Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13. - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-20, 19:03   #3631
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
dla mnie rozmiar buta to loteria, starszy potrafił 3 sezony mieć jeden rozmiar, potem jakoś szybko zmieniać, dlatego nie kupuję na zapas, jakieś promocje będą zawsze.

dla Domi kupiłam super fity, rozmiar 21.. ale generalnie wybór butów na rzepy mizerny, co ładniejsze to sznurowane ciekawe które dziecko zasznuruje sobie buty w tym wieku
To U nas L w tamtym roku kupiłam sandały gdzieś na przełomie czerwca/lutego i pod koniec sierpnia już ja cisnely. Teraz z zimowymi to samo. W listopadzie miała ok a w lutym już były za male. Nie sądzę że nagle noga jej przystopuje

Wiesz co z tymi promo różnie. Np ogladalam jakieś sandały z nieznanej firmy w zwykłym sklepiku i kosztowały coś koło 50 zl. A te które znalazłam sa z Korneckiego i boję się ze ciężko mi będzie później trafić na taką cenę.

Nie wiem sama. Teraz jak jej mierze (a strasznie ciężko zmierzyć jej stopę ) to wychodzi niecałe 15 cm. W Korbeckim 24 ma 15.5 a były za duże teraz. Czyli albo wezmę na lato 24 albo 25.. tylko znowu do 16 cm to chyba jej nie wyskoczy,co?

Monia w ogóle co tam u Was? Jak Domi? Jak reha? Idzie mi dobremu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 21:55   #3632
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Z butami jest loteria. Najlepsze ceny obuwia letniego sa zima, to jasne, ale dziecku trudniej wycelowac w rozmiar. Juz raz sie przejechalam na tym. Mam sliczne sandalki, ale co z tego, skoro M ich nie zalozyl ani razu. Kupuje tak jednak nadal od grudnia mam polbuty na wiosne.

Co do rozmiarow, M ma juz dluzszy czas 24, powoli z niego wyrasta, ale jeszcze nosi. Od listopada chyba. Wiosenne mam 25 i boje sie, ze moga byc na pozna wiosne lub jesien. Oby na jesien nie byly male zobaczymy.

Co do marek, to ja sie zupelnie nie znam. Mielismy dwq razy naturinho i nie byly wcale tak dobrze dopasowane. Primigi nas jeszcze nie zawiodly, ale cena jest zaporowa- dlatego kupuje je w wyprzedazach posezonowych na limango. To naprawde swietne buty.

Tz mial dzisiaj operacje, wycinali mu zylaki. Cale nogi zabandazowane, lezy na kanapie i wpiernicza milky way'e, bo M juz spi przynajmniej nie marudzi ostatnio mamy w ogole mnostwo zalatwiania, papiery do zlobka itd. Szukamy tez powoli innego mieszkania, bo do konca marca bedziemy musieli wypowiedziec, jesli chcemy od lipca mieszkac gdzie indziej. Wizja przeprowadzki mnie przeraza...

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 05:42   #3633
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Apropo butów mam na sprzedaż Primigi. Kupiłam jesienią w Tk Maxie i są dobre w zasadzie ale Olo ma tegą stope i ciężko mu się je zakłada i postanowiłam odsprzedać. Oczywiście nówki sztuki całe skórzane rozm 24 wkładka 15.4cm.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1490074958769.jpg (52,3 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1490074970076.jpg (46,0 KB, 36 załadowań)
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 07:56   #3634
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Lenie rośnie strasznie wolno stopa.. Kupiłam kiedyś w zarze baletki. Myślałam że będą dobre na tamtą wiosnę, a one będą dobre dopiero teraz. A to 14cm... Blance często trafiłam z rozmiarem. Szla co sezon kolejny rozmiar i tak do 2 lat.. Potem już wolniej. Lenie nie trafię.. Jednak sandały inaczej niż np adidasy, bo będą latać... Myślę że będzie przełom rozmiaru aleee w czerwcu wyprzedaże to się kupi drugie
Teraz muszę jej jakieś sportowe kupić, chciałabym nike które miała jesienią. Super były.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 10:20   #3635
gapulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar gapulinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 357
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Dziewczyny a gdzie kupie jakies buty do ogrodu do babci? potrzebuje coś niezbyt ładnego i drogiego do piachu 😀 szuja Kondziu tez brodzi w ziemi. Może ty masz jakiś pomysł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Ps. Moje dziecko nr 2 chyba się uspokaja. Juz mogę się wysikac i zrobić pranie bez ryku 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gapulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 10:26   #3636
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Cytat:
Napisane przez gapulinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a gdzie kupie jakies buty do ogrodu do babci? potrzebuje coś niezbyt ładnego i drogiego do piachu 😀 szuja Kondziu tez brodzi w ziemi. Może ty masz jakiś pomysł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Ps. Moje dziecko nr 2 chyba się uspokaja. Juz mogę się wysikac i zrobić pranie bez ryku 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupuje trampki w osiedlowym fajne miękkie, za 3 dychy..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 10:30   #3637
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Dobra. Czyli dalej nic nie wiem 😂

Gapu ja kupuję Befado w małym sklepiku.

Życzę Ci żeby tak było już i żebyś miała chwilę spokoju

Marei uu..to teraz będziesz miała 2 dzieci w domu? 😁



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 11:32   #3638
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
dla mnie rozmiar buta to loteria, starszy potrafił 3 sezony mieć jeden rozmiar, potem jakoś szybko zmieniać, dlatego nie kupuję na zapas, jakieś promocje będą zawsze.

dla Domi kupiłam super fity, rozmiar 21.. ale generalnie wybór butów na rzepy mizerny, co ładniejsze to sznurowane ciekawe które dziecko zasznuruje sobie buty w tym wieku
Zakłada już sobie sama?

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Z butami jest loteria. Najlepsze ceny obuwia letniego sa zima, to jasne, ale dziecku trudniej wycelowac w rozmiar. Juz raz sie przejechalam na tym. Mam sliczne sandalki, ale co z tego, skoro M ich nie zalozyl ani razu. Kupuje tak jednak nadal od grudnia mam polbuty na wiosne.

Co do rozmiarow, M ma juz dluzszy czas 24, powoli z niego wyrasta, ale jeszcze nosi. Od listopada chyba. Wiosenne mam 25 i boje sie, ze moga byc na pozna wiosne lub jesien. Oby na jesien nie byly male zobaczymy.

Co do marek, to ja sie zupelnie nie znam. Mielismy dwq razy naturinho i nie byly wcale tak dobrze dopasowane. Primigi nas jeszcze nie zawiodly, ale cena jest zaporowa- dlatego kupuje je w wyprzedazach posezonowych na limango. To naprawde swietne buty.

Tz mial dzisiaj operacje, wycinali mu zylaki. Cale nogi zabandazowane, lezy na kanapie i wpiernicza milky way'e, bo M juz spi przynajmniej nie marudzi ostatnio mamy w ogole mnostwo zalatwiania, papiery do zlobka itd. Szukamy tez powoli innego mieszkania, bo do konca marca bedziemy musieli wypowiedziec, jesli chcemy od lipca mieszkac gdzie indziej. Wizja przeprowadzki mnie przeraza...

...tapatalk...
A ja tak kocham przeprowadzki, zazdroszczę. Będziesz tęsknić za dziadkami z dołu? ;p

Cytat:
Napisane przez gapulinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a gdzie kupie jakies buty do ogrodu do babci? potrzebuje coś niezbyt ładnego i drogiego do piachu szuja Kondziu tez brodzi w ziemi. Może ty masz jakiś pomysł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Ps. Moje dziecko nr 2 chyba się uspokaja. Juz mogę się wysikac i zrobić pranie bez ryku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na lato? Kupiłam crocsy oryginalne, udało mi się nowki sztuki odkupić i kalosze z pianki ale jeszcze nie doszły
Poza tym mam jeszcze jakieś używane cichobiegi po synku znajomych, są tak brzydkie ze nadają się tylko do rycia w ziemi a potem do kosza :p ale jak mus będzie a pewnie będzie to pewnie kupię jakieś tenisówki w pepco (są za☠☠☠iste za 2 dychy!)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Ogolnie teraz już nie kupuje tych drogich butów, zależało mi na tych pierwszych żeby były super


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Stary się podlizuje, wczoraj tak mnie rano w☠☠☠☠il ze wieczorem na stole położył laysy z pieca, kinder jajo, kinder Country i jeszcze coś tam z kinder. A dziś w przerwie pizzę mi wiezie. Wybaczyć? ;p


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 11:51   #3639
Princesika
Zakorzenienie
 
Avatar Princesika
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 004
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Cytat:
Napisane przez k a j a Pokaż wiadomość
Lenie rośnie strasznie wolno stopa.. Kupiłam kiedyś w zarze baletki. Myślałam że będą dobre na tamtą wiosnę, a one będą dobre dopiero teraz. A to 14cm... Blance często trafiłam z rozmiarem. Szla co sezon kolejny rozmiar i tak do 2 lat.. Potem już wolniej. Lenie nie trafię.. Jednak sandały inaczej niż np adidasy, bo będą latać... Myślę że będzie przełom rozmiaru aleee w czerwcu wyprzedaże to się kupi drugie
Teraz muszę jej jakieś sportowe kupić, chciałabym nike które miała jesienią. Super były.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym chciała jakieś botki kupić bo mamy z Lasockiego takiego adidaski, fajne ale do sukienek średnio wyglądają.
__________________
Królewna
Princesika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 11:53   #3640
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

A właśnie co do sznurowanych to przecież dzieci w naszym wieku sobie nie wiążą same sznurówek..
Ja się cieszę, że większość jest sznurowanych i z zamkiem z boku bo na nogę L. mogę sama dopasować. Mając wysokie podbicie, założenie buta bez sznurówek graniczy z cudem. Dlatego my mamy tylko takie.
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 11:54   #3641
Princesika
Zakorzenienie
 
Avatar Princesika
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 004
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

a co do trafiania z rozmiarem to Laura ma niby małą stopę ale rośnie błyskawicznie. Widzę po kapciach szczególnie, nosimy cały czas viggami i we wrześniu miała pierwsze i to były 18, potem miała 19, 20 a teraz nosi 21 i 22 już na nią czekają.
__________________
Królewna
Princesika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 12:33   #3642
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Cytat:
Napisane przez Princesika Pokaż wiadomość
Ja bym chciała jakieś botki kupić bo mamy z Lasockiego takiego adidaski, fajne ale do sukienek średnio wyglądają.
Do sukienek mamy baletkizresztą Lena nie nosi sukienek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 21:34   #3643
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Nie wiem sama. Teraz jak jej mierze (a strasznie ciężko zmierzyć jej stopę ) to wychodzi niecałe 15 cm. W Korbeckim 24 ma 15.5 a były za duże teraz. Czyli albo wezmę na lato 24 albo 25.. tylko znowu do 16 cm to chyba jej nie wyskoczy,co?

Monia w ogóle co tam u Was? Jak Domi? Jak reha? Idzie mi dobremu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja teraz 4-latkowi kupiłam 26 na wiosnę

Reha zakończona póki co, Domi dostała czas na rozkręcenie się z chodzeniem i dogonienie rówieśników, w końcu nikt od niej niczego nie oczekuje. W maju mamy kontrolę i zobaczymy co dalej. Ale generalnie jest ok, nie chodzi jeszcze rewelacyjnie, widać że od niedawna, ale daje radę. Poza tym gada, ciągle gada, wszystko powtarza, robi się coraz bardziej samodzielna, powie czego chce.

Cytat:
Napisane przez gapulinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a gdzie kupie jakies buty do ogrodu do babci? potrzebuje coś niezbyt ładnego i drogiego do piachu 😀 szuja Kondziu tez brodzi w ziemi. Może ty masz jakiś pomysł.
do ogrodu miałam klapki basenowe i to była najlepsza opcja, z samego rana kalosze bo trawa cała mokra, później klapki bo jakoś długo było mokro, wieczorem znowu wilgoć. jak sucho to i jakieś kapcie befado dawały radę.

Cytat:
Napisane przez szuuu Pokaż wiadomość
Zakłada już sobie sama?
tak do końca nie, ale próbuje, rozpina rzepy, trochę krzywo, ale jakoś zakłada buty na stopy, czasem sama zdejmuje. wściekłaby się gdyby nie miała takiej możliwości.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 06:28   #3644
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Dziewczyny jakie firmy maja szersze sandalki? Mamy rozm 24 z naturino, ale sa za waskie, chociaz na dlugosc ok.

...tapatalk...

---------- Dopisano o 07:28 ---------- Poprzedni post napisano o 07:23 ----------

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
ja teraz 4-latkowi kupiłam 26 na wiosnę

Reha zakończona póki co, Domi dostała czas na rozkręcenie się z chodzeniem i dogonienie rówieśników, w końcu nikt od niej niczego nie oczekuje. W maju mamy kontrolę i zobaczymy co dalej. Ale generalnie jest ok, nie chodzi jeszcze rewelacyjnie, widać że od niedawna, ale daje radę. Poza tym gada, ciągle gada, wszystko powtarza, robi się coraz bardziej samodzielna, powie czego chce.



do ogrodu miałam klapki basenowe i to była najlepsza opcja, z samego rana kalosze bo trawa cała mokra, później klapki bo jakoś długo było mokro, wieczorem znowu wilgoć. jak sucho to i jakieś kapcie befado dawały radę.



tak do końca nie, ale próbuje, rozpina rzepy, trochę krzywo, ale jakoś zakłada buty na stopy, czasem sama zdejmuje. wściekłaby się gdyby nie miała takiej możliwości.
Ostatnio spotkalam kolezanke z porodowki i rozmawialysmy o chodzeniu, mowieniu itd. Rowiesnik M mowi juz krotkimi zdaniami w dwoch jezykach. Powaznie. Ale ruchowo jest za M w tyle. Takze chyba cos za cos. A ona nauczyla sie chodzic jak miala dwa latka, a mimo to w sporcie odnosila spore sukcesy na zawodach miedzyszkolnych, takze Domi prwnie tez ma czas zeby sie z tym wszystkim ogarnac.
Aaaa M zaczyna w koncu wiecej mowic i ciagle staje pod oknem albo drzwiami swojej ukochanej i wola "Jaaasia, Jaaaasia".

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 08:18   #3645
industria
Zakorzenienie
 
Avatar industria
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 489
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Moja przyjaciolka slawny ginekolog w wieku prawie dwoch lat pieknie mowila pełnymi zdaniami ...siedząc w wozku bo jeszcze nie chodzila . dop ok 2 urodzin zaczela chodzic
__________________
Małgosia.. 22. 06. 2015
industria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 08:30   #3646
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

U nas L zrobiła 1 krok taki prawdziwy na roczek i później już zaczęła smigac bardzo szybko i ładnie. Natomiast mowa idzie jej wolno. Bardzo wolno. Do 2 lat ma jeszcze jakieś 2 miechy i nadal kompletnie nie widzę tego '300 słów na 2 lata' czy jakoś tak. I szczerze jakoś sie nie spinam. Każdy rozwija się inaczej i każde dziecko jest inne i nie ma co porównywać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 08:46   #3647
Princesika
Zakorzenienie
 
Avatar Princesika
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 004
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Moja Laurka to jest lamaga ruchowa. Dzieci mlodsze od niej ba placu zabaw wbiegaja po schodach na zjezdzalnie a ona nozka nozka powolutki i za raczke.
No ale cos za cos... mowi wierszyki i mowi zdania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Królewna
Princesika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 09:12   #3648
sylwusiach
Zakorzenienie
 
Avatar sylwusiach
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 8 684
Send a message via Skype™ to sylwusiach
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

U nas ruchowo L sobie swietnie radzi, biega skacze, wspina sie.. A z mowa hmm malutko mówi, po swojemu powie co chce/ cześciej czego nie chce ...

Ale wszystko rozumie co do niej mówimy wiec jakoś sie nie spinam




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lilly 20.06.2015
sylwusiach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 10:53   #3649
industria
Zakorzenienie
 
Avatar industria
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 489
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

U nas chyba tez ruch przoduje chociaz G mowi coraz £adniej.
Wlasnie chcialam pisac ze chyba wlasnie mielismy jakis skok zwiazany z mową bo po kilku kiepskich nockach nagle zaczelam duzo ladniej mowic. Bardzo ladnie mowi mamusia i tatuś a jeszcze niedawno byla mamucha i tatuch. I dobrze zamiast dobche. Tylko ona ciagla nie jest Malgosia a Mamocha :P
__________________
Małgosia.. 22. 06. 2015
industria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-24, 11:00   #3650
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

U nas na początku była na podium mowa. Zaczęła chodzić na 14 miesięcy. Teraz widzę że ruchowo poszła do przodu, na zjeżdżalnie sama, po schodach sama i nie tak noga do nogi tylko tak normalnie.. Ale widzę że mowa trochę się zatrzymała, niby powtarza ale jedynie nowe słowo ostatnio to kaka (Blanka). Ale dogadać się idzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 11:46   #3651
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

A Konrad ma wy☠☠☠ane, ledwo coś tam powie a na zjeżdżalnie sama muszę go wsadzić Za to potrafi pierdziec na zawołanie, mama dumna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 11:54   #3652
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Mój ruchowo b rozwinięty. Ostatnio w Aquaparku zjeżdżał sam z 3 metrowej zjeżdżalni takiej slimakowej i się pchal na nią co chwilę. Nie ogarnialam sama ktoś u góry mu pomagal ja stopowalam w połowie coby za dużego rozpędu nie było a na dole jakiś gość go łapał coby się nie utopił heh. Z mowa bez szału. Coś tam mówi najczęściej 2 pierwsze litery z wyrazu. Jak coś chce to mama mama mami mami a tak to nie powtorzy i bardzo się denerwuje kiedy mi coś opowiada a ja go nie rozumiem hehe
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 12:03   #3653
Aika213
Wtajemniczenie
 
Avatar Aika213
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 924
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

U nas chyba po równo. Ruchowo dobrze rozwinięta z mowa tez jakos idzie, zdaniami nie mowi ale 3 słowa łączy
Aika213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 12:53   #3654
industria
Zakorzenienie
 
Avatar industria
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 489
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Mój ruchowo b rozwinięty. Ostatnio w Aquaparku zjeżdżał sam z 3 metrowej zjeżdżalni takiej slimakowej i się pchal na nią co chwilę. Nie ogarnialam sama ktoś u góry mu pomagal ja stopowalam w połowie coby za dużego rozpędu nie było a na dole jakiś gość go łapał coby się nie utopił heh. Z mowa bez szału. Coś tam mówi najczęściej 2 pierwsze litery z wyrazu. Jak coś chce to mama mama mami mami a tak to nie powtorzy i bardzo się denerwuje kiedy mi coś opowiada a ja go nie rozumiem hehe
O jezu nawet minnie mow. Ostatnio ma placu zabaw goska tez mi spieprzyla i zamiast na mala zjezdzalnie wlazla na takiego wysokiego slimaka chyba 3 albo 4 metry... Myslalam ze zawalu doatane a ta szczesliwa....potem non stop na niej zjezdzala. Wlazila po schodach potem przez tor z lin i na tego ślimaka. Szajbus maly...
__________________
Małgosia.. 22. 06. 2015
industria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 13:27   #3655
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie firmy maja szersze sandalki? Mamy rozm 24 z naturino, ale sa za waskie, chociaz na dlugosc ok.

...tapatalk...

---------- Dopisano o 07:28 ---------- Poprzedni post napisano o 07:23 ----------


Ostatnio spotkalam kolezanke z porodowki i rozmawialysmy o chodzeniu, mowieniu itd. Rowiesnik M mowi juz krotkimi zdaniami w dwoch jezykach. Powaznie. Ale ruchowo jest za M w tyle. Takze chyba cos za cos. A ona nauczyla sie chodzic jak miala dwa latka, a mimo to w sporcie odnosila spore sukcesy na zawodach miedzyszkolnych, takze Domi prwnie tez ma czas zeby sie z tym wszystkim ogarnac.
Aaaa M zaczyna w koncu wiecej mowic i ciagle staje pod oknem albo drzwiami swojej ukochanej i wola "Jaaasia, Jaaaasia".

...tapatalk...
mierzyliście primigi? są stosunkowo szerokie i wysokie w palcach, już kolejny rozmiar kupuję starszakowi. jak mierzył emele czy super fity zawsze go gniotły a tu jest ok.

to chyba często jest coś za coś

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
U nas L zrobiła 1 krok taki prawdziwy na roczek i później już zaczęła smigac bardzo szybko i ładnie. Natomiast mowa idzie jej wolno. Bardzo wolno. Do 2 lat ma jeszcze jakieś 2 miechy i nadal kompletnie nie widzę tego '300 słów na 2 lata' czy jakoś tak. I szczerze jakoś sie nie spinam. Każdy rozwija się inaczej i każde dziecko jest inne i nie ma co porównywać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja nie jestem w stanie policzyć słów, ale jest ich dużo, bardzo dużo, za to chodzenie tak na ok 14-15mcy...
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 13:35   #3656
fartuch
Zakorzenienie
 
Avatar fartuch
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 687
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Mój Michał nie mowi nic. Sama nie wiem.co mam.o tym myslec. Byl czas kiedy pokazywal w książeczkach, nasladowal odglosy kury i psa, teraz nic zero. Podchodze do niego z ksiazeczka to odrazu sie denerwuje. Jedyne co mówi to mama i nie. Myslicie ze powinnam się martwić?
__________________
Michał 25.05.2015
Piotruś
fartuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 14:11   #3657
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
mierzyliście primigi? są stosunkowo szerokie i wysokie w palcach, już kolejny rozmiar kupuję starszakowi. jak mierzył emele czy super fity zawsze go gniotły a tu jest ok.

to chyba często jest coś za coś



ja nie jestem w stanie policzyć słów, ale jest ich dużo, bardzo dużo, za to chodzenie tak na ok 14-15mcy...
My tez glownie primigi, ale nie mam gdzie zmierzyc sandalkow. Mielismy tylko polbuty i zimowe. Mam o nich bardzo dobre zdanie. Skoro mowisz, ze tez beda szerokie, to wezme jakies niebawem na limango.

...tapatalk...

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

Cytat:
Napisane przez fartuch Pokaż wiadomość
Mój Michał nie mowi nic. Sama nie wiem.co mam.o tym myslec. Byl czas kiedy pokazywal w książeczkach, nasladowal odglosy kury i psa, teraz nic zero. Podchodze do niego z ksiazeczka to odrazu sie denerwuje. Jedyne co mówi to mama i nie. Myslicie ze powinnam się martwić?
Chyba nie. Tzn poczekaj jeszcze z martwieniem

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 15:07   #3658
gapulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar gapulinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 357
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Cytat:
Napisane przez fartuch Pokaż wiadomość
Mój Michał nie mowi nic. Sama nie wiem.co mam.o tym myslec. Byl czas kiedy pokazywal w książeczkach, nasladowal odglosy kury i psa, teraz nic zero. Podchodze do niego z ksiazeczka to odrazu sie denerwuje. Jedyne co mówi to mama i nie. Myslicie ze powinnam się martwić?
Ja bym się jeszxze nie martwila. Mój siostrzeniec baaardzo późno zaczął mówić. Grubo po 2rz.

Marcel zna i używa bardzo dużo słów. Tak jak Monika, nie jestem w stanie zliczyć, ale ich jeszcze nie łączy. Chodzić zaczął dosyć późno, bo po 14 miesiącu.

Macek mi się rozchorowal. Pierwszy raz w życiu ma kaszel, taki chrychlajacy jeśli wiecie o czym pisze 😀 i z nosa leci Niagara. O 17 idziemy prywatnie do lekarza. Musi go osluchac, bo się martwię, ale patrząc na to jak teraz wariuje to mam ochotę odmówić wizytę. 7 dych zostanie w kieszeni 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gapulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 15:14   #3659
fartuch
Zakorzenienie
 
Avatar fartuch
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 687
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
My tez glownie primigi, ale nie mam gdzie zmierzyc sandalkow. Mielismy tylko polbuty i zimowe. Mam o nich bardzo dobre zdanie. Skoro mowisz, ze tez beda szerokie, to wezme jakies niebawem na limango.

...tapatalk...

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------


Chyba nie. Tzn poczekaj jeszcze z martwieniem

...tapatalk...





Cytat:
Napisane przez gapulinka Pokaż wiadomość
Ja bym się jeszxze nie martwila. Mój siostrzeniec baaardzo późno zaczął mówić. Grubo po 2rz.

Marcel zna i używa bardzo dużo słów. Tak jak Monika, nie jestem w stanie zliczyć, ale ich jeszcze nie łączy. Chodzić zaczął dosyć późno, bo po 14 miesiącu.

Macek mi się rozchorowal. Pierwszy raz w życiu ma kaszel, taki chrychlajacy jeśli wiecie o czym pisze 😀 i z nosa leci Niagara. O 17 idziemy prywatnie do lekarza. Musi go osluchac, bo się martwię, ale patrząc na to jak teraz wariuje to mam ochotę odmówić wizytę. 7 dych zostanie w kieszeni 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zaczelam mowic bardzo pozno. Mialam 3 lata, i pierwsze co powiedzialam to haloł boj podrywaczka
Tz to samo, kolo 3 lat.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Duzo zdrowka dla Marcysia, oby siostry nie zarazil.
__________________
Michał 25.05.2015
Piotruś
fartuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 21:38   #3660
groszkolino
celebriti
 
Avatar groszkolino
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 972
GG do groszkolino
Dot.: Mamusie czerwcowe 2015! :) część 13.

Dobry wieczór


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
robię dobre naleśniki i parówki.. to moze naleśniki i parówki?!
wiesz co, zaczynam bać się oddychać


groszkolino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-06 21:31:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.