Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-12-29, 18:21   #4261
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Wow, ale między nami jest różnica kolorystyczna. Ja Diani używam od bardzo dawna i wysypuję na wieczko taką odrobinę, że chyba do końca życia go nie zużyję Na mnie jest nieco za ciemny i zbyt ciepły, ale przy używaniu bardzo małej ilości nie jest tragicznie.
To rzeczywiście, pewnie jesteś jaśniutka, ja jestem też jasna, ale nie jakaś bardzo jasna. Bronzer używam od jesieni i teraz już zbladłam całkiem, a i tak nadal muszę go sporo nakładać. Pewnie bym się tak nie szczypała o tę jego jasność, gdyby nie chodziło o wydajność, bo naprawdę u mnie daje piękny efekt, bardzo kolorystycznie mi pasuje, wygląda mega naturalnie, widziałam już chłodniejsze bronzery, ale ten nie jest na szczęście za ciepły dla mnie, no w sam raz. A ten najjaśniejszy, to chyba dla albinosów.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 18:30   #4262
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Moje ostatnie przedświąteczne zakupy. Tym sposobem mam już wszystko co chciałam i od tej pory omijam sklepy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Blisko Natury.jpg (102,9 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ecco verde.jpg (102,6 KB, 98 załadowań)
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 23:45   #4263
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Moje ostatnie przedświąteczne zakupy. Tym sposobem mam już wszystko co chciałam i od tej pory omijam sklepy.
Och, Ben i Anna napisz jakąś opinię
Ja teraz używam deo Biofficyny na zmianę z Tisserand. Oba działają do czasu. Tzn BT działa dłużej, ale nie na tyle żebym była zadowolona. T. dziala dość krótko, bo po 4-5h czuje przykry zapach. Najlepiej sprawdza mi się samodzielnie ukręcony deo. No cóż, trzeba wrócić do PH.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-30, 08:28   #4264
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Koshatka, cudne zakupy Poszalałaś
Jestem bardzo ciekawa, jak ocenisz deo Ben & Anna. Ja jestem zadowolona I ja również jak ty omijam już sklepy, szczególnie TK Maxx.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-30, 09:36   #4265
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Och, Ben i Anna napisz jakąś opinię
Ja teraz używam deo Biofficyny na zmianę z Tisserand. Oba działają do czasu. Tzn BT działa dłużej, ale nie na tyle żebym była zadowolona. T. dziala dość krótko, bo po 4-5h czuje przykry zapach. Najlepiej sprawdza mi się samodzielnie ukręcony deo. No cóż, trzeba wrócić do PH.
Ja niestety zrezygnowałam z naturalnych dezodorantów, na mnie nie działają dobrze, zapach potu przebijał się i nie mogłam tego znieść
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-30, 10:22   #4266
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ja niestety zrezygnowałam z naturalnych dezodorantów, na mnie nie działają dobrze, zapach potu przebijał się i nie mogłam tego znieść
Ja właśnie kończę Pony Hütchen, nawet nie wiem który dokładnie, bo zapach tak wywietrzał, że już w ogóle go nie czuć i dlatego nie kupię już kolejnego. Na razie czekam na nienaturalny koreański deo i nie wiem, czy potem szukać czegoś wśród naturalnych, czy sobie dać spokój. Nie mam teraz potrzeby robić jakichś większych zakupów, więc za samym deo nie opłaca mi się grzebać po sklepach.

Jedynymi naturalnymi kosmetykami które ostatnio kupiłam są pomadki ochronne Cattier (tę kupuję już chyba trzeci raz z kolei, jedna z moich ulubionych) i Kapha Hurraw! No i olejki eteryczne Primavery, ale to zakup tylko częściowo kosmetyczny, bo używam też do lampki zapachowej.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-12-30 o 10:24
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-30, 14:30   #4267
Zimtstange
Raczkowanie
 
Avatar Zimtstange
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 131
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Hej
Dawno mnie tu nie było, ale czasem Was podczytywałam
Wklejam zdjęcia zapasów, które zrobiłam w ostatnim czasie. Lubię tak na chwilę mieć spokój z zakupami.

Na ostatnim zdjęciu nowości, których aktualnie używam. Dezodorant Indigenous Beauty niestety mnie uczula i nie za bardzo wiem co z nim zrobić

Olejek eteryczny z jodły himalajskiej jest fantastyczny Dodałam dwie krople do odrobiny olejku Hauschki z trawą cytrynową i posmarowałam sobie tym na noc klatkę piersiową. Dzisiaj o wiele lepiej mi się oddycha (a od jakichś trzech tygodni nie mogę sobie poradzić z kaszlem i katarem...).
Peelingi Achae mają cudowne opakowania (na pewno później je wykorzystam, np. na własne kosmetyki), ale ten cukrowy z zieloną herbatą jest dla mnie niestety za słaby, chyba wolę peelingi kawowe.

Beeets, to Ty miałaś kiedyś ochotę na perfumy Lavanila Vanilla Summer? Tak się składa, że je mam i chętnie podeślę Ci próbkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0890.jpg (174,8 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0888.jpg (196,8 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0887.jpg (179,1 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0886.jpg (202,4 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0893.jpg (231,8 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0889.jpg (190,9 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0891.jpg (205,8 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0892.jpg (216,2 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0896.jpg (193,4 KB, 67 załadowań)
Zimtstange jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-30, 14:51   #4268
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Moje ostatnie przedświąteczne zakupy. Tym sposobem mam już wszystko co chciałam i od tej pory omijam sklepy.
Cudowności

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja właśnie kończę Pony Hütchen, nawet nie wiem który dokładnie, bo zapach tak wywietrzał, że już w ogóle go nie czuć i dlatego nie kupię już kolejnego. Na razie czekam na nienaturalny koreański deo i nie wiem, czy potem szukać czegoś wśród naturalnych, czy sobie dać spokój. Nie mam teraz potrzeby robić jakichś większych zakupów, więc za samym deo nie opłaca mi się grzebać po sklepach.

Jedynymi naturalnymi kosmetykami które ostatnio kupiłam są pomadki ochronne Cattier (tę kupuję już chyba trzeci raz z kolei, jedna z moich ulubionych) i Kapha Hurraw! No i olejki eteryczne Primavery, ale to zakup tylko częściowo kosmetyczny, bo używam też do lampki zapachowej.
Ja zużyłam tydzień temu ostatnie rzeczy z PH, które miałam, wszystkie już traciły zapach, niestety, miałam je od roku, więc miały prawo już zwietrzeć.

Cytat:
Napisane przez Zimtstange Pokaż wiadomość
Hej
Dawno mnie tu nie było, ale czasem Was podczytywałam
Wklejam zdjęcia zapasów, które zrobiłam w ostatnim czasie. Lubię tak na chwilę mieć spokój z zakupami.

Na ostatnim zdjęciu nowości, których aktualnie używam. Dezodorant Indigenous Beauty niestety mnie uczula i nie za bardzo wiem co z nim zrobić

Olejek eteryczny z jodły himalajskiej jest fantastyczny Dodałam dwie krople do odrobiny olejku Hauschki z trawą cytrynową i posmarowałam sobie tym na noc klatkę piersiową. Dzisiaj o wiele lepiej mi się oddycha (a od jakichś trzech tygodni nie mogę sobie poradzić z kaszlem i katarem...).
Peelingi Achae mają cudowne opakowania (na pewno później je wykorzystam, np. na własne kosmetyki), ale ten cukrowy z zieloną herbatą jest dla mnie niestety za słaby, chyba wolę peelingi kawowe.

Beeets, to Ty miałaś kiedyś ochotę na perfumy Lavanila Vanilla Summer? Tak się składa, że je mam i chętnie podeślę Ci próbkę.
Cuda! Ciekawi mnie co sądzisz nt. Gel Jan Barba, Beeets go chwaliła, kusi mnie bardzo.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-30, 15:36   #4269
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Zimtstange Pokaż wiadomość
Hej
Dawno mnie tu nie było, ale czasem Was podczytywałam
Wklejam zdjęcia zapasów, które zrobiłam w ostatnim czasie. Lubię tak na chwilę mieć spokój z zakupami.

Na ostatnim zdjęciu nowości, których aktualnie używam. Dezodorant Indigenous Beauty niestety mnie uczula i nie za bardzo wiem co z nim zrobić

Olejek eteryczny z jodły himalajskiej jest fantastyczny Dodałam dwie krople do odrobiny olejku Hauschki z trawą cytrynową i posmarowałam sobie tym na noc klatkę piersiową. Dzisiaj o wiele lepiej mi się oddycha (a od jakichś trzech tygodni nie mogę sobie poradzić z kaszlem i katarem...).
Peelingi Achae mają cudowne opakowania (na pewno później je wykorzystam, np. na własne kosmetyki), ale ten cukrowy z zieloną herbatą jest dla mnie niestety za słaby, chyba wolę peelingi kawowe.

Beeets, to Ty miałaś kiedyś ochotę na perfumy Lavanila Vanilla Summer? Tak się składa, że je mam i chętnie podeślę Ci próbkę.
wow jakie wzięłaś odcienie minerałów Clare Blanc?
Używam tego podkładu już od jakiegoś czasu i go uwielbiam, ale jednak odcień 320 jest dla mnie zbyt brzoskwiniowy. Muszę kupić chyba 520
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-30, 16:07   #4270
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Zimtstange, ale cudowności , widzę minerały CB, też używam, kupiłam też prasowańca, ale jeszcze nie używałam.

Koshatka, u Ciebie też
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-30, 16:13   #4271
Zimtstange
Raczkowanie
 
Avatar Zimtstange
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 131
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Cuda! Ciekawi mnie co sądzisz nt. Gel Jan Barba, Beeets go chwaliła, kusi mnie bardzo.
U mnie się sprawdza Używam go, żeby ukoić skórę po kwasach. Czasem nakładam na noc zamiast kremu. Jest baaardzo wydajny! No i duży plus za butelkę, której nie trzeba wyrzucać, tylko można im zwrócić

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
wow jakie wzięłaś odcienie minerałów Clare Blanc?
Używam tego podkładu już od jakiegoś czasu i go uwielbiam, ale jednak odcień 320 jest dla mnie zbyt brzoskwiniowy. Muszę kupić chyba 520
Ja mam 230 i pasuje do mnie idealnie
Zimtstange jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-30, 16:21   #4272
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Och, Ben i Anna napisz jakąś opinię
Napiszę ale to prędko nie nastąpi. Mam jeszcze PH na jakieś 4-5 miesięcy i wątpię żebym zaczęła ten wcześniej.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Koshatka, cudne zakupy Poszalałaś
Chciałam załatwić wszystkie chciejstwa za jedną przesyłką. Do zakupów zmobilizowało mnie -30% na błyszczyki Lily Lolo i 10% na resztę. Nie udało mi się tylko złapać próbki brązera LL.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Cudowności
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Koshatka, u Ciebie też
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-02, 00:10   #4273
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cześć dziewczyny
Nie miałam ostatnio czasu na pisanie, a do tego jeszcze mój laptop padł, więc tylko w wolnej chwili podczytywałam Was na telefonie.
Jakoś pod koniec listopada zrobiłam dwa zamówienia na azjatyckie kosmetyki i na szczęście zdążyły dojść przed samymi świętami. Bardzo sobie chwalę ampułkę Yuri Pibu Cellum i emulsję peptydową Swanicoco.
Z e-naturalnie zamówiłam znowu peeling ananas i papaja, (jednak jest trochę lepszy od peelingu z owoców tropikalnych), a pamiętam, że na początku tak musiłam na niego uważać i trzymać tylko chwilkę. Z e-naturalnie mam jeszcze tarczycę bajkalską, która ma bardzo dobrze działać na zmarszczki.
Dzięki wspólnym zakupom z Susabee mam jeszcze kilka cudeniek: masło kawowe Mydłostacji (miałaś rację Korah, masło pachnie obłędnie ), tonik z nanozłotem Koi, serum z retinolem Bu i wcierkę do skóry głowy Naturalis https://manufakturanaturalis.com/pro...adaniu-wlosow/
Oczywiście na tym nie koniec zakupów, bo dzisiaj niepotrzebnie weszłam na holland & barrett i wzięłam 50% przecenione zestawy: arganowy do włosów i różany do twarzy
W ofercie mają kolejne doktorkowe nowości:
- kremowe myjadła http://www.hollandandbarrett.ie/sear...&isSearch=true
- kremy, np. z probiotykami http://www.hollandandbarrett.ie/sear...&isSearch=true

Pierwsze zdjęcie to Swanicoco Peptine + gratisy ze sklepu w2beaty, na drugim zdjęciu Yuri Pibu i maseczki w płachcie Nature Republik ze sklepu testerkorea + wspólne zakupy z Susabee.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20171227_002.jpg (136,7 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20171227_004.jpg (136,4 KB, 74 załadowań)
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-02, 09:16   #4274
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Witajcie w Nowym Roku

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Z e-naturalnie zamówiłam znowu peeling ananas i papaja, (jednak jest trochę lepszy od peelingu z owoców tropikalnych), a pamiętam, że na początku tak musiłam na niego uważać i trzymać tylko chwilkę. Z e-naturalnie mam jeszcze tarczycę bajkalską, która ma bardzo dobrze działać na zmarszczki.
Dzięki wspólnym zakupom z Susabee mam jeszcze kilka cudeniek: masło kawowe Mydłostacji (miałaś rację Korah, masło pachnie obłędnie ),

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Ale zakupy, zazdroszczę

Cieszę się, że jesteś zachwycona zapachem masła, wiadomo, że na targach mogli wystawić wzbogacony tester, który mógł mieć intensywniejszy zapach dla skuszenia klientek, więcej ekstraktu, ale skoro piszesz, że Twój egzemplarz też tak obłędnie pachnie, intensywnie i świeżo, to znaczy, że produkt naprawdę jest super
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-02, 16:27   #4275
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Super nabytki dziewczyny, aż miło popatrzeć i się powkurzać
Co do mydeł, to dostałam hibiskusowe Ministerstwa, nie używałam go jeszcze ale w zeszłym roku kupiłam takie na prezent i pamiętam że pięknie pachniał. Intensywnie. To, które mam teraz pachnie dużo słabiej. Więc już rozumiem czemu narzekałyście na ich zapachy. Ja pamiętałam, że były piękne, ale widocznie to się już zmieniło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-02, 21:56   #4276
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Kosmetyczne podsumowanie 2017 – kosmetyki, które zużyłam w 2017 roku (nie wszystkie naturalne):
- Saisona – woda zielona – piękny zapach ale nic nie robi, zostawia też klejącą warstwę na skórze
- Saisona – peeling enzymatyczny w piance – wprawdzie rozpuszcza martwy naskórek ale nic nie robi z zaskórnikami plus niewygodna w stosowaniu – jeśli przytrzyma się ją na skórze ciut za długo – burak murowany
- mleczko myjące do twarzy Natura Siberica – nie zmywa makijażu, szczypie w oczy i do tego ma nieprzyjemny zapach
- maseczka odżywcza Natura Siberica – podoba mi się zapach i tylko tyle. Nie robi nic i zostawia tłustą warstwę na skórze
- peeling z drobinkami Natura Siberica – dobry peeling, nie za słaby, nie za mocny, wydajny, ladnie pachnie ale nie kupię ponownie bo nie widzę sensu używania takich peelingów
- serum AHA Bielendy (zielone) – żadnego działania, do tego kiepsko się wchłania
- kwas Salicylowy Bandi – zero działania, do tego jest tlusty i kiepsko się wchłania
- serum z Retinolem Bandi – j.w
- peeling kwasowy na naczynka Bandi – lepi się niemiłosiernie, nie zauważyłam żadnego działania
- peeling enzymatyczny Organique – chyba przestał na mnie działac
- maseczka błotna Sephora – ciężko powiedziec, trochę oczyszcza pory ale nie do końca, daje uczucie chłodu na skórze, ja akurat lubię jej zapach choc jest specyficzny, niestety szybko zasycha i ciężko się zmywa
- maseczka oczyszczająca z czarnym węglem Origins – no coś tam oczyszcza, trochę latwiejsza do zmywania niż ta z Sephory
- maseczka w płachcie Benton – oj nie – zostawia skórę lepką i ściągniętą
- maseczka nawilżająca na noc Origins – gdzie to nawilżenie? Mam też wrażenie, że zapycha
- maseczka nawilżająca Origins – jw.
- maseczka oczyszczająca z różową glinką Origins – niestety chyba mnie podrażnia, no i ma okropny zapach
- szampon dodający objętości Organic Surge (niebieski) – myje i tyle, raczej nie różni się od szamponów Alterra za kilka zł
- krem do mycia twarzy Organic Surge – okropieństwo, nie zmywa makijażu, szczypie w oczy a do tego śmierdzi
- czarna esencja Bentona – szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy cokolwiek robi, moglaby chociaż lepiej nawilżac, minus za okropny zapach (dlatego nie kupię ponownie), plus za fajną lekką konsystencję
- krem/podkład 5w1 So Bio – koszmarek – wchodzi w pory, w ogóle nie stapia się z cerą, podkreśla suche skórki i wygląda jak maska
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 07:22   #4277
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Kosmetyczne podsumowanie 2017 – kosmetyki, które zużyłam w 2017 roku (nie wszystkie naturalne):
- Saisona – woda zielona – piękny zapach ale nic nie robi, zostawia też klejącą warstwę na skórze
- Saisona – peeling enzymatyczny w piance – wprawdzie rozpuszcza martwy naskórek ale nic nie robi z zaskórnikami plus niewygodna w stosowaniu – jeśli przytrzyma się ją na skórze ciut za długo – burak murowany
- mleczko myjące do twarzy Natura Siberica – nie zmywa makijażu, szczypie w oczy i do tego ma nieprzyjemny zapach
- maseczka odżywcza Natura Siberica – podoba mi się zapach i tylko tyle. Nie robi nic i zostawia tłustą warstwę na skórze
- peeling z drobinkami Natura Siberica – dobry peeling, nie za słaby, nie za mocny, wydajny, ladnie pachnie ale nie kupię ponownie bo nie widzę sensu używania takich peelingów
- serum AHA Bielendy (zielone) – żadnego działania, do tego kiepsko się wchłania
- kwas Salicylowy Bandi – zero działania, do tego jest tlusty i kiepsko się wchłania
- serum z Retinolem Bandi – j.w
- peeling kwasowy na naczynka Bandi – lepi się niemiłosiernie, nie zauważyłam żadnego działania
- peeling enzymatyczny Organique – chyba przestał na mnie działac
- maseczka błotna Sephora – ciężko powiedziec, trochę oczyszcza pory ale nie do końca, daje uczucie chłodu na skórze, ja akurat lubię jej zapach choc jest specyficzny, niestety szybko zasycha i ciężko się zmywa
- maseczka oczyszczająca z czarnym węglem Origins – no coś tam oczyszcza, trochę latwiejsza do zmywania niż ta z Sephory
- maseczka w płachcie Benton – oj nie – zostawia skórę lepką i ściągniętą
- maseczka nawilżająca na noc Origins – gdzie to nawilżenie? Mam też wrażenie, że zapycha
- maseczka nawilżająca Origins – jw.
- maseczka oczyszczająca z różową glinką Origins – niestety chyba mnie podrażnia, no i ma okropny zapach
- szampon dodający objętości Organic Surge (niebieski) – myje i tyle, raczej nie różni się od szamponów Alterra za kilka zł
- krem do mycia twarzy Organic Surge – okropieństwo, nie zmywa makijażu, szczypie w oczy a do tego śmierdzi
- czarna esencja Bentona – szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy cokolwiek robi, moglaby chociaż lepiej nawilżac, minus za okropny zapach (dlatego nie kupię ponownie), plus za fajną lekką konsystencję
- krem/podkład 5w1 So Bio – koszmarek – wchodzi w pory, w ogóle nie stapia się z cerą, podkreśla suche skórki i wygląda jak maska
Spoko, czyli mam rozumieć, że same perełki

U mnie w zeszłym roku hitami okazały się:
Peelingi enz. w proszku E-naturalne,
Myjka silikonowa do twarzy For Your Beauty,
Serum aloesowe Ava Organic
Serum Neuro Glicol+Wit.C Bielenda
Krem pod oczy ATW (wycofany)
Maska Anwen do wysokoporowatych
Krem do włosów odbudowujący Biofficina Toscana
Bronzer Diani Ecolore
Szminki longstay matte Golden Rose (nienaturalne)
i to, czego już używam od lat

Bubli też trochę było, ale głównie włosowych.
Na pewno szampony Bentley organic, które okazały się bardzo rozwodnione, w przeciwieństwie do próbek, które miałam wcześniej i przez które się skusiłam na pełnowymiarowe opakowania. Woda w butelce dosłownie.
Szampon Nacomi też tragedia, koszmarnie wysusza włosy.
Szampon w kostce Shikakai Kremoland, niestety również plącze i wysusza włosy. Fajny, bo mała kosteczka, pięknie pachnąca, śliczna i idealna do zabrania w podróż, ale u mnie nadaje się do użycia raz na jakiś czas.
Odżywka aloesowa Jason, tragiczna nie jest, ale niewiele robi i śmierdzi siuśkami.
Mydło z granatem Dr. Organic, robiło ze skóry wiór.
Krem pod oczy Ekokrem, nie był najgorszy, ale to zwykła mieszanina natłuszczająca i nawilżająca i nic ponadto.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-01-03 o 07:26
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 08:52   #4278
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Charlotta11, gdzie kupowałaś czarną esencję Bentona? Naprawdę ciekawią mnie te bardzo rozbieżne opinie o tym kosmetyku i skąd się one biorą. Zrozumiałabym to w sytuacji, kiedy produkt ma jakiś zapach i jednym się on podoba, a innym nie, ale wg mnie esencja (przynajmniej moja) nie miała żadnego zapachu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 09:12   #4279
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Spoko, czyli mam rozumieć, że same perełki
Haha, no właśnie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Charlotta11, gdzie kupowałaś czarną esencję Bentona? Naprawdę ciekawią mnie te bardzo rozbieżne opinie o tym kosmetyku i skąd się one biorą. Zrozumiałabym to w sytuacji, kiedy produkt ma jakiś zapach i jednym się on podoba, a innym nie, ale wg mnie esencja (przynajmniej moja) nie miała żadnego zapachu.
Kupiłam na początku zeszłego roku w Douglasie.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-03, 10:09   #4280
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok

sylwiusaka, cudowności

***
Tutaj moje skromne nowości IMG_20180103_101623.jpg

Muszę przystopować z kupowaniem kosmetyków, za dużo już tego czeka na swoją kolej. Ale to trudne, oj trudne
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 10:36   #4281
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok

sylwiusaka, cudowności

***
Tutaj moje skromne nowości Załącznik 7377216

Muszę przystopować z kupowaniem kosmetyków, za dużo już tego czeka na swoją kolej. Ale to trudne, oj trudne
Daj znać czy ten żel Farmony rzeczywiście taki dobry, jak o nim piszą.

Ja przystopowałam już w grudniu z zakupami kosmetycznymi, ostatnia pokusa miała miejsce na black friday, ale kupiłam tylko potrzebne rzeczy, to co mi się pozużywało, żadne akcje typu cybermonday, ddd i wszelkie świąteczne wyprzedaże mnie nie skusiły i na razie niczego nie planuję kupować.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 10:40   #4282
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok

sylwiusaka, cudowności

***
Tutaj moje skromne nowości Załącznik 7377216

Muszę przystopować z kupowaniem kosmetyków, za dużo już tego czeka na swoją kolej. Ale to trudne, oj trudne
Jakie tam skromne, ciągle coś ciekawego u Ciebie widzę
Właśnie ten żel Farmony, to się używa jak maseczki?
Z takich kosmetyków jeszcze mnie ciekawi ta maseczka enzymatyczna z Avy. Tylko czy one są lepsze od peelingu z e naturalnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 10:51   #4283
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Daj znać czy ten żel Farmony rzeczywiście taki dobry, jak o nim piszą.

Ja przystopowałam już w grudniu z zakupami kosmetycznymi, ostatnia pokusa miała miejsce na black friday, ale kupiłam tylko potrzebne rzeczy, to co mi się pozużywało, żadne akcje typu cybermonday, ddd i wszelkie świąteczne wyprzedaże mnie nie skusiły i na razie niczego nie planuję kupować.
Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Jakie tam skromne, ciągle coś ciekawego u Ciebie widzę
Właśnie ten żel Farmony, to się używa jak maseczki?
Z takich kosmetyków jeszcze mnie ciekawi ta maseczka enzymatyczna z Avy. Tylko czy one są lepsze od peelingu z e naturalnie?
Dzięki . Użyłam już raz tego żelu Farmony i powiem Wam, że zapowiada się obiecująco , zmatowił mi cerę na cały następny dzień, i rzeczywiście skóra po nim fajnie wygląda. Nakłada się cienką warstwę na 5 minut, potem ściera chusteczką/ręcznikiem papierowym, resztki wodą (ale ślizga się okropnie), a na koniec jeszcze przetarłam wilgotnym ręcznikiem.

Miała maskę i bardzo ją lubiłam, chyba nawet mam jedną jeszcze w zapasie, działanie podobne


Mnie jeszcze kusi wypróbować tę emulsję Swanicoco, którą kupiłaś, daj znać, kiedy przyjdzie, bo nie wiem, czy nie za ciężka Ale taka fajna okazja, żeby przetestować
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.

Edytowane przez Miramej
Czas edycji: 2018-01-03 o 10:53
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 11:39   #4284
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Charlotta11, gdzie kupowałaś czarną esencję Bentona? Naprawdę ciekawią mnie te bardzo rozbieżne opinie o tym kosmetyku i skąd się one biorą. Zrozumiałabym to w sytuacji, kiedy produkt ma jakiś zapach i jednym się on podoba, a innym nie, ale wg mnie esencja (przynajmniej moja) nie miała żadnego zapachu.
Moja esencja też nie ma żadnego zapachu. Mam jeszcze drugie opakowanie w zapasie, ciekawe, czy będzie taka sama
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 12:11   #4285
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Moja esencja też nie ma żadnego zapachu. Mam jeszcze drugie opakowanie w zapasie, ciekawe, czy będzie taka sama
Ja właśnie czekam, aż przyjdzie moje drugie opakowanie, tym razem od innego sprzedawcy na Ebayu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 12:56   #4286
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja właśnie czekam, aż przyjdzie moje drugie opakowanie, tym razem od innego sprzedawcy na Ebayu.
Ja jedno opakowanie mam ze strony Skina, a drugie z iHerb (to stoi w zapasach), więc zobaczymy
A Ty bralaś od bentoncosmetic na eBay?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 14:17   #4287
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Korah, jaki Ty masz odcień pudru sypkiego Manhattan?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 14:42   #4288
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witajcie w Nowym Roku

Ale zakupy, zazdroszczę

Cieszę się, że jesteś zachwycona zapachem masła, wiadomo, że na targach mogli wystawić wzbogacony tester, który mógł mieć intensywniejszy zapach dla skuszenia klientek, więcej ekstraktu, ale skoro piszesz, że Twój egzemplarz też tak obłędnie pachnie, intensywnie i świeżo, to znaczy, że produkt naprawdę jest super
Naprawdę fajny Jedyny minus, że zapach dość szybko znika, ale może tylko ja przestaję go czuć, muszę zapytać tż. Kiedyś udało mi się dorwać w tkm mydło kawowe, zapach był bardziej surowy, tzn. świeżo zmielona i zaparzona kawa, też piękny.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok

sylwiusaka, cudowności

***
Tutaj moje skromne nowości Załącznik 7377216

Muszę przystopować z kupowaniem kosmetyków, za dużo już tego czeka na swoją kolej. Ale to trudne, oj trudne
Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Moje ostatnie przedświąteczne zakupy. Tym sposobem mam już wszystko co chciałam i od tej pory omijam sklepy.
Dziewczyny, super zakupy
Miramej, dziękuję Ja już nie otwieram żadnych newsletterów, nie chcę kuszenia % i gratisami. Kosmetyki do twarzy mam na pół roku albo i lepiej.

Koshatka, i jak się podoba paletka LL? Ja nadal nie mam pomysłu na złoty odcień, no i czarny też prawie nieużywany. Resztę odcieni

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Moja esencja też nie ma żadnego zapachu. Mam jeszcze drugie opakowanie w zapasie, ciekawe, czy będzie taka sama
Moja też nie miała. Kupowałam na skin79.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 15:33   #4289
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Korah, jaki Ty masz odcień pudru sypkiego Manhattan?
Natural 1, jest dość jasny, rozjaśnia mi cerę i podkład, ale nie jest trupi.

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Naprawdę fajny Jedyny minus, że zapach dość szybko znika, ale może tylko ja przestaję go czuć, muszę zapytać tż. Kiedyś udało mi się dorwać w tkm mydło kawowe, zapach był bardziej surowy, tzn. świeżo zmielona i zaparzona kawa, też piękny.
Kojarzę, że czułam go bardzo wyraźnie po posmarowaniu dłoni z jakąś godzinę do dwóch, potem chyba umyłam ręce, ale myślę, ze delikatnie go czuć też później. No szału nie ma na pewno z trwałością, pewnie ulatnia się, tak samo jak kawa
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 15:34   #4290
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Dziewczyny, piękne zakupy

Ja się też ostro zabrałam za minimalizację zbioru. Na razie zużywam, nic nie kupuję
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-19 11:36:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.