operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-09, 12:37   #31
gwiazdka_92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 48
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Twoi rodzice mają racje, taki zabieg najlepiej jest przeprowadzić jesienią/zimą. Co do samej metody mam porównanie, moja mama miała usuwane laserowo i po 10 latach wróciły jej żylaki ze zdwojoną siłą ja zdecydowałam się chirurgicznie i nie żałuję, jest to metoda bardziej skuteczna jedynie trzeba się nastawić na to, że trochę się posiedzi w domu.

Ból był niesamowity, następnym razem skuszę się na znieczulenie ogólne zdecydowanie :P

Aktualnie czuję się o wiele lepiej, zobaczę co jeszcze jutro będzie się działo (mam mieć ściągniętą część szwów).
gwiazdka_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 13:29   #32
_summertime sadness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 28
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Ja słyszałam że nawroty nie tyle od metody zależą, a od poprawności usunięcia żylaków, ilości zamkniętych żył i w dużej mierze od genetycznych i innych uwarunkowań 😳. Ale nie wiem czy to prawda. To ustrojstwo takie ze kto je tam wie 😃.
No niby racja z ta jesienią. Ale już jak chodzę e krótkich spodenkach po mieszkaniu i widzę te nogi i myślę o lecie, to mnie wzdryga 😒

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_summertime sadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 09:00   #33
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Cytat:
Napisane przez gwiazdka_92 Pokaż wiadomość
Twoi rodzice mają racje, taki zabieg najlepiej jest przeprowadzić jesienią/zimą. Co do samej metody mam porównanie, moja mama miała usuwane laserowo i po 10 latach wróciły jej żylaki ze zdwojoną siłą ja zdecydowałam się chirurgicznie i nie żałuję, jest to metoda bardziej skuteczna jedynie trzeba się nastawić na to, że trochę się posiedzi w domu.

Ból był niesamowity, następnym razem skuszę się na znieczulenie ogólne zdecydowanie :P

Aktualnie czuję się o wiele lepiej, zobaczę co jeszcze jutro będzie się działo (mam mieć ściągniętą część szwów).
To nie prawda i to nie moje wymysły a badania. Wszystko genetyka i tyle. Mój dziadek miał operacyjnie usuwane żylaki i wróciły tak samo olbrzymie, moja mama miała żylaki tylko na jednej nodze i usunęła laserowo 12 lat temu i póki co jest ok., moja siostra po 3 ciążach ma malutkie żylaki na jednej nodze. Niestety mam na dwóch nogach, te gorsze z lewej nogi(olbrzymy usunąłem) bo na drugiej nodze trzeba dobrze się przyjrzeć żeby je zobaczyć.

Po prostu z puli genów wylosowałem te gorsze nawet od mojej mamy a moje siostra te lepsze. Żona(lekarz) żartem mówi, że jak któreś z dzieci wylosowało moje żylakowe geny to mnie zamorduje.
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez Emir1994
Czas edycji: 2017-03-10 o 09:04
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 13:21   #34
Marsylka
Przyczajenie
 
Avatar Marsylka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Zabieg wcale nie jest "pestką". O ile nie ma bezwzglednych, medycznych wskazań nie zdecydowalabym się. Dwie bliskie osoby z bliskiej rodziny zrobily takie zabiegi u swietnych specjalistow, za gruba kase.
Maja nieusuwalne komplikacje do konca życia, fakt, ze tylko estetyczne, ale np mama ma jedna nogę szerszą w kostce i lydce o kilka centymetrow. Podobno uszkodzono naczynie limfatyczne ? i to sie zdarza
Sorry, straszę może, ale warto czasem zostać nastraszonym,zeby dwa razy sie zastanowic.
Marsylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 09:57   #35
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Cytat:
Napisane przez Marsylka Pokaż wiadomość
Zabieg wcale nie jest "pestką". O ile nie ma bezwzglednych, medycznych wskazań nie zdecydowalabym się. Dwie bliskie osoby z bliskiej rodziny zrobily takie zabiegi u swietnych specjalistow, za gruba kase.
Maja nieusuwalne komplikacje do konca życia, fakt, ze tylko estetyczne, ale np mama ma jedna nogę szerszą w kostce i lydce o kilka centymetrow. Podobno uszkodzono naczynie limfatyczne ? i to sie zdarza
Sorry, straszę może, ale warto czasem zostać nastraszonym,zeby dwa razy sie zastanowic.
Zabieg jest "pestką" a komplikacje się zdarzają jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego. Przy mniejszych zabiegach zdarzają się komplikacje nawet takie, że się umiera. Tylko trzeba najpierw spojrzeć na statystykę.
Jak ktoś ma duże żylaki to nie ma nad czym się zastanawiać. Po prostu na żylaki tez się umiera nie wprost ale wskutek powstania zakrzepu, który potem może dojść do płuc, serca etc.
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 08:53   #36
psychidae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Mialam operowane zylaki u dr Szaniewski w Bedzinie flebogrifem
po zabiegu zostaly mi nieestetyczne przebarwienia
zabiweg bolesny doktor krzyczal na mnie ze jesli nie przestane sie ruszac to przerwie zabieg ale bolalo
psychidae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 17:49   #37
dionka31
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 25
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Cytat:
Napisane przez Marsylka Pokaż wiadomość
Zabieg wcale nie jest "pestką". O ile nie ma bezwzglednych, medycznych wskazań nie zdecydowalabym się. Dwie bliskie osoby z bliskiej rodziny zrobily takie zabiegi u swietnych specjalistow, za gruba kase.
Maja nieusuwalne komplikacje do konca życia, fakt, ze tylko estetyczne, ale np mama ma jedna nogę szerszą w kostce i lydce o kilka centymetrow. Podobno uszkodzono naczynie limfatyczne ? i to sie zdarza
Sorry, straszę może, ale warto czasem zostać nastraszonym,zeby dwa razy sie zastanowic.
Co nie zmienia faktu, że powinno się to skonsultować z lekarzem. Nieleczona przewlekła niewydolność żylna prowadzi nie tylko do powstawania żylaków, ale także do groźnych chorób jak chociażby owrzodzenia. Ja zdecydowałam się na operacyjne usunięcie żylaków w <ciach> z tego względu, że coraz ciężej było mi ciężko funkcjonować. Zaczęło się od dyskomfortu, co szybko przerodziło się w pieczenie i obrzęki, które ustępowały tylko podczas odpoczynku. Komplikacji żadnych nie było, łączny czas hospitalizacji trwał 3 dni, później tylko ściągnięcie szwów i w końcu mogłam powrócić do normalnego życia

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-10-29 o 18:36
dionka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-13, 09:00   #38
anna_one
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Witam Was,

jestem nowa na forum i zaciekawił mnie ten wątek, ponieważ sama borykam się z żylakami od wielu lat. Jak byłam młodsza zbagatelizowałam małą żyłę, która pojawiła się na nodze niestety bardzo źle na tym wyszłam w przeciągu kilku lat powstały żylaki, które nie pozwalają normalnie funkcjonować. Na wczasach kryję nogi pod chustami, wskakuje do basenu z prędkością światła, żeby nikt ich nie zobaczył. Nie dane mi chodzić w krótszych spódniczkach (najkrótsza do połowy łydki), a żylaki coraz większe. Miałam mieć operację na NFZ, najpierw rok czekałam na wizytę do lekarza, potem półtora roku na termin operacji po czym okazało się, że oddział został zlikwidowany i operacji nie będzie! Skleroterapia i laser przy moich żyłach niestety nie wchodzą w rachubę. Jest nowy mało inwazyjny zabieg: klejenie żył klejem venaseal i taki zabieg mi zaproponowano. Czy ktoś z Was poddał się już takiemu zabiegowi?
anna_one jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 08:03   #39
goszalubczynski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Mysle, ze jest to dosc skomplikowany zabieg dlatego nalezy skorzystac z pomocy specjalistow. Ja podobny zabieg mialam robiony w klinice xxxx w Poznaniu i jestem bardzo zadowolona. Zylaki zniknely, moja samoocena poszla w gore. Jestem szczesliwa.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-08-23 o 09:09 Powód: reklama
goszalubczynski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 22:06   #40
berensonka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 10
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Moja mama miała przez wiele lat żylaki na obu nogach. Kiedyś podobno miała już robiony jakiś zabieg, ale po kilku latach wróciły Najgorsze miała wieczory, jak już wróciła z pracy to nogi spuchnięte i obolałe, a w okresie letnim praktycznie cały czas Jakieś pół roku temu miała usuwane żylaki metodą fal radiowych i ja ją odbierałam po zabiegu, który trwał ok 4h. Trochę byłam w szoku bo nie spodziewałam się, że po zabiegu będzie mogła normalnie chodzić, a ona sam szła do auta i następnego dnia poszła do pracy )) Po 3 miesiącach miała jeszcze coś tam robione skleroterapią, bo zostały takie drobne pajączki, ale dziś już nie ma śladu. Polecam w imieniu mamy W necie jest sporo na temat tego zabiegu, więc można doczytać, a zabieg robiła w xxx. Nie wiem czy jest szansa aby to było refundowane, bo mama płaciła za zabieg, ale może warto poszukać. Pozdrawiam

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-07-14 o 13:55
berensonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 08:50   #41
anna_one
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Cytat:
Napisane przez anna_one Pokaż wiadomość
Witam Was,

jestem nowa na forum i zaciekawił mnie ten wątek, ponieważ sama borykam się z żylakami od wielu lat. Jak byłam młodsza zbagatelizowałam małą żyłę, która pojawiła się na nodze niestety bardzo źle na tym wyszłam w przeciągu kilku lat powstały żylaki, które nie pozwalają normalnie funkcjonować. Na wczasach kryję nogi pod chustami, wskakuje do basenu z prędkością światła, żeby nikt ich nie zobaczył. Nie dane mi chodzić w krótszych spódniczkach (najkrótsza do połowy łydki), a żylaki coraz większe. Miałam mieć operację na NFZ, najpierw rok czekałam na wizytę do lekarza, potem półtora roku na termin operacji po czym okazało się, że oddział został zlikwidowany i operacji nie będzie! Skleroterapia i laser przy moich żyłach niestety nie wchodzą w rachubę. Jest nowy mało inwazyjny zabieg: klejenie żył klejem venaseal i taki zabieg mi zaproponowano. Czy ktoś z Was poddał się już takiemu zabiegowi?
Cześć,
poradziłam się jeszcze w innej klinice, ponieważ zabieg miał kosztować nie bagatela 14 tys! Okazało się, że tak poskręcane żyły jak moje nie nadają się do żadnego innego leczenia jak tylko do operacyjnego usunięcia! Sklejenie działa tylko w linii prostej żyły, jestem ciekawa czym kierował się lekarz wybierając metodę sklejania (pieniądze a powołanie ) Okazało się też, że lekarz, który chciał przeprowadzić zabieg nie ma specjalizacji tylko nazywa się specjalistą! Nie polecam: https://www.clinicare.pl/
Nie będę opisywać jak przebiegła w ogóle wizyta prywatna szkoda mojego czasu ale 300 zł wyrzucone w błoto. O wiele więcej rzeczowych informacji dostałam na wizycie na NFZ, gdzie badanie też trwało o wiele dłużej. I uwaga jestem już po operacji Poniedziałek przyjęcie na oddział w celu wykonania wszystkich potrzebnych badań, wtorek rano zabieg, przy znieczuleniu w kręgosłup + coś na sen, żebym nie była świadoma tego co się dzieje na sali operacyjnej. Zabieg trwał ok 2 godz, później do następnego poranka,a raczej świtu ok 5-tej powrót na salę i o 12 tej wyjście do domu Nic nie boli, noga się goi we wtorek ściągnięcie szwów...nie potrzebnie zwlekałam tak długo!
anna_one jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-20, 17:07   #42
Kasia_Jednorozec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Cytat:
Napisane przez gwiazdka_92 Pokaż wiadomość
Twoi rodzice mają racje, taki zabieg najlepiej jest przeprowadzić jesienią/zimą. Co do samej metody mam porównanie, moja mama miała usuwane laserowo i po 10 latach wróciły jej żylaki ze zdwojoną siłą ja zdecydowałam się chirurgicznie i nie żałuję, jest to metoda bardziej skuteczna jedynie trzeba się nastawić na to, że trochę się posiedzi w domu.

Ból był niesamowity, następnym razem skuszę się na znieczulenie ogólne zdecydowanie :P

Aktualnie czuję się o wiele lepiej, zobaczę co jeszcze jutro będzie się działo (mam mieć ściągniętą część szwów).
No hej, u mnie to wyglądało tak, że również żylaki wróciły zdwojoną siłą, tylko po pół roku
Chirurgicznie nie mogę, lekarz mi zabronił i obecnie szukam bezbolesnej i skutecznej alternatywy, pomoże ktoś?
Kasia_Jednorozec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 17:13   #43
Jenn08
Przyczajenie
 
Avatar Jenn08
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 4
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Również próbowałam już wszystkiego, nie pomogły żadne sposoby, czy te naturalne czy medyczne. Dopiero gdy wyjechałam za granicę do Hiszpanii, pewna pani poleciła mi krem na żylaki xxx. Po 1,5 tygodnia żylaki zniknęły na stałe a ja znowu słyszę niemoralne komplementy od mojego Tż-ta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-09-29 o 19:49 Powód: Reklama.
Jenn08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 21:01   #44
mika78781
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Witam. Tydzień temu miałam zabieg usunięcia żyły odstrzałkowej i obocznic oraz perforatora ( metoda tradycyjna na NFZ ). Rany goją się ładnie, oczywiście siniaki i krwiaki są ale to jest normalne. Niepokoi mnie to, że noga jako tako nie boli ale jest widocznie opuchnięta, twarda i kiedy stoję czuję ból podobny do skurczu łydki. Czy to normalne? Byłam u lekarza rodzinnego ( niestety mojej lekarki nie było i przyjął mnie nieznany mi lekarz ) ale sprawę zbagatelizował i kazał kupić tabletki cyclo 3 forte. Czy ktoś miał podobnie?
mika78781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 08:08   #45
berensonka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 10
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Nad operacją to bym się zastanowiła i udała się na konsultację do innego lekarza, bo może się okazać, że leczenie żylaków nie musi być operacyjne. Obecnie jest wiele metod, które usuwają żylaki bez konieczności operacji i pozostawania przez kilka dni w szpitalu, następnie blizn itd. U mnie żylaki pojawiły się genetycznie, bo miała mama, babcia... Więc zapewne nieuniknione, ale przynajmniej szybko i bezboleśnie usunięte. Minusem jest koszt zabiegu, bo te nowoczesne metody nie są refundowane przez NFZ, więc trzeba zapłącić. Jeśli szukasz lekarza od żylaków w Warszawie, to zerknij sobie na xxx, bo mają tam większość nowoczesnych metod, tu masz xxx Nie wiem jak u nich z terminami, ale to sobie możesz dopytać. Pozdrawiam i zdrówka życzę. Kasia

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-07-14 o 13:52
berensonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 14:51   #46
Ellen301
Raczkowanie
 
Avatar Ellen301
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 51
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

a mogę po tym być jakieś komplikacje? ja już u siebie widzę, że kiedyś będę miała z tym problemy...
Ellen301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 08:53   #47
malgorzatadaczynska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 23
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

moja mama miała taką operację w Szpitalu xxx �� polecam, bardzo się stresowała przed operacją, ale została otoczona przemiłym personelem i super opieką. Cieszę się, że tam trafiła, bo wiem, ze na nfz nie byłoby tak kolorowo. Zależało mi na tym, żeby mama nie stresowała się w czasie pobytu i możliwie jak najlepiej zniosła cały pobyt, więc dokladnie sprawdzilam opinie nt. tego szpitala. Tak też się stało, więc placówkę uważam za godną polecenia ��

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-07-14 o 13:52
malgorzatadaczynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 09:51   #48
higunzubunsu12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Tabletki na żylaki - varicoz.pl Polecam go wszystkim kobietom i mężczyznom, którzy cierpią z powodu tych nieprzyjemnych, nieestetycznych żylaków, jako ze ten produkt naprawdę działa.

Edytowane przez higunzubunsu12
Czas edycji: 2022-07-23 o 09:42
higunzubunsu12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-08, 19:34   #49
Hanka1304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Cytat:
Napisane przez anna_one Pokaż wiadomość
Witam Was,

jestem nowa na forum i zaciekawił mnie ten wątek, ponieważ sama borykam się z żylakami od wielu lat. Jak byłam młodsza zbagatelizowałam małą żyłę, która pojawiła się na nodze niestety bardzo źle na tym wyszłam w przeciągu kilku lat powstały żylaki, które nie pozwalają normalnie funkcjonować. Na wczasach kryję nogi pod chustami, wskakuje do basenu z prędkością światła, żeby nikt ich nie zobaczył. Nie dane mi chodzić w krótszych spódniczkach (najkrótsza do połowy łydki), a żylaki coraz większe. Miałam mieć operację na NFZ, najpierw rok czekałam na wizytę do lekarza, potem półtora roku na termin operacji po czym okazało się, że oddział został zlikwidowany i operacji nie będzie! Skleroterapia i laser przy moich żyłach niestety nie wchodzą w rachubę. Jest nowy mało inwazyjny zabieg: klejenie żył klejem venaseal i taki zabieg mi zaproponowano. Czy ktoś z Was poddał się już takiemu zabiegowi?



Ja poddalalm sie VenaSeal i niestety jestem niezadowolona. Dostalam okropnego zapalalenia i reakcji alergicznej na klej. Musialam na to brac ogrom tabletek. Do tego terapie uzupelniajace (metoda Skleroterapia) spowodowaly wyjscie duzej ilosci pajaczkow (nad kolanem). Po dokladnym zapoznaniu sie z literatura okolo 6-10% dostaje reakcji alergicznych na klej, ale testy NIE SA przeprowadzane przed zabiegiem.
Hanka1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-01, 10:38   #50
gosiaczekwel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 3
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Osobiście skorzystałam z leczenie laserowe żylaków xxx i efekt końcowy był świetny. Moje nogi znów są ładne i zadbane, także mogę polecić z czystym sumieniem

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-04-09 o 08:12 Powód: link
gosiaczekwel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-01, 08:33   #51
menidra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 18
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

A ja uważam że lepiej usuwać żylaki. Same przecież nie znikną a ich wygląd i stan może się pogorszyć.
menidra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 21:42   #52
Gucio234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

ja zniwelowałem pajaczki na nogach i uczucie zmeczonych nóg tabletkami <ciach> , a na operacje zylaków trzeba czekac wiec trzeba sie posiłkowac innymi metodami zeby zniwelowac nieprzyjemne objawy zylaków

Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-09-29 o 22:18 Powód: reklama
Gucio234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-06, 11:45   #53
borka32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 1
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Mam i swoje doświadczenia w tym względzie, więc pokrótce opowiem jak to wyglądało i u mnie. Sprawa działa się w ubiegłym roku (szczęśliwie dla mnie bo jeszcze nikt o Covid19 wtedy nie słyszał).
Żylak był od dłuższego czasu, na lewej nodze, trochę powyżej łydki. Był bo był - nie wyglądał za pięknie ale też jakoś tragedii nie było. Jednak postanowiłam coś z tym zrobić. Udałam się na długo wyczekiwaną wizytę do chirurga naczyniowego. On z mostu zaordynował zabieg. Początkowo byłam przekonana że to trzeba zrobić metodą inwazyjna - znieczulenie, chirurg, szwy itp. Poczytałam tu i tam i trafiłam na usuwanie żylaków laserem.
Teraz konkrety:
a) zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym
b) nie jest inwazyjny w żaden sposób - do żyły wprowadzany jest specjalny hmm, jakby cewnik, dla mnie ważne było żeby nie zostały ślady - a więc żadne szwy nie są wymagane
c) całość "operacji" trwała u mnie mniej niż godzinę
I tyle. Po zabiegu nosiłam opaskę uciskową - trwało to raptem kilka dni. Po żylaku nie ma praktycznie żadnego śladu. Nie odczuwałam też żadnych innych dolegliwości. Także metodę tą mogę polecić jako że u mnie nic niepokojącego się nie podziało. Na forum padło także pytanie o skleroterapie. Przed moim zabiegiem miałam wizytę kwalifikacyjną i w moim wypadku lekarz stwierdził że ten żylak był za duży by skleroterapia zadziałała (tam podaje się lek bezpośrednio, ale bardziej dot. to takich pajączków aniżeli większych żylaków).

Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-10-06 o 12:56 Powód: Reklama
borka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 11:18   #54
Joana85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Moja mama miała usuwane żylaki 10 ok lat temu. Wtedy najczęstszą metodą była porostu operacja - zasypianie, szwy itp. Zabieg inwazyjny.
Po kilkunastu latach niestety żylaki na nodze pojawiły się znowu, więc nie jest to metoda skuteczna w 100%.
Teraz planuje zabieg na drugą nogę i zdecyduje się na usuwanie laserowe.
Gdzie w Krk można zrobić to bezpiecznie?
Joana85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:50   #55
Weronika2023
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 1
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Pomyśl nad wyjazdem na laser do warszawy. Ja robiłam laser w klinice u dr Palucha. Polecam w 100%. On jest świetnym specjalistą
Weronika2023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-24 12:50:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:15.