ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-12-09, 16:53   #481
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Mnie dziwią szczerze mówiąc wasze ciągłe najeżdżania na Darka - mi spośród wszystkich wydaje się najbardziej wartościową osobą. Piszecie też o braku doświadczenia - mówił, że był w 2 długich związkach, ostatni trwał 4 lata. Wszyscy się użalają nad Ewą, a przecież jak ona mu zatruwała życie przez cały program, bycie miłą i sympatyczną skończyło się wraz z weselem. Zależeć jej zaczęło chyba w ostatnim odcinku, ale on już miał dość i wcale mu się nie dziwię. Traktujecie jakby przydzielenie mu Ewy miało być dla niego jak wygranie losu na loterii, totalnie tego nie rozumiem.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 18:03   #482
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Ewa wspomniała brak doświadczenia Darka - 4lata w związku bez seksu.
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 18:33   #483
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Ale 4 lata abstynencji nie świadczy o jakimś braku doświadczenia. Darek ma jakieś 29 lat, więc wcześniej ten seks pewnie uprawiał. Poza tym udane pożycie gwarantuje dopasowanie seksualne, a nie to czy ktoś miał jedną partnerkę czy 10 lub czy seksi się od 2 lat czy dziesięciu.

Ewa pewnie od razu z automatu stwierdziła że darek jest kiepski albo pogadali konkretniej i się okazało że Ewa mogłaby codziennie a jemu wystarczyloby raz na tydzień, wtedy rozumiem jej frustration
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 18:39   #484
niewa
Rozeznanie
 
Avatar niewa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 639
GG do niewa
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

..

Edytowane przez niewa
Czas edycji: 2016-12-09 o 18:40
niewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 20:17   #485
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 18:52   #486
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Widać o różnych doświadczeniach mówimy:
1) nigdy nie był w związku
2) seks.

Z tego co tam mówili o poszczególnych osobach na początku to oba rodzaje doświadczenia jednak go dotyczą.

Mam wrażenie jakbyście uważały, że brak seksu w 4 letnim związku gdy dziewczyna postawiła sprawę jasno, że chce czekać do ślubu to jakaś ogromna wada Darka - totalnie tego nie rozumiem, uważam wręcz przeciwnie.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 18:57   #487
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Dla Ciebie zaleta, a dla Ewy wada.
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-10, 19:03   #488
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
Dla Ciebie zaleta, a dla Ewy wada.
wadą jest, że facet jest wrażliwy na potrzeby kobiety z którą jest?

nie kumam jak brak doświadczenia seksualnego/niewielka ilość partnerek to może być wada, ktoś jest masochistą i sobie w trakcie seksu wyobraża partnera z tłumem jego eks?
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 21:45   #489
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
wadą jest, że facet jest wrażliwy na potrzeby kobiety z którą jest?
Nie, ale już facet mający ok. 30 lat, który nie ma kompletnie żadnych doświadczeń w realnym byciu z kobietą, może być przez kogoś postrzegany niekorzystnie. Bo jeśli przez 4 lata mówisz, że jesteś w związku, ale nie było w tym seksu, wspólnego mieszkania, nie zdążyłeś się obyć z kobietą (a zachowanie Darka w programie jednoznacznie wskazywało, że miał z tym potężny problem), to np. w moim odczuciu trudno w ogóle mówić o jakimkolwiek realnym związku.

Oczywiście, jest mnóstwo dziewczyn, które będą takim niedoświadczonym partnerem zachwycone. Ale są też takie, które raczej uciekają, bo nie mają ochoty mężczyzny wychowywać do życia w rodzinie, że tak to obrazowo ujmę

Ja tam Darka w programie polubiłam, ale nie mam pojęcia, co bym zrobiła na miejscu Ewy.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 09:05   #490
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;68488301]Nie, ale już facet mający ok. 30 lat, który nie ma kompletnie żadnych doświadczeń w realnym byciu z kobietą, może być przez kogoś postrzegany niekorzystnie. Bo jeśli przez 4 lata mówisz, że jesteś w związku, ale nie było w tym seksu, wspólnego mieszkania, nie zdążyłeś się obyć z kobietą (a zachowanie Darka w programie jednoznacznie wskazywało, że miał z tym potężny problem), to np. w moim odczuciu trudno w ogóle mówić o jakimkolwiek realnym związku.

Oczywiście, jest mnóstwo dziewczyn, które będą takim niedoświadczonym partnerem zachwycone. Ale są też takie, które raczej uciekają, bo nie mają ochoty mężczyzny wychowywać do życia w rodzinie, że tak to obrazowo ujmę

Ja tam Darka w programie polubiłam, ale nie mam pojęcia, co bym zrobiła na miejscu Ewy.[/QUOTE]

patrząc takimi kategoriami to szans na realny związek jak to nazywasz nie miałby żaden katolik/katoliczka poważnie podchodzący do spraw wiary

miałam wrażenie w ostatnim odcinku, że Ewie zaczęło jednak zależeć, że się zorientowała, że wśród swoich fochów przestała w ogóle cokolwiek zauważać - no ale było już za późno
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 10:34   #491
Vairen
Raczkowanie
 
Avatar Vairen
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 253
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
patrząc takimi kategoriami to szans na realny związek jak to nazywasz nie miałby żaden katolik/katoliczka poważnie podchodzący do spraw wiary

miałam wrażenie w ostatnim odcinku, że Ewie zaczęło jednak zależeć, że się zorientowała, że wśród swoich fochów przestała w ogóle cokolwiek zauważać - no ale było już za późno
Tylko, że ludzie czekający z seksem do ślubu szybko go biorą, nie czekają cztery lata i więcej. To jest normalne i zdrowe, że chce się uprawiać z ukochanym seks, wiara pomaga wytrwać w celibacie, a i tak nie jest łatwo. On zdaje się nie jest wierzący, czy aż tak wierzący, więc co mu pomagało? To raczej jest sygnał, że coś z nim jest nie tak. Możliwe, że ma wyjątkowo niskie libido, czy wręcz nie odczuwa pociągu seksualnego. To jest już poważny problem.

Edytowane przez Vairen
Czas edycji: 2016-12-11 o 10:35
Vairen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-11, 13:25   #492
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Chryste. Jak mozna nie uprawiac seksu 4 lata. Ci ludzie są upośledzeni jakoś czy co? Przecież to jest naturalna potrzeba.
Nie chce nikogo urazic, po prostu licze na odpowiedz.
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 14:14   #493
zivah
Raczkowanie
 
Avatar zivah
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 63
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Na fp ogłaszają, że mają jakąś niespodziankę, którą przekażą nam za tydzień. Jak myślicie co to może być? W komentarzach cały czas ludzie uważają że to będzie dziecko u którejś z par
zivah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 15:20   #494
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez zivah Pokaż wiadomość
Na fp ogłaszają, że mają jakąś niespodziankę, którą przekażą nam za tydzień. Jak myślicie co to może być? W komentarzach cały czas ludzie uważają że to będzie dziecko u którejś z par
Nie sądzę Może jakieś wspólne spotkanie wszystkich par...
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 15:22   #495
zivah
Raczkowanie
 
Avatar zivah
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 63
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Nie sądzę Może jakieś wspólne spotkanie wszystkich par...
Ja też nie uważam że dziecko Myślę że zrobią jak w wersji USA, taki talkshow z każdą osobą, co tam u niej dlaczego nie wyszło itd.
zivah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 15:44   #496
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 21:31   #497
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
takie zachecajace
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 22:12   #498
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez zivah Pokaż wiadomość
Ja też nie uważam że dziecko Myślę że zrobią jak w wersji USA, taki talkshow z każdą osobą, co tam u niej dlaczego nie wyszło itd.
Byłoby fajnie, ale gdyby zrobili coś takiego, to raczej w formie bonusowego odcinka specjalnego z emisją w tv a nie na fb Coś jak w święta puszczali odcinek specjalny rolnik szuka żony bodajże. Ja tam myślę, że może chodzić o info na temat drugiej edycji.

Nie śledzę ich fejsa, jakby to było coś ciekawego, to dacie znać tutaj?
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 09:19   #499
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez Vairen Pokaż wiadomość
Tylko, że ludzie czekający z seksem do ślubu szybko go biorą, nie czekają cztery lata i więcej. To jest normalne i zdrowe, że chce się uprawiać z ukochanym seks, wiara pomaga wytrwać w celibacie, a i tak nie jest łatwo. On zdaje się nie jest wierzący, czy aż tak wierzący, więc co mu pomagało? To raczej jest sygnał, że coś z nim jest nie tak. Możliwe, że ma wyjątkowo niskie libido, czy wręcz nie odczuwa pociągu seksualnego. To jest już poważny problem.
niekoniecznie

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
Chryste. Jak mozna nie uprawiac seksu 4 lata. Ci ludzie są upośledzeni jakoś czy co? Przecież to jest naturalna potrzeba.
Nie chce nikogo urazic, po prostu licze na odpowiedz.
dla mnie o upośledzeniu świadczy akurat niezrozumienie tego jak sama piszesz jest to POTRZEBA, a nie KONIECZNOŚĆ, a dla kogoś np. wiara może być istotniejsza

zanim nie rozpoczęłaś współżycia jakimś cudem udało Ci się przeżyć co najmniej paręnaście lat, więc można
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-12, 10:07   #500
Majka_95
Zakorzenienie
 
Avatar Majka_95
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 121
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Scarlet26 a nie uważasz, że za bardzo skupiłaś się na tym aspekcie seksu?

Bo przecież niekoniecznie akurat brak jego doświadczenia u Darka mogła być głównym powodem niechęci Ewy. Osobiście wydaje mi się, że to nie seks a brak doświadczenia w obyciu z kobietami spowodowało taką a nie inną decyzje. Darek mówił co innego zachowywał się inaczej. Nie widać było w nim chęci zmiany, zaangażowania w relacje. Poza tym tak już jest, że jedni wolą bardziej męskich facetów, inne nie. A Darek typowo męski, dominujący (nie w takim przesadnym znaczeniu) nie był. Może to było jedną też z przyczyn?

Nie mówiąc już o tym, że sam psycholog zwrócił uwagę na fakt, że Darek boi się podejmować wyzwania uważając, że nie da sobie rady. A nie każda chce być osobom, która namawia, która angażuje drugą stronę do jakiś działań.
__________________
"Long live the pioneers
Rebels and mutineers
Go forth and have no fear
Come close and lend an ear"
Majka_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 13:46   #501
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez Majka_95 Pokaż wiadomość
Scarlet26 a nie uważasz, że za bardzo skupiłaś się na tym aspekcie seksu?

Bo przecież niekoniecznie akurat brak jego doświadczenia u Darka mogła być głównym powodem niechęci Ewy. Osobiście wydaje mi się, że to nie seks a brak doświadczenia w obyciu z kobietami spowodowało taką a nie inną decyzje. Darek mówił co innego zachowywał się inaczej. Nie widać było w nim chęci zmiany, zaangażowania w relacje. Poza tym tak już jest, że jedni wolą bardziej męskich facetów, inne nie. A Darek typowo męski, dominujący (nie w takim przesadnym znaczeniu) nie był. Może to było jedną też z przyczyn?

Nie mówiąc już o tym, że sam psycholog zwrócił uwagę na fakt, że Darek boi się podejmować wyzwania uważając, że nie da sobie rady. A nie każda chce być osobom, która namawia, która angażuje drugą stronę do jakiś działań.
nie uważam, temat wielokrotnie przewijał się w Waszych komentarzach i wielokrotnie poruszany przez Ewę

sam Darek mówił o związkach, że w nich był, w tym co najmniej jednym kilkuletnim - więc jakieś obycie ma; jaka chęć zmiany i angażowania się w relacje była ze strony Ewy??? wg mnie tej chęci ze strony Darka było aż nadto w stosunku do tego, co go z jej strony spotykało

co do pogrubionego - a to by się nie bał, narażony wciąż na szyderstwa i kpiny???

zresztą totalnie nie rozumiem zakładania, że on ma w sobie coś zaraz pozmieniać itd, skreśliłyście faceta od razu, zakładając, że skoro z jakiś względów nie pasuje on Ewie, to musi się tak zmienić, żeby pasował - a może to ona powinna? skoro nie znalazła drugiej połówki do tej pory to widać panna-wieczne-pretensje-do-świata-że-nie-dorasta-do-jej-standardów tak fajna nie jest

jedna rzecz mnie zdumiewa - Ewa ponoć tak kocha taniec - sama dobrych kilka lat spędziłam w tanecznym środowisku - mnóstwo fajnych ludzi tam poznałam (między innymi swojego Męża) i jeśli ktoś wchodził w to towarzystwo solo, a nie był z jakiś względów totalnie nie nadającą się do związku osobą to baaaardzo krótko był sam
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 16:48   #502
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
skoro nie znalazła drugiej połówki do tej pory to widać panna-wieczne-pretensje-do-świata-że-nie-dorasta-do-jej-standardów tak fajna nie jest

jedna rzecz mnie zdumiewa - Ewa ponoć tak kocha taniec - sama dobrych kilka lat spędziłam w tanecznym środowisku - mnóstwo fajnych ludzi tam poznałam (między innymi swojego Męża) i jeśli ktoś wchodził w to towarzystwo solo, a nie był z jakiś względów totalnie nie nadającą się do związku osobą to baaaardzo krótko był sam
Jejku...
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 18:12   #503
showmust
Raczkowanie
 
Avatar showmust
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 132
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Noo ta kochasz taniec to koniecznie musisz być rozrywany i obowiązkowo w związku.
showmust jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 18:48   #504
CarycaKatarzynaI
Zawsze łakoma.
 
Avatar CarycaKatarzynaI
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 072
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
(...) sam Darek mówił o związkach, że w nich był, w tym co najmniej jednym kilkuletnim - więc jakieś obycie ma (...)
Że tak powiem g*wno prawda

Mógł być czteroletnim związku na odległość, gdzie spotkania były raz np na pół roku, a tak to znajomość wirtualna. Bo on w Polsce, a ona zagranicą. To, że w związku jakimś był, to nie znaczy, że jest obyty. Doskonały był przykład jak przy Ewie ciężko mu się odnaleźć, ale jak były urodziny taty Ewy (czy kogoś tam innego z jej rodziny) i były same starsze osoby to Darek brylował podczas imprezy. Nawet lektor na to zwrócił uwagę.

Co do celibatu. Jeśli są to osoby wierzące i czekające na ślub to jestem w stanie to zrozumieć. Ale jeśli on jakoś nie był bardzo uduchowiony i czekał na tą swoja partnerkę to mija się dla mnie to z celem. Więc jestem w stanie zrozumieć oburzenie Ewy, wizażanek. Bo jakbym się dowiedziała, że mój wierzący, ale nie praktykujący partner czekał na swoją byłą na ten pierwszy raz dopiero po ślubie i się nie doczekał to jak dla mnie wielkie facepalm.
__________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko jest zaczarowane.
CarycaKatarzynaI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 18:53   #505
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez CarycaKatarzynaI Pokaż wiadomość
Że tak powiem g*wno prawda

Mógł być czteroletnim związku na odległość, gdzie spotkania były raz np na pół roku, a tak to znajomość wirtualna. Bo on w Polsce, a ona zagranicą. To, że w związku jakimś był, to nie znaczy, że jest obyty. Doskonały był przykład jak przy Ewie ciężko mu się odnaleźć, ale jak były urodziny taty Ewy (czy kogoś tam innego z jej rodziny) i były same starsze osoby to Darek brylował podczas imprezy. Nawet lektor na to zwrócił uwagę.

Co do celibatu. Jeśli są to osoby wierzące i czekające na ślub to jestem w stanie to zrozumieć. Ale jeśli on jakoś nie był bardzo uduchowiony i czekał na tą swoja partnerkę to mija się dla mnie to z celem. Więc jestem w stanie zrozumieć oburzenie Ewy, wizażanek. Bo jakbym się dowiedziała, że mój wierzący, ale nie praktykujący partner czekał na swoją byłą na ten pierwszy raz dopiero po ślubie i się nie doczekał to jak dla mnie wielkie facepalm.
Uważam, że przy Ewie zachowującej się jak zwykle każdemu byłoby ciężko się odnaleźć. Jak była impreza u Ewy (z wałkowanym tematem pizzy) też jakoś gadał z jej znajomymi.

Mija się dla Ciebie z celem szanowanie przekonań osoby, którą się kocha? Skoro nie było ślubu, to chyba jasne, że się nie doczekał
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 18:59   #506
CarycaKatarzynaI
Zawsze łakoma.
 
Avatar CarycaKatarzynaI
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 072
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Uważam, że przy Ewie zachowującej się jak zwykle każdemu byłoby ciężko się odnaleźć. Jak była impreza u Ewy (z wałkowanym tematem pizzy) też jakoś gadał z jej znajomymi.
A tam gadał, siedział i coś tam pobąkiwał. Widać, że przy swojej mamie, cioci, rodzinie Ewy dawał sobie świetnie rady. A przy rówieśnikach ciężko mu było się odnaleźć.


Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Mija się dla Ciebie z celem szanowanie przekonań osoby, którą się kocha? Skoro nie było ślubu, to chyba jasne, że się nie doczekał
Tak, mija się z celem. Bo jeśli ma się różne przekonania na takiej podstawowej płaszczyźnie jak wiara i seks to się nie dobiera w pary. Tym bardziej jak partner nie jest wierzący lub nie praktykujący lub mało praktykujący - nie potrzebne skreślić.
__________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko jest zaczarowane.
CarycaKatarzynaI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-13, 08:41   #507
Majka_95
Zakorzenienie
 
Avatar Majka_95
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 121
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
nie uważam, temat wielokrotnie przewijał się w Waszych komentarzach i wielokrotnie poruszany przez Ewę

sam Darek mówił o związkach, że w nich był, w tym co najmniej jednym kilkuletnim - więc jakieś obycie ma; jaka chęć zmiany i angażowania się w relacje była ze strony Ewy??? wg mnie tej chęci ze strony Darka było aż nadto w stosunku do tego, co go z jej strony spotykało

co do pogrubionego - a to by się nie bał, narażony wciąż na szyderstwa i kpiny???

zresztą totalnie nie rozumiem zakładania, że on ma w sobie coś zaraz pozmieniać itd, skreśliłyście faceta od razu, zakładając, że skoro z jakiś względów nie pasuje on Ewie, to musi się tak zmienić, żeby pasował - a może to ona powinna? skoro nie znalazła drugiej połówki do tej pory to widać panna-wieczne-pretensje-do-świata-że-nie-dorasta-do-jej-standardów tak fajna nie jest

jedna rzecz mnie zdumiewa - Ewa ponoć tak kocha taniec - sama dobrych kilka lat spędziłam w tanecznym środowisku - mnóstwo fajnych ludzi tam poznałam (między innymi swojego Męża) i jeśli ktoś wchodził w to towarzystwo solo, a nie był z jakiś względów totalnie nie nadającą się do związku osobą to baaaardzo krótko był sam
Jak już wspominały inne dziewczyny można być w związku i "w związku". Nie wiemy jak wyglądała ta relacja 4 letnia, ale nie było widać tego, aby był taki obyty.

I dalej uważam, że nie każdy musi być śmiały, otwarty czy brylować w towarzystwie. Ale zauważ też, że jego deklaracje były inne niż to co robił. Nie widać było, aby sam się starał w jakiś sposób zdobyć Ewę. I to mówię to o sytuacji po powrocie z podróży poślubnej kiedy sam podczas tej rozmowy deklarował, że jest gotowy się zmienić itd.

Dodałabym do tego też, że dla mnie wyjątkowo słaba była sytuacja choćby z brakiem chęci pomocy podczas tej imprezy Ewy z jej znajomymi. A już sytuacja z pokrojeniem pizzy dla mnie niezrozumiała. Bać się pokroić ją? Bez przesady to nie jest nic takiego strasznego.

Moim zdaniem po prostu zostali wybitnie nie dopasowani. Zastanawiam się tylko czy zrobili to specjalnie (wiedzieli, że Darek potrzebuje dominującej osoby i liczyli, że skoro Ewa taka była w poprzednim związku to się odnajdzie) czy też ich testy są nic nie warte i nie do końca wiedzieli jakie osoby ze sobą dopasowują.
__________________
"Long live the pioneers
Rebels and mutineers
Go forth and have no fear
Come close and lend an ear"
Majka_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-13, 09:54   #508
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez CarycaKatarzynaI Pokaż wiadomość
A tam gadał, siedział i coś tam pobąkiwał. Widać, że przy swojej mamie, cioci, rodzinie Ewy dawał sobie świetnie rady. A przy rówieśnikach ciężko mu było się odnaleźć.



Tak, mija się z celem. Bo jeśli ma się różne przekonania na takiej podstawowej płaszczyźnie jak wiara i seks to się nie dobiera w pary. Tym bardziej jak partner nie jest wierzący lub nie praktykujący lub mało praktykujący - nie potrzebne skreślić.
dla Ciebie się mija, dla wielu ludzi nie - i stąd np śluby jednostronne - nie mierz wszystkich swoją miarką

Cytat:
Napisane przez Majka_95 Pokaż wiadomość
Jak już wspominały inne dziewczyny można być w związku i "w związku". Nie wiemy jak wyglądała ta relacja 4 letnia, ale nie było widać tego, aby był taki obyty.

I dalej uważam, że nie każdy musi być śmiały, otwarty czy brylować w towarzystwie. Ale zauważ też, że jego deklaracje były inne niż to co robił. Nie widać było, aby sam się starał w jakiś sposób zdobyć Ewę. I to mówię to o sytuacji po powrocie z podróży poślubnej kiedy sam podczas tej rozmowy deklarował, że jest gotowy się zmienić itd.

Dodałabym do tego też, że dla mnie wyjątkowo słaba była sytuacja choćby z brakiem chęci pomocy podczas tej imprezy Ewy z jej znajomymi. A już sytuacja z pokrojeniem pizzy dla mnie niezrozumiała. Bać się pokroić ją? Bez przesady to nie jest nic takiego strasznego.

Moim zdaniem po prostu zostali wybitnie nie dopasowani. Zastanawiam się tylko czy zrobili to specjalnie (wiedzieli, że Darek potrzebuje dominującej osoby i liczyli, że skoro Ewa taka była w poprzednim związku to się odnajdzie) czy też ich testy są nic nie warte i nie do końca wiedzieli jakie osoby ze sobą dopasowują.
a jak Ewa się starała zdobyć jego?

dla mnie całkowicie zrozumiała, zwłaszcza po wcześniejszej sytuacji z łososiem - tak, bał się, w sytuacji ciągłego narażania się na kpiny i szykany w sytuacji 1:1 w której wykazywał się anielską cierpliwością tu doszła kwestia, że będzie to dodatkowo publiczne wobec jej znajomych, widać byłoby to więcej niż byłby w stanie znieść i będąc tego świadomym odmówił
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-13, 10:13   #509
Majka_95
Zakorzenienie
 
Avatar Majka_95
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 121
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
a jak Ewa się starała zdobyć jego?

dla mnie całkowicie zrozumiała, zwłaszcza po wcześniejszej sytuacji z łososiem - tak, bał się, w sytuacji ciągłego narażania się na kpiny i szykany w sytuacji 1:1 w której wykazywał się anielską cierpliwością tu doszła kwestia, że będzie to dodatkowo publiczne wobec jej znajomych, widać byłoby to więcej niż byłby w stanie znieść i będąc tego świadomym odmówił
Ale przecież Ewa mu już podczas tej podróży poślubnej powiedziała co jej się nie podoba, jakie ma obiekcje. Darek twierdził, że się może zmienić więc rozumiem to jako chęć działania, aby Ewa zmieniła swoje zdanie o nim. Bo przecież o kimś się nie zmieni zdania od tak. Chyba że mu nie zależało to wtedy także wypadałoby powiedzieć o tym otwarcie.

Nie wiem, ale mam wrażenie że oglądałyśmy dwa różne programy. Ja nie widziałam jakiegoś poniżania przy tym krojeniu łososia. Zdziwienie, ale nie poniżanie czy drwiny. Akurat tam oboje zachowywali się poprawnie.

Z drugiej strony idąc twoim tokiem rozumienia powiedz mi dlaczego właściwie chciał być z Ewą skoro tak ciągle miał obawy, był taki dobry, nieskazitelny? Przecież jeśli ktoś nam robi krzywdę, przykrość to raczej dążymy do tego, żeby jak najmniej z taką osobom przebywać.
__________________
"Long live the pioneers
Rebels and mutineers
Go forth and have no fear
Come close and lend an ear"
Majka_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-13, 10:53   #510
CarycaKatarzynaI
Zawsze łakoma.
 
Avatar CarycaKatarzynaI
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 072
Dot.: ślub od pierwszego wejrzenia-nowy program tvn

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
dla Ciebie się mija, dla wielu ludzi nie - i stąd np śluby jednostronne - nie mierz wszystkich swoją miarką
Nie o ślub mi chodzi. Tylko, że jedna osoba stawia swoje podstawowe wartości drugiej w imię miłości i czeka. Tutaj sobie wpisz wszystko co chcesz: seks, wiarę, dzieci, miejsce zamieszkania etc. Analogiczna sytuacja, jedna osoba chce dzieci, druga nie, ale jedna jest z drugą osobą, bo 'ją kocha' i może coś się zmieni np po ślubie. Tu chodzi o podstawowe wartości. Widać było w programie, że on czekał na poprzednią partnerkę, czyli to on postawił swoje wartości,które nie pokrywają się z jej w imię miłości
__________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko jest zaczarowane.
CarycaKatarzynaI jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-07 09:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.