jak mam wf w szkole to inaczej się nie da. Co prawda nogi sobie odpuściłam i baaaardzo rzadko golę i noszę długie spodnie, przynajmniej nie widać:P ale co z pachami? strasznie podrażnione potem są.[/QUOTE]

Niektóre partie golę, inne depiluję kremem. Nie mam żadnych podrażnień, zaczerwienień, nic mnie nie piecze i nie swędzi. Po goleniu/depilacji używam chłodzącego balsamu i wszystko gra
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 20:50   #453
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja zmylam juz z twarzy podklad zaczerwienione poliki byly na poczatku zauwazylam pod koniec kuracji jakby wylazily mi stare blizny po krostach. tzn nie ma ani krostki ani nic. pierw robi sie czerwona plamka a pozniej z niej taki plaski strupek. maja od 3 mm do 5 mm. w ciagu 3 dni zchodzi tzn odpada po zmyciu przybyla mi kolejna kolo nosa . zaatakowalam ja zelem arnikowym miejscowo zostawilam do wchloniecia mija wlasnie jakies pol h patrze w lusterko i.....jej nie ma tzn nie ma zaczerwienienia tylko zgrubiala twarda skorka co byla na niej zostala czyli ten plaski strupek ywielbiam ten zel;D
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 21:12   #454
MartaJurczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 32
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No to kolejny dzień- mogłabym się drapać jak pies. Ale o dziwo- skóra łuszczy mi się dopiero wieczorem.
Nic to -wytrzymam

Chciałam Was zapytać jak wyglądały Wasze wyniki krwi po tygodniu- dwóch? Pytam, bo po 10 dniach czyli w piątek mam zrobić właśnie badania- enzymy wątrobowe, lipidogram i morfologię. Mam niedużą dawkę- 30-tkę, ale chciałam zapytać czy znacznie Wam izotretynoina pozmieniała cyferki....?

I jeszcze- bolała którąś z Was wątroba....? Bo mnie nigdy nie, ale dzisiaj był taki moment, że musiałam sobie usiąść z bólu. Pytam Was- bo może sobie po prostu wkręcam, że to od tego.
MartaJurczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 21:26   #455
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez MartaJurczyk Pokaż wiadomość
Chciałam Was zapytać jak wyglądały Wasze wyniki krwi po tygodniu- dwóch? Pytam, bo po 10 dniach czyli w piątek mam zrobić właśnie badania- enzymy wątrobowe, lipidogram i morfologię. Mam niedużą dawkę- 30-tkę, ale chciałam zapytać czy znacznie Wam izotretynoina pozmieniała cyferki....?

I jeszcze- bolała którąś z Was wątroba....? Bo mnie nigdy nie, ale dzisiaj był taki moment, że musiałam sobie usiąść z bólu. Pytam Was- bo może sobie po prostu wkręcam, że to od tego.
WYNIKI PRZED KURACJĄ
cholesterol całkowity 176
trójglicerydy 51
ASPAT 18
ALAT 10

WYNIKI PO 5. TYGODNIACH KURACJI
cholesterol całkowity 183
trójglicerydy 71
ASPAT 19
ALAT 9

Dawka 40 mg/doba. Jeśli chodzi o wątrobę - nic mnie nie bolało i nie boli Ale każdy organizm inaczej reaguje na izo...
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 21:35   #456
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja tez mam 30 nie pozmienialy mi sie zbytnio nawet moja dermatolog byla zaskoczona nimikichy mnie raz bolaly jak izo lyknelam na pusty zoladek na poczatku kuracji z braku jedzenia pod rekai to bylo na tyle jestem niezniszczalna
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 08:53   #457
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez MartaJurczyk Pokaż wiadomość
Chciałam Was zapytać jak wyglądały Wasze wyniki krwi po tygodniu- dwóch? Pytam, bo po 10 dniach czyli w piątek mam zrobić właśnie badania- enzymy wątrobowe, lipidogram i morfologię. Mam niedużą dawkę- 30-tkę, ale chciałam zapytać czy znacznie Wam izotretynoina pozmieniała cyferki....?

I jeszcze- bolała którąś z Was wątroba....? Bo mnie nigdy nie, ale dzisiaj był taki moment, że musiałam sobie usiąść z bólu. Pytam Was- bo może sobie po prostu wkręcam, że to od tego.

nie bolała mnie nigdy wątroba

wyniki 2tyg przed Tretinexem:

morfologia, (+rozmaz) - wszystko w normach
cholesterol całkowity - 181,8
HDL - 66,1
LDL 105,4

trójglicerydy 51,8

próby wątrobowe miałam badane pół roku wczesniej, derma nie kazała powtarzać, wynik był prawidłowy

Obecne wyniki po 1,5 miesiąca
morfologia (+rozmaz) - wszystko w normach
cholesterol całkowity - 182,6
HDL - 56,5
LDL - 113,9

trójglicerydy - 61,1

ASPAT - 31
ALAT - 32
(tym razem nie miałam całych "prób wartrobowych" tylko te dwa parametry, w porównaniu z tymi sprzed pół roku lepszy wynik)

jak widać po 1,5 miesiąca spadł mi zły cholersterol, a przybyło mi dobrego

plus mialam jeszcze robione inne badania : bilirubine, glukoze, OB, amylaze i lipaze - wyniki wzorowe

w morfologii można miec różne nadwyżki/niedobory (nieznaczne), one najczęściej informują, że sie jest przeziębionym, ma sie stan zapalby w organizmie, jest się osłabionym (niewyspanym), zestresowanym, albo, że akurat naprodukował sobie organizm nowych, świeżych, młodych krwinek, takie skoki/niedobory są normalne

mam nadzieję, że to Cie uspokoi
bo serio nie ma się co stresowac na zapas

trzeba dbać o siebie, wysypiac się, zdrowo się odzywiać, myślec pozytywnie, sprawiać sobie przyjemności i duzo sie usmiechać

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-03-17 o 09:01
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 09:47   #458
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Silwena, HDL to dobry cholesterol a LDL zły, więc trochę Ci sie podniósł ten zły, niemniej i tak wyniki są spoko. w sumie jak czytałam o izotretinoinie, to myślałam, że gorzej się przedstawiają potem cholesterol i próby wątrobowe a tutaj jak czytam, to w zasadzie wszystko jest dobrze. można też brać coś osłonowo typu essential lub hepatil i dietę wzbogacić w dobry cholersterol - ryby, oliwa z oliwek z kwasami omega-3 itd
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 09:53   #459
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
Silwena, HDL to dobry cholesterol a LDL zły, więc trochę Ci sie podniósł ten zły, niemniej i tak wyniki są spoko. w sumie jak czytałam o izotretinoinie, to myślałam, że gorzej się przedstawiają potem cholesterol i próby wątrobowe a tutaj jak czytam, to w zasadzie wszystko jest dobrze. można też brać coś osłonowo typu essential lub hepatil i dietę wzbogacić w dobry cholersterol - ryby, oliwa z oliwek z kwasami omega-3 itd
dzięki za poprawkę
jestem straszny patałach czasem

co do wyników, to tez tak myślałam przed kuracją, że wszystko czym straszą będzie się dziać, ale to tylko straszenie i nic wiecej, nie miało to poparcia wśród ludzi co sie leczą Izo
(złe wyniki są tylko u tych z predyspozycjami genetycznymi, etc)


moja derma mówiła, że pierwsze wyniki sa najwazniejsze (po miesiącu-dwóch), że jak wyjdą wzorowe, to nastepne smiało można robic po 3ech, a jak wyjda złe to znaczy, że trzeba je uwazniej kontrolować (czyli robic częściej)

mam nadzieję, że się do tego zastosuje, bo zbankrutuje na to wszystko
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 09:58   #460
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
Silwena, HDL to dobry cholesterol a LDL zły, więc trochę Ci sie podniósł ten zły, niemniej i tak wyniki są spoko. w sumie jak czytałam o izotretinoinie, to myślałam, że gorzej się przedstawiają potem cholesterol i próby wątrobowe a tutaj jak czytam, to w zasadzie wszystko jest dobrze. można też brać coś osłonowo typu essential lub hepatil i dietę wzbogacić w dobry cholersterol - ryby, oliwa z oliwek z kwasami omega-3 itd
Tyle naczytałam się o tym skoky cholesterolu i trójglicerydów, że później bałam się iść na pierwsze badania i bałam się zajrzeć w wyniki. Do tej pory w domu się ze mnie śmieją, bo chodziłam jak struta, że będę miała wyniki kilka razy ponad normę
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 13:05   #461
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja przed każdymi wynikami od rozpoczęcia kuracji panikuje i kilka dni wcześniej zaostrzam dietę łudząc się że to coś pomoże

Obecnie jestem chora, pierwszy raz od jakichś 2-3 lat. Nie chcę tu snuć jakichs domysłów ale cos mi sie wydaje ze to od Acne może być.

Na ustach zrobiło mi się takie czerwone zgrubienie, które pobolewało kilka dni. Teraz juz jest lepiej chociaz wciąż je czuję. Poza tym z ust cału czas mi schodzi skóra mimo, że bez przerwy je czymś smaruje. Po prostu nie da sie ich doprowadzic do takiego stanu supernawilżenia i supergładkości. Są też bardziej czerwone niz przed kuracją. To chyba nie jest ZCzW

Rumień mam delikatny jak na razie tylko po umyciu. Mam nadzieję, że sie ni pogorszy bo z natury mam skłonność do zaczerwienień skóry
Poza tym musze szukać innego kremu nawilżającego bo ten z Lirene jest za słaby

Innych nowych skutków ubocznych chyba nie mam. A tak, oczy mnie bolą bardzo szybko, czasem nawet na zajęciach mimo, że nic nie oglądam. Na szczęście jeszcze nie oslepłam

Dziewczyny a jak jest z dentystą podczas kuracji? Chodzi mi przede wszystkim o znieczulenie. Może słabiej zadziałać nie daj Boże?
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 14:06   #462
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Też myślałam o dentyście. Siedzeniu z rozdziawioną gębą, kiedy wszystko napięte :<
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 15:05   #463
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja ide jutro do fryzjera i obawiam sie ze jak zobaczy moja skore glowy to zaraz beda jakies pytania co robilam ze ja do tego doprowadzilam.
ale ja nie wiem! przed kuracja mialam strasznie przetłuszczające się, ale zdrowe i ładne włosy. Teraz po prawie 2 miesięcznej kuracji chyba bo juz sama nie wiem kiedy zaczęłam.. mam taki łupież, że sprawy sobie nie zdajecie.. Ale to nawet nie łupież, to okropne łuszczenie sie skóry, normalnie potrzepie włosami, przejade ręką SYPIE SIE, wczoraj zobaczył to TZ to az sie zdziwil.. Powiedział, że daje mi jeszcze miesiąc i jeżeli nie zobaczy efekty IZO na twarzy to mam przestac je brać buhahahaha Nic nie wie na temat tego leku ale rządzić by sie chcial
tak czy siak, włosy mam okropnie suche, myje raz w tygodniu i to nie dlatego, że musze tylko dlatego że juz wypada heheh i taak sie elektryzuja no szok..
uzywam head&shoulders od poczatku kuracji ale to nic nie daje.. nie wiem co robic
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 19:07   #464
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Wróciłam właśnie od dermatologa. Dostałam na to ZczW przez 3-4 pierwsze dni Afloderm , potem Cicaplast i Loratan kapsułki do łykania. Rano dopiero dostanę ten Afloderm, posmarowałam Cicaplastem i wooo...przyjemnie Mam zwolnienie z zajeć, bo mam siedzieć w domu na poczatku, zeby póki rana jest otwarta nie zainfekować, stronić od wiatru, nie pić z butelek, uważać na kubki itp itd. I powiedziała, że to nie jest wina zaniedbywania nawilżania ust czy czegokolwiek w tym stylu - po prostu usta nie dały rady z ilością izotretynoiny w organizmie. Stąd to się zwie skutkiem ubocznym.
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 22:10   #465
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie po przerwie
Niestety nie zdążyłam jeszcze nadrobić tych stron, które się namnożyły przez czas w jakim nie czytałam tego wątku, ale mam zamiar to jak najszybciej zrobić.

Oczywiście przyłączam się do powitan dla Silweny ;D i od razu mam pytanie - czemu zrezygnowałaś z ogórecznika? czy masz jakiś inny olejowy zamiennik?
Jeśli już odpowiadałaś na to pytanie to je pomiń, a ja jak znajdę chwilę na przeczytanie tamtych stron to odnajdę odpowiedź. Jeśli jednak nie odpowiadałaś to będę wdzięczna ;D

A do Was wszystkich mam ogromną prośbę o pomoc, bo nie wiem co robić. Jestem na dawce 30 mg/dzień, czyli biorę jednego dnia jedną tabletkę, drugiego dwie. I tak się złożyło, że w tym tyg miałam iść do dermy, ale jej przez cały tydzień nie ma, więc nie mogę. A tabletki mi się kończą - zostały mi tylko 4, a jutro mam wziąć 2, w pt jedną, w sobotę 2 i w niedz 1 i w pn 2, więc brakuje mi ok 3 tabletek. I teraz nie wiem czy iść do innej lekarki po receptę ( tu jest jeszcze sytuacja z moimi wynikami, bo nie wiem czy są dobre - znajdują się one w mojej karcie, więc nie mogę ich zobaczyć, i z tym, że bardzo pogorszył mi się wzrok, mimo, że wcześniej nie miałam z nim problemów i nie wiem czy to nie zmusi mnie do przerwania kuracji (oby nie !!!!!!!)), czy przeczekać ten weekend i iść do mojej lekarki w pn czy jeszcze jakoś inaczej to rozwiązać. A jeśli bym chciała przeczekać to czy brać po jednej tabletce dziennie zamiast po 2?
Proszę Was bardzo o odp
biindier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 22:19   #466
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
A ja ide jutro do fryzjera i obawiam sie ze jak zobaczy moja skore glowy to zaraz beda jakies pytania co robilam ze ja do tego doprowadzilam.
ale ja nie wiem! przed kuracja mialam strasznie przetłuszczające się, ale zdrowe i ładne włosy. Teraz po prawie 2 miesięcznej kuracji chyba bo juz sama nie wiem kiedy zaczęłam.. mam taki łupież, że sprawy sobie nie zdajecie.. Ale to nawet nie łupież, to okropne łuszczenie sie skóry, normalnie potrzepie włosami, przejade ręką SYPIE SIE, wczoraj zobaczył to TZ to az sie zdziwil.. Powiedział, że daje mi jeszcze miesiąc i jeżeli nie zobaczy efekty IZO na twarzy to mam przestac je brać buhahahaha Nic nie wie na temat tego leku ale rządzić by sie chcial
tak czy siak, włosy mam okropnie suche, myje raz w tygodniu i to nie dlatego, że musze tylko dlatego że juz wypada heheh i taak sie elektryzuja no szok..
uzywam head&shoulders od poczatku kuracji ale to nic nie daje.. nie wiem co robic

szampony przeciwlupierzowe z reguly sa silnie oczyszczajace i przez to powoduja potezne przesuszenie wlosow i skory glowy nawet podraznienie skory. moze tylko bardziej przesuszyc wiec zamiast zaleczyc lupiez. uzylam kilka razy owy szampon niby do zniszczonych czy cos i nawet po masce wlosy rwalam nie dalo sie rozczesac a mam prawie juz do bioder je;/ ja bym sie przerzucila na dziecinne johnsony albo bambino. mi sluza. i tez balsam mrs potter aloesowy. fajnie rozplatuje wlosydo tego duza butlaa ok 10 zl ;D mozna nakladac i nakladac a wlosy doslownie go zjadaja tak fajnie zmiekcza wloski ze nawet na niego sie nie raz.....gole;D
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 22:24   #467
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
Witajcie po przerwie
Niestety nie zdążyłam jeszcze nadrobić tych stron, które się namnożyły przez czas w jakim nie czytałam tego wątku, ale mam zamiar to jak najszybciej zrobić.

Oczywiście przyłączam się do powitan dla Silweny ;D i od razu mam pytanie - czemu zrezygnowałaś z ogórecznika? czy masz jakiś inny olejowy zamiennik?
Jeśli już odpowiadałaś na to pytanie to je pomiń, a ja jak znajdę chwilę na przeczytanie tamtych stron to odnajdę odpowiedź. Jeśli jednak nie odpowiadałaś to będę wdzięczna ;D

A do Was wszystkich mam ogromną prośbę o pomoc, bo nie wiem co robić. Jestem na dawce 30 mg/dzień, czyli biorę jednego dnia jedną tabletkę, drugiego dwie. I tak się złożyło, że w tym tyg miałam iść do dermy, ale jej przez cały tydzień nie ma, więc nie mogę. A tabletki mi się kończą - zostały mi tylko 4, a jutro mam wziąć 2, w pt jedną, w sobotę 2 i w niedz 1 i w pn 2, więc brakuje mi ok 3 tabletek. I teraz nie wiem czy iść do innej lekarki po receptę ( tu jest jeszcze sytuacja z moimi wynikami, bo nie wiem czy są dobre - znajdują się one w mojej karcie, więc nie mogę ich zobaczyć, i z tym, że bardzo pogorszył mi się wzrok, mimo, że wcześniej nie miałam z nim problemów i nie wiem czy to nie zmusi mnie do przerwania kuracji (oby nie !!!!!!!)), czy przeczekać ten weekend i iść do mojej lekarki w pn czy jeszcze jakoś inaczej to rozwiązać. A jeśli bym chciała przeczekać to czy brać po jednej tabletce dziennie zamiast po 2?
Proszę Was bardzo o odp
tez mi sie tak zdazalo. poprostu bralam mniejsza dawke po to by pewnego dnia nie przerwac na zbyt dlugo. max przerwe mialam tydzien kiedy bylam chora . byla zarzadzona przez derme i nie mogla byc dluzsza mysle ze bez problemu mozesz zmniejszyc dawke i rozlozyc tabletki w czasie byleby przerwy za duzej nie robic:0 bo taka prawda ze chodzi o to by wybrac dawke w sumie okreslona a nie przyjmowac okrestone scisle dawki dziennie mozna sie leczyc 8 miesiecy wiekszymi dawkami jak i rok mniejszymi ale jak wiadomo zalezy nam na czasie. wiec mysle ze mozesz zmniejszyc dawke do dajmu 20 mg na dzien i przyjmowac regularnie do najblizszej wizyty u dermatolog swojej
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 08:43   #468
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
Ale to nawet nie łupież, to okropne łuszczenie sie skóry, normalnie potrzepie włosami, przejade ręką SYPIE SIE, (...) włosy mam okropnie suche, myje raz w tygodniu i to nie dlatego, że musze tylko dlatego że juz wypada heheh i taak sie elektryzuja no szok..
uzywam head&shoulders od poczatku kuracji ale to nic nie daje.. nie wiem co robic
pisałam o tym już, mnie dopadło takie cos na 3 dni, ale szybko nawilzyłam łepetyne i włosięta i minęło - najlepiej zrobic sobie maske z olejów, maseczke jakąs drogeryjną, a najlepiej kupić odżywkę do włosów suchych i zniszczonych (jakąś za 3zł) i robic z niej takie maski do spłukania, wczesniej trzymane pod recznikiem ze 20-30min. Rób tak aż do ustąpienia suchości skóry głowy. Oczywiście zmień szampon, na delikatny i/lub nawilżający. Postaraj się jednak myć częściej głowę niż raz na tydzień skóra głowy też potrzebuje nawilżenia, tak jak i całe ciało.

lepiej było temu zapobiegać, no ale jak juz dorpowadziłaś to poprobuj to opanować, no a jakby moje tanie rady nie przynosiły rezultatów, to sa jeszcze szampony i płyny do skóry głowy, które bardzo dobrze nawilżaja skóre głowy, typu szampon Emolium, albo płyn do skóry głowy Squamax, który pomaga złuszczać i nawilżać skórę, wiecej mozna poczytac w necie

EDIT:
szamponów dla dzieci ja z kolei nie polecam, ale ta odzywka od olkie jesli ją wyprobowała i tak fajnie o niej pisze, może być pomocna, sama się za nią rozejrze jak mnie kiedyś suchość dopadnie
na razie używam koncówki moich zapasów przeciw przetłuszczaniu sie (przeciwłupiezowych) typu Ziaja szampon miętowy

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
Witajcie po przerwie
Oczywiście przyłączam się do powitan dla Silweny ;D i od razu mam pytanie - czemu zrezygnowałaś z ogórecznika? czy masz jakiś inny olejowy zamiennik?
Jeśli już odpowiadałaś na to pytanie to je pomiń, a ja jak znajdę chwilę na przeczytanie tamtych stron to odnajdę odpowiedź. Jeśli jednak nie odpowiadałaś to będę wdzięczna ;D
hejka
nie zrezygnowałam z tabs, tylko odstawiłam na parę dni
juz w sumie nie wiem do konca czemu, pewnie mi się konczyły, a i badania mi się zbliżały
ehh pokarało mnie za to, więc mam nauczkę, zamiennikami oleju z ogórecznika jest wiesiołek, ale raczej go już brac nie będę, teraz mam w planie kupić kapsułki z Omega3 (1000g), bo rybkę obecnie jem tylko raz na tydzień i po wynikach widać, że HDL się zmniejsza, a LDL rośnie więc ten olej sie bardziej przyda

kiedyś brałam też olej z dyni w tabsach, w ogóle na rynku sporo takich supli
ja z diety jakoś nie moge osiągnąć takiego poziomu nawilżenia skóry jak z tabs, więc się nimi wspomagam, bo żadne menu nie leczy moich alergii skórnych jak te oleje


a w Twojej ważnej sprawie, to przychylam się do tego byś sobie rozciągnęła na pare dni kuracje. Jesli nie możesz sie wczesniej umowic na wizyte, a nie dotrwasz do nastepnej to tak zrób jak pisałaś

w publikacjach medycznych i artykułach o izotretinoinie pisze, jakie ryzyko istnieje przy braniu malutkich dawek dziennych (jesli mozna brac wieksza), szczególnie w przypadku trądziku ropnego, ale tym nie musisz sobie zawracac łebka, ponieważ
w razie takich nagłych wypadków jak u Ciebie, biindier to przecież tymczasowe rozwiazanie, więc się niczym nie przejmuj

pozdrówka

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-03-18 o 08:58
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 08:57   #469
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej dziewczyny
z pewneego waznego powodu musze przerwac kuracje. ciekawi mnie co stanie sie z moja twarza gdy po miesiacu przyjmowania iso nagle to zakoncze? i po jakim czasie moge wrocic do kuracji - pół roku, w każdej chwili?
dzięki za szybkie info.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-18, 09:06   #470
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
z pewneego waznego powodu musze przerwac kuracje. ciekawi mnie co stanie sie z moja twarza gdy po miesiacu przyjmowania iso nagle to zakoncze? i po jakim czasie moge wrocic do kuracji - pół roku, w każdej chwili?
dzięki za szybkie info.

wiesz tego się nie da przewidzieć jak zachowa się cera
ja natomiast życzę Ci by stan buźki pozostał jaki jest
napewno przetłuszczanie wróci - to na 100%
dbaj o cerę, oczyszczaj gruntownie ale łagodnie
stosuj caly czas cos stricte przeciwtrądzikowego
(kwas, retinoid), pewnie będą działać silniej po miesiacu z Izo

a co do powrotu do kuracji, to zapytaj lekarza
ale z tego co się orientuję, to karencja obowiazuje w przypadku wybrania dawki ustalonej (mini czy maxi)
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 09:58   #471
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość

Obecnie jestem chora, pierwszy raz od jakichś 2-3 lat. Nie chcę tu snuć jakichs domysłów ale cos mi sie wydaje ze to od Acne może być.

Dziewczyny a jak jest z dentystą podczas kuracji? Chodzi mi przede wszystkim o znieczulenie. Może słabiej zadziałać nie daj Boże?
no akne może powodować spadek odporności i osłabienie. poza tym taka pogoda, że nawet organizm który nie jest osłabiony jest podatny na infekcje. widać to po kolejkach do lekarzy...

co do dentysty, to wątpię, aby akne powodowało że znieczulenie będzie słabiej działać. chyba w interakcje tego typu nie wchodzi. najwyżej (jeżeli byłoby to jakies ciężkie leczenie lub ekstrakcja zęba), to może się gorzej goić.

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość

A do Was wszystkich mam ogromną prośbę o pomoc, bo nie wiem co robić. Jestem na dawce 30 mg/dzień, czyli biorę jednego dnia jedną tabletkę, drugiego dwie. I tak się złożyło, że w tym tyg miałam iść do dermy, ale jej przez cały tydzień nie ma, więc nie mogę. A tabletki mi się kończą - zostały mi tylko 4, a jutro mam wziąć 2, w pt jedną, w sobotę 2 i w niedz 1 i w pn 2, więc brakuje mi ok 3 tabletek. I teraz nie wiem czy iść do innej lekarki po receptę ( tu jest jeszcze sytuacja z moimi wynikami, bo nie wiem czy są dobre - znajdują się one w mojej karcie, więc nie mogę ich zobaczyć, i z tym, że bardzo pogorszył mi się wzrok, mimo, że wcześniej nie miałam z nim problemów i nie wiem czy to nie zmusi mnie do przerwania kuracji (oby nie !!!!!!!)), czy przeczekać ten weekend i iść do mojej lekarki w pn czy jeszcze jakoś inaczej to rozwiązać. A jeśli bym chciała przeczekać to czy brać po jednej tabletce dziennie zamiast po 2?
Proszę Was bardzo o odp
ja bym brała właśnie jedną dziennie

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
z pewneego waznego powodu musze przerwac kuracje. ciekawi mnie co stanie sie z moja twarza gdy po miesiacu przyjmowania iso nagle to zakoncze? i po jakim czasie moge wrocic do kuracji - pół roku, w każdej chwili?
dzięki za szybkie info.
czytalam kiedyś wypowiedź jakiegoś gościa, który tak zrobił i nic mu się nie działo, ale oczywiście trądzik nie został wyleczony, bo za krótko brał. niemniej wiadomo, że większość takich rzeczy zależy od organizmu.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 10:43   #472
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam w drugiej części wątku

Ja chciałam tylko napisać coś dla dziewczyn, które martwią się jak to będzie z ciążą po zakończeniu kuracji...

Po 11 miesiącach od zakończenia kuracji zaszłam w ciążę. Miesiąc temu urodziłam zdrowego synka

Dodam, że trądzik jak do tej pory nie wrócił.

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny zmagające się z trądzikiem.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 10:53   #473
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Azzis gratulacje!!!
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 11:04   #474
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dzięki za rady, dziewczyny. Chyba tak zrobię, że będę jadła codziennie jedną tabletkę, choć szczerze mówiąc mam pewne wątpliwości czy takie coś nie zmniejszy skuteczności kuracji. Ale oby nie

Moim problemem teraz jest też gwałtowne pogorszenie się wzroku. Nie spodziewałam się, że coś takiego mi się przytrafi, bo zawsze miałam świetny wzrok i jak nagle zaczął mi się rozmazywać obraz to byłam przerażona.
Używam kropli do oczu i liczę na to, że to przejdzie. Próbowałam się dostać do okulisty niestety w Krk graniczy to prawie z cudem, chyba, żebym poszła prywatnie to może kiedyś by mi się udało. Ale poczekam chyba do wizyty u dermatologa i z nią skonsultuję co mam z tym fantem zrobić ( chociaż pewnie przydałoby się jednak wcześniej skonsultować to z okulistą - może znacie miejsce, gdzie by ktoś mnie przyjął w Krk??) Bo oczy piekące, łzawiące i suche też są. Nie wiem czy zapalenie spojówek mnie przypadkiem nie dopadło..
Jednak najbardziej się boję, że przez to będę musiała odstawić izotek, a tego sobie nie wyobrażam. Dlatego na razie staram się o tym nie myśleć, biorę te tabletki co mi zostały i czekam na wizytę u dermatologa.

Silwena - ja właśnie teraz połykam wiesiołek i mam jeszcze kapsułki z dorsza więc potem się będę nimi naolejać. Ale te oleje wpływają na to, że skóra mi się praktycznie wcale nie łuszczy z twarzy, a nie wiem czy się z tego cieszyć, bo bym chciała, żeby mi przebarwienia z cery zeszły

azzis - gratuluję synka !
biindier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 12:20   #475
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
Silwena - ja właśnie teraz połykam wiesiołek i mam jeszcze kapsułki z dorsza więc potem się będę nimi naolejać. Ale te oleje wpływają na to, że skóra mi się praktycznie wcale nie łuszczy z twarzy, a nie wiem czy się z tego cieszyć, bo bym chciała, żeby mi przebarwienia z cery zeszły

azzis - gratuluję synka !
przyłączam się do gratulacji
życzę zdrowego i radosnego wychowywania

biindier
coś za coś
chcesz się łuszczyć i rumienić nienawilżaj
chcesz mieć nieprzesuszoną i promienną cerę - nawilżaj
(przebarwienia i tak kiedyś zejdą, skóra je sama wchłonie po jakimś czasie)

pogorszenie wzroku na szczęście nie jest trwałe
ja miałam koszmarne pogorszenie po Diane35, przerażona poszłam po jakimś czasie do okulistki i dostałam suple "na oczy", miałam ograniczyć czytanie wieczorami itp Wszystko mineło po odstawce tablet
tak samo jest z retinoidami doustnymi, z tym, że w ich przypadku pogorszenie wzroku może Ci za jakiś czas ustąpic i już do konca kuracji sie nie zjawić
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 12:48   #476
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi
ten zły cholesterol mieścił się w normie albo był trochę ponad.
Sprawdzę co to jest ten Benecol i może mu wcisnę
Ale mam ważne pytanie. Czy można chodzić na basen jak się przyjmuje te leki??
pozdrawiam!!!!!
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 13:57   #477
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dzięki za rady co do tego mojego szamponu, łupieżu itd. zaraz lece do fryzjera to po drodze wstapie do sklepu i zakupie coś nawilżającego do głowy
i kupuje dzis tez Ziaja Med kuracja nawilżająca, odstawiam te swoje specyfiki na trądzik bo jak rano umyję twarz, posmaruję kremek to potem nie moge zjeść śniadania taaaak strasznie napięta jest skóra twarz

edit/
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-26948-opis-Ziaja-Med-Kuracja-Lagodzaca-Zmiany-Tradzikowe-Krem-redukujacy-podraznienia.htm
a co myślicie o tym?? bo tutaj czytałam tylko o Ziaja Med kuracja nawilżająca a teraz znalazłam jeszcze to..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane

Edytowane przez maadziulek91
Czas edycji: 2010-03-18 o 14:07
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 14:15   #478
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
odstawiam te swoje specyfiki na trądzik bo jak rano umyję twarz, posmaruję kremek to potem nie moge zjeść śniadania taaaak strasznie napięta jest skóra twarz

edit/
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-26948-opis-Ziaja-Med-Kuracja-Lagodzaca-Zmiany-Tradzikowe-Krem-redukujacy-podraznienia.htm
a co myślicie o tym?? bo tutaj czytałam tylko o Ziaja Med kuracja nawilżająca a teraz znalazłam jeszcze to..
"Hamując aktywność 5 a-reduktazy redukuje wydzielanie sebum, skutecznie zapobiega zmianom grudkowo-krostkowym, zmniejsza nadreaktywność gruczołów łojowych."

i chcesz dzięki temu kremidełkowi by skóra była mniej napięta i nawilżona?
on ma działanie matujące, przykro mi

ja polecam Cetaphil MD, za koszt 3ech takich kremidełek po 50ml, masz jeden olbrzymi balsam (250ml) do wszystkiego, o ślicznym składzie a do tego wydajny na wiele miesięcy (bo wystarczy tylko kapka by nawilzyc cała twarz z uszami)

pozdro i powodzenia u fryzjerki
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 14:33   #479
teqili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 75
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Witam w drugiej części wątku

Ja chciałam tylko napisać coś dla dziewczyn, które martwią się jak to będzie z ciążą po zakończeniu kuracji...

Po 11 miesiącach od zakończenia kuracji zaszłam w ciążę. Miesiąc temu urodziłam zdrowego synka
Podniosłaś mnie na duchu za co wielki dzięki ponieważ. Miałam bardzo duże wątpliwości by zdecydować sie na lecznie trądziku tym lekiem właśnie ze względu na to że będę chciała w przyszłości zajść w ciążę, a jeśli lek ma tak duży wpływ na płód to myślałam że z na zajściem w ciąże też może mieć zły wpływ Po za tym może wiecie czy Curacne osłabia działanie tabletki antykoncepcyjnej? Myśle że chyba nie skoro lekarz dermatolog sam zaleca taka metodę antykoncepcji przy leczeniu Curacne, ale wolę sie upewnić
teqili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 14:41   #480
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość

edit/
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-26948-opis-Ziaja-Med-Kuracja-Lagodzaca-Zmiany-Tradzikowe-Krem-redukujacy-podraznienia.htm
a co myślicie o tym?? bo tutaj czytałam tylko o Ziaja Med kuracja nawilżająca a teraz znalazłam jeszcze to..
on normalizuje prace gruczolow lojowych a taka prawda ze z izo ine wlasciwie nie pracuja nie moa po co kupowac tego bo moze szczypac. wiem bo mam i uzylam raz jak mi sie nawilzajacy z ziaji skonczyl. lepiej zainwestowac albo nawilzajacy albo lano-krem z ziaji

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Marynia19 Pokaż wiadomość
Hej

Ale mam ważne pytanie. Czy można chodzić na basen jak się przyjmuje te leki??
pozdrawiam!!!!!
ja zrezygnowalam bo boje sie tego co chlor zrobi z mojej skory

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Witam w drugiej części wątku

Ja chciałam tylko napisać coś dla dziewczyn, które martwią się jak to będzie z ciążą po zakończeniu kuracji...

Po 11 miesiącach od zakończenia kuracji zaszłam w ciążę. Miesiąc temu urodziłam zdrowego synka

Dodam, że trądzik jak do tej pory nie wrócił.

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny zmagające się z trądzikiem.
gratulacje;D moja znajoma zaszla w ciaze juz po 5-6 miesiacach od odstawienia i ma zdrowa dziewuszke
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.