antykoncepcja w pigulkach tylko na recepte ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-27, 18:11   #1
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150

antykoncepcja w pigulkach tylko na recepte ??


Moge gdzies dostac w warszawie pigulki antykoncepcyjne bez recepty ??
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 18:27   #2
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: antykoncepcja w pigulkach tylko na recepte ??

NIE, NIE, NIE i jeszcze raz NIE!!!
Pigułki antykoncepcyjne to środki przepisywane wyłącznie przez lekarza, mające nieobojętny wpływ na organizm, mogące powodować zarówno pozytywne, jak i negatywne efekty(w przypadku ich niewłaściwego dobrania lub dawkowania), dlatego powinien przepisać je lekarz ginekolog, po wykonaniu odpowiednich badań, i/ ew.lub po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pacjentką.
Nie wiem ile masz lat i z jakiego powodu jestes nimi zainteresowana, ale Twoje pyt. napawa mnie grozą...http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif To nie jest wit. C!!! Jeśli jeszcze nie stosowałaś hormonalnej antykoncepcji dokładnie przemyśl powody dla których chciałabyś się w nie zaopatrzyć i zgłoś się do odpowiedniego lekarza.
Pozdrawiam!
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 18:46   #3
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Re: antykoncepcja w pigulkach tylko na recepte ??

Też mam pytanie w związku z pigułkami. Wiem, że ich działanie obniża się np. podczas zażywania antybiotyku i trzeba się wtedy dodatkowo zabezpieczać. A czy także w przypadku, gdy zaszczepiłam się na żółtaczkę to działanie antykoncepcyjne może się obniżyć?
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 18:50   #4
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Re: antykoncepcja w pigulkach tylko na recepte ??

nie nie http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif Mialam robione badania, bralam juz pigulki chciala bym do nich wrocic a czuje ze na dniach bede miec okres Teraz bedzie szczyt w warszawie wiec moze nie dotrzec do lekarza... a chcialala bym juz zaczac brac juz juz teraz no trudno...
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 19:39   #5
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: antykoncepcja w pigulkach tylko na recepte ??

Wydaje mi się, że skoro miałaś już badania i zalecono Ci środki anty, a nie możesz dotrzeć do ginekologa, to chyba powinnaś się udać do lekarza pierwszego kontaktu - jedno opakowanie przepisze Ci na pewno (mam nadzieję że dostać się do lekarza ogólnego jest latwiej i szybciej). Osobiście zdarzyło mi się pary razy, że zabrakło albo lekarz na urlopie i przepisał mi inny lekarz.

A co do antybiotyków i pigulek- brałam wielokrotnie i tez się bałam o skuteczność... niepotrzebnie. Tak naprawdę antybiotyki mogą wpłynąć tylko wtedy gdy podaje się nam końskie dawki antybiotyków i to dożylnie - i powiem szczerze że doświadczyłam tego, leżąc w szpitalu i dostając olbrzymie strzykawy 2 razy dziennie. Wtedy nagle ni stąd ni zowąd dostałam okres jeszcze przed ukonczeniem listka tabletek. Co do szczepionek - nie wiem, nie mam pojęcia a zatem się nie wypowiadam.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 17:52   #6
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Re: antykoncepcja w pigulkach tylko na recepte ??

Wlasnie tak zrobilam Smoczyczko ;] Wszystko jest wporzadku...
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 19:39   #7
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: antykoncepcja w pigulkach tylko na recepte ??

A ja nie muszę czekać na moją wizytę u ginekologa, bo jak kończę się pigułki dzwonię do lekarza i on wypisuje receptę, po która mogę się zgłosić następnego dnia u recepcjonistki http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.