wypadnięcie implantu piersi - infekcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-11, 16:07   #1
mar_szu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1

wypadnięcie implantu piersi - infekcja


Witam,
3 miesiace temu mialam operacje powiekszania piersi 350 ml implant okragly , po miesiacu zaczely sie komplikacje: nierozpuszczone szwy doprowadzily do infekcji rana nie chciala sie zagoic. Kilka razy kontaktowalam sie z chirurgiem bylam na kontroli, zapisywal masci, plastry ze srebrem. W swieta - po 6 tygodniach dostalam ogromnych boli w klatce- lekarz online powiedzial ze to nerwobole i zaleca masaze. Po niecalych dwoch tygodniach pojechalam do kliniki ponuewz bole nie ustepowaly okazalo sie ze mam infekcje. Dostalam antybiotyk 2x1000 mg Duomox. Lekarz chcial tylko zdjecie rany po tygodniu zapewniajac ze bole mina po 2 dniach. Po tygodniu bylo jeszcze gorzej bole przeniosly sie na kregoslup , skontaktowalam sie z lekarzem bo umieralam z bolu przepisal kolejne dawki antybiotykow. (duomox, singulair, metranizadol, coprofloksacyna) bol ustapil rana zaczela sie lekko goic, lekarz powiedzial zeby uzywac specjalistycznych plastrow ze srebrem. Nieststy po niecalych 2 tygodniach czyli 2 dni temu zobaczylam bardzo niepokojace objawy jakby rozerwana mocniej skore na raznie. Lekarz powiedzial ze to ekstruzja implantu i najprawdopodobniej bedzie go trzeba usunac wyleczyc rane i po 6 miesiacach moge miec kolejna operacje by znow wlozyc implant.
Czy to komplikacje po infekcji - nie wiem
Skad infekcja? Od szwow? nie wiem
Kto jest za to odpowiedzialny - nie wiem
Kto poniesie koszta operacji - nie wiem
tak duzo pytan - zero odpowiedzi.
W poniedzialek mam wizyte w klinice.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 146267174_447636396650925_4686412192333237293_n.jpg (47,6 KB, 38 załadowań)
mar_szu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 12:53   #2
kesja17
Raczkowanie
 
Avatar kesja17
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 57
Dot.: wypadnięcie implantu piersi - infekcja

Aż prosiłoby się o napisanie gdzie robiłaś operację i który lekarz tak zaniedbał ci tą infekcję. Właściwie już po dwóch tygodniach od niedziałających antybiotyków, lekarza powinno to zaniepokoić. Gdzie USG piersi? Przecież to byłoby chyba widać, że implant pękł.
Swoją drogą infekcja od nierozpuszczalnych szwów? Nie wiem co to ma do rzeczy. Podejrzewam, że przy zdejmowanych szwach tak samo można się nabawić infekcji, wszystko zależy od sterylności podczas samej operacji i późniejszego dbania o ranę/szwy.
Możesz mi napisać na priv gdzie miałaś operację? Nie chciałabym trafić do tego samego lekarza...
__________________
Było 75AA 163/50
12.03.2021 Piękna data
Implanty anatomiczne Mentor 280 cc
kesja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 15:03   #3
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: wypadnięcie implantu piersi - infekcja

Cytat:
Napisane przez mar_szu Pokaż wiadomość
Witam,
3 miesiace temu mialam operacje powiekszania piersi 350 ml implant okragly , po miesiacu zaczely sie komplikacje: nierozpuszczone szwy doprowadzily do infekcji rana nie chciala sie zagoic. Kilka razy kontaktowalam sie z chirurgiem bylam na kontroli, zapisywal masci, plastry ze srebrem. W swieta - po 6 tygodniach dostalam ogromnych boli w klatce- lekarz online powiedzial ze to nerwobole i zaleca masaze. Po niecalych dwoch tygodniach pojechalam do kliniki ponuewz bole nie ustepowaly okazalo sie ze mam infekcje. Dostalam antybiotyk 2x1000 mg Duomox. Lekarz chcial tylko zdjecie rany po tygodniu zapewniajac ze bole mina po 2 dniach. Po tygodniu bylo jeszcze gorzej bole przeniosly sie na kregoslup , skontaktowalam sie z lekarzem bo umieralam z bolu przepisal kolejne dawki antybiotykow. (duomox, singulair, metranizadol, coprofloksacyna) bol ustapil rana zaczela sie lekko goic, lekarz powiedzial zeby uzywac specjalistycznych plastrow ze srebrem. Nieststy po niecalych 2 tygodniach czyli 2 dni temu zobaczylam bardzo niepokojace objawy jakby rozerwana mocniej skore na raznie. Lekarz powiedzial ze to ekstruzja implantu i najprawdopodobniej bedzie go trzeba usunac wyleczyc rane i po 6 miesiacach moge miec kolejna operacje by znow wlozyc implant.
Czy to komplikacje po infekcji - nie wiem
Skad infekcja? Od szwow? nie wiem
Kto jest za to odpowiedzialny - nie wiem
Kto poniesie koszta operacji - nie wiem
tak duzo pytan - zero odpowiedzi.
W poniedzialek mam wizyte w klinice.
Bardzo Ci współczuję całej tej sytuacji.

Jak przebiegła wizyta?

Cóż, w każdą operację jest wpisane ryzyko, ale moim zdaniem z uwagi na te komplikacje powinnaś negocjować z lekarzem, żeby operację usunięcia implantów i kolejną operację ich włożenia (jeśli zdecydujesz się być znowu przez niego operowana) zrobić po kosztach, czyli płacisz tylko konieczne minimum, wynajęcie bloku operacyjnego i opieka pooperacyjna, lekarz mógłby zrzec się swojego wynagrodzenia. Przy poprawce podobnie i płacisz koszt implantów. Wiem, że różnie się dziewczyny dogadują z lekarzami, ale moim zdaniem nie powinnaś płacić pełnych kwot.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-15 16:03:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.